Şimdi Ara

Macaristan'da üniversite (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
254
Cevap
12
Favori
54.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Özel şirketlere, belediyelere, ya da burs veren diğer kurum ve kuruluşlara başvurursan burs için bir şansın olabilir. Onun dışında okulun sağladığı herhangi bir burs yok. (En azından benim bildiğim yok) Son dönemlerde değişiklik olduysa bilemem.
  • Sebastianbjk kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam mezuniyete kadar bu konuyu iyice bir araştıracağım. İlgilendiğiniz için teşekkürler .
  • Sebastianbjk kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim araştırmaya devam edicem
  • Bilgileriniz için teşekkürler.Bir sorum olucaktı.Mekatronik mühendisliği hakkında bir bilginiz var mı?(İmkanları,ücreti...) yada yönlendirebileceğiniz birileri varsa söylerseniz memnun olurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sebastianbjk

Özel şirketlere, belediyelere, ya da burs veren diğer kurum ve kuruluşlara başvurursan burs için bir şansın olabilir. Onun dışında okulun sağladığı herhangi bir burs yok. (En azından benim bildiğim yok) Son dönemlerde değişiklik olduysa bilemem.

Selamlar,

Üniversitenin internet sayfasında başvuru ile ilgili fazla bir bilgi bulunmuyor, güncel başvuru koşulları, iletişim bilgileri, deadline nerden ulaşabiliriz. Ayrıca macaristan içinde bildiğiniz benzer alternatif üni ler varsa belirtebilirseniz sevinirim.
  • Öncelikle bu faydalı forum için teşekkür ederim.
    Ben tobb etü makine müh'ten nisanda mezun olacağım. Ve 23 kasım'da alese, Ocak başı gibi ingilizce sınavına gireceğim.
    Acaba mühendis kökenli birinin işletme master ı yapması mümkün müdür?
    Not: Ieft Ankara Fuar'ındaki temsilciler 3 üniversitenin temsilciliğini (biri IBS diğer 2sini hatırlayamadım) yapan danışman bunun imkansız olduğunu söyledi.
    Bir bilginiz var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit0133

Öncelikle bu faydalı forum için teşekkür ederim.
    Ben tobb etü makine müh'ten nisanda mezun olacağım. Ve 23 kasım'da alese, Ocak başı gibi ingilizce sınavına gireceğim.
    Acaba mühendis kökenli birinin işletme master ı yapması mümkün müdür?
    Not: Ieft Ankara Fuar'ındaki temsilciler 3 üniversitenin temsilciliğini (biri IBS diğer 2sini hatırlayamadım) yapan danışman bunun imkansız olduğunu söyledi.
    Bir bilginiz var mı acaba?

IBS konusunda bilgim yok. Debrecen Üniversitesi'nde İşletme master'ı yapman mümkün. Benim Suudi Arap sınıf arkadaşım İngiltere'de Makine Mühendisliği bitirdi ve Debrecen Üniversitesi'nde benimle birlikte işletme masterı yaptı. Şimdi de PHD eğitimine devam ediyor.

• Merhaba öncelikle ben forumda yeniyim belirtmek istedim :) neyse .. Ben Macaristan'da tıp eğitimi almak istiyorum şuan lisedeyim henüz mezun olmadın ama baktığım danışmanlık sitesinde macaristanda tıp okuyabilmek için lisede fen bölümü mezunu olmamız gerekiyormuş , galiba polonyadada böyleymiş ama ben eşit ağırlık öğrencisiyim ne yapmalıyım ? bu bilgi doğru mudur ? bide üniversiteye kayıt olabilmek için burada onlar bir sınav , mülakat tarzı bir şey yapıyorlarmış tıp için biyoloji kimya alanlarıyla ilgilide soruyorlarmış acaba bunlanlarla ilgili sorular zor mudur ? baya bi uğraştırılar mı yoksa yüzeysel konular mı olur ? yardımcı olursanız çok sevinirim.. :)
  • Yazılanların çoğunu okudum..
    Şu zamanda aylık 2000tlnin yeteceğini farzedebilir miyiz? Kira, yemek, gider vs.. vs.. (okula ödenen masraflar hariç)
    bir de okurken iş bulma olasılığımız nedir? yasal veya yasal olmayacak şekilde ve ne kadar getiri sağlar.
    İngilizce'yle ilgili sorunum yok. Özellikle MBA veya Pazarlama alanında yüksek lisans düşünüyorum. Macaristan'da yapmaya değer mi?
  • quote:

Macaristan'a yaklaşk 2,5 yıl önce geldim ve 1 ay önce mezun oldum. Son dönemlerde Türk öğrencilerin fazlasıyla rağbet ettiği bir ülke Macaristan. Eğer gelmeyi düşünen varsa bu konuda istediklerini sorabilir. Eğitim bölümüne çok nadir bakıyorum o yüzden Macaristan konusu açılırsa görmeyebilirim diye konu açmayı uygun buldum.

Selam hocam diyelim ki üniversiteyi macaristanda bitirdik , sonraki süreçte neler oluyor. Mesela ben almanyada yaşamak istiyorum bu mümkün mü ?

• takip 4 yıllık bir üniversite okumak istesek macaristanda okul,konaklama vs dahil yılda ne kadar tutar,part time iş bulma olasalığı kaçtır,aylık okul ücreti vs. dahil ne kadar harcama yapılabilir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alaş

Merhaba öncelikle ben forumda yeniyim belirtmek istedim :) neyse .. Ben Macaristan'da tıp eğitimi almak istiyorum şuan lisedeyim henüz mezun olmadın ama baktığım danışmanlık sitesinde macaristanda tıp okuyabilmek için lisede fen bölümü mezunu olmamız gerekiyormuş , galiba polonyadada böyleymiş ama ben eşit ağırlık öğrencisiyim ne yapmalıyım ? bu bilgi doğru mudur ? bide üniversiteye kayıt olabilmek için burada onlar bir sınav , mülakat tarzı bir şey yapıyorlarmış tıp için biyoloji kimya alanlarıyla ilgilide soruyorlarmış acaba bunlanlarla ilgili sorular zor mudur ? baya bi uğraştırılar mı yoksa yüzeysel konular mı olur ? yardımcı olursanız çok sevinirim.. :)

Merhaba. Ben 1,5 sene önce mezun oldum. O zaman böyle bir şart yoktu. Yani Eşit ağırlık sözel bölümü mezunları da tıp okuyabiliyordu. Sonradan değiştirdilerse bilemem.
    Ben mülakatlara girdiğimde 10 tane basit yüzeysel soru sordular, tıp bölümüne başvuranların soruları biraz daha zorud... ve sonrasında ingilizce mülakata aldılar. Tıp bölümüne başvuranlara mülakatta da biyoloji ve kimya soruları sordular... 10 soruluk sınavda ve mülakatta başarılı olamayanlar hazırlık okumak üzere okula kabul edildiler. İngilizcesi iyi olup da Matematik kimya biyoloji sonuçları iyi olmayanlar BMC olarak geçen Tıpa hazırlık sınıfına alındılar. Yani okula kabul edilmeyen olmadı. Hepsi bir şekilde kabul edildi...

• quote:

Orijinalden alıntı: vynym

Yazılanların çoğunu okudum..
    Şu zamanda aylık 2000tlnin yeteceğini farzedebilir miyiz? Kira, yemek, gider vs.. vs.. (okula ödenen masraflar hariç)
    bir de okurken iş bulma olasılığımız nedir? yasal veya yasal olmayacak şekilde ve ne kadar getiri sağlar.
    İngilizce'yle ilgili sorunum yok. Özellikle MBA veya Pazarlama alanında yüksek lisans düşünüyorum. Macaristan'da yapmaya değer mi?

Okul masrafı hariç 2000 TL rahatlıkla yeter. Ben biraz müsrif bi adamımdır ve çok gezerim. Buna rağmen ev kiram + gezi masraflarım + yemek + alkol + sigara vb. masraflarımla beraber toplam 2000 TL'yi ancak buluyordu.
    Debrecen'de ve diğer küçük şehirlerde iş bulma şansı çok düşük. (Macaristan'ın en büyük ikinci şehir Debrecen ve nüfusu 200.000) Ben mutlaka çalışacam deyip iş bulsan bile karşılığını alamazsın. Debrecen'de ücretler düşük. Çalışmaya değecek bir ortam yok. Ama Budapeşte'de yaşarsan iş bulma ve para kazanma şansın daha yüksek.
    Macaristan'a gitmeyi düşünen herkese aynı şeyi söylüyorum. Maddi imkanınız varsa İngiltere, Amerika, İspanya, İtalya, Belçika, Kuzey Avrupa, Hollanda gibi ülkeler ilk tercihiniz olsun. Oralarda okumaya yaşamaya yetecek kadar imkanınız yoksa Polonya ve Macaristan en iyi seçenekler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Louiswilliams

quote:

Macaristan'a yaklaşk 2,5 yıl önce geldim ve 1 ay önce mezun oldum. Son dönemlerde Türk öğrencilerin fazlasıyla rağbet ettiği bir ülke Macaristan. Eğer gelmeyi düşünen varsa bu konuda istediklerini sorabilir. Eğitim bölümüne çok nadir bakıyorum o yüzden Macaristan konusu açılırsa görmeyebilirim diye konu açmayı uygun buldum.

Selam hocam diyelim ki üniversiteyi macaristanda bitirdik , sonraki süreçte neler oluyor. Mesela ben almanyada yaşamak istiyorum bu mümkün mü ?

Eğer Türkiye'ye dönmek istersen diplomanın geçerliliği var Ancak bakanlığa başvurup onaylatmak gerekiyor. Bu işlem 3-4 ay sürüyor. Diplomanın reddedilme gibi bir ihtimali yok. Almanya ve diğer AB ülkelerine gitmek istersen ne tür prosedürler var bilemiyor. Belki 1 günde halledilir belki 1 ayda ama kesin bildiğim şey Macaristan'dan alınan diplomanın Tüm AB ülkelerinde geçerliliği var. Almanya'ya gidip orada yaşayabilirsin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Louiswilliams

quote:

Eğer Türkiye'ye dönmek istersen diplomanın geçerliliği var Ancak bakanlığa başvurup onaylatmak gerekiyor. Bu işlem 3-4 ay sürüyor. Diplomanın reddedilme gibi bir ihtimali yok. Almanya ve diğer AB ülkelerine gitmek istersen ne tür prosedürler var bilemiyor. Belki 1 günde halledilir belki 1 ayda ama kesin bildiğim şey Macaristan'dan alınan diplomanın Tüm AB ülkelerinde geçerliliği var. Almanya'ya gidip orada yaşayabilirsin.

Eyvallah hocam

• Merhaba hocam bende debrecene seneye başlamak istiyorum şuan ingilterede dil eğitimi alıyorum intermediate seviyesindeyim bilgisayar bölümünü seçicem muhtemelen tavsiye edermisiniz nasıldır bi bilginiz var mı zorluk açısından veya verilen eğitim olarak cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghaziali06 -- 3 Aralık 2014; 1:18:20 >
  • Bir turizmci için nasıl bir ülkedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Opsss mademoiselle

Bir turizmci için nasıl bir ülkedir ?

Turizm sektöründe çalışmak için mi yoksa turizmle ilgili kendi işletmeni kurmak için mi?
  • quote:

quote:

Turizm sektöründe çalışmak için mi yoksa turizmle ilgili kendi işletmeni kurmak için mi?

Turizm sektöründe çalışmak için.Budapeşte haricinde aktif bir turistik şehri yok sanırım.

• quote:

quote:

quote:

Turizm sektöründe çalışmak için.Budapeşte haricinde aktif bir turistik şehri yok sanırım.

Budapeşte dışında yazın aktif olan Balaton Gölü var. Göl kenarında, bizim ege köyleri gibi bir turistik bölge. Sadece yerli Macar turistler ve Alman yaşlı turistler geliyor. Ayrıca doğu Macaristan'da termal oteller var. Macaristan'da turizm sektöründe çalışmayı düşünüyorsanız Budapeşte dışında bir seçenek yok diyebilirim.
    Macaristan'da işgücü ücretleri Türkiye'ye göre düşük. Çalışmak için mi kendi işini kurmak için mi diye o yüzden sordum. Kazanılan parayla orada öyle ya da böyle rahat yaşanıyor ama başka bir Avrupa ülkesine ya da Türkiye'ye geldiğinizde orada kazanılan paranın satın alma gücü çok düşüyor. Paranın bir hükmü kalmıyor.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.