Şimdi Ara

Mafia II: Definitive Edition (2020) [ANA KONU] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
6
Favori
6.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Enb modu yapıştırıp geçmişler. Şu oyuna 1 hafta bile harcadıklarını düşünmüyorum. Bakalım asıl 1.oyun nasıl onu bekliyorum ben.
  • ne bekliyordunuz beyler remake felan mı remastered zaten iki cilalama, doku vs yapılır geçilir. Çok fazla kafaya takmadan 1 defa daha oynanır şu karantina zamanında. Bu adamların amacı PS4-XBOX ONE da oynamayanlar da oynasın ve bizde para kazanalım hesabıyla yapılmış zaten.

İlk oyun parasının hakkını verir Mafia 3'ün motoru ile yapılıyor.
  • Değişen hiçbir şey yok açıkçası bepenmedim
  • XanthiN kullanıcısına yanıt
    Bende Steamdb ile install yapınca geldi.
  • Videolara bakınca grafiksel anlamda öyle aman aman bir farklılık göremedim. Biraz ışıklandırma ve gölgelendirme üzerine çalışılmış gibi geldi sadece ama 2010'da çıkan Mafia II'nin boyutu 8GB iken, Definitive Edition olanı ise 34GB. Yani dosya boyutunda bu kadar artış olduğuna göre ışıklandırma ve gölgelendirme dışında başka şeylerde olması lazım kaplamalar vs. gibi.

Bu arada Mafia II'ye sahip olduğum için Definitive Edition olanı da kütüphaneye eklenmiş. Bakalım grafiksel anlamda ne gibi farklılıklar olmuş oyunu biraz oynadıktan sonra bu yorumu güncellerim.

Edit: Oyunun ilk bölümünü oynadım ve grafiksel anlamda gerçekten öyle aman aman bir iyileştirme göremedim. İlk oyun ile arasında neredeyse fark yok gibi bir şey, kaplamalar filan neredeyse aynı. Yani bu kadar az iyileştirmeye rağmen nasıl olmuşta ilk oyuna göre 26GB daha fazla veri eklemeye başarmışlar bu oyuna onu da anlayabilmiş değilim. Açıkçası bu oyuna yapılan remastered çalışmasını oldukça zayıf buldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferrari -- 20 Mayıs 2020; 13:45:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ferrari

Videolara bakınca grafiksel anlamda öyle aman aman bir farklılık göremedim. Biraz ışıklandırma ve gölgelendirme üzerine çalışılmış gibi geldi sadece ama 2010'da çıkan Mafia II'nin boyutu 8GB iken, Definitive Edition olanı ise 34GB. Yani dosya boyutunda bu kadar artış olduğuna göre ışıklandırma ve gölgelendirme dışında başka şeylerde olması lazım kaplamalar vs. gibi.

Bu arada Mafia II'ye sahip olduğum için Definitive Edition olanı da kütüphaneye eklenmiş. Bakalım grafiksel anlamda ne gibi farklılıklar olmuş oyunu biraz oynadıktan sonra bu yorumu güncellerim.

Edit: Oyunun ilk bölümünü oynadım ve grafiksel anlamda gerçekten öyle aman aman bir iyileştirme göremedim. İlk oyun ile arasında neredeyse fark yok gibi bir şey, kaplamalar filan neredeyse aynı. Yani bu kadar az iyileştirmeye rağmen nasıl olmuşta ilk oyuna göre 26GB daha fazla veri eklemeye başarmışlar bu oyuna onu da anlayabilmiş değilim. Açıkçası bu oyuna yapılan remastered çalışmasını oldukça zayıf buldum.
    Yani bu kadar az iyileştirmeye rağmen nasıl olmuşta ilk oyuna göre 26GB daha fazla veri eklemeye başarmışlar bu oyuna onu da anlayabilmiş değilim.

Ben buna cevap yazayım. Eski kaplamaların yüksek çözünürlük olanlarını ekleyip düşük çözünürlükte olanları çıkarmışlar. Videolardan gördüğüm kadarıyla bir kaç yerde yeni kaplama kullanmışlar ama geri kalan kaplamalar eskilerin yüksük çözünürlüğü olanları. Çözünürlük artınca doğal olarak kaplamaların her birinin kapladığı alanda artıyor. Kaplamalar genelde genelde sıkıştırılmamış formatta dosyalardan yapılır. Tabi eski kaplamaların sadece çözünürlüğü yüksek olanları kullanılınca doğal olarak nesnelere yakın bakmadığımız sürece arada ciddi bir fark gözükmüyor. Oyunlarda da nesnelere çok yakından bakmayacağımız için doğal olarak değişen farkı algılamamız da zor.

Bir örnekle açıklayım. İnstagrama fotoğraf atınca malum çözünürlük belli bir seviyeye düşer. Face atınca orada daha kaliteli olur ama fotoğrafı pc indirip bakmadan biz aralarında ki farkı çoğu zaman anlamayız.

Esas konuya tekrar dönersek. Kaplamalarda sadece çözünürlük kalitesi yükseltilmiş. Bir iki yerde yapılan kaplama değiştirilmesini saymazsak. Hatta bazı yerlerde kaplamaları çok kötü değiştirmişler. Bir görsel gördüm. Bir polis var. Yüzü baya iyi ve gözlüklü. Eski oyunda. Yenilenmiş sürümde ise hem gözlüğü çıkarmışlar hem yüzü bebek yüzü gibi kusursuz yapılmış. Eski hali daha iyiymiş.

Kaplamalarda çözünürlük arttığı için 26 GB fazlalaşmış yani. Bu kadar artması normal mi peki dersen normal çünkü hem çözünürlük artınca istediği alan artar hem de eski oyuna göre oyunu daha az sıkıştırmışlardır buda istediği alanı yine fazlalaştırır. Eskiden yapımcılar oyunları daha az yer kaplasın diye baya uğraşıyorlardı ama günümüz de artık uğraşmıyorlardır.

• oyunu steam üzerinden alanlar direk definitive edition sahibi oldular. Doğal olarak TR yama da gitti. Yeni sürüm için tr yama güncellenirse seviniriz.

teşekkürler.
  • Bugün biraz baktım. Görsel olarak gelişme var bence. Ben 2k monitör kullanıyorum ve normal oyunda 2k da görsel çok hoşuma gitmiyordu ama yeni oyunda grafiklerin geliştirildiği belli oluyor göze biraz daha hoş geldi açıkçası. Beleşe verdikleri içinde laf etmiyorum. 3. Oyunu satın almamıştım almam da. 1. Oyunda elimde var ama remake çıkınca alır mıyım sanmıyorum fiyatı çok pahalı.

• Mafia II: Definitive Edition (2020) [ANA KONU]

bu ne lan ulan hangar 13...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _GRKM_ -- 21 Mayıs 2020; 20:16:20 >

• Definitive Edition sürümünü Steam üzerinden oynuyorum fakat ne oyun oynadığım oyunlar arasında yer alıyor neden paylaştığım ekran görüntüleri vs aktivitelerde görünmüyor.Steam forumlarında baktım oradada benzer sorunları oyunu oynayanlar belirtmişler.Sorun Steam'den mi kaynaklı yoksa oyundan mı bilemiyorum fakat Mafia III Definitive Edition'da bu tür bir sorun mevcut değil sadece Mafia II Definitive sürümünde bulunuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreandes

Merak edenler için eğer eski mafia 2 keyi aktive ederseniz definitive edition da kütüphanenize geliyor. Gittigidiyor üzerinden 25 TL'ya aldım ve aktive edince yeni oyun da geldi.
    hocam bilgi için teşekkürler, şimdi baktım ama göremedim. Rica etsem satın aldığının sayfanın linkini atabilir misiniz?
  • Oyunu 2. Kez bitirdim kış mevsiminde hiç bir değişiklik yok neredeyse yapılan değişiklikler yaz ayında fark ediliyor

8GB lik oyun nasil 35GB oldu diye epey sövmüştüm kış ayın da
  • _GRKM_ kullanıcısına yanıt
    güzelim vito acıların çocuğu emraha dönmüş
  • Remastered sürümünü ben çok beğendim ya şöyle görseller çektim hemen. Özlemişim.

Mafia II: Definitive Edition (2020) [ANA KONU] Mafia II: Definitive Edition (2020) [ANA KONU] Mafia II: Definitive Edition (2020) [ANA KONU]
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• englishman22 kullanıcısına yanıt
    https://profil.gittigidiyor.com/omgameshop

Buradan almıştım 29,99'du 5 TL'da kupon ile 25'e gelmişti. Hatta satıcı Deluxe versiyon yolladı nedense. Geç yolladı diye sanırım. Sonradan kaldırmışlar. Sanırım bu olaya uyandılar
  • Benim karakter sürekli sinirli ya hata falan mı bu gülesim geliyor gördükçe
    Mafia II: Definitive Edition (2020) [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: DjarumBlack-

Benim karakter sürekli sinirli ya hata falan mı bu gülesim geliyor gördükçe
    FOTOŞOKTUR o FOTOŞOK akşam akşam güldürdü

• İki gündür oynuyorum her hangi bir bug yok drop vs hissetmedim. Tekrardan nostalji yaşamak isteyenler oynasın. Türkçe yamayı da yaptım mis gibi oldu. İlkini de çok merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DjarumBlack-

Benim karakter sürekli sinirli ya hata falan mı bu gülesim geliyor gördükçe
    Hanger 13 çatık kaş modu eklemiş

• Arkadaşlar birkaç gündür oynuyorum steam üzerinden tek bir sıkıntı dışında hiç bir sıkıntıya denk gelmedim. Oyunda kazandığımız başarımlar ve oynama sürem Steam'de işlemiyor. Hiç oynamıyor gibi gösteriyor sanki hesabımda yokmuş gibi bunun çözümünü bilen var mı acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.