Şimdi Ara

Pebble Kullanıcıları Ana Konu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
554
Cevap
15
Favori
19.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pebble akıllı saat kullanan arkadaşlar bilgilerimizi beğendiğimiz uygulamaları bu başlıkta paylaşırsak daha verimli kullanabiliriz ve yeniliklerden haberdar olabiliriz diye konuyu açtım. Forumda ismi çok geçiyor ama saati çok kullanan varmı bilmiyorum. Bana yazarlarsa bu başlık altında yazarım isimlerini..

ilk sayfayı sizin de vereceğiniz bilgilerle güncel tutmaya çalışacağım.

Pebble Kutu açılış videosu, yabancılar çekmiş, aynısından başka videolarda var, kutu içeriğine fazla detay yok diye yeniden çekme gereksinimi duymadım.

http://www.watchface-generator.de/

adresinde kendimiz basit saat arayüzleri tasarlayabiliyoruz

---

Pebble için şu an ki güncel versiyon 2.9.1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayatgezi -- 30 Mart 2015; 18:28:13 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• HERALDE KOCA FORUMDA SADECE İKİMİZ VARIZ BU SAATİ KULLANAN
  • arama kısmında pebble diye aratınca çok kişinin yazdığını gördüm kullanan çok sandım ama konuya katılım pek olmadı, ya kimse görmedi ya da dediğin gibi ikimiz varız :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • konuyu henüz buldum. bugün itibarı ile 1 haftalık pebble kullanıcısıyım. artık üç kişiyiz

kullanıcı olarak az olabiliriz ama konu için türkçe içerik hazırlayabiliriz:
    nereden alınır: satın almak isteyenler için bilgiler
    kullanım seçenekleri: pebble saatin ne olduğunu anlamak biraz zor olabiliyor. neler için kullanılabileceği ile ilgili bilgiler merak edenler için yararlı olabilir
    uygulama/saat yüzleri incelemeleri: pebble saatin nasıl kişiselleştirilebileceği ile ilgili bilgiler
  • samich_tor kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, umarım diğer kullanan arkadaşlarda konuyu görür,ökatılım artar. Söylediklerinde çok haklısın incelemeler anlatımlar yapabiliriz. Ben izinli olduğum bir gün birkaç app'e değineceğim kendi kullandığım, sizlerinde desteği olursa güzel bir Türkçe kaynak oluşturabiliriz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar,

Şu aralar akıllı saat/activity tracker arayışım var. Pebble'ı da epey incelemiştim zamanında. Özellikle Tasker ile olan uyumundan ve dolayısıyla yapılabilecek işlemlerin kat kat fazla olmasından cazip bir seçenek gözüyle bakıyordum ama fiyat olarak beklentimin üzerinde biraz.

En uygun nasıl temin edilebiliyor şu an? Yurt dışı - yurt içi bir bilginiz var mı?
  • ersin334 E kullanıcısına yanıt
    Yurtiçi olarak sahibinden, gittigidiyor gibi sitelerde dışarıdan getirenlerin satışlarının ilanları var.

Yurtdışı olarak getpebble.com sitesi üzerinden satın alınabiliyor. Satın aldığında kargo için iki seçenek var: Normal posta (ücretsiz ama birkaç hafta sürebiliyor. ayrıca gümrükte takılma durumunda uğraştırması çok muhtemel). DHL (25$ ücreti var ama 3-5 işgünü içinde geliyor ve gümrükte takılma gibi bir durum olduğunda DHL pek uğraştırmıyor)

Ben pebble steel indirimdeyken bir tanıdığa aldırdım ve bana getirdi. Senin de böyle bir şansın varsa bu seçeneği de göz önünde bulundurabilirsin...
  • Bende bir aydanberi kullanmaktayım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim de bugün elime ulaştı jet black klasik pebble. getpebble'dan aldım ödememden tam 12 gün sonra elime ulaştı gümrüğe girmeden. DHL ile alırsanız kesinlikle gümrüğe girer ve vergi ödersiniz.
  • ben yaklasık 2 aydır kullanıyorum şarjı ortalama bana 11 gün gidiyor sabah 8 de acıyorum aksam 22 gibi kapatıyorum gün içerisinde whatsapp face mailler geliyor aktif kullanıyorum

sadece v2,8,1 var bende 2,9,0 da türkçe dil desteği gelmiş ama ben supportdan bakıyorum güncelleme gelmıyor

suda kullandım ellerimi yıkarken çıkarmıyorum

steel versionunu aldım getpebble dan 25 gün sürdü ve gümrüğe takılmadı

ayrıca steel connect aldım v2 olanı 45$ oda 1 haftada geldi

fazla app bulamadım note 4 ile beraber kullanıyorum

türkçe yapan kullanan varmı

saat ile ilgili detaylı arastırma @sawgent arkadasımız yapmıs yesilcincom da
  • lovelesss kullanıcısına yanıt
    türkçe dil desteğini nereden gördün? saat menüsünde bakıyorum ama hala ingilizce var?
  • lovelesss kullanıcısına yanıt
    türkçe desteği derken acaba menüdeki her seçeneğin türkçe olmasından mı bahsediyorsun yoksa saatin bildirimlerde türkçe karakter gösterebilmesinden mi?

eğer ikinci seçenekten bahsediyorsan ben şu anda saatin dili ingilizce olmasına rağmen bildirimlerde türkçe karakter görüyorum (pebble steel+ iOS).
    ama birinci seçenekten bahsediyorsan orasını bilemeyeceğim çünkü bende firmware v2.9 gözükmesine rağmen saatin dili halen ingilizce gözüküyor ve saatten değiştirilemiyor. pebble ios programında ise dil listesinde türkçe gözükmüyor.

acaba v2.9 da türkçe desteğinin geldiğini nereden okudun? ben bu yazılım versiyonu için bir changelog aradım ama bulamadım. bu bilginin kaynağını paylaşabilirsen sevinirim.
  • samich_tor kullanıcısına yanıt
    https://developer.getpebble.com/sdk/changelogs/2.9/

v2.9 için yukarıda ki linki buldum ama Türkçe ile ilgili bir bilgi göremedim.
  • version 2.9 beta6 da türkce var ben gerçi beta developers programına katılamadım ama cihazı komple türkce kullanan arkadasım var yesilcin.com bu konu paylasılmıs

bende suan v2,9
    2,3 yüklü
  • Türkçe karakter desteği geldi. tamamen Türkçe değil resmi firmware ile.

tamamen Türkçe istiyorsanız pebblebits ile Türkçe firmware oluşturmanız gerekli.

resmi 2.9 sürüm 2 gün önce dağıtıldı. beta tester programına dahil olanlar için en son 2.9 beta7 vardı. ondan sonra 2.9 sürümüne güncellendi.
  • https://getpebble.com/ adresine girildiğinde bir geri sayım gözükmekte. bu geri sayım 23 Şubat'ta sona eriyor ve yeni bir saat modelinin tanıtımı ile ilgili olduğu söyleniyor.

http://www.idownloadblog.com/2015/02/19/pebble-feb23event/ adresinde şirket ceo'sunun apple watch çıkışı ile ilgili fikirleri sorulduğunda verdiği cevaplar bulunmakta. özetle; doğrudan bir apple watch rakibi olmamakla birlikte şu anki versiyondan daha etkileşimli kullanılan bir saat üzerinde çalıştıklarını söylemekte.

bir yandan, kickstarter üzerinden başlayıp (bana göre) bu kadar kullanışlı bir ürün yapmayı başarabilen bir şirketin sonraki hamlesi beni meraklandırıyor. ama diğer yandan pebble steel modelini 1,5 ay önce almanın getirdiği ufak bir pişmanlık da yok değil

• Merhaba arkadaşlar bende klasik pebble siparişi verdim eğer cihaz hoşuma giderse steel olanından da alıcam çok araştırma yaptım en kullanışlı olanı pebble umarım beğenirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de bugün original siyah renk pebble satın aldım kargomu bekliyorum sanırım bu hafta içinde ulaşır ^^
  • Pebble steel ile aranızdayım, kullanışlı app ları paylaşalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cornelius09

Pebble steel ile aranızdayım, kullanışlı app ları paylaşalım

hocam nerden nasıl temin ettiniz? bende arıyorum ama bulamadım daha?? kaça temin ettiniz?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.