Şimdi Ara

Pebble Kullanıcıları Ana Konu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
555
Cevap
15
Favori
19.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emrebegen

quote:

Orijinalden alıntı: Cornelius09

Pebble steel ile aranızdayım, kullanışlı app ları paylaşalım

hocam nerden nasıl temin ettiniz? bende arıyorum ama bulamadım daha?? kaça temin ettiniz?

getpeeble.com adresinden yada ebay dan alabilirsiniz normaal kargoyu secerseniz biraz gec gelıyor ama gümrük vergidsi ödemiyorsunuz ups ile alırsanız cabuk gelır ama gümrüğe takılma yani gümrük vergisi ödemesi yapmanız kuvvetle ihtimal
  • http://www.watchface-generator.de/

adresinde kendimiz basit saat arayüzleri tasarlayabiliyoruz. yeni buldum bu siteyi :)
  • getpebble.com dan sipariş verdim bekliyorum.
  • İkinci el Jet Black aldım. Notifications ile ilgili sorun yaşıyorum. Galiba IOS 8.2 için böyle bir sorun varmış. Sizde de böyle bir sorun var mı?
    iPhone 5 IOS 8.2
    Pebble Jet Black Firmware v2.9
    Hardware V2R2

Bluetooth Pebble 5770 Bağlanıyor (Ayarların altından Bildirimleri Göster'i açıyorum)
    Pebble Uygulamasında Notifications Enable (ilk kurulumda) tıkladığımda Bluetooth'ta Pebble LE-5770 eşlemeye çalışıyor. iPhone'da bluetooth ayarları altında Pebble LE-5770 bağlandı yazıyor. Ama Telefondaki Pebble Uygulaması eşleme hatası veriyor.
    Pairing Failed
    On your mobile device, please navigate to Settings > Bluetooth. Tap the blue (i) next to Pebble LE-XXXX. Tap 'Forget'. Then go back to the Pebble app and try again. Skip Retry
    Dediğini yapmak için iPhone Bluetooth ayarlarına giriyorum fakat Pebble LE-5770 kaybolmuş oluyor. Yani forget yapamıyorum. Dolayısıyla Pebble Uygulamasından Skip yapıp sadece SMS ve Aramaların bildirimlerini alabiliyorum.
    Cihazı 3 defa Factory Reset yapıp Telefonda programı 3 defa kaldırıp yeniden yükledim ama sonuç vermedi.

Bu durumu çözmüş olan bir kullanıcı varsa burada çözümü açıklarsa memnun olurum.

Pebble Kullanıcıları Ana Konu Pebble Kullanıcıları Ana Konu Pebble Kullanıcıları Ana Konu Pebble Kullanıcıları Ana Konu Pebble Kullanıcıları Ana Konu

Sorunu çözmeye çalışıyorlarmış.http://forums.getpebble.com/discussion/21399/better-le-connection-since-8-2-update#latest

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canyalcin -- 18 Mart 2015; 15:27:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: canyalcin

İkinci el Jet Black aldım. Notifications ile ilgili sorun yaşıyorum. Galiba IOS 8.2 için böyle bir sorun varmış. Sizde de böyle bir sorun var mı?
    iPhone 5 IOS 8.2
    Pebble Jet Black Firmware v2.9
    Hardware V2R2

Bluetooth Pebble 5770 Bağlanıyor (Ayarların altından Bildirimleri Göster'i açıyorum)
    Pebble Uygulamasında Notifications Enable (ilk kurulumda) tıkladığımda Bluetooth'ta Pebble LE-5770 eşlemeye çalışıyor. iPhone'da bluetooth ayarları altında Pebble LE-5770 bağlandı yazıyor. Ama Telefondaki Pebble Uygulaması eşleme hatası veriyor.
    Pairing Failed
    On your mobile device, please navigate to Settings > Bluetooth. Tap the blue (i) next to Pebble LE-XXXX. Tap 'Forget'. Then go back to the Pebble app and try again. Skip Retry
    Dediğini yapmak için iPhone Bluetooth ayarlarına giriyorum fakat Pebble LE-5770 kaybolmuş oluyor. Yani forget yapamıyorum. Dolayısıyla Pebble Uygulamasından Skip yapıp sadece SMS ve Aramaların bildirimlerini alabiliyorum.
    Cihazı 3 defa Factory Reset yapıp Telefonda programı 3 defa kaldırıp yeniden yükledim ama sonuç vermedi.

Bu durumu çözmüş olan bir kullanıcı varsa burada çözümü açıklarsa memnun olurum.

Pebble Kullanıcıları Ana Konu Pebble Kullanıcıları Ana Konu Pebble Kullanıcıları Ana Konu Pebble Kullanıcıları Ana Konu Pebble Kullanıcıları Ana Konu

Sorunu çözmeye çalışıyorlarmış.http://forums.getpebble.com/discussion/21399/better-le-connection-since-8-2-update#latest

geçmiş olsun hocam.
    Bir güncellemeyle hallederler diye düşünüyorum.

Bende Jet Black siparişi verdim getpebble.com dan bekliyorum.

8.2 güncellemesinde Apple Watch özelliği bulunuyor. Bir çakışma veya kasıtlı engelleme mevcut olabilir.
    Pebble için iyi günler beklemiyor olabilir. Zira Apple saatinin maximum satışı için agresif davranıp kanalları kapatabilir.

• canyalcin C kullanıcısına yanıt
    8.2 demişsiniz ben ek bilgi olarak yazayım dedim. 8.1.1 kullanıyorum ve bir sorun yaşamıyorum. sms, arama,face, whatsapp, swarm tüm bildirimler geliyor saate..
  • hayatgezi kullanıcısına yanıt
    Sorun iOS 8.2 güncellemesi ile oluşmuştu. Bende 8.1.3'te telefonun yedeğini almadığım için 8.2'den 8.1.3'e geri dönüş yapamamıştım. Ama bu sabah Pebble'a 2.9.1 güncellemesi geldi. Saati Fabrika Ayarlarına döndürüp uygulamayı yeniden yükleyerek sorunu çözdüm. Böyle çözemezseniz sol tu ile sağ üst ve orta tuşa aynı anda saat titreşim yapana kadar basın "Recovery Mode" a geçecektir. O zaman sıfırdan bütün işlemleri yapın.
    http://forums.getpebble.com/discussion/21282/ios-8-2-problem/p6

8.3'te de aynı sorunu yaşamamak için 8.2'de iken iTunes ile bilgisayara iPhone'un yedeğini alın. Türkçe Siri olmasa 8.3'ü yüklemezdim ama Siri'yi de denemek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canyalcin -- 19 Mart 2015; 9:00:01 >

• Pebble için kayış nereden bakıyoruz?
    Steel olmayan modeli.
  • Prens kullanıcısına yanıt
    ebay'den alabilirsiniz. Aşağıdaki fotoda bulunan altı adet kordonu yaklaşık 50TL'ye aldım. Standart 22mm diye aradığınızda saat parçası satan yerlerden de bulabilirsiniz.
     Pebble Kullanıcıları Ana Konu
    Değiştirme video linki :https://www.youtube.com/watch?v=vA0_1EukHSo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canyalcin -- 20 Mart 2015; 14:12:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cossie

Arkadaşlar dün getpebble'dan 99 $ lık Pebble Watch siparişi verdim. Dün kartımda açık provizyonda 270 TL çekilmiş olarak duruyordu. Paypal parayı çektiğini söylüyor. Ama bugün açık provizyondan gitmiş durumda. Sanki hiç almamışım gibi eski haline dönmüş. Paypal'da para hala çekilmiş olarak gözüküyor. Ne olmuş olabilir, endişelenmeli miyim? Paypal'da işim bitince kartı geri siliyorum genelde, dün işlem tamamlanmadığı için silemezsiniz demişti 6-7 saat sonra işlem tamamlanmış ve silebilmiştim. Kartımı da internete tekrar kapattım. Açık provizyondan neden gitti? Bankayı aradım 270 TL'lik hiçbir işlem gözükmediğini söylediler.

daha önce ben steel versionu alırken de basıma benzer olay geldi pebble firması hem kredi kartımdan hemde paypal dan ödeme çektiler bende ingilizce mail atıp durumu belirttim ve hemen ödemeyi geri iade ettiler

• Kodlarla felan uğramadan watchface yapmak için online bir site tavsiye ederim.

http://www.watchface-generator.de/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ürün PTT ile geldi. Gümrük vergisi ödemedim.
  • Şarj durumları nasıl gidiyor arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prens -- 8 Nisan 2015; 10:38:18 >
  • Bluetooth bağlantısı olmadan 10 gün kadar kullandığımı biliyorum. açık şekilde 1 hafta kullanıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayatgezi

Bluetooth bağlantısı olmadan 10 gün kadar kullandığımı biliyorum. açık şekilde 1 hafta kullanıyorum

uygulama olarak neler var sizde?

günlük 100 adet mailim,
    50 adet whatsapp mesajım,
    5-6 adet sms'im var. Bu sayılar bataryayı yiyordur herhalde. Yarım saatte bir hava durumu güncellemesi alıyor GPS ile.

Misfitle gündüz adım ve gece uyku kalitesi ölçüyorum.
  • bluetooth bende acık sürekli mail trafiği mevcut minimum 5 gün gidiyor aksamları kapatırsam 9 günü gördüm
  • mail hesabım kapalı, hava durumu sadece uygulamaya girince güncelleniyor, misfit ile her gece olmasa da haftada 2-3 gece uyku takibi yapıyorum. adim sayar kullanmadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar
    Pebble ile ilgili birkaç sorum olacak. Kullanan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

1. Ekran sürekli açık mı kalıyor ? yani ekranda hep saat arayüzü görünüyormu? Kapatma seçeneği varmı?
    2. Birkaç videoda kolu sallayarak akranın açıldığını gördüm. bu nasıl işliyor?
    3. Led arka aydınlatması var sanırım. bu belli bir düğmesine basıncamı yanıyor yoksa ışık sensörü var da ışığın azlığını algılayıp kendisi mi yakıyor.
    4. Saati şarz ederken kullanılan saat üzerindeki pinler tene temastan dolayı oksitlenme yapmıyormu?
    5. Hareketli saat arayüzü ayarlanırsa, yani ekranda hep hareket olursa (örn saniye göztergesi gibi) pilin daha çobuk bittiği doğrumu?
    6. Telefon ile saat senkronizasyonu yapıyormu? Yani saati telefondaki saate göre ayarlıyormu?
    7. Telefona bağlıyken telefonu kapatıp tekrar açtığınızda telefon ile otomatik olarak bağlanıyormu?
    8. Tamamen bitikken full şarz süresi nedir.
    9. Telefonun adres defterini gösterip arama yapabiliyormu?

Cevaplar için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xdirectix -- 6 Nisan 2015; 16:46:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xdirectix

Merhaba arkadaşlar
    Pebble ile ilgili birkaç sorum olacak. Kullanan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

1. Ekran sürekli açık mı kalıyor ? yani ekranda hep saat arayüzü görünüyormu? Kapatma seçeneği varmı?
    2. Birkaç videoda kolu sallayarak akranın açıldığını gördüm. bu nasıl işliyor?
    3. Led arka aydınlatması var sanırım. bu belli bir düğmesine basıncamı yanıyor yoksa ışık sensörü var da ışığın azlığını algılayıp kendisi mi yakıyor.
    4. Saati şarz ederken kullanılan saat üzerindeki pinler tene temastan dolayı oksitlenme yapmıyormu?
    5. Hareketli saat arayüzü ayarlanırsa, yani ekranda hep hareket olursa (örn saniye göztergesi gibi) pilin daha çobuk bittiği doğrumu?
    6. Telefon ile saat senkronizasyonu yapıyormu? Yani saati telefondaki saate göre ayarlıyormu?
    7. Telefona bağlıyken telefonu kapatıp tekrar açtığınızda telefon ile otomatik olarak bağlanıyormu?
    8. Tamamen bitikken full şarz süresi nedir.
    9. Telefonun adres defterini gösterip arama yapabiliyormu?

Cevaplar için teşekkürler

Test ettiklerimi cevaplıyorum. Cevaplar ios için.

1- Ekran sürekli açık. Kapatma seçeneği yok. Uygulamalarla yapılıyorsa bilemem.
    2- Kol sallama ekranın açılması için değil arkaplan ışığın yanması için.
    3- Evet var. Kollunu sallayınca yanıyor veya sol tuşa bastığında yanıyor.
    4- Pinlerin tene teması pek mümkün değil. Sanıyorum pinler paslanmaz maddeden.
    5- Bence doğru hareket enerji gerektiriyor o da saatin sarjının erken bitmesine neden oluyor.
    6- Evet.
    7- Otomatik bağlanıyor.
    8- 1 saatte full şarj oluyor.
    9- Standartında yok. Uygulama ile olur mu bilmem.

•  Pebble Kullanıcıları Ana Konu

Şuan ekranım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prens -- 6 Nisan 2015; 17:45:57 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.