Şimdi Ara

PLAYSTATION STORE'DA EN UCUZ OYUN FIYATI BULUN (EN KOLAYI) - DH KULLANICILARINA ÖZEL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
549
Cevap
93
Favori
50.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
183 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu proje 2016 yılından beridir geliştirilmiyor. Şuan çalışıyor olsa da zaman zaman hatalar çıkabilir, bilginize.

Proje Hakkında

Ps4 aldığımdan beri oyun satın alırken kazıklanmamak için aradığım oyunun fiyatlarını tek tek endonozya, birleşik arap emirlikleri, hong kong, amerika gibi türkiye dışındaki diğer storelarda tek tek aratıp en uygun fiyatı bulmaya çalışıyordum fakat tek tek hepsinde arama yapmak, kurları hesaplamak çok canımı sıktı zira hepimizin vakti değerli.

Forumdan da takip ettiğim kadarı ile bu problem hemen hemen tüm kullanıcıların canını sıkıyor ve boşa zamanımızı alıyor.

Bende bir yazılım uzmanı olarak DH ve türk kullanıcılarına faydalı olması için dün akşam oturdum ve kullandığımız tüm PlayStation storlarda fiyat karşılaştırması yapmayı sağlayan bir yazılım yazdım, görüşleriniz ve istekleriniz olursa bu başlık altında geliştirmeye devam edebiliriz.

Android uygulaması yayında !

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appluca.psn4

quote:

Arkadaşlar zamanımız kısıtlı olduğu için yavaş yavaş vakit oldukça geliştiriyoruz, android uygulamasında fiyat geçmişi vs. bir çok özellik zamanla eklenecektir.

Sizden 3 ricam;

1- Uygulamaya 5 yıldız vermeniz
    2- Google play da uygulama için yorum yazın, bu pozitif önerilerinizde olabilir.
    3- Uygulamayı ve web websitesini sosyal medya hesaplarınızdan vs. paylaşarak arkadaşlarınızı davet edin ve kullandırın.

Kullanılmayan uygulamayı geliştirmenin bir anlamı yok, eğer uygulamanın kullanıldığını görürsem, vaktim oldukça yeni eklemeler yapıp güncelleme göndereceğim, dolayısı bana uygulamayı geliştirme işi düşüyorsa size de yukarıda yazdığım iş düşüyor :)

PLAYSTATION STORE'DA EN UCUZ OYUN FIYATI BULUN (EN KOLAYI) - DH KULLANICILARINA ÖZEL

PSN4 Play Station Store Fiyat Karşılaştırma Sitesi

http://psn4.com

Yeni Özellik İstekleri

-İndirimleri ayrı bir sekmede görebilmek
    -Her oyunun fiyat hareketini tutup artış ve düşüşleri gösterebilmek.
    -Farklı sitelerin PS3 ve PS4 oyun indirimlerini göstermek

Sıralamayı öncelik durumuna göre belirledim.

---------------------------------------------

Bu proje benim değil tüm dh kullanıcılarının projesidir, onlarca saat harcayarak geliştirdiğimiz bu yazılımı kullanıp da 5 saniyesini ayırmayıp bir teşekkür mesajı bile yazmadan kaçanları tespit edip engelleyeceğiz! dersem inanmayın latife ediyorum :), ama yine de hemen aşağıdaki başlığa bir göz atın.

Bu Projeye Nasıl Katkıda Bulunabilirsiniz?

Beğendiyseniz bir teşekkür mesajı yada görüşlerinizi belirten bir mesaj yazarak bu projenin hayatta kalmasını ve geliştirilmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Şuana kadar konuya cevap yazmış ve yazacak tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Dünyada PSN4.COM hakkında yazılanlar (Güncellenecek)
    http://www.psx-sense.nl/200586/nieuwe-website-vergelijkt-prijzen-van-games-in-alle-playstation-stores/
    http://gamerelated.info/2015/07/28/playstation-4-playstation-store-price-comparison-websiteyou-can-find-the-cheapest-price-across-all-countries/

---------------------------------------------
    Güncellemeler 31.07.2016
    Plus indirimleri eklendi.
    PSN4 android uygulaması yayınlandı.

Güncellemeler 07.01.2016
    Büyük harflerde gözüken karakter problemi giderildi.
    Oyunda türkçe seslendirme yada alt yazı mevcut ise gösteriliyor.

Güncellemeler 21.08.2015
    İngiltere psn test amaçlı eklendi.
    Döviz kurları en altta gösteriliyor.

Güncellemeler 20.08.2015
    Rus psn test amaçlı eklendi.

Güncellemeler 18.08.2015

Fiyat geçmişi özelliği eklendi, mousu oyunun fiyatının üzerine getirerek görebilirsiniz.

Güncellemeler 29.07.2015

Türkiye dışından girince sitenin dili otomatik ingilizce oluyor + oyun fiyatları USD olarak gösteriliyor.

Güncellemeler 26.07.2015

Arayüz mobil uyumlu hale getirildi.
    Seçtiğiniz platform hatırlanacak böylelikle her seferinde platform seçmeyeceksiniz.

Güncellemeler 25.07.2015

Ucuzdan pahalıya, pahalıdan ucuza sıralama özelliği eklendi.

Güncellemeler 23.07.2015

İndirim oranları ve indirimli fiyatlar artık gösteriliyor.

Güncellemeler 18.07.2015

• Platform seçebilme özelliği eklendi.
    • Arama sonuçlarından extra eklentiler çıkarıldı sadece paket ve oyunlar getiriliyor.
    • Doviz kurları avrupa merkez bankasından saatlik olarak güncellenmekte.
    • Arama sonuçları ilk sorgulamada %400, ikinci sorgulamada %1000 daha hızlı getiriliyor.

Ekran Görüntüleri

Sık Sorulan Sorular

S. Arama yaptığımda çıkan sonuçlardan herhangi bir oyuna tıkladığımda giriş yaptığım hesabın ülkesine neden yönlendiriyor ?
    C. Örneğin eğer ps store'a türkiyeden giriş yapdıysanız türkiye dışında herhangi bir ülkeden gelen oyuna tıkladığınızda playstation store sizi yine türkiye sayfasına yönlendirecektir. Çözüm için gezinirken çıkış yapmanız gerekmekte, oyunu hangi ülkeden alacaksanız son aşamada giriş yapabilirsiniz.

S. Aradığım oyunu aratıyorum ama bulamıyorum
    C. Oyunun ismini farklı yada yanlış yazmış olabilirsiniz, örneğin fifa 2015 aratıcaksanız fifa 15 diye aratmanız lazım fifa15 yada fifa 2015 yazarsanız hiç sonuç gelmeyecektir, lütfen aradığınız oyunun ismini doğru yazdığınızdan emin olun. Bazı oyunlar her ülkede satışa sunulmuyor olabilir buna da dikkat etmeniz gerekir, son olarak bazı ülkelerde aradığın oyunun ismi farklı olabiliyor mesela pes 2015 aratıyorsanız hong kong ve endonozyadan sonuç gelmeyebilir çünkü orada oyunun ismi WORLD SOCCER Winning Eleven 2015 olarak geçiyor sizinde o ülkelerden sonuç gelmesi için bu şekilde aratmanız lazım.

S. Aradığım oyunu buldum, şimdi nasıl satın alacağım?
    C. Hemen aşağıdaki başlıktan ilgili ülkenin forum konusuna giderek yardım alabilirsiniz.

Oyunları satın alırken takıldığınız bir yer olursa...

Amerika PSN (USA PSN) - Ana Konu [Konu kurucusu ilker_xxx]
    https://forum.donanimhaber.com/m_97897417/tm.htm

Endonezya PSN (INDONESIA PSN) - Ana Konu [Konu kurucusu MARCO]
    https://forum.donanimhaber.com/m_104094060/tm.htm

Hong Kong PSN (HK PSN) - Ana Konu [Konu kurucusu Bloodborne]
    https://forum.donanimhaber.com/m_98599650/tm.htm

Birleşik Arap Emirlikleri PSN (UAE PSN) - Ana Konu [Konu kurucusu ilker_xxx]
    http://forum.donanimhab...56/f_//tm.htm#106371956

Özel Teşekkür

Bu arada unutmadan bu projeye dolaylı yoldan aşağıdaki kullanıcılarında katkısı olmuş olduğu için teşekkür ederim, kendileride bu projenin mimarlarındandır.

Farklı ülkeden psn hesabı açmak benimde aklıma gelemeyebilir ve bu tarz tekniklere başvuramayıp kazıklanmaya devam edebilirdik...

@MARCO
    @ilker_xxx
    @Bloodborne
    @PlayforFun

ve diğer tüm dh kullanıcılarına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maturax -- 29 Mart 2020; 13:34:53 >

• Android mobil uygulama ve web yazılım uzmanıyım development sürecinde sıkıntı yok ancak para kazanmak gibi bir düşüncemiz de ihtiyacımız da yok şuanda, amaç halka hizmet :) , ha ilerde çok fazla yoğunluk olur sunucu masraflarını karşılaşmakta zorlanırsak zararsız bir reklam çalışması düşünülür ama bugünün konusu değil :)
    Arkadaşlar projeyi biliyorsunuz 2015 yılında DH kullanıcılarına kolaylık sağlaması için geliştirmiştim ancak 2016 yılından beridir vakit bulamadığım için maalesef geliştiremiyorum, arada açılabilir, kapanabilir, hiç çalışmayabilir olağan görmeniz lazım.

Farkındaysanız proje herhangi bir kar amacı gütmüyor, gönüllülük esaslı, sizi rahatsız etmemesi için reklam teklifleri gelmesine rağmen hiç koymadım. Hosting masraflarını hala cebinden karşılıyorum, site kendi kendine kapanıncaya kadar kullanabilirsiniz :) Kalın sağlıcakla.
    Arkadaşlar bir süredir foruma bakamıyordum ancak uygulama ve siteyle ilgili sorunları takip ettiğimi ve en fazla 1,2 gün içinde çözdüğümü bildirmek isterim, forumdan kaçırmış olabilirim ama duyarlı arkadaşlar e-posta yolu ile hatalardan haberdar ediyorlar beni :), forumuda takip etmeye devam ediyorum.
    Merhaba , iki arkadaşım bu konu hakkında bir süredir çalışıyor, hafta başında uygulama play store da yayınlandı. Daha çok yeni olduğu için eksikleri bulunmakta ancak geliştirmeye devam ediyorlar. Bildiğim kadarıyla yakın zamanda uygulama Appstore a da eklenecek. Burada paylaşmamı rica etti. Her türlü geri dönüşünüz çok değerli olacaktır. Play store linki :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.micate.psn5
  • Çok güzel bir hizmet olmuş emeğinize sağlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GOZ_35 -- 18 Temmuz 2015; 3:51:11 >
  • Tebrikler ve teşekkürler. Güzel olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eline sağlık hocam çok güzel olmuş.

Edit: Yukarda Ülkeleri değiştirince seri seri bakabiliyormuşuz öneriye gerek kalmadı. Teşekkürler , on numara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LadyAmerica -- 18 Temmuz 2015; 4:19:39 >
  • Cok tesekkurler, cok kullanisli olmus

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elinize yüreğinize sağlık.

• Teşekkür ederiz

• Valla çok iyi ellerine sağlık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • helal olsun , elinize saglik :) fikir cok iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • En faydalı konu
  • Bir cok kisi bu konudan yararlanacaktir eline saglik hocam...

• Harika olmuş elinize sağlık.
  • Süper olmuş tarayıcıda favorilere ekledim.

Merak ettiğim bir şey var ps4ü yeni aldığım için bilmiyorum mesela konsolda 5 yerden de hesabım var diyelim ana hesabı sürekli değiştirebiliyor muyum ? Mesela oyunun birini endonezyadan aldım tr de oynadım daha sonra hong kongu ana hesap yapıp tr den oynayabiliyorum değilmi? Ve ana hesap değiştirme hakkımız kısıtlı mı yoksa sınırsız mı ?

• 5 hesabı da ana hesap yapıp sadece TR hesaptan oynayabilirsiniz. Sürekli ana hesap değiştirmenize gerek yok.
  • Öyle bir şey varsa tamam iyi o zaman. Ben sadece tek bir tanesi ana hesap oluyor sanıyordum. Teşekkürler

• Değer verdiğiniz için teşekkürler, istediğiniz başka ülkeler varsa onlarıda zamanla ekleyebiliriz.

Ayrıca bir dipnot olarak eklemek istiyorum, arama yaptığınız kritere göre her ülkenin sıralama sonuçları farklı gelebiliyor bunun sebebi o ülkenin ps store'undan kaynaklanıyor benle bir ilgisi yok, o ülkenin store'una girip arama yaparsanız aynı sıralamada geldiğini görebilirsiniz, arama sonuçlarının olduğu gibi gelmesi için orjinal datalara hiçbir şekilde müdahale etmek istemedim, rahat rahat kullanın.
  • Eline sağlık teşekkür ederiz özgün bir çalışma olmuş..
  • Güncelleme

Platform seçebilme özelliği eklendi.

Özel Teşekkür

Bu arada unutmadan bu projeye dolaylı yoldan aşağıdaki kullanıcılarında katkısı olmuş olduğu için teşekkür ederim, kendileride bu projenin mimarlarındandır.

Farklı ülkeden psn hesabı açmak benimde aklıma gelemeyebilir ve bu tarz tekniklere başvuramayıp kazıklanmaya devam edebilirdik...

@MARCO
    @ilker_xxx
    @Bloodborne
    @PlayforFun

ve diğer tüm dh kullanıcılarına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maturax -- 30 Ağustos 2015; 21:46:06 >
  • Dostum eline emeğine sağlık... Sadece bir tavsiye, bence ingilizce hazırla ve yabancı sitelere de gönder... Herkes faydalansın...
  • Bu proje için ayrı bir web sitesi açıp herkesin sunumuna açmak güzel olur elbette fakat şuan için sadece dh kullanıcıları faydalansın istiyorum, zira sony'nin fazla dikkatini çekerse API hizmetlerini kapatabilir ve o zaman elimizdekinden de olabiliriz :), şimdilik biz kullanalım ilerde bu fikrini mutlaka masaya koyarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maturax -- 18 Temmuz 2015; 18:08:41 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.