Şimdi Ara

:..YENİ JETTA KULLANICILARI VE SEVENLERİ TOPLULUĞU..: (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.848
Cevap
77
Favori
573.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Salih DAL

quote:

Orijinalden alıntı: etnaxy

Yazmadan duramayacağım ancak 1.2 TSI gereğinden fazla övülmüş;

BMW motoruna biraz bakalım,kendimize gelelim;

Silindir hacmi (cm3) 1598
    Güç (bg)/Güç devir (devir/dak) 170 / 4800
    Tork (Nm)/Tork devir (devir/dak) 250 / 1500-4500
    Yakıt tüketimi
    Şehir içi (lt/100 km) 7.2*(7.5)
    Şehir dışı (lt/100 km) 4.7*(4.8)
    Ortalama (lt/100 km) 5.6*(5.8)
    Depo hacmi (lt) 52
    CO2 Emisyonu(gr/km) 131*(134)

Azami hız (km/sa) 222
    Hızlanma 0 - 100 km/sa (sn) 7.5*(7.4)

Ben söylediğiniz arabayı alacagım paraya gider passat alırım
    siz gidin mazdanın wankel motorunu bir inceleyin de nutkunuz tutulsun.

Mesele "o paraya passat almak" değil de , 1.2 TSI motor tanrının lutfu gibi yorumlar gelmiş,o yüzden örnekledim.

Bu arada wankel motor 15.6lt / 100km yakıyor...Buna gerçekten nutkum tutuldu.

• 1.2 TSI, hem vergi avantajı hem yakıt tüketim değerleri hem de sunduğu rafine performans ile en alınası motorların başında gelir.
  • quote:

quote:

quote:

Yazmadan duramayacağım ancak 1.2 TSI gereğinden fazla övülmüş;

BMW motoruna biraz bakalım,kendimize gelelim;

Silindir hacmi (cm3) 1598
    Güç (bg)/Güç devir (devir/dak) 170 / 4800
    Tork (Nm)/Tork devir (devir/dak) 250 / 1500-4500
    Yakıt tüketimi
    Şehir içi (lt/100 km) 7.2*(7.5)
    Şehir dışı (lt/100 km) 4.7*(4.8)
    Ortalama (lt/100 km) 5.6*(5.8)
    Depo hacmi (lt) 52
    CO2 Emisyonu(gr/km) 131*(134)

Azami hız (km/sa) 222
    Hızlanma 0 - 100 km/sa (sn) 7.5*(7.4)

Ben söylediğiniz arabayı alacagım paraya gider passat alırım
    siz gidin mazdanın wankel motorunu bir inceleyin de nutkunuz tutulsun.

Mesele "o paraya passat almak" değil de , 1.2 TSI motor tanrının lutfu gibi yorumlar gelmiş,o yüzden örnekledim.

Bu arada wankel motor 15.6lt / 100km yakıyor...Buna gerçekten nutkum tutuldu.

Ben orada o küçük hacimli motorun ürettiği güce dikkat çektim ama siz nerelere baktınız.
    Bu motor tanrının bir lutfu veya degil ama yıllarca dünyanın en iyi motorunu almış bir motordur.
    ben kendim kazanarak (Allahın takdiri) bu arabayı aldım sende git BMW ni al güle güle bin kardeşim.
    Bu volkswagwn düşmanlıgı nedir sizde anlamıyorum.
    kıskançlık mı yoksa bizim göremediğimiz eksik bir yanı mı var anlayamıyorum.
    Alayına Volkswagen Alayına TSİ ve birde DSG olsa tadından yenmezdi

• arkadaş ne insanlar var yahuu. koca mak.mühendisinin attığı mesajlara bakın... gelmiş bmw deki motoru anlatmış... biz bilmiyoduk cahildik çok sağol engin bilgini bizimle paylaştığın için.

Konu sahibi burada 1.2 jettayı anlatıyor almayı düşünenler için yardımını esirgemiyor bizlere kılavuz oluyor... adam gelmiş bize bmw motorunu anlatıyor. al sana bugatti "Bu arada wankel motor 15.6lt / 100km yakıyor.." kaç kere bindin???

Sayın Salih DAL siz aldırmayın he he deyin geçin ; biz sizin ve diğer arkadaşların yorumlarını sabırsızlıkla bekliyoruz...

• Arkadaşlarım günaydın.
    bugün arabamın resimlerini bol bol çekip siteye atacagım. inşallah faydalı olur.
    Benim kışlık lastiklerim olmadıgı için ve şuan da da bitliste yoğun kar yağışı var o nedenle yakıt izlenimlerimi anlatamıyorum.
    İnşallah yazın tayin çıkacak. Yaz memleketine gider ise 1000 TL yi boşa vermeyelim bu dönemde de araba yatsın dedik. o nedenle sesim solugum kesildi. Ama bugün sırf sizin için resim çekecem ve siteye aklayacam inşallah faydalı olur.
    Benim burada arabada her gördüğüm şeyi anlatma sebebim sizler bilgi sahibi olun onu istememdir. ;Eger ben düşmüs isem sizde düşmeyin dememdir. Eger doğru bir tercih ise sizi pozitif yönde yönlendirmemdir. Dikkat ederseniz ben arabayı anlattıgım yerlerin çogunda kendi görüşümdür diye belirttim.
    Ben 1.2 tsi motoru yere göge sıgdıramamamın sebebi bu denli küçük motor vergisi düşük veeee performans olarak nerede ise 1.4 passat ayarında (10.9 jetta 10.3 Passat).
    ARKADAŞLAR SİZDEN RİCAM LÜTFEN ŞUNA CEVAP VERMEYİN

• Hemşehrim sen takılma böylelerine, konu başlığında da yazdığın gibi, bu senin İZLENİMLERİN. Biz de bunları okumak için buradayız, arada sırada girip okuyup cevap veriyoruz. İstemeyen ya da senin görüşlerini beğenmeyenin bu konuda ne işi var ? Eğer hem beğenmeyip hem de hala konuya girip cevap yazıyorsa ve senin dediklerinin aksini savunmaya çalışıyorsa ben buna çekememezlik derim. Fotoğrafları bekliyorum, selamla...
  • Arkadaşın biri yukarıda bmw motorundan örnek vermiş.O motoru kullanan arabayı almasını biz de biliriz ama fiyatı da o şekilde bir araba.Neticede bu motor ve araç gerek donanımıyla, gerekse de özellikle fiyatlarıyla en alınası benzinli araç diyebilirim.Ayrıca bahsedilen motordan vergi anlamında 1.2 tsi motor daha az vergi veriyor o da ayrı...Dün jettayı biraz incelemek ve test etmek için gittim ancak şansımıza yine 1.2 tsi jetta yoktu.Yerine golf 1.4 tsi kullandıralım dediler.Ancak golf emsal olmadığı için kullanmadım.Artık başka bir haftaya kısmetse deneyeceğim.
    Bu arada Salih bey paylaşımlarınıza lütfen devam edin.Tecrübeleriniz bizim için önemli.Teşekkürler....
  • Arkadaşlar bol bol resim çektim ama imageshack sitesinde resimi yüklediğim zaman no files were uploaded diye bir uyarı alıyorum ve yükleme linki çıkmıyor fikri olan var mı
  • arkadaşlar resimnet diye bir site buldum oradan yapıcam.ilk önce kızıma süt alıp geleyim sonra hemen resimlere başlayacagım.
    Anlayışınız için teşekkür ederim
  • quote:

arkadaşlar resimnet diye bir site buldum oradan yapıcam.ilk önce kızıma süt alıp geleyim sonra hemen resimlere başlayacagım.
    Anlayışınız için teşekkür ederim

bekliyorum Salih kardeş :))
  • Hocam ne oldu resimler?
  • Merhaba Salih bey konuyu okumadım,şimdide okuyamayacağım biraz acelem varda..Size biraz sorularım olacak..
    Öncelikle hayırlı olsun.Kazasız belasız inş..
    1.İç mekan genişliği nasıl ön,arka diz mesafesi,koltuk rahatlığı?
    2.1.2 TSİ motor nasıl? Performans ve yakıt olarak(önemli)
    3.Yol sesi,rüzgar sesi,lastik sesi varmı aşırı şekilde? Amortisörler sert mi yumuşak mı?
    4.Malzeme kalitesi nasıl? Ön göğüste tamamen yumuşak plastik mi? Kapı içleri kalitesiz diyorlar bunu rica etsem açıklayabilirmisiniz?
    5.Kapılarda refklektör varmı?..Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler iyi akşamlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackElantra

Merhaba Salih bey konuyu okumadım,şimdide okuyamayacağım biraz acelem varda..Size biraz sorularım olacak..
    3.Yol sesi,rüzgar sesi,lastik sesi varmı aşırı şekilde? Amortisörler sert mi yumuşak mı?
    4.Malzeme kalitesi nasıl? Ön göğüste tamamen yumuşak plastik mi? Kapı içleri kalitesiz diyorlar bunu rica etsem açıklayabilirmisiniz?
    5.Kapılarda refklektör varmı?..Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler iyi akşamlar..

Ben konuyu takip ediyorum cevap vereyim.

1- Ben binip denediğimde gayet iyi gelmişti bana.
    2- Salih Bey en çok motoru beğeniyor zaten. Performans olarak harikaymış, yakıt tüketimi olarak da çok yakan bir dizel olarak düşünebilirsiniz. Yani gayet iyi benzinli bir araç için.
    3- Dikkat çekici bir şekilde yok, ancak 120-130'a gelince rüzgar sesi aldığı söyleniyor.
    4- Ön göğüste işçilik Golf kadar olmasa da iyi ancak kapı içleri kalitesiz.
    5- Bilgim yok.

• Arkadaşlar bilgisayarıma format ttım ama yinede NO FİLES WERE UPLOADED diye bir hata lıyoru ve resmleri upload edemiyorum. kafayı yiyecem.
    Sıf bugün sizn için arabamın karını temizledim okadar resim çektim diz mesafesiniden tutun birçok resim çektim ama yüklenmiyor. iş yerindeki bilgisayarda bu sorun yok olmadı yarıun yüklerim .
    kusura bakmayın
  • quote:

Arkadaşlar bilgisayarıma format ttım ama yinede NO FİLES WERE UPLOADED diye bir hata lıyoru ve resmleri upload edemiyorum. kafayı yiyecem.
    Sıf bugün sizn için arabamın karını temizledim okadar resim çektim diz mesafesiniden tutun birçok resim çektim ama yüklenmiyor. iş yerindeki bilgisayarda bu sorun yok olmadı yarıun yüklerim .
    kusura bakmayın

Başka site deneyin.

http://www.hizliresim.com/
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackElantra

Merhaba Salih bey konuyu okumadım,şimdide okuyamayacağım biraz acelem varda..Size biraz sorularım olacak..

İç mekan genişliği çok güzel resimleri yüklersem orada görürsünüz benim boyum 1.80 ben ön koltugu kendime göre ayarladıgım zaman arka koltuga oturdugum zaman ayaklarımön koltuga kesinlikle temas etmiyor.

performansı beni çok etkiledi. yakıtı da gayet makul arkadaşımızın da belirttiği gibi fazla yakan dizel gibi

yol motor sesi yok ama 120 den sonra rüzgar sesi var. Benim passattta da vardı ama sanki bu biraz daha fazla ama rahatsız edici degil. o sessizliği bozan bir hafif rüzgar sesi

ön gögüs yumuşak plastik ama benim passatın ki sanki daha yumuşaktı. Sert kuru bir plastik değil.

Amartsör tam kıvamında virajlarda yatma yok. Darbeyi çok güzel emiyor.

Kapı içi kalitesiz ama golfe veya passata göre.

inşallah yarın resimler tamam olur

• @Salih DAL
    @Mertdnc
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim..Yol tutuşu eklemeyi unutmuştum saolsun Salih bey onuda söylemiş..yol tutuş benim için çok önemli
  • quote:

Orijinalden alıntı: wings35

arkadaş ne insanlar var yahuu. koca mak.mühendisinin attığı mesajlara bakın... gelmiş bmw deki motoru anlatmış... biz bilmiyoduk cahildik çok sağol engin bilgini bizimle paylaştığın için.

Konu sahibi burada 1.2 jettayı anlatıyor almayı düşünenler için yardımını esirgemiyor bizlere kılavuz oluyor... adam gelmiş bize bmw motorunu anlatıyor. al sana bugatti "Bu arada wankel motor 15.6lt / 100km yakıyor.." kaç kere bindin???

Sayın Salih DAL siz aldırmayın he he deyin geçin ; biz sizin ve diğer arkadaşların yorumlarını sabırsızlıkla bekliyoruz...

1.2 jettayı anlatan konunun yazarına bir lafım yok gördüğünüz(!) üzere....

Audi motoru ile BMW motorunu karşılaştırıyorum...1.2 TSI motor yere göğe sığmamış.Burda yer alan yorumlara şaşırıyorum.Örnek olarakda BMW motorunu veriyorum,bunda garipsenecek bir durum yok.

BMW 1.6 motoru ile hem yakıt tüketimini 1.2TSI ile aynı tutarak hem daha fazla tork , aynı zamanda daha iyi performans tutturmuş.

Tabi burda bunu görmek için mühendis olmak gerekmiyor...:D...Okur-yazar olmak yeterli.

Konuyu kendi görmek istediğin noktadan değil de benim anlatmak istediğimi anlayarak yorumlamanızı isterim.

• etnaxy o söylediğin bmw modelinin en donanımlısının fiyatını yazar mısın öyle az yakan bir araç varsa 1.2 yerine onu almayı düşünebilirim bende ?
  • GECE CEP TEL İLE ÇEKTİĞİM FOTO
     :..YENİ JETTA KULLANICILARI VE  SEVENLERİ TOPLULUĞU..:

BU ORTALAA YAKIT ÜKETİMİM İDİ KARMA KULLANIM

bU DA TATVAN İLÇESİNDEN YAKITI ALDIM BİTLİSE ORTALAMA 90 KM HIZ İLE GELDİM EVİN ÖNÜNE ARABAYI PARK ETTİM VE ÇEKTİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Salih DAL -- 16 Ocak 2012; 10:57:34 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.