Şimdi Ara

LG LM660s inceleme ve USB kanal yedekleme (Video ve Resimli)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
433
Cevap
32
Favori
73.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Banding ve ışık sızması...

Evet arkadaşlar şimdide usb'ye nasıl kanal yedeklediğimizi ve yüklediğimizi anlatacağım....

1- Öncelikle bize gerekenler; 3,5'luk kulaklık jack'ı, bir tane kumanda gözü led ve kısa bir kablo. Aşağıdaki resimdeki gibi lehimliyoruz veya yaptırıyoruz. Benim yaptığım şu;

2- Şimdi forumda bir arkadaşımızın vermiş olduğu ses dosyaları...

ir ses dosyası

3- Yaptığımız kabloyu bilgisayarımızın kulaklık çıkışına takıyoruz aşağıdaki şekilde;

4- Şimdi indirdiğimiz ir dosyasındaki IN_START sesini winampla açıyoruz tv'ye doğru yaklaştırıp sesi çaldırıyoruz.
    Ekranımıza şöyle bir şifre ekranı geliyor;

Şifre olarak 0413 giriyoruz en azından çoğu bu şifreyle açılıyor.

5- Daha sonra tv'de IN_START menüsü beliriyor. Burada hiç değişiklik yapmadan kumandamızın settings tuşuna basıyoruz ve karşımıza şu ekran geliyor.

Burada gördüğümüz; Receive from usb (Kanalları usb'den çağırma anlamına geliyor) Send to usb (Kanalları usb'ye yedekleme) anlamına geliyor.

Kanalları pc'de düzenlemek için program aşağıda;

Tll Kanal Düzenleme

Kolay gelsin....

İPTV ANLATIMLARI KALDIRILMIŞTIR. BU BAŞLIKTA İPTV İLE İLGİLİ PAYLAŞIM YAPILMAYACAK...!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi palasibo -- 20 Temmuz 2013; 19:46:58 >

• çok saolun inceleme için bende yapmak istedim lakin fotoğraf makinesi yok telefonumda pek uygun değil bu iş için kafasında soru işareti olan arkadaşlara yardımcı olucaktır bu incelemeler.
  • Teşekkürler kardeşim yardımcı olmak bize mutluluk verir.
  • Eline sağlık inceleme güzel olmuş sen kanal ayarını anlatınca bende sıfırdan birdaha yapayım dedim bende ülke ingiltere seçiliydi bu sayede --- ülke ayarını seçerim dedim ; fabrika ayarına döndüm uydu ayarlarına girdim fakat senin verdiğin 12015 frekansı bende hiç sinyal vermiyor acaba kanal arama yinede yapsammı ki bana hiç kanal çıkmaz gibi geliyor yada başka bir frekans ne girebilirim.
    Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fyilmaz

Eline sağlık inceleme güzel olmuş sen kanal ayarını anlatınca bende sıfırdan birdaha yapayım dedim bende ülke ingiltere seçiliydi bu sayede --- ülke ayarını seçerim dedim ; fabrika ayarına döndüm uydu ayarlarına girdim fakat senin verdiğin 12015 frekansı bende hiç sinyal vermiyor acaba kanal arama yinede yapsammı ki bana hiç kanal çıkmaz gibi geliyor yada başka bir frekans ne girebilirim.
    Kolay gelsin.

11844 v 2222 frekansta sinyal varmı?
  • Otomatik seçeneğinden ilerlemeden önce tekrar uydu ayarı deyip baktım freakansı silmiş ordan tekrar yazınca sinyal geldi şuan arama yapıyor ama seçeneklerden üçünü de seçtim yani en son seçenek olan kör taramanın bir zararı olmaz demi.
  • Yok bişey olmaz...
  • sayın palasibo, elinize emeğinize sağlık...diğer arkadaşlarda keşke böyle video incelemeler yapsa çok daha iyi oluyo böyle...
  • Birde bende otomatik arama cnn türkü bulmuyor sen de otomatik çıktımı yoksa manuel mi ekledin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxian

sayın palasibo, elinize emeğinize sağlık...diğer arkadaşlarda keşke böyle video incelemeler yapsa çok daha iyi oluyo böyle...

Teşekkür ederim sağolun..
  • quote:

Birde bende otomatik arama cnn türkü bulmuyor sen de otomatik çıktımı yoksa manuel mi ekledin.

Arama bitince cnn türk'ün frekansını manuel gir ara bulamazsa tp değerine +6-7 sayı ekle öyle tara. O da olmadı uydu ekle diye turksatı seç manuel aramaya gel, yine cnn frekansını tarat.
  • Elinize sağlık çok faydalı bi paylaşım kesinlikle digital fotoğraf makinem olsa banding ışık sızması olmadığını gösterir fotoğraflar eklicem ben de ama şimdilik yok :) bir de biss ekleyebilsek şu tvye tadından yenmez o zaman
  • Şu TV bu kadar popüler iken bu inceleme çok yerinde olmuş. Teşekkürler @palasibo
  • İlgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederim...
  • Vay anasına be...! 250 küsür kişi bakmış kimse oralı olmamış. Demekki kimse için uğraşmayacaksın. Faydalan faydalan kaç...
  • Güzel paylaşım teşekür ederim. En azından kendi adıma. Bunu kendi kumandasından yapsaydıkta bizleri böyle uğraştırmasalardı eyiyydi ama... Lg duy sesimizi bizleri uğraştırma. Basit birşey için yapılanlara bak yaaaa!...
  • Allah Allah bu nasıl iş ya :)) bu yöntemi nasıl keşfettiniz. Birde bir önceki yazılıma dönmeyi bulabilirmisiniz :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Usb ye kanal yedeklemeyi akıllı telefonlarla felan yapamaz mıyız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wurunkatte

Güzel paylaşım teşekür ederim. En azından kendi adıma. Bunu kendi kumandasından yapsaydıkta bizleri böyle uğraştırmasalardı eyiyydi ama... Lg duy sesimizi bizleri uğraştırma. Basit birşey için yapılanlara bak yaaaa!...

Lg bunu müşterilere bırakmıyor. O yüzden kendi kumandasıyla olmuyor.

quote:

Allah Allah bu nasıl iş ya :)) bu yöntemi nasıl keşfettiniz. Birde bir önceki yazılıma dönmeyi bulabilirmisiniz :))

Önceki yazılıma dönmeyi hala bulamadım...

quote:

Usb ye kanal yedeklemeyi akıllı telefonlarla felan yapamaz mıyız?

Akıllı telefonum olmadığı için bunun cevabını veremem. Fakat olabilir neden olmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi palasibo -- 16 Ocak 2013; 15:50:48 >

• quote:

Usb ye kanal yedeklemeyi akıllı telefonlarla felan yapamaz mıyız?

kanal yedekleme tek seçenek burada anlatılanlar şu an için farlı yedek alınmıyor

birde farklı kanal editör buldum denemek isteyenlere hem lg hem samsung için

BURADA
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.