Şimdi Ara

:..YENİ JETTA KULLANICILARI VE SEVENLERİ TOPLULUĞU..: (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.849
Cevap
77
Favori
573.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.2 tsi motor gerek 0-100 hızlanmalar gerekse ara hızlanmalarda atmosferik 1600 cc araçlardan daha iyi 1800 araçlardan ise kıl payı daha düşük performans gösteriyor, esas özelliği ise atmosferik araçların tıkandığı yokuşlarda, hiç zorlanmaması.
    ayrıca düz yolda atmosferik araçlardan daha az yakıyor, tek dezavantajı yokuşlu yollarda atmosferiklerden biraz daha fazla yakıt tüketiyor.
    bununla birlikte gaz hassasiyeti atmosferik motorlara göre biraz daha düşük.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wings35

quote:

Orijinalden alıntı: dtcagatay

1.2 motor araç şöför hariç 4 kişi ile yolculuk etsek yaz ortası klima açık bagaj dolu.. yine de bu araba 1.2 demez miyiz?

yanlış anlaşılmasın merak ettiğim için soruyorum.. deneme fırsatım olmadı..

olaya şöyle bakalım... araç dediğiniz ağırlıkları götürmek için dizayn edilmiş ve bunun içinde motor denen şey icat olmuştur. motorunda gücü şu anda dünya standardı olan beygir dir. bu araç 105 beygir. demekki 105 beygirlik iş yapabilecek kapasitede. motor dediğiniz olay kiminde az karmaşık iken kiminde çok karmaşıktır. güç birimi eskiden direk motor genişliğine bağlıydı yani 2000cc motor 1400cc motordan kuvvetliydi. evet doğru ama günümüzde motor hacmine ek olarak değişik kuvvetlerle takviye olmuş bulunmakta, bakınız turbo bakınız kompresör hatta varsa reaktör. şimdi siz 500cc bir aracınız var ve reaktörlü.. gücü nasıldır herhalde düşünmek bile saçma... uçak niyetine kullanırsınız ama 500cc .... o yüzden derimki aracın motor hacmi değil toplam kuvvetine bakmak lazım... teknolojiye malesef insanlarımız biraz geç adapte oluyor hala atmosferik motor mantığı ile düşünüyoruz... bu yargıyı yıkmak gerekir. bende 2004 vectra elegance vardı 1600cc 100bg. 12,5sn de 100km ye çıkar izmir şehiriçi 10-12litre uzun yolda klima açık 7,5 litre yakardım. ama şimdi jetta 1200cc ile hem daha hızlı hem daha ekonomik hem daha kuvvetli bir araç sunuyor artı vergi avantajı ile...

sayın dtcagatay mesajımı yanlış anlamayınız sizi yermek değil sadece genel bir yanlış algılamayı açıklamak istedim..

o zaman diesel almaya gerek kalmayabilir.. :) hem benzinli hem ekonomik hemde beklentiyi karşılaması yeterli..
    benim bi toyota aurisim var diesel.. ekonomi aracı olarak kullanıyorum.. onu satma pllanım var yerine 1.2 blue motion polo düşünüyordum.. 1.2 jetta yı merak ettim bi denemeye gideyim.. görüşlerimi paylaşırım.. bilgilendirme ve olgunluğunuz için teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: Salih DAL

quote:

Orijinalden alıntı: dtcagatay

1.2 motor araç şöför hariç 4 kişi ile yolculuk etsek yaz ortası klima açık bagaj dolu.. yine de bu araba 1.2 demez miyiz?

yanlış anlaşılmasın merak ettiğim için soruyorum.. deneme fırsatım olmadı..

Diyelim ki 2.0 TDİ aracınız var.
    Arabada siz dahil 5 kişi var
    Bagajda bulgur nohut, klima full açık. sizce bu araba 2.0 TDİ gibi gider mi?... 2.0 TDİ gibi yokuş çıkar mı?...
    Bu araba her halukarda 1,6 arabadan (Atmosferik) çok seri. okadar yükü yese yinede aynı şartlar altında 1.6 atmosferiği çok rahat geçer.
    Yükü yedi diye beygiri düşmez, torkunu kaybetmez

salih bey hayırlı olsun aracınız..
    ben 160hp dsg scirocco sahibiyim.. malum yakıt 10 lt ye yakın.. bide ekonomi arabam var toyota auris mmt diesel .. tyotanın modeli baya geçti km de ilerledi satıp 1.2polo bluemotion düşünüyordum.. şimdi yaza evlilik var nasipse.. polo ufak gelir diyede kaygılıyım.. 1.2 jetta çok kafama yatıyor bahsedildiği kadar ekonomikse ve beklentiyi karşılıyorsa.. ondan konunuza ilgi gösterdim. yarın bi test sürüşü yapacağım izlenimlerimi paylaşırım.. keyifli forumlar..

• Salih bey iyi günler..Bir sorum olacak
    Ben jettayı alacak olsam ''tam deri koltuk'' isterim..Comfortline ve Highlinede yarı deri koltuk var..Bunu tam deri yaptırabilirmiyiz,aracı almadan?..Hani dışarıda yaptırma değil araç elime gelmden tam deri olacak?
  • Jetta için 110 km ve üzeri hızlarda iç mekana aşırı derecede rüzgar sesi aldığını söylüyorlar bu doğrumu acaba?..Rüzgar sesi normalde fazla olursa olmaz benim için
  • 7 aydır Jetta 1,6 TDI DSG kullanıyorum.Yol iyiyse ses tahammül edilebilir düzeyde, ama biraz bozuksa çok sinir bozucu. Ama 110 değil de 130-140 gibi rahatsız etmeye başlıyor.
    Ama bu arabanın bence tek eksiği bu, yani benim için olmazsa olmaz bi eksiklik değil, ama sizin için öyleyse Jetta'ya bulaşmayın, Passat ya da Golf bakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serbalik

7 aydır Jetta 1,6 TDI DSG kullanıyorum.Yol iyiyse ses tahammül edilebilir düzeyde, ama biraz bozuksa çok sinir bozucu. Ama 110 değil de 130-140 gibi rahatsız etmeye başlıyor.
    Ama bu arabanın bence tek eksiği bu, yani benim için olmazsa olmaz bi eksiklik değil, ama sizin için öyleyse Jetta'ya bulaşmayın, Passat ya da Golf bakın.

Teşekkür ederim...Golf beğendiğim bir otomobil ama HB istemiyorum..Passat eminim jettadan üstündür her konuda ama bütceyi aşar,hem gereksiz olur bence jetta tam benlik

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackElantra

Salih bey iyi günler..Bir sorum olacak
    Ben jettayı alacak olsam ''tam deri koltuk'' isterim..Comfortline ve Highlinede yarı deri koltuk var..Bunu tam deri yaptırabilirmiyiz,aracı almadan?..Hani dışarıda yaptırma değil araç elime gelmden tam deri olacak?

Sizlerede iyi günler.
    Sizin bunu yaptırabilmeniz için aracınıza opsiyonel olarak full deri kılıf istemeniz gerekir. Aksi takdirde üzerinde standart geleni alırsınız.
    Hakkınızzda hayırlısı olsun İnşallah dilediğiniz aracı alırsınız.
  • quote:

Jetta için 110 km ve üzeri hızlarda iç mekana aşırı derecede rüzgar sesi aldığını söylüyorlar bu doğrumu acaba?..Rüzgar sesi normalde fazla olursa olmaz benim için

Araç yolda ilerler iken havayı yarak gider. Dolayısı ile %100 sessiz bir ortam söz konusu olamaz. Bu araba gayet sessiz diye düşünüyorum.
    Beni rahatsız eden bir durum yaşamadım. Rüzgar sesi var ama abartı değil.
    Bu oran sizin takıntınıza bağlı olarak değişir. O nedenle test edin.
    Ben HONDA nın yol ve motor gürültüsüne dayanamadım 1 ay bindim ve sattım. Sattığım arkadaş ise bana: Ben seni anlamadım bu arabanın neresi gürültülü diye sordu. Anlatabildim mi. Beklenti meselesi

• quote:

quote:

Jetta için 110 km ve üzeri hızlarda iç mekana aşırı derecede rüzgar sesi aldığını söylüyorlar bu doğrumu acaba?..Rüzgar sesi normalde fazla olursa olmaz benim için

Araç yolda ilerler iken havayı yarak gider. Dolayısı ile %100 sessiz bir ortam söz konusu olamaz. Bu araba gayet sessiz diye düşünüyorum.
    Ben HONDA nın yol ve motor gürültüsüne dayanamadım 1 ay bindim ve sattım. Sattığım arkadaş ise bana: Ben seni anlamadım bu arabanın neresi gürültülü diye sordu. Anlatabildim mi. Beklenti meselesi

Aynı şekilde ben de 2005 model bir Civic i bu yüzden satmıştım. Ben ama spor olduğundan dolayı böyledir diye düşünüyordum... Kesinlikle alışamamıştım yol sesine, ve sert amortisörlere.

Kime söylesem de bana hak vermediler pek... Dediğiniz gibi beklentiler farklı heralde. Ben o aracı önceki aracım Golf olduğu için o beklenti ile almıştım.

• quote:

quote:

Salih bey iyi günler..Bir sorum olacak

Sizlerede iyi günler.
    Sizin bunu yaptırabilmeniz için aracınıza opsiyonel olarak full deri kılıf istemeniz gerekir. Aksi takdirde üzerinde standart geleni alırsınız.
    Hakkınızzda hayırlısı olsun İnşallah dilediğiniz aracı alırsınız.

Teşekkürler Salih bey iyi akşamlar..
    Deri koltuk benim için olmazsa olmazlardandır..Konfora ve prestije düşkünümdür

• quote:

Orijinalden alıntı: Aerobero

quote:

quote:

Aynı şekilde ben de 2005 model bir Civic i bu yüzden satmıştım. Ben ama spor olduğundan dolayı böyledir diye düşünüyordum... Kesinlikle alışamamıştım yol sesine, ve sert amortisörlere.

Kime söylesem de bana hak vermediler pek... Dediğiniz gibi beklentiler farklı heralde. Ben o aracı önceki aracım Golf olduğu için o beklenti ile almıştım.

Ben de 7 aydır Jetta 1.6 TDI DSG kullanıyorum. İlk başlarda yol ve rüzgar sesinden o kadar rahatsız olmuyordum.
    Rahatsızlığım kuzenimin 2011 model Golf 1.6 TDI DSG Highline aracına binince başladı.
    Golf'de hemen hemen hiç rüzgar veya yol sesi yok.
    Yanlız Jetta'da motor sesi yalıtımı çok iyi. Hatta arabama ilk defa binen arkadaşlarım dizel olduğuna inanmıyorlar.
    Eski TDI'ları kullanan arkadaşlar varsa bilirler, biraz sesli motorlardı, o sorunu çözmüşler.

• Bugün jetta 1.2 tsi comfortline ı nihayet test edebildim.Rüzgar ve yol sesi gerçekten var ve çok olmasa da hassas olan kişiler için rahatsızlık verici düzeyde.Özellikle 115 km hızı geçtikten hemen sonra başlıyor...Lastik sesi aynı şekilde içeri giriyor.Lastikler yumuşak hamurlu michelin olmasına rağmen.Arabayı kullanırken hiç yabancılık çekmedim diyebilirim.Benim arabayla sürüş tepkileri ve iç kontrol panellerinin kullanım şekilleri neredeyse benim arabayla aynı.Plastik kalitesi benim arabaya göre daha iyi.Gelelim motora...
    Motorun tepkileri çok iyi.Özellikle turbonun gücünü vermeye başladığı devir 1750 gibi hissettim.Sonrasında araba gerçekten iyi ivmeleniyor.6. viteste eğer 2bin ve üzeri devirde yakalarsanız motorun hiç zorlanmadan yüksek hızlara çıktığını görebiliyorsunuz.Motor kesinlikle arabayı taşıyor ve hiç zorlanmıyor.Gerçekten beğendim.Testim boyunca arabayı epey zorladım ve soğuk havada elde ettiğim değer 8,5 lt olarak çıktı.Benim arabada bu değerler kesinlikle 13-14 lt benzinden aşağı olmazdı.
    Bu arada arabanın duruşu çok hoş ve özellikle beyaz renk bir jetta kesinlikle insanı kendisine çekiyor.
    Bayideki bayana bu arabayı almak istesem elinizde var mı diye sordum.O da eğer kahverengi istersem 1 haftada hazır olacağını, eğer beyaz istersem 1,5 ayda teslim edebileceğimi belirtti.

Eğer yalıtım sorunu hallolursa kesinlikle düşünülmeden alınabilecek bir araba jetta 1.2 tsi...

• arkadaşlar K.Maraş vw satış müdürü ile bir vesile ile tanıştım. İsteyene tel verebilirim. en azından tüm Vw modelleri için fiyat ve araba sorabilirsiniz. Bana Pm atın yeterli
    NOT: Bu işten herhangi bir menfaatim söz konusu değildir.
  • Arkadaşlar jettada füme rengi seçersek içine bej renk döşemeler olurmu?
    Yada hangi renkleri seçersek içi bej renk olur?
  • bu aracı kullanan arkadaşlar 1.2 jetta dizellerden yakıt olarak çok bi fark yok gibi doğru mu algıladım golf 1.6 tdi 90 ps ile arada kaldım diyorsanız ki yakıt olarak çok fark yok 5.000 lira ile vergi cebime kalır doğru mu düşünüyorum sizce?
  • Yeni jetta comfortline de yan aynalar normal elimiz ile(otomatik değil) ''KATLANMIYORMU''
    Donanımlarda öyle yazıyor amahttp://binekarac.vw.com.tr/jetta-donanim.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackElantra -- 18 Ocak 2012; 15:56:31 >
  • quote:

Yeni jetta comfortline de yan aynalar normal elimiz ile(otomatik değil) ''KATLANMIYORMU''

Öyle saçmalık olmaz.
    Bizim arkadaşta var comfort tdi onda deneyip akşam bildiririm
  • quote:

quote:

Yeni jetta comfortline de yan aynalar normal elimiz ile(otomatik değil) ''KATLANMIYORMU''

Öyle saçmalık olmaz.

Hızlı cevabınız için çok teşekkürler..Bu kadar aşık olduğum arabaya ufak bir özellik için soğumak istemiyorum açıkcası..İnşallah vardır ama yoksada alcağımız zaman şiddetle isteriz..Akşamı bekliyoruz merakla..
    Bu arada siz memnunmusunuz jettadan? Yakıt,performans vs..

• quote:

quote:

quote:

Öyle saçmalık olmaz.

Hızlı cevabınız için çok teşekkürler..Bu kadar aşık olduğum arabaya ufak bir özellik için soğumak istemiyorum açıkcası..İnşallah vardır ama yoksada alcağımız zaman şiddetle isteriz..Akşamı bekliyoruz merakla..
    Bu arada siz memnunmusunuz jettadan? Yakıt,performans vs..

Ben bu arabanın
    1- Performansına,
    2-Tasarımına
    3-Yakıt tüketimine hayran oldum

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.