Şimdi Ara

Paraf'da artık K.Kartı Aidatı alacak...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
8
Favori
20.042
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    fetoşun finans kurumu da dıt ı çıkardığı zaman asla yıllık aidat alınmayacak demişti , almaya başladıkları ilk ay hemen iptal ettirdim şerrefsizlerin kartını...
  • bu kart ücreti öyle ballı bir lokma ki bankalar vazgeçmek istemiyorlar ,binlerce insandan kart kullanım diye bu kadar yüksek para geldiği düşünülünce ?

çok eski yıllarda kredi kartı almak çok zordu (memur gibi garantili olacak ve ayrıca asgari 1 tane kefil olması gerekiyordu)
    sonra ki yıllarda broşür dağıtır gibi dağıttılar ve yıllık kart ücreti diyerek vurgun işine giriştiler (aslında satıcılardan komisyon alarak bir kazanç elde ediyorlardı ama birde müşteriden de alarak karanına kar katmaya başladılar)

böyle kaymak bir geliri kim istemez ?
  • da ayrı yazılır, kesme işaretiyle ayrılmaz.
  • bu kart ücreti öyle ballı bir lokma ki bankalar vazgeçmek istemiyorlar ,binlerce insandan kart kullanım diye bu kadar yüksek para geldiği düşünülünce ?

çok eski yıllarda kredi kartı almak çok zordu (memur gibi garantili olacak ve ayrıca asgari 1 tane kefil olması gerekiyordu)
    sonra ki yıllarda broşür dağıtır gibi dağıttılar ve yıllık kart ücreti diyerek vurgun işine giriştiler (aslında satıcılardan komisyon alarak bir kazanç elde ediyorlardı ama birde müşteriden de alarak karanına kar katmaya başladılar)

böyle kaymak bir geliri kim istemez ?
  • Kart aidatı talep etttikleri gün iptal ettiririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

quote:

Orijinalden alıntı: ErsLy

quote:

Merhaba ***** Bey,

BDDK ‘nın Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usül ve Esaslar Hakkında çıkarmış olduğu yönetmelik gereği ; Banka Ve Kredi Kartı ücretleri Maddesi kapsamında Parafly ve Paraf kartlarımızdan kart üyelik aidatı alınmaktadır. Parafly kartlarımızın avantajlı özelliklerini http://www.parafly.com.tr/ linkinden takip edebilirsiniz.

Halkcard kartlarımızdan kart üyelik aidatı alınmamaktadır.

Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri, istek ve şikayetleriniz için 365 gün 24 saat Halkbank Dialog’u 0 850 222 0 400 numaralı telefondan arayabilir, ayrıca www.halkbank.com.tr web sitemizden iletebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Halkbank Dialog

:(

Alıntıdaki maili bana da attılar, bende 850lili hattı aradım ama az daha kanser olacaktım.

Neyse ulaştım bir şekilde, telefona çıkan MH temsilcisi Paraf Gold karta kart ücreti yok diye 3-4 defa tekrar etti.

Şimdi bana ücret alınacak diye gönderilen maile yazacağım bakalım ne diyecekler..

Müşteri Hizmetleri o kadar ulaşılmaz ki "Müsait Olunca Sizi Arayalım" seçeneği çıkarmışlar.

Dakikalarca beklemek yerine kapatıyorsun ve müsait olucna onlar arıyorlar.
    Bekleyip sürekli sövmek yerine en azından işe yarar bir çözüm...

• Sözleşme güncellemesi 1.Şubat.2017 tarihli olduğundan eskiye dair sözler unutulabilir, banka bu nede olsa...
  • 2 yıldır kullanmadigim kartimi ben gecen hafta iptal ettirdim.

10 dakika rahat konustuk kapatmayin diye ısrar ettiler. hatta 100 lira parafpuan bile teklif ettiler. yok kapat dedim zaten kullanmiyorum.
  • Maaş müşterisi olduğum halde 80 tl kart ücreti geldi. İptal etmediler ücreti, kartı iptal ettirdim. Ekstreye bakın.
  • Benden 1 haziranda aldılar 29 TL. Kapattırmak için aradım kapatmayın 30 TL normal puan verelim paraf üye iş yerlerinde alt limitsiz kullanabilirsiniz dediler kabul ettim ve kapattırmadım.

Gold olan bende yok ama klasik olan için yıllık 29 TL alıyorlar. Arayıp o zaman kapattıracağım derseniz aldıkları kart ücretini puan olarak geri yüklüyorlar. Aidat kesilenlere tavsiye olunur.

https://www.parafcard.com.tr/114-faiz_oranlari_ve_ucretler
  • Halkbank Amerika'nın keseceği ceza için hazırlık yapıyor herhalde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: vitriol

aynen bana da aynı kalıp lafları söylediler

hatta kart ücreti diye birşey görürseniz ekstrede bizi arayın dediler

ülen ne iş?

yazılı olan mı geçerli? şifahen söylenen mi?

Yapı Kredi aynısını bana yaptı, ya kapatın ya da ücretsiz olan Eko'ya çevirin dedim. Yansıyınca hemen arayın, yansıdıktan sonra yardımcı oluruz ayağına işlem yaptırmadık, şimdi de iade etmiyorlar, neymiş puanlarla ödeyecekmişim, zaten puan=para değil mi diyorum cevap yok. Ben de puanları harcayıp kapattıracağım artık, yapacak bir şey yok.
  • Parafly dan kart aiadatini geri alma sansimiz varmi ?
  • Bankaya iade karar yazısını gönderdim, ilgili birime iletiyoruz dediler ve paşa paşa iade ettiler. Bir pislikten daha kurtuldum.
    Bana gelen iade karar yazısını ekliyorum. Kırmızı dikdörtgen alanlara dikkatinizi çekerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozrock -- 22 Kasım 2019; 11:3:17 >

• Bugün internet şubesine girdiğimde 1 şubatta sözleşme revizyonu yapıldı blba bla diye pencere açıldı...

Aklıma geldi ama yok yapmazlar da dedim içimden ama yapmışlar...

Şimdi mail attım, eski-yeni müşteri farkediyor mu? biz aidatsız diye almıştık diye, cevaba göre iptal ettireceğim kartı...

• Epeydir var diye biliyorum. Aidatsız kart çıkardılar hatta.
  • Bende ilk çıktığı zaman aidatsız olarak almıştım, kartın tarihi doldu bana gold göndermişler aradım mh aidat yok dedi ısrarla hemde 3 farklı temsilciyle görüştüm ocak ayı içerisinde sadece parafly da aidat olduğunu söylediler. Ama an itibariyle ne yaparlar bilemem
  • Böyle bir söylenti yine çıkmıştı ben kart iptali için başvurdum daha sonra ikna için aradılar, eski müşterilerden talep edilmeyeceğini söyledilerdi
    haber verde bizde iptal edelim
  • sofist67 kullanıcısına yanıt
    aynı durum bende de geçerli. kullanım süresi dolmak üzere olan kartımın yerine gold kart gönderdiler ocak ayında. parafly a başvurmayı düşünüyordum bu kartıma bağlı olarak. ama aidat alacaklarsa düşünmem gerekecek.
  • Simdiye kadar almiyorlardi demek ki bundan sonra alacaklar.
  • takip, duruma göre iptal...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.