Şimdi Ara

Mafia: Definitive Edition (2020) [ANA KONU] (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
736
Cevap
14
Favori
39.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Konuya dahil olmayan adam

Ryzen 3600, RX 5600 XT ile orta ayarda bile hafif bir kasma hissi var normal midir acaba?

Degil sanki ayni islemci 5700 xt ile ultra 90-110 fps veriyordu bende

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En son 2 ay önce mesaj atılmış umarım gören ve bilen birileri olur.

Oyunda sıkıntı yaşıyorum. Oyunu oynarken bir anda oyun donuyor ve öyle kalıyor. Hiçbir şekilde oyuna müdahale edemiyorum. Oyunun dosyalarını doğruladım, menü içinde ayarlarla oynadım ama değişen bir şey yok. Sürekli başıma geliyor ve oyunu oynatmıyor. Bu sıkıntıyı daha önce yaşayan var mı acaba? Çözüm yolunu biliyor musunuz?

Oyun orijinal. Windowsum da orijinal. Son sürümlere güncellenmiş vaziyette oyun da windowsta.

sistem özellikleri i7 7700 gtx 1060 6gb

Ek olarak oyun açıkken pc kalkışa geçen jet motoru gibi çalışmaya başlıyor. Diğer oyunları oynarken böyle bir sıkıntı yaşamıyorum.

• Oyunu bitirdim (Ps4) sıfır aldım uygun fiyata satıcam isteyen varsa aslında arşivlik oyun ama nakit lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BèRuTTì -- 14 Haziran 2021; 20:37:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunu bitirdim sadece oyun yokluğunda oynanıp bitirilecek idare eder bir oyundan öteye geçememiş. Efsanenin yanına bile yaklaşamaz. Oyunun performans özürlü olması da olumlu yorum yapmayı zorlaştırıyor. Tek olumlu söyleyebileceğim şey yarış bölümünü gerçekten iyi yapmışlar.

• Bu oyun sistemim yeterli olduğu halde daha ana menüde hayvan gibi kasıyor öyle böyle değil bu sorunu yaşayan oldu mu? Oyunu açtığımda bir ara 2k sign in ekranı çıktıydı ordan devam ettiğimde kasmamıştı. Ama şimdi o ekran çıkmıyor ve her açtığımda ayar fark etmeksizin ana menüde köpek gibi kasıyor eğer çözemezsem iade edeceğim.

Edit: Sorunu çözdüm. Bu oyunla ilgili herhangi bir sorun yaşayan arkadaşlar ilk önce launcherı devre dışı bıraksın neredeyse bütün sorunların anası o bunu niye 2k kaldırmaz anlamış değilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ExMilitary -- 30 Temmuz 2021; 0:25:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TORU-NAGA

Üzülmeye değecek bir oyun değil bu.

Alıntıları Göster

öneriniz var mı bu tarz bir oyun?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr Thoth

öneriniz var mı bu tarz bir oyun?

Alıntıları Göster

Oyun harika. Hem grafik hem oynanış hem ana karakterler hem hikaye çok güzel. Pcde bu derece kaliteli oyun bulmak zor. Ben çok beğendim. Çok ince detaylara özenilmiş bir oyun. Bölümleri falanda aşırı zevkli ve dolu dolu.

Oyun için gecen yıl yazdığım inceleme:

Alıntı

metni:
    Mafia Definitive Edition oyununu bugün bitirdim. Mafia 3 dışında seriyle pek ilgili değildim. Bu oyunada girmeden önce hiçbir beklentim yoktu. Oynar geçerim diyordum. Ama oyunu her yönüyle çok beğenerek oynadım. Daha ilk saatinden başına bağladı beni. Daha ilk saniyesinden oyun boyunca ne derece bir kaliteyle karşılaşacağımı gösterdi oyun bana. Grafikler, ışıklandırmalar, detaylar, animasyonlar, harita, hikaye, sunum, ses, araç sürüş dinamikleri çok başarılıydı. Motorla virajlarda el freniyle dönmekte çok eğlenceliydi.
    Oyun mafia dünyasını çok iyi yansıtıyor. Hem karakterleriyle hemde hikayesiyle gerçektende bir mafya oyunu oynadığınızı anlıyorsunuz. Mafia 3teki gibi mafyayla alakası olmayacak hanzo bir barzonun eşkiyalık yaptığı birbirini tekrar eden görevler yok. Karakteriniz Tommy ve ekip arkadaşları jilet gibi takım elbiselerine kadar mafya dünyasını çok iyi yansıtıyor. Mafia 3teki laubali, zevksiz ve ruhsuz Lincoln Clay dangalağı yerine bu sefer derinliği olan bir baş karakteri yönlendiriyoruz. Paulie karakterinide ilk başlarda sevmesemde sonlara doğru diğerlerine göre daha has bir karakter olduğunu gördüm. Hırslarına bu kadar kapılmasaydı daha iyi bir geleceği olabilirdi. Oyunun en güzel yanı görevden göreve koşturduğunuz çizgisel bir oyun olması. Sizi, oyun süresini uzatmak için konulan saçma yan görevlerle ana hikayeden koparma gibi bir hata yapmıyor. Yani bazı oyunlar gibi "kanka akşama şehrin en büyük mafya babasını vurucaz ama istersen sen bi git şehrin tee öbür ucunda 35 saat boş boş gereksiz ve zevksiz yan görevler yap" demiyor. Ayrıca bazıları oyunu 8,5-9 saatte bitirdiklerini yazmış ama ben süre tutmasamda herşeyi sindire sindire 10 saatin üstünde oynamışımdır.
    Grafik, ışıklandırma, renk paleti, çevresel detay, animasyonlar olarak bu sene Last of Us P2den sonra gördüğüm en iyi oyun. Animasyonlar ve yan karakterlerin detayları açısından çok doğal bir ortam yaratılmış. Mesela daha oyunun başında aleade boş bir sahnede bile karakterler sigara yakıyor, duvara bacak dayıyor, hareketleri sanki siz ordaymışsınızda gayet doğal bir hayat yaşanıyormuş gibi. Bazı oyunlardaki yapay animasyonlar yok. Sanki bulunduğunuz ortamda canlı kanlı insanlar var ve gayet doğal günlük yaşamlarına devam ediyorlarmış gibi. Ses konusunda aşırı detaylı çalışılmış. Bir beze değdiğinizde bez hışırtısı, bir tahtaya değdiğinizde tahta sesi yaptığınız harekete göre en ince detaya kadar duyuluyor. Çevrede dokunduğunuz herşeyin sesli geri bildirimini hissettiriyor oyun. Hikaye ise başarılıydı ama sadece sondaki mesajını pek beğenmedim. Birde Sarah biraz fazla yüzeysel anlatılmış. Çocuğumuzu bile 20 yıl sonra tatsız olayın anlatılacağı videoda görüyoruz.
    Hangar 13ü tebrik ediyorum. Mafia 3 faciasından sonra kendilerini çok iyi toparlamışlar ve ekibi çok güzel geliştirmişler ki ortaya böyle kaliteli bir oyun çıkmış. Mafia 3 faciası nedeniyle çok kızdığım Hangar 13 yeni oyunlarında bu kaliteyi bozmazsa ortaya çok kaliteli işler çıkarır.
    Bilgi: Oyunu R9 270x 4gb ekran kartı ve 16gb ram ile en yüksek ayarlarda ortalama 30fps ile akıcı şekilde oynadım. En iyi deneyim için konsolda değil pcde yüksek ayarlarda oynamanızı öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhans19 -- 2 Ağustos 2021; 14:27:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhans19

Oyun harika. Hem grafik hem oynanış hem ana karakterler hem hikaye çok güzel. Pcde bu derece kaliteli oyun bulmak zor. Ben çok beğendim. Çok ince detaylara özenilmiş bir oyun. Bölümleri falanda aşırı zevkli ve dolu dolu.

Oyun için gecen yıl yazdığım inceleme:

Alıntı

metni:
    Mafia Definitive Edition oyununu bugün bitirdim. Mafia 3 dışında seriyle pek ilgili değildim. Bu oyunada girmeden önce hiçbir beklentim yoktu. Oynar geçerim diyordum. Ama oyunu her yönüyle çok beğenerek oynadım. Daha ilk saatinden başına bağladı beni. Daha ilk saniyesinden oyun boyunca ne derece bir kaliteyle karşılaşacağımı gösterdi oyun bana. Grafikler, ışıklandırmalar, detaylar, animasyonlar, harita, hikaye, sunum, ses, araç sürüş dinamikleri çok başarılıydı. Motorla virajlarda el freniyle dönmekte çok eğlenceliydi.
    Oyun mafia dünyasını çok iyi yansıtıyor. Hem karakterleriyle hemde hikayesiyle gerçektende bir mafya oyunu oynadığınızı anlıyorsunuz. Mafia 3teki gibi mafyayla alakası olmayacak hanzo bir barzonun eşkiyalık yaptığı birbirini tekrar eden görevler yok. Karakteriniz Tommy ve ekip arkadaşları jilet gibi takım elbiselerine kadar mafya dünyasını çok iyi yansıtıyor. Mafia 3teki laubali, zevksiz ve ruhsuz Lincoln Clay dangalağı yerine bu sefer derinliği olan bir baş karakteri yönlendiriyoruz. Paulie karakterinide ilk başlarda sevmesemde sonlara doğru diğerlerine göre daha has bir karakter olduğunu gördüm. Hırslarına bu kadar kapılmasaydı daha iyi bir geleceği olabilirdi. Oyunun en güzel yanı görevden göreve koşturduğunuz çizgisel bir oyun olması. Sizi, oyun süresini uzatmak için konulan saçma yan görevlerle ana hikayeden koparma gibi bir hata yapmıyor. Yani bazı oyunlar gibi "kanka akşama şehrin en büyük mafya babasını vurucaz ama istersen sen bi git şehrin tee öbür ucunda 35 saat boş boş gereksiz ve zevksiz yan görevler yap" demiyor. Ayrıca bazıları oyunu 8,5-9 saatte bitirdiklerini yazmış ama ben süre tutmasamda herşeyi sindire sindire 10 saatin üstünde oynamışımdır.
    Grafik, ışıklandırma, renk paleti, çevresel detay, animasyonlar olarak bu sene Last of Us P2den sonra gördüğüm en iyi oyun. Animasyonlar ve yan karakterlerin detayları açısından çok doğal bir ortam yaratılmış. Mesela daha oyunun başında aleade boş bir sahnede bile karakterler sigara yakıyor, duvara bacak dayıyor, hareketleri sanki siz ordaymışsınızda gayet doğal bir hayat yaşanıyormuş gibi. Bazı oyunlardaki yapay animasyonlar yok. Sanki bulunduğunuz ortamda canlı kanlı insanlar var ve gayet doğal günlük yaşamlarına devam ediyorlarmış gibi. Ses konusunda aşırı detaylı çalışılmış. Bir beze değdiğinizde bez hışırtısı, bir tahtaya değdiğinizde tahta sesi yaptığınız harekete göre en ince detaya kadar duyuluyor. Çevrede dokunduğunuz herşeyin sesli geri bildirimini hissettiriyor oyun. Hikaye ise başarılıydı ama sadece sondaki mesajını pek beğenmedim. Birde Sarah biraz fazla yüzeysel anlatılmış. Çocuğumuzu bile 20 yıl sonra tatsız olayın anlatılacağı videoda görüyoruz.
    Hangar 13ü tebrik ediyorum. Mafia 3 faciasından sonra kendilerini çok iyi toparlamışlar ve ekibi çok güzel geliştirmişler ki ortaya böyle kaliteli bir oyun çıkmış. Mafia 3 faciası nedeniyle çok kızdığım Hangar 13 yeni oyunlarında bu kaliteyi bozmazsa ortaya çok kaliteli işler çıkarır.
    Bilgi: Oyunu R9 270x 4gb ekran kartı ve 16gb ram ile en yüksek ayarlarda ortalama 30fps ile akıcı şekilde oynadım. En iyi deneyim için konsolda değil pcde yüksek ayarlarda oynamanızı öneririm.

Alıntıları Göster

eyvallah hocam. hayatım boyu mafia 1 gibi bir oyun bir daha oynamadım, l.a. noire vardı ama o da bir mafia tadı vermemişti. mafia 2 ise buruk bir tad bırakmıştı ağzımızda. mafia 3 zaten o kadar kötü yorumlar aldı ki indirip oynamadım bile. bu oyuna şans vereceğim.

• Mr Thoth kullanıcısına yanıt
    Hocam la noire mafya oyunu değil dedektiflik polisiye tarzı bir oyun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaan Boğayoutube
    #mafia #gameplay #walkthrough
    https://www.youtube.com/watch?v=OEBeACMVGf4

Oyunu oynayıp 8 saat kadar çekim yaptım senaryo kalitesini beğendiğim için. Senaryosu çok güzel ama oynanışı günümüz için çok hantal. Mafia 3'ü alıp aim accuracy düşürürseniz elinizde Mafia 1'in ateş sistemi kalır. Fight sistemi de klasik olarak bekle, vur şeklinde bundan ibaret.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Anarsist_ -- 2 Ağustos 2021; 21:24:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JaReD22

Hocam la noire mafya oyunu değil dedektiflik polisiye tarzı bir oyun

evet ama yine aynı çağlarda geçiyor, o tarz oyunları çok seviyorum. o eski arabalara falan binebilmek oyunda da olsa paha biçilemez benim için.

bir de bir şey soracağım, benim steam'de mafia 2 vardı şimdi mafia 2 definitive edition eklenmiş bu aynı oyun mu? remastered falan diyor bu başlıkta konuştuğumuz oyun yoksa mafia 1'in aynısının remastered hale getirilmiş durumu mu, yeni bir oyun değil mi?

Dlclerin eklenmiş hali diyebiliriz grafik anlamında öyle pek bir fark yok

• quote:

Orijinalden alıntı: JaReD22

Dlclerin eklenmiş hali diyebiliriz grafik anlamında öyle pek bir fark yok

ben de yeni oyun sanmıştım ya tüh

O oyunun remake yada remastereda ihtiyacı yok ilk oyunun vardı ondada çok güzel bir iş çıkardılar
    Hangar remake yaparak ortamı yokladı güzel bir geri dönüş alınca dördüncü oyunuda yapacaklardır
    Üçüncü oyun fiyaskosundan sonra firma epey toparlamış kendisini

• Dün bu oyunu oynayıp bitirdim ve oyunun senaryosunun güzelliği tüm eksikleri kapatıyor bence. Oyun o kadar kötülendi ki beklentim çok düşüktü ama oyun kötü değil ve gayet keyifli. Fiyatı ilk çıktığında çok saçmaymış ama ona sonuna kadar katılıyorum. Şimdi ikinci oyuna geçme zamanı.

• oyunda 60 hz problemi gelen yamalarla bile düzeltilmedi monitör 165 hz olmasına rağmen 60 hz olarak kilitliyor bunun yanında freesync/gsync çalışmadığından dolayı ekranda dalgalanmalar oluyor hangar 13 den bu beklenirdi konsol port high ile low grafik arası 5 fps bile yok optimizasyon berbat kısaca oyun seneryo vs yönünden iyi olabilir ama optimizasyon berbat olduğundan oyun komple çöp.

• oyunu bu ay ps4'e alıp bitirdim buraya yazmadım galiba ama şunu söylemeden edemiyecem orjinal oyun kadar zevkli kesinlikle değil, oyunda anlam veremediğim bir cansızlık var grafikler güzel ama oynanış baya mafia 3 animasyonları filan sevmekle sevmemek arasında kaldım  

• boss06 kullanıcısına yanıt
    Bunun çok basit bir problemi var. Vsync kapalı gsync açık 240hz de oynuyorum. Dilerseniz yardımcı olurum. Bunun olmaması gerekirdi ama çözümü var ve oyuna gölge düşürmemeli. Çok kaliteli bir oyun optimizasyon sorunu olduğunu düşünmüyorum. O dönemi yansıtan türünün tek örneği animasyonlar fizik , araç fizikleri gayet yerinde. Hava şartları var. Yapay zeka kötü değil.

• BlackLead kullanıcısına yanıt
    Pc si mi kaldırmadı acaba Yoksa Mafia definitive edition dan bahsediyor olamaz

• başlıyorum

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.