Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

mahkeme dosya numarası kişisel veri olarak kabul edilir mi?

1
Cevap
0
Favori
72
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Hukuk Bölümü >> mahkeme dosya numarası kişisel veri olarak kabul edilir mi?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2619 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    turbolinea

ben ahmet ile davalık durumdaydım
    ahmet benimle ilgili savunma yaparken
    ali ile ilgili ceza davası dosyalarımı mahkemede savunma yaparken dosya numaralarını belirtmistir.
    .... asliye ceza mahkemesi 2009/...
    .... asliye ceza mahkemesi 2010/... kişiyle sorun yaşamış ....diyerek savunma yapmıstır.

mahkeme dosya numaraları kişisel veri olarak kabul edilir mi?
    savcılığa kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmekten suç duyusunda bulunmayı düşünüyorum.

mahkeme dosya numarasını ben mahkeme ve karşı taraf dışında kimse bilemez. bu da bir kişisel veridir diye düşünüyorum.

|
    |
    KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU Kişisel veriyi 'Kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgi' şeklinhde oldukça geniş tanımlamış. Bununla birlikte kanun ikili ilişkiler kapsamında ortaya çıkabilecek durumları düzenlemiş çoğunlukla.

Bu kapsamda 3 üncü kişi kapsamında olan kişinin size ait dosya numarasına ulaşıp savunmasında kullanmasının 'yargılamanın aleniliği' ve 'savunma hakkı ve dokunulmazlığı' kapsamında hukuki bir sorun teşkil etmeyeceğini düşünüyorum.
    |
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
haberler
google reklamları
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,156
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.