Şimdi Ara

Mac ile NTFS ve diğer windows formatlarında HDD yi açmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
12.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Eğer mac inzle windowsda formatlanmış bir HDD yi açmak ve yazmak istiyorsanız, bunun için ekstra bir program kullanmanız gerekir. Ben tuxera NTFS programını kullanıyorum şimdiye kadar bir sorun çıkmadı.

• Bu programı kullanmazsanız OS X NTFS diskleri görür ve dosyaları okuyup Mac'inize kopyalayabilirsiniz, ama NTFS diske yazamazsınız ve NTFS diskten dosya silemezsiniz. Mac'e doğru tek yönlü trafikte bir sıkıntı yok, ama NTFS diske doğru trafik sıkıntılı.

Programın 15 günlük deneme süresi varmış bu arada, ondan sonra hediyesi 25 Euro
  • quote:

Orijinalden alıntı: Parhelion

Bu programı kullanmazsanız OS X NTFS diskleri görür ve dosyaları okuyup Mac'inize kopyalayabilirsiniz, ama NTFS diske yazamazsınız ve NTFS diskten dosya silemezsiniz. Mac'e doğru tek yönlü trafikte bir sıkıntı yok, ama NTFS diske doğru trafik sıkıntılı.

Programın 15 günlük deneme süresi varmış bu arada, ondan sonra hediyesi 25 Euro
    Ben geçtiğimiz günlerde Paragon NTFS for MAC uygulamasını satın aldım. tuxera'dan daha ucuz (20$) ve aynı işlevi görüyor. Uzun yıllardırda güvenle kullanıyor insanlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: dreampowder

Ben geçtiğimiz günlerde Paragon NTFS for MAC uygulamasını satın aldım. tuxera'dan daha ucuz (20$) ve aynı işlevi görüyor. Uzun yıllardırda güvenle kullanıyor insanlar.

Alıntıları Göster
    bu programlardan ağzı yanan birsürü kişi var bilgileriniz gerçekten değerliyse bu programları kullanmayın derim
    ben hem windows hem de mac os tarafında kullanacağım partitionları exfat olarak biçimliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: @kii

bu programlardan ağzı yanan birsürü kişi var bilgileriniz gerçekten değerliyse bu programları kullanmayın derim
    ben hem windows hem de mac os tarafında kullanacağım partitionları exfat olarak biçimliyorum

Alıntıları Göster
    1 TB'lik harici diski ben ikiye böldüm. Yarısını NTFS yarısını da MAC yaptım. Çünkü Windows'ta kaydettiklerimi zaten Mac'te kullanabiliyorum. Diğer formatları seçince yavaşladığını test yaparak gördüm. Yani USB 3.0 ile 40 GB'yi 7 dakikada atarken, bu süre 20 dakikalara çıkınca bunu yapma kararı aldım.

Ben de 3. parti yazılımların kullanılmasını önermiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gyepesto

1 TB'lik harici diski ben ikiye böldüm. Yarısını NTFS yarısını da MAC yaptım. Çünkü Windows'ta kaydettiklerimi zaten Mac'te kullanabiliyorum. Diğer formatları seçince yavaşladığını test yaparak gördüm. Yani USB 3.0 ile 40 GB'yi 7 dakikada atarken, bu süre 20 dakikalara çıkınca bunu yapma kararı aldım.

Ben de 3. parti yazılımların kullanılmasını önermiyorum.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar yukarıda yazdığımız iki program da güvenilirlikleri yıllardır test edilen programlar. Güvenle kullanabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: dreampowder

Arkadaşlar yukarıda yazdığımız iki program da güvenilirlikleri yıllardır test edilen programlar. Güvenle kullanabilirsiniz

Alıntıları Göster
    Biraz eski bir konu hortlatmış gibi olacağım ancak, Tuxera NTFS kurduğumuzda ve bir diski biçimlendirdiğimizde Windows NT Filesystem (Tuxera NTFS) diyor.

Sonunda Tuxera NTFS ibaresi nedir? Sizce sorun yaratır mı? Normal NTFS ile bunun arasında bir fark mı?

Teşekkürler
  • Hdd yi exfat yaparsak okuma yazma ikisi beraber yapilabiliniyor mu bu konuda bilgisi olan var mi ? sanırım ntfs sadece hdd den mac os x e kopyalama yapmamiza izin veriyor.
  • ExFAT yaparsaniz tum sistemler sorunsuz okur/yazar (Windows XP ve daha eskileri sorun cikarabilir).
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zordion

ExFAT yaparsaniz tum sistemler sorunsuz okur/yazar (Windows XP ve daha eskileri sorun cikarabilir).

Tesekkurler hocam artik bakacagiz caresine . peki siz hangi modeki kullaniyorsunuz ben macbook air siparisi verdim ama henuz gelmedi onu iade edip macbook pro mu alayim. Ve bu md101tu model macbook cok eski midir ne tavsiye edersiniz saygilar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hacker_127

quote:

ExFAT yaparsaniz tum sistemler sorunsuz okur/yazar (Windows XP ve daha eskileri sorun cikarabilir).

Tesekkurler hocam artik bakacagiz caresine . peki siz hangi modeki kullaniyorsunuz ben macbook air siparisi verdim ama henuz gelmedi onu iade edip macbook pro mu alayim. Ve bu md101tu model macbook cok eski midir ne tavsiye edersiniz saygilar.

Arkadaşın dediğine bir ilave yapmak istiyorum, XP kullanıcıları Microsoft un sitesinden "Windows XP Güncelleştirmesi (KB955704)" güncellemesini indirmeleri halinde XP'de de sorunsuz biçimde ExFat formatı işlem görmektedir.
  • quote:

quote:

Retina 15" MBP kullaniyorum, Air iyidir 13" normal Pro ile degistirmeyin bence, cozunurlugu dusuk, kalin ve agir. Performans anlaminda bir farki yoktur, "Pro" takisina aldanmayin (hatta Air SSD ile daha hizlidir). 13" retinasiz Pro'nun tek avantaji yukseltme olanagi, RAM'i, HDD'yi yukseltebilirsiniz.

• quote:

quote:

quote:

Retina 15" MBP kullaniyorum, Air iyidir 13" normal Pro ile degistirmeyin bence, cozunurlugu dusuk, kalin ve agir. Performans anlaminda bir farki yoktur, "Pro" takisina aldanmayin (hatta Air SSD ile daha hizlidir). 13" retinasiz Pro'nun tek avantaji yukseltme olanagi, RAM'i, HDD'yi yukseltebilirsiniz.

Eyvallah hocam aydinlattin beni cok tesekkur ederim. ;) gelsin o zaman salı günü falan icabina bakayim ben onun :) sağolun.

• quote:

Orijinalden alıntı: p4mdut

quote:

quote:

Arkadaşın dediğine bir ilave yapmak istiyorum, XP kullanıcıları Microsoft un sitesinden "Windows XP Güncelleştirmesi (KB955704)" güncellemesini indirmeleri halinde XP'de de sorunsuz biçimde ExFat formatı işlem görmektedir.

Bu çok güzel bir bilgi hocam eyvallah :)

• Rica ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: p4mdut

Rica ederim.
    exFat dosya sistemi bazı TV lerde çalışmıyor, yani TV usb belleği ya da HDD yi görmüyor. Kendim bizzat test ettim.

Bilginize
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknerdr

exFat dosya sistemi bazı TV lerde çalışmıyor, yani TV usb belleği ya da HDD yi görmüyor. Kendim bizzat test ettim.

Bilginize

Alıntıları Göster
    Program almak istemeyenler ise paralles ile yada diğer sanallaştırma yazılımlarıyla win7 yükleyip doğal olarak ntfs yazma desteğini sanal windowstan halledebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Program almak istemeyenler ise paralles ile yada diğer sanallaştırma yazılımlarıyla win7 yükleyip doğal olarak ntfs yazma desteğini sanal windowstan halledebilir.

Alıntıları Göster
    Yardımcı programlar alınır ,kullanılır sıkıntı değil ,fakat bazı yerlerde hata ile karşılaşıldığında veya başka bir nedenden veri kayıpları olabilidğini okumuştum.
    Hiç bu programlar yüzünden verilerini kaybetmiş olan var mı ?

• eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Ben ilk mac kullandığım dönemlerde paragon NTFS yi kullandım hiç bir veri kaybı yaşamadım ama sistemi açılışı olsun dosya kopyalama olsun bir ağırlık yavaşlama görülüyordu sistemde daha sonra bütün harici disklerimi HFS çevirdim Pc paylaşabileceğim diskleride exFAT yaptım kurtuldum.
    Mecbur degilseniz kullanmayın yalnız. içlerindeki en stabil olan Paragon dur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Macintosh

Ben ilk mac kullandığım dönemlerde paragon NTFS yi kullandım hiç bir veri kaybı yaşamadım ama sistemi açılışı olsun dosya kopyalama olsun bir ağırlık yavaşlama görülüyordu sistemde daha sonra bütün harici disklerimi HFS çevirdim Pc paylaşabileceğim diskleride exFAT yaptım kurtuldum.
    Mecbur degilseniz kullanmayın yalnız. içlerindeki en stabil olan Paragon dur.
    yavaşlık nedeniyle mi mecbur değilseniz kullanmayın dediniz?
    Aslında mecburum çünkü eldeklerin formatını değiştirmem için verileri yedeklemem gerekecek,bu da pek imkan değil.3 tb hdd almak lazım bunun için
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.