Şimdi Ara

LUXMAN L500 Pure Class A amfi hakkında yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
69
Cevap
0
Favori
1.047
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Ses Sistemleri >> Stereo Ses Sistemleri >> LUXMAN L500 Pure Class A amfi hakkında yardım!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Onbaşı
  29 Mesaj
  Merhabalar,

  Luxman L500 Ultimate Pure Class A amfi hakkında bişey bilen, kullanan, dinleyen, beğenen, vs vs vs... hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Bu amfiyi satın almak istiyorum fakat elimde teknik özellikleri ve satıcının (mağaza sahibi) bana verdiği bilgiden başka elimde herhangi birşey yok.  İnternette çok araştırdım. Fakat, bununla ilgili kullanan veya detaylı olarak dinleyene rastlayamadım.  Amfi hakkında kısaca 1993 yılında üretilmiş olup Limited Edition olarak sınırlı sayıda üretildiği ve malzeme ve işçilik üstün kalitede olduğu söyleniyor. Daha doğrusu böyle olduğuna dair bilgisi de var.

  Ama benim ricam yukarıda da dediğim gibi kullanan ve dinleyen varsa nasıl bir hoparlöre bağlanmalı, sesi ile ilgili detayları, hoparlör kablosu Gauge ölçüsü kaç AWG olmalı, gibi gibi yanıtlara ihtiyacım var. Bununla ilgili fotoğraf koymaya gerek duymuyorum nette yeteri kadar var.

  Teşekkürler. Saygılar.  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  559 Mesaj
  Class A amfilerin watt ı genelde düşük olur. Bu nedenle hassasiyeti yüksek 90 db üstü hoparlör kullanmanızı öneririm.

  Mesela Tannoy prestige serisi.

  Hoparlör kablosunu da tannoya özel sablon marka kullanabilirsiniz. Van den hul ScS serisi kabloları da tavsiye ederim.  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Kurmay Yarbay
  4453 Mesaj
  Luxman ın Alpine Audio egemenliği sonrasında değerli ürünler üretmeye yeniden başladığı yıllar... Bu amfi de sadece class A çalıştığından ilginçti.

  L525 class AB idi biz onu bilirdik sanırım bu model yurtdışından gelmiştir

  Ne kadara satıyorlar bilmiyorum ama 10.000 tl gibi rakamlar görmüştüm. Luxman koleksiyonu yapmıyorsanız bence yarısı bile etmez

  Böyle bir cihaz alacaksanız accuphase in benzer yıllardaki cihazlarını kovalayan derim..  ---Edit: model adını yanlış hatırlamışım düzeltildi.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HI-DEF-MAN -- 28 Temmuz 2016; 10:54:20 >
  _____________________________
 • Onbaşı
  29 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: playdead  Class A amfilerin watt ı genelde düşük olur. Bu nedenle hassasiyeti yüksek 90 db üstü hoparlör kullanmanızı öneririm.

  Mesela Tannoy prestige serisi.

  Hoparlör kablosunu da tannoya özel sablon marka kullanabilirsiniz. Van den hul ScS serisi kabloları da tavsiye ederim.  Sn.playdead,

  Şu an için idareten avr sistemimde (yamaha v-377) dali zenzor 7 walnut, denon 720AE, rca interconnect olarak Oyiade Tunami Terzo V2, hoparlör kablosu olarak da Canare 4S11 14 awg kullanıyorum. Yaklaşık 1 senedir böyle kulağımı en azından geliştirmeye çalışıyorum diyebilirim.

  Hoparlör olarak Tannoy merak ettiğim bir marka evet.

  Dali ikon 6 ya geçiş yapmak istiyorum ama yine de nacizane tavsiyelerinizi dinlerim tabi ki.

  Teşekkürler  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Onbaşı
  29 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN  Luxman ın Alpine Audio egemenliği sonrasında değerli ürünler üretmeye yeniden başladığı yıllar... Bu amfi de sadece class A çalıştığından ilginçti.

  L525 class AB idi biz onu bilirdik sanırım bu model yurtdışından gelmiştir

  Ne kadara satıyorlar bilmiyorum ama 10.000 tl gibi rakamlar görmüştüm. Luxman koleksiyonu yapmıyorsanız bence yarısı bile etmez

  Böyle bir cihaz alacaksanız accuphase in benzer yıllardaki cihazlarını kovalayan derim..  ---Edit: model adını yanlış hatırlamışım düzeltildi.  Sn.HI-DEF-MAN,

  Evet doğrudur istanbulda bir mağaza 9900 TL gibi bir rakam isteniyor. Ama bir çok japon sitesinde ise 250.000 YEN rakamı geçiyor ve TL karşılığı ise 5.000 kusür liraya tekabul ediyor. Türkiyede de bu kadar fiyat istenmesini anlamış değilim.

  Accuphase modellerine de baktım fakat Türkiye piyasası ikinci elde biraz kıt. Açıkçası, yüksek güçde E-450 (ki bana fazla geliyor) alt güçte ise yine class a olarak A20 ve kombinasyonu var ve güç olarak biraz düşük. A45 var o da çok pahalı.!

  Ara modeller (E-300 serileri) bulamadım. Daha çok 200 serileri var ve onlarda teknik veri olarak çok da tatmin etmedi açıkçası. Ayrıca, Accuphase marka olarak hakikaten çok pahalı. Aynı klasmanda Luxman ile arasında iki katı fiyat farkı var. Bilmiyorum değer mi?

  Teşekkürler. Saygılar.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Binbaşı
  1546 Mesaj

  Bu amplide şunlar dikkatimi çekti:  - 2 x 50W A-sınıfı dünyasında ciddi bir güçtür. Çok da ciddi soğutucu gerektirir. Bu soğutucuların da dahili değil harici olması tercih edilir.

  - A-sınıfı ampliler ortalama %25 verimlidir. Benim kullandığım 2 x 30W özel yapım A-sınıfı ampli rölantide yaklaşık 220W tüketiyor.

  - 2 x 50W A-sınıfı bir amplinin rölantide 400W harcaması beklenebilir. Oysa bu amplinin speklerinde "Power Cunsumption" rakamına baktığımız zaman 140W olduğunu görüyoruz. Yanılmıyorsam cihazın arkasında da 160W yazılı.  Bu bilgiler dikkate alınınca Luxman L500 Ultimate Pure Class A amfinin pek de Pure Class-A olmadığını, muhtemelen 2 x20W civarında A-sınıfı çalıştığı bunun üzerinde AB'ye geçtiğini söyleyebiliriz sanıyorum. Diğer taraftan gerçekten malzeme ve işçilik kalitesine diyecek yok tabii...
  |
  |
  DarkSilenceizm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Onbaşı
  29 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Kursun_  Bu amplide şunlar dikkatimi çekti:  - 2 x 50W A-sınıfı dünyasında ciddi bir güçtür. Çok da ciddi soğutucu gerektirir. Bu soğutucuların da dahili değil harici olması tercih edilir.

  - A-sınıfı ampliler ortalama %25 verimlidir. Benim kullandığım 2 x 30W özel yapım A-sınıfı ampli rölantide yaklaşık 220W tüketiyor.

  - 2 x 50W A-sınıfı bir amplinin rölantide 400W harcaması beklenebilir. Oysa bu amplinin speklerinde "Power Cunsumption" rakamına baktığımız zaman 140W olduğunu görüyoruz. Yanılmıyorsam cihazın arkasında da 160W yazılı.  Bu bilgiler dikkate alınınca Luxman L500 Ultimate Pure Class A amfinin pek de Pure Class-A olmadığını, muhtemelen 2 x20W civarında A-sınıfı çalıştığı bunun üzerinde AB'ye geçtiğini söyleyebiliriz sanıyorum. Diğer taraftan gerçekten malzeme ve işçilik kalitesine diyecek yok tabii...  Luxman'in bir sitesinde şöyle demiş;  "The Integrated Amplifier which arranged the circuitry where frequency in use is low, simplified the fluence of the signal for the theme "whether it is a play possible however high-definition about compact disk", without carrying a phone equalizer, and pursued rationalization of the internal layout.

  Even the speaker change-over switch and the headphone termination were deleted, and pure music reappearance power is acquired from thorough simple-ization.  The power amplifier part has DC composition of the Duo beta circuit which adopted the one-step amplifying circuit of the whole page hardwired-connection pure complimentary.

  The return electric current in a circuitry was subdivided and the transparent feeling of each sound is secured by clarifying a reference point of operation.

  Moreover, in the current amplification stage, in order to heighten a drive capability at the time of a low-impedance load intensity, a three-step Darlington connection is adopted.

  In the final stage, the power transistor of 150W class is used by the parallel push pull. Furthermore, in the pre-driver stage, it has extravagant composition, such as inserting a constant-voltage regulated power supply in each right and left separately.  The large-sized transformer of 340VA was carried in the power-source part, and high drive capacity in a low-impedance is realized.

  Moreover, a main-amplifier circuitry, the pre-driver circuitry of power amplifier, a preamplifier circuitry, and accessories circuitries are supported by another winding, respectively, and the cross interferencee between circuitries is prevented by the thing from which character differs and which is done for a separation supplying for every circuitry.

  Furthermore, a main coil separates right and left after a rectification, lowers source impedance with four block capacitors, and supports the low-impedance drive capability by heightening momentary powering capacity.  The 32 contact rotary switch type ultimate Attenuator developed uniquely is supplied to the volume.

  A non-magnetic-material resistor is mounted on the glass epoxy group board of a gilding pattern, and the improvement in a quality is aimed at all fields, such as shielding by di**** and extrusion material.  Measures are taken to various noises which are a music prevention factor.

  While putting exclusion into practice with a line noise filter etc. to the noise from the outside of a set and also aiming at a removal of the noise source inside amplifier, it is putting the measure against a RF noise into practice, and the S/N ratio on Hearing impression is raised.  The measures against a vibration put into practice for the music play with a high purity are taken.

  In L-500, since the intensity of a systemwide is increased, the center transformer structure has been adopted. Moreover, the oscillation mode excellent in distributing weight to each right and left equally is realized.

  Moreover, a power part is a perfect symmetrical stream composition, and it has taken sufficient measures also for leakage flux while it shields for every circuitry part and eliminates an oscillation and a cross interferencee.

  Furthermore, the influence of an oscillation of the exterior and the interior is suppressed by adoption of the mass FRP bottom chassis among which the vibration proof structure was put into practice etc.  The electrolytic capacitor, the copper styrene capacitor, etc. throw in the custom-made part everywhere.  The tone Compensation is carried as a tone-quality corrective network.

  The natural correction which thought the phase as important over all the bands can be performed.  The line phase sensor which can manage a power-source polarity is carried."  Translate ile çevirirsek şöyle basitçe kavrayabiliriz aslında...;  "Kullanılan frekans düşük devresi düzenlenmiş Entegre Amplifikatör, bir telefon ekolayzır taşımadan, "kompakt disk hakkında ancak yüksek çözünürlüklü bir oyun mümkün olup olmadığı" teması için sinyal dozu basitleştirilmiş ve rasyonelleşmesini takip iç düzen.

  Hatta hoparlör değiştirme anahtarı ve kulaklık sonlandırma silindi ve saf müzik yeniden ortaya çıkma gücü tam basit ization elde edilir.  Güç amplifikatörü bölümü tüm sayfa kablolu bağlantı saf Complimentary bir adım yükseltme devre kabul Duo beta devresinin DC bileşime sahiptir.

  Bir devrenin dönüş elektrik akımı bölünmüştür ve her sesin şeffaf duygu operasyon referans noktası açıklayarak sabitlenir.

  Ayrıca, akım amplifikasyon aşamasında, düşük empedanslı yük yoğunluğunun zaman bir tahrik kapasitesini artırmak için, üç aşamalı bir Darlington bağlantısı benimsenmiştir.

  Son aşamada, 150W sınıfının güç transistörü paralel itme çekme tarafından kullanılır. Bundan başka, ön sürücü aşamasında, bu tür her bir sağ, bir sabit voltaj regüle güç kaynağı yerleştirilmesi ve ayrıca sol abartılı bir bileşim vardır.  340VA büyük ölçekli trafo güç kaynağı bölümünde gerçekleştirildi ve düşük empedanslı yüksek disk kapasitesi gerçekleşmiştir.

  Ayrıca, bir ana-amplifikatör devresi, güç amplifikatörü ön sürücü devresi, bir preamplifier Devresi, ve aksesuarları devreleri sırasıyla sarma başka tarafından desteklenen ve devreleri arasında çapraz interferencee karakter farklıdır ve hangi hangi şey tarafından engellenir her devre için tedarik eden bir ayırma için yapılan.

  Ayrıca, ana bobin, sağ ve bir düzeltme sonrasında sol ayıran dört blok kapasitörler kaynak empedansı düşürür ve anlık güç verme kapasitesini artırarak düşük empedanslı sürücü yeteneği destekler.  benzersiz geliştirilen 32 kişi döner anahtarı tipi nihai Zayıflatıcı hacmi verilir.

  Bir manyetik olmayan malzeme direnci, bir altın kaplama modeli cam epoksi grubu levhası üzerine monte edilir, ve kalitesinde iyileşme, kalıp-döküm ve haddeleme malzemesi ile koruyucu olarak, her alanda amaçlanmaktadır.  Önlemler bir müzik önleme faktörü çeşitli sesler alınır.

  amplifikatör içinde gürültü kaynağı bir kaldırma amaçlayan, aynı zamanda bir dizi dışından gürültü vb hattı gürültü filtresi ile uygulamaya dışlanmasını koyarak ve olsa da, uygulamaya bir RF gürültüye karşı önlem koyarak ve S / izlenim İşitme N oranı yükselir.  yüksek saflıkta müzik çalmak için uygulamaya konulan bir titreşime karşı önlem alınır.

  Bir sistemsel şiddeti artar çünkü L-500'de, merkez trafo yapısı kabul edilmiştir. Ayrıca, her sağa ağırlığını mükemmel ve eşit sol salınım modu gerçekleşmiştir.

  Ayrıca, bir güç parçası mükemmel simetrik akış kompozisyonu olduğunu ve her devre bölümü için kalkanlar ve bir salınım ve bir çapraz interferencee ortadan kaldırır ederken kaçak akı için de yeterli önlemler almıştır.

  Ayrıca, iç ve dış bir salınım etkisi titreşim kanıtı yapı vb uygulamaya konulmuştur içlerinde kitle FRP alt şasi benimsenmesi ile baskılanır  elektrolitik kapasitör, bakır stiren kondansatör, vs. her yerde ısmarlama parçası atmak.  sesi Telafisi bir ses kalitesi düzeltici ağ olarak yapılır.

  Tüm bantlar üzerinde önemli olarak faz düşünce doğal düzeltme yapılabilir.  Bir güç kaynağı polarite yönetebilirsiniz hat faz sensörü yapılır."  Bir elektrik teknikeri olarak aladığım, içindeki tragonun çıkış gücü 340 VA yani 0,34 kVA elde edilmiş bir güçten bahsediliyor. Fazla güç tüketimini kısıtlamak amaç edinerek içerisinde kullanılan devreler vasıtasıyla bir şekilde 140 watt olarak sabitlendirilmiş.

  Eğer böyle bir devre yapılmamış olsa idi ve trafonun çıkış gücü 340 VA'in kaç watt'a tekabül ediceğini hesaplarsak 1 kVA=0.8 kW yapar. Çapraz denklem ile 0.34 kVA=0.272 kW yapıcağı hesabını yaparız.  LUX Corporation gibi firma Pure Class A deyip AB sınıfı yapmaz heralde diye düşünüyorum.

  Saygılar.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yarbay
  3874 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: DarkSilenceizm

  quote:

  Orijinalden alıntı: Kursun_  Bu amplide şunlar dikkatimi çekti:  - 2 x 50W A-sınıfı dünyasında ciddi bir güçtür. Çok da ciddi soğutucu gerektirir. Bu soğutucuların da dahili değil harici olması tercih edilir.

  - A-sınıfı ampliler ortalama %25 verimlidir. Benim kullandığım 2 x 30W özel yapım A-sınıfı ampli rölantide yaklaşık 220W tüketiyor.

  - 2 x 50W A-sınıfı bir amplinin rölantide 400W harcaması beklenebilir. Oysa bu amplinin speklerinde "Power Cunsumption" rakamına baktığımız zaman 140W olduğunu görüyoruz. Yanılmıyorsam cihazın arkasında da 160W yazılı.  Bu bilgiler dikkate alınınca Luxman L500 Ultimate Pure Class A amfinin pek de Pure Class-A olmadığını, muhtemelen 2 x20W civarında A-sınıfı çalıştığı bunun üzerinde AB'ye geçtiğini söyleyebiliriz sanıyorum. Diğer taraftan gerçekten malzeme ve işçilik kalitesine diyecek yok tabii...  Luxman'in bir sitesinde şöyle demiş;  "The Integrated Amplifier which arranged the circuitry where frequency in use is low, simplified the fluence of the signal for the theme "whether it is a play possible however high-definition about compact disk", without carrying a phone equalizer, and pursued rationalization of the internal layout.

  Even the speaker change-over switch and the headphone termination were deleted, and pure music reappearance power is acquired from thorough simple-ization.  The power amplifier part has DC composition of the Duo beta circuit which adopted the one-step amplifying circuit of the whole page hardwired-connection pure complimentary.

  The return electric current in a circuitry was subdivided and the transparent feeling of each sound is secured by clarifying a reference point of operation.

  Moreover, in the current amplification stage, in order to heighten a drive capability at the time of a low-impedance load intensity, a three-step Darlington connection is adopted.

  In the final stage, the power transistor of 150W class is used by the parallel push pull. Furthermore, in the pre-driver stage, it has extravagant composition, such as inserting a constant-voltage regulated power supply in each right and left separately.  The large-sized transformer of 340VA was carried in the power-source part, and high drive capacity in a low-impedance is realized.

  Moreover, a main-amplifier circuitry, the pre-driver circuitry of power amplifier, a preamplifier circuitry, and accessories circuitries are supported by another winding, respectively, and the cross interferencee between circuitries is prevented by the thing from which character differs and which is done for a separation supplying for every circuitry.

  Furthermore, a main coil separates right and left after a rectification, lowers source impedance with four block capacitors, and supports the low-impedance drive capability by heightening momentary powering capacity.  The 32 contact rotary switch type ultimate Attenuator developed uniquely is supplied to the volume.

  A non-magnetic-material resistor is mounted on the glass epoxy group board of a gilding pattern, and the improvement in a quality is aimed at all fields, such as shielding by di**** and extrusion material.  Measures are taken to various noises which are a music prevention factor.

  While putting exclusion into practice with a line noise filter etc. to the noise from the outside of a set and also aiming at a removal of the noise source inside amplifier, it is putting the measure against a RF noise into practice, and the S/N ratio on Hearing impression is raised.  The measures against a vibration put into practice for the music play with a high purity are taken.

  In L-500, since the intensity of a systemwide is increased, the center transformer structure has been adopted. Moreover, the oscillation mode excellent in distributing weight to each right and left equally is realized.

  Moreover, a power part is a perfect symmetrical stream composition, and it has taken sufficient measures also for leakage flux while it shields for every circuitry part and eliminates an oscillation and a cross interferencee.

  Furthermore, the influence of an oscillation of the exterior and the interior is suppressed by adoption of the mass FRP bottom chassis among which the vibration proof structure was put into practice etc.  The electrolytic capacitor, the copper styrene capacitor, etc. throw in the custom-made part everywhere.  The tone Compensation is carried as a tone-quality corrective network.

  The natural correction which thought the phase as important over all the bands can be performed.  The line phase sensor which can manage a power-source polarity is carried."  Translate ile çevirirsek şöyle basitçe kavrayabiliriz aslında...;  "Kullanılan frekans düşük devresi düzenlenmiş Entegre Amplifikatör, bir telefon ekolayzır taşımadan, "kompakt disk hakkında ancak yüksek çözünürlüklü bir oyun mümkün olup olmadığı" teması için sinyal dozu basitleştirilmiş ve rasyonelleşmesini takip iç düzen.

  Hatta hoparlör değiştirme anahtarı ve kulaklık sonlandırma silindi ve saf müzik yeniden ortaya çıkma gücü tam basit ization elde edilir.  Güç amplifikatörü bölümü tüm sayfa kablolu bağlantı saf Complimentary bir adım yükseltme devre kabul Duo beta devresinin DC bileşime sahiptir.

  Bir devrenin dönüş elektrik akımı bölünmüştür ve her sesin şeffaf duygu operasyon referans noktası açıklayarak sabitlenir.

  Ayrıca, akım amplifikasyon aşamasında, düşük empedanslı yük yoğunluğunun zaman bir tahrik kapasitesini artırmak için, üç aşamalı bir Darlington bağlantısı benimsenmiştir.

  Son aşamada, 150W sınıfının güç transistörü paralel itme çekme tarafından kullanılır. Bundan başka, ön sürücü aşamasında, bu tür her bir sağ, bir sabit voltaj regüle güç kaynağı yerleştirilmesi ve ayrıca sol abartılı bir bileşim vardır.  340VA büyük ölçekli trafo güç kaynağı bölümünde gerçekleştirildi ve düşük empedanslı yüksek disk kapasitesi gerçekleşmiştir.

  Ayrıca, bir ana-amplifikatör devresi, güç amplifikatörü ön sürücü devresi, bir preamplifier Devresi, ve aksesuarları devreleri sırasıyla sarma başka tarafından desteklenen ve devreleri arasında çapraz interferencee karakter farklıdır ve hangi hangi şey tarafından engellenir her devre için tedarik eden bir ayırma için yapılan.

  Ayrıca, ana bobin, sağ ve bir düzeltme sonrasında sol ayıran dört blok kapasitörler kaynak empedansı düşürür ve anlık güç verme kapasitesini artırarak düşük empedanslı sürücü yeteneği destekler.  benzersiz geliştirilen 32 kişi döner anahtarı tipi nihai Zayıflatıcı hacmi verilir.

  Bir manyetik olmayan malzeme direnci, bir altın kaplama modeli cam epoksi grubu levhası üzerine monte edilir, ve kalitesinde iyileşme, kalıp-döküm ve haddeleme malzemesi ile koruyucu olarak, her alanda amaçlanmaktadır.  Önlemler bir müzik önleme faktörü çeşitli sesler alınır.

  amplifikatör içinde gürültü kaynağı bir kaldırma amaçlayan, aynı zamanda bir dizi dışından gürültü vb hattı gürültü filtresi ile uygulamaya dışlanmasını koyarak ve olsa da, uygulamaya bir RF gürültüye karşı önlem koyarak ve S / izlenim İşitme N oranı yükselir.  yüksek saflıkta müzik çalmak için uygulamaya konulan bir titreşime karşı önlem alınır.

  Bir sistemsel şiddeti artar çünkü L-500'de, merkez trafo yapısı kabul edilmiştir. Ayrıca, her sağa ağırlığını mükemmel ve eşit sol salınım modu gerçekleşmiştir.

  Ayrıca, bir güç parçası mükemmel simetrik akış kompozisyonu olduğunu ve her devre bölümü için kalkanlar ve bir salınım ve bir çapraz interferencee ortadan kaldırır ederken kaçak akı için de yeterli önlemler almıştır.

  Ayrıca, iç ve dış bir salınım etkisi titreşim kanıtı yapı vb uygulamaya konulmuştur içlerinde kitle FRP alt şasi benimsenmesi ile baskılanır  elektrolitik kapasitör, bakır stiren kondansatör, vs. her yerde ısmarlama parçası atmak.  sesi Telafisi bir ses kalitesi düzeltici ağ olarak yapılır.

  Tüm bantlar üzerinde önemli olarak faz düşünce doğal düzeltme yapılabilir.  Bir güç kaynağı polarite yönetebilirsiniz hat faz sensörü yapılır."  Bir elektrik teknikeri olarak aladığım, içindeki tragonun çıkış gücü 340 VA yani 0,34 kVA elde edilmiş bir güçten bahsediliyor. Fazla güç tüketimini kısıtlamak amaç edinerek içerisinde kullanılan devreler vasıtasıyla bir şekilde 140 watt olarak sabitlendirilmiş.

  Eğer böyle bir devre yapılmamış olsa idi ve trafonun çıkış gücü 340 VA'in kaç watt'a tekabül ediceğini hesaplarsak 1 kVA=0.8 kW yapar. Çapraz denklem ile 0.34 kVA=0.272 kW yapıcağı hesabını yaparız.  LUX Corporation gibi firma Pure Class A deyip AB sınıfı yapmaz heralde diye düşünüyorum.

  Saygılar.

  Alıntıları Göster
  Marka ve modelden bağımsız olarak benim de tavsiyem öncelikle AB sınıfı amfi ile upgrade yapmayı deneyin, kaynak tarafında iyileştirme ve peşinden hoparlörünüzde iyileştirmeye gidersiniz sonra da hoparlör ve kaynak ve tarzınıza göre amfide seçeneklerinize tekrar bakarsınız.

  Sonuçta bu hobide durağanlık yok, hifi ye gönül verenler farklı sesleri duymak, farklı ekipmanları tecrübe etmekten müzik dinlemek kadar zevk alıyor.
  _____________________________
  Audio/Video: Amfi:Denon AVR-X3400H, B.M.C. S2, Front :PMC Twenty5 23, Monitor Audio Shadow50 /25 -Sub:JL Audio E-112 - Player: Teac NT503 Streamer Dac, Himedia Q10 Pro 4k Medya Player, PlayStation 4 pro, Sony UBP-X700 4K UHD Bluray Player, Proj./Perde : EPSON EH-TW9100W; FULLSCREEN 221x125 cm Fixed Frame Perde TV: Sony 65XF9005 4K UHD Kablo: Vovox İnitio Speaker Cable 2x3,5m - AR Referance 2x5m Speaker Cable, Inakustik Star Speaker Cable - Audioquest Sub-3 Subwofer Cable - Optirius Power Cord ve Silent Wire Seri8 Power Cord - Accuphase ASL-15G - QED Reference Digital Coaxial Audio Cable 3m - Techlink Wires XS ve Wires CR interconnect cable , Monster, Hama, AR, TTAF HDMI digital interconnect cable - Monster HTS-1000 ve AQ Niagara 1000 Akım Korumalı Priz
 • Onbaşı
  29 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: aticus3  Marka ve modelden bağımsız olarak benim de tavsiyem öncelikle AB sınıfı amfi ile upgrade yapmayı deneyin, kaynak tarafında iyileştirme ve peşinden hoparlörünüzde iyileştirmeye gidersiniz sonra da hoparlör ve kaynak ve tarzınıza göre amfide seçeneklerinize tekrar bakarsınız.

  Sonuçta bu hobide durağanlık yok, hifi ye gönül verenler farklı sesleri duymak, farklı ekipmanları tecrübe etmekten müzik dinlemek kadar zevk alıyor.

  Sizin E-450 hala aklımda gerçekten...  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1546 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: DarkSilenceizm

  quote:

  Orijinalden alıntı: Kursun_  Bu amplide şunlar dikkatimi çekti:  - 2 x 50W A-sınıfı dünyasında ciddi bir güçtür. Çok da ciddi soğutucu gerektirir. Bu soğutucuların da dahili değil harici olması tercih edilir.

  - A-sınıfı ampliler ortalama %25 verimlidir. Benim kullandığım 2 x 30W özel yapım A-sınıfı ampli rölantide yaklaşık 220W tüketiyor.

  - 2 x 50W A-sınıfı bir amplinin rölantide 400W harcaması beklenebilir. Oysa bu amplinin speklerinde "Power Cunsumption" rakamına baktığımız zaman 140W olduğunu görüyoruz. Yanılmıyorsam cihazın arkasında da 160W yazılı.  Bu bilgiler dikkate alınınca Luxman L500 Ultimate Pure Class A amfinin pek de Pure Class-A olmadığını, muhtemelen 2 x20W civarında A-sınıfı çalıştığı bunun üzerinde AB'ye geçtiğini söyleyebiliriz sanıyorum. Diğer taraftan gerçekten malzeme ve işçilik kalitesine diyecek yok tabii...  Luxman'in bir sitesinde şöyle demiş;  "The Integrated Amplifier which arranged the circuitry where frequency in use is low, simplified the fluence of the signal for the theme "whether it is a play possible however high-definition about compact disk", without carrying a phone equalizer, and pursued rationalization of the internal layout.

  Even the speaker change-over switch and the headphone termination were deleted, and pure music reappearance power is acquired from thorough simple-ization.  The power amplifier part has DC composition of the Duo beta circuit which adopted the one-step amplifying circuit of the whole page hardwired-connection pure complimentary.

  The return electric current in a circuitry was subdivided and the transparent feeling of each sound is secured by clarifying a reference point of operation.

  Moreover, in the current amplification stage, in order to heighten a drive capability at the time of a low-impedance load intensity, a three-step Darlington connection is adopted.

  In the final stage, the power transistor of 150W class is used by the parallel push pull. Furthermore, in the pre-driver stage, it has extravagant composition, such as inserting a constant-voltage regulated power supply in each right and left separately.  The large-sized transformer of 340VA was carried in the power-source part, and high drive capacity in a low-impedance is realized.

  Moreover, a main-amplifier circuitry, the pre-driver circuitry of power amplifier, a preamplifier circuitry, and accessories circuitries are supported by another winding, respectively, and the cross interferencee between circuitries is prevented by the thing from which character differs and which is done for a separation supplying for every circuitry.

  Furthermore, a main coil separates right and left after a rectification, lowers source impedance with four block capacitors, and supports the low-impedance drive capability by heightening momentary powering capacity.  The 32 contact rotary switch type ultimate Attenuator developed uniquely is supplied to the volume.

  A non-magnetic-material resistor is mounted on the glass epoxy group board of a gilding pattern, and the improvement in a quality is aimed at all fields, such as shielding by di**** and extrusion material.  Measures are taken to various noises which are a music prevention factor.

  While putting exclusion into practice with a line noise filter etc. to the noise from the outside of a set and also aiming at a removal of the noise source inside amplifier, it is putting the measure against a RF noise into practice, and the S/N ratio on Hearing impression is raised.  The measures against a vibration put into practice for the music play with a high purity are taken.

  In L-500, since the intensity of a systemwide is increased, the center transformer structure has been adopted. Moreover, the oscillation mode excellent in distributing weight to each right and left equally is realized.

  Moreover, a power part is a perfect symmetrical stream composition, and it has taken sufficient measures also for leakage flux while it shields for every circuitry part and eliminates an oscillation and a cross interferencee.

  Furthermore, the influence of an oscillation of the exterior and the interior is suppressed by adoption of the mass FRP bottom chassis among which the vibration proof structure was put into practice etc.  The electrolytic capacitor, the copper styrene capacitor, etc. throw in the custom-made part everywhere.  The tone Compensation is carried as a tone-quality corrective network.

  The natural correction which thought the phase as important over all the bands can be performed.  The line phase sensor which can manage a power-source polarity is carried."  Translate ile çevirirsek şöyle basitçe kavrayabiliriz aslında...;  "Kullanılan frekans düşük devresi düzenlenmiş Entegre Amplifikatör, bir telefon ekolayzır taşımadan, "kompakt disk hakkında ancak yüksek çözünürlüklü bir oyun mümkün olup olmadığı" teması için sinyal dozu basitleştirilmiş ve rasyonelleşmesini takip iç düzen.

  Hatta hoparlör değiştirme anahtarı ve kulaklık sonlandırma silindi ve saf müzik yeniden ortaya çıkma gücü tam basit ization elde edilir.  Güç amplifikatörü bölümü tüm sayfa kablolu bağlantı saf Complimentary bir adım yükseltme devre kabul Duo beta devresinin DC bileşime sahiptir.

  Bir devrenin dönüş elektrik akımı bölünmüştür ve her sesin şeffaf duygu operasyon referans noktası açıklayarak sabitlenir.

  Ayrıca, akım amplifikasyon aşamasında, düşük empedanslı yük yoğunluğunun zaman bir tahrik kapasitesini artırmak için, üç aşamalı bir Darlington bağlantısı benimsenmiştir.

  Son aşamada, 150W sınıfının güç transistörü paralel itme çekme tarafından kullanılır. Bundan başka, ön sürücü aşamasında, bu tür her bir sağ, bir sabit voltaj regüle güç kaynağı yerleştirilmesi ve ayrıca sol abartılı bir bileşim vardır.  340VA büyük ölçekli trafo güç kaynağı bölümünde gerçekleştirildi ve düşük empedanslı yüksek disk kapasitesi gerçekleşmiştir.

  Ayrıca, bir ana-amplifikatör devresi, güç amplifikatörü ön sürücü devresi, bir preamplifier Devresi, ve aksesuarları devreleri sırasıyla sarma başka tarafından desteklenen ve devreleri arasında çapraz interferencee karakter farklıdır ve hangi hangi şey tarafından engellenir her devre için tedarik eden bir ayırma için yapılan.

  Ayrıca, ana bobin, sağ ve bir düzeltme sonrasında sol ayıran dört blok kapasitörler kaynak empedansı düşürür ve anlık güç verme kapasitesini artırarak düşük empedanslı sürücü yeteneği destekler.  benzersiz geliştirilen 32 kişi döner anahtarı tipi nihai Zayıflatıcı hacmi verilir.

  Bir manyetik olmayan malzeme direnci, bir altın kaplama modeli cam epoksi grubu levhası üzerine monte edilir, ve kalitesinde iyileşme, kalıp-döküm ve haddeleme malzemesi ile koruyucu olarak, her alanda amaçlanmaktadır.  Önlemler bir müzik önleme faktörü çeşitli sesler alınır.

  amplifikatör içinde gürültü kaynağı bir kaldırma amaçlayan, aynı zamanda bir dizi dışından gürültü vb hattı gürültü filtresi ile uygulamaya dışlanmasını koyarak ve olsa da, uygulamaya bir RF gürültüye karşı önlem koyarak ve S / izlenim İşitme N oranı yükselir.  yüksek saflıkta müzik çalmak için uygulamaya konulan bir titreşime karşı önlem alınır.

  Bir sistemsel şiddeti artar çünkü L-500'de, merkez trafo yapısı kabul edilmiştir. Ayrıca, her sağa ağırlığını mükemmel ve eşit sol salınım modu gerçekleşmiştir.

  Ayrıca, bir güç parçası mükemmel simetrik akış kompozisyonu olduğunu ve her devre bölümü için kalkanlar ve bir salınım ve bir çapraz interferencee ortadan kaldırır ederken kaçak akı için de yeterli önlemler almıştır.

  Ayrıca, iç ve dış bir salınım etkisi titreşim kanıtı yapı vb uygulamaya konulmuştur içlerinde kitle FRP alt şasi benimsenmesi ile baskılanır  elektrolitik kapasitör, bakır stiren kondansatör, vs. her yerde ısmarlama parçası atmak.  sesi Telafisi bir ses kalitesi düzeltici ağ olarak yapılır.

  Tüm bantlar üzerinde önemli olarak faz düşünce doğal düzeltme yapılabilir.  Bir güç kaynağı polarite yönetebilirsiniz hat faz sensörü yapılır."  Bir elektrik teknikeri olarak aladığım, içindeki tragonun çıkış gücü 340 VA yani 0,34 kVA elde edilmiş bir güçten bahsediliyor. Fazla güç tüketimini kısıtlamak amaç edinerek içerisinde kullanılan devreler vasıtasıyla bir şekilde 140 watt olarak sabitlendirilmiş.

  Eğer böyle bir devre yapılmamış olsa idi ve trafonun çıkış gücü 340 VA'in kaç watt'a tekabül ediceğini hesaplarsak 1 kVA=0.8 kW yapar. Çapraz denklem ile 0.34 kVA=0.272 kW yapıcağı hesabını yaparız.  LUX Corporation gibi firma Pure Class A deyip AB sınıfı yapmaz heralde diye düşünüyorum.

  Saygılar.  Blah, blah.. Advertorial!  Translate ile çevirmenize gerek yok. İngilizce okur-yazarlığım var.  Burada benim söylediğimin dışında bir husus yok.

  Bu arada, besleme devresinde 340VA'lik trafo kullanıldığı belirtilmiş. Benim özel yapım 2 x 30W pure class-A amplimde 500VA toroidal kullanılmış.  Neticede malzeme ve işçilik kalitesine söylenecek bir şey yok. Ama 2 x 50W pure class A? (I very much wonder.) :)
  _____________________________
 • Onbaşı
  29 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Kursun_  quote:

  Orijinalden alıntı: DarkSilenceizm

  quote:

  Orijinalden alıntı: Kursun_  Bu amplide şunlar dikkatimi çekti:  - 2 x 50W A-sınıfı dünyasında ciddi bir güçtür. Çok da ciddi soğutucu gerektirir. Bu soğutucuların da dahili değil harici olması tercih edilir.

  - A-sınıfı ampliler ortalama %25 verimlidir. Benim kullandığım 2 x 30W özel yapım A-sınıfı ampli rölantide yaklaşık 220W tüketiyor.

  - 2 x 50W A-sınıfı bir amplinin rölantide 400W harcaması beklenebilir. Oysa bu amplinin speklerinde "Power Cunsumption" rakamına baktığımız zaman 140W olduğunu görüyoruz. Yanılmıyorsam cihazın arkasında da 160W yazılı.  Bu bilgiler dikkate alınınca Luxman L500 Ultimate Pure Class A amfinin pek de Pure Class-A olmadığını, muhtemelen 2 x20W civarında A-sınıfı çalıştığı bunun üzerinde AB'ye geçtiğini söyleyebiliriz sanıyorum. Diğer taraftan gerçekten malzeme ve işçilik kalitesine diyecek yok tabii...  Luxman'in bir sitesinde şöyle demiş;  "The Integrated Amplifier which arranged the circuitry where frequency in use is low, simplified the fluence of the signal for the theme "whether it is a play possible however high-definition about compact disk", without carrying a phone equalizer, and pursued rationalization of the internal layout.

  Even the speaker change-over switch and the headphone termination were deleted, and pure music reappearance power is acquired from thorough simple-ization.  The power amplifier part has DC composition of the Duo beta circuit which adopted the one-step amplifying circuit of the whole page hardwired-connection pure complimentary.

  The return electric current in a circuitry was subdivided and the transparent feeling of each sound is secured by clarifying a reference point of operation.

  Moreover, in the current amplification stage, in order to heighten a drive capability at the time of a low-impedance load intensity, a three-step Darlington connection is adopted.

  In the final stage, the power transistor of 150W class is used by the parallel push pull. Furthermore, in the pre-driver stage, it has extravagant composition, such as inserting a constant-voltage regulated power supply in each right and left separately.  The large-sized transformer of 340VA was carried in the power-source part, and high drive capacity in a low-impedance is realized.

  Moreover, a main-amplifier circuitry, the pre-driver circuitry of power amplifier, a preamplifier circuitry, and accessories circuitries are supported by another winding, respectively, and the cross interferencee between circuitries is prevented by the thing from which character differs and which is done for a separation supplying for every circuitry.

  Furthermore, a main coil separates right and left after a rectification, lowers source impedance with four block capacitors, and supports the low-impedance drive capability by heightening momentary powering capacity.  The 32 contact rotary switch type ultimate Attenuator developed uniquely is supplied to the volume.

  A non-magnetic-material resistor is mounted on the glass epoxy group board of a gilding pattern, and the improvement in a quality is aimed at all fields, such as shielding by di**** and extrusion material.  Measures are taken to various noises which are a music prevention factor.

  While putting exclusion into practice with a line noise filter etc. to the noise from the outside of a set and also aiming at a removal of the noise source inside amplifier, it is putting the measure against a RF noise into practice, and the S/N ratio on Hearing impression is raised.  The measures against a vibration put into practice for the music play with a high purity are taken.

  In L-500, since the intensity of a systemwide is increased, the center transformer structure has been adopted. Moreover, the oscillation mode excellent in distributing weight to each right and left equally is realized.

  Moreover, a power part is a perfect symmetrical stream composition, and it has taken sufficient measures also for leakage flux while it shields for every circuitry part and eliminates an oscillation and a cross interferencee.

  Furthermore, the influence of an oscillation of the exterior and the interior is suppressed by adoption of the mass FRP bottom chassis among which the vibration proof structure was put into practice etc.  The electrolytic capacitor, the copper styrene capacitor, etc. throw in the custom-made part everywhere.  The tone Compensation is carried as a tone-quality corrective network.

  The natural correction which thought the phase as important over all the bands can be performed.  The line phase sensor which can manage a power-source polarity is carried."  Translate ile çevirirsek şöyle basitçe kavrayabiliriz aslında...;  "Kullanılan frekans düşük devresi düzenlenmiş Entegre Amplifikatör, bir telefon ekolayzır taşımadan, "kompakt disk hakkında ancak yüksek çözünürlüklü bir oyun mümkün olup olmadığı" teması için sinyal dozu basitleştirilmiş ve rasyonelleşmesini takip iç düzen.

  Hatta hoparlör değiştirme anahtarı ve kulaklık sonlandırma silindi ve saf müzik yeniden ortaya çıkma gücü tam basit ization elde edilir.  Güç amplifikatörü bölümü tüm sayfa kablolu bağlantı saf Complimentary bir adım yükseltme devre kabul Duo beta devresinin DC bileşime sahiptir.

  Bir devrenin dönüş elektrik akımı bölünmüştür ve her sesin şeffaf duygu operasyon referans noktası açıklayarak sabitlenir.

  Ayrıca, akım amplifikasyon aşamasında, düşük empedanslı yük yoğunluğunun zaman bir tahrik kapasitesini artırmak için, üç aşamalı bir Darlington bağlantısı benimsenmiştir.

  Son aşamada, 150W sınıfının güç transistörü paralel itme çekme tarafından kullanılır. Bundan başka, ön sürücü aşamasında, bu tür her bir sağ, bir sabit voltaj regüle güç kaynağı yerleştirilmesi ve ayrıca sol abartılı bir bileşim vardır.  340VA büyük ölçekli trafo güç kaynağı bölümünde gerçekleştirildi ve düşük empedanslı yüksek disk kapasitesi gerçekleşmiştir.

  Ayrıca, bir ana-amplifikatör devresi, güç amplifikatörü ön sürücü devresi, bir preamplifier Devresi, ve aksesuarları devreleri sırasıyla sarma başka tarafından desteklenen ve devreleri arasında çapraz interferencee karakter farklıdır ve hangi hangi şey tarafından engellenir her devre için tedarik eden bir ayırma için yapılan.

  Ayrıca, ana bobin, sağ ve bir düzeltme sonrasında sol ayıran dört blok kapasitörler kaynak empedansı düşürür ve anlık güç verme kapasitesini artırarak düşük empedanslı sürücü yeteneği destekler.  benzersiz geliştirilen 32 kişi döner anahtarı tipi nihai Zayıflatıcı hacmi verilir.

  Bir manyetik olmayan malzeme direnci, bir altın kaplama modeli cam epoksi grubu levhası üzerine monte edilir, ve kalitesinde iyileşme, kalıp-döküm ve haddeleme malzemesi ile koruyucu olarak, her alanda amaçlanmaktadır.  Önlemler bir müzik önleme faktörü çeşitli sesler alınır.

  amplifikatör içinde gürültü kaynağı bir kaldırma amaçlayan, aynı zamanda bir dizi dışından gürültü vb hattı gürültü filtresi ile uygulamaya dışlanmasını koyarak ve olsa da, uygulamaya bir RF gürültüye karşı önlem koyarak ve S / izlenim İşitme N oranı yükselir.  yüksek saflıkta müzik çalmak için uygulamaya konulan bir titreşime karşı önlem alınır.

  Bir sistemsel şiddeti artar çünkü L-500'de, merkez trafo yapısı kabul edilmiştir. Ayrıca, her sağa ağırlığını mükemmel ve eşit sol salınım modu gerçekleşmiştir.

  Ayrıca, bir güç parçası mükemmel simetrik akış kompozisyonu olduğunu ve her devre bölümü için kalkanlar ve bir salınım ve bir çapraz interferencee ortadan kaldırır ederken kaçak akı için de yeterli önlemler almıştır.

  Ayrıca, iç ve dış bir salınım etkisi titreşim kanıtı yapı vb uygulamaya konulmuştur içlerinde kitle FRP alt şasi benimsenmesi ile baskılanır  elektrolitik kapasitör, bakır stiren kondansatör, vs. her yerde ısmarlama parçası atmak.  sesi Telafisi bir ses kalitesi düzeltici ağ olarak yapılır.

  Tüm bantlar üzerinde önemli olarak faz düşünce doğal düzeltme yapılabilir.  Bir güç kaynağı polarite yönetebilirsiniz hat faz sensörü yapılır."  Bir elektrik teknikeri olarak aladığım, içindeki tragonun çıkış gücü 340 VA yani 0,34 kVA elde edilmiş bir güçten bahsediliyor. Fazla güç tüketimini kısıtlamak amaç edinerek içerisinde kullanılan devreler vasıtasıyla bir şekilde 140 watt olarak sabitlendirilmiş.

  Eğer böyle bir devre yapılmamış olsa idi ve trafonun çıkış gücü 340 VA'in kaç watt'a tekabül ediceğini hesaplarsak 1 kVA=0.8 kW yapar. Çapraz denklem ile 0.34 kVA=0.272 kW yapıcağı hesabını yaparız.  LUX Corporation gibi firma Pure Class A deyip AB sınıfı yapmaz heralde diye düşünüyorum.

  Saygılar.  Blah, blah.. Advertorial!  Translate ile çevirmenize gerek yok. İngilizce okur-yazarlığım var.  Burada benim söylediğimin dışında bir husus yok.

  Bu arada, besleme devresinde 340VA'lik trafo kullanıldığı belirtilmiş. Benim özel yapım 2 x 30W pure class-A amplimde 500VA toroidal kullanılmış.  Neticede malzeme ve işçilik kalitesine söylenecek bir şey yok. Ama 2 x 50W pure class A? (I very much wonder.) :)  Özel yapım amfinizde Darlington bağlantılar ve özel devreler kullanılmamış olabilir. Kullanılan kompenantlar ve anti static izolasyon-RF izole kaplamalar kullanılması bile A class yapar yani.  Bahsi geçen marka Yamaha pioneer gibi bir marka değil sonuçta.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Binbaşı
  1546 Mesaj

  Bir ampliyi Class-A yapan devre topoğrafyasıdır, çalışma prensibidir.

  Class-A ampliler cross-over distortion yapmaz, o nedenle tercih edilir. Ama yanında verim düşüklüğü, yüksek elektrik tüketimi ve ısı üretimi gibi dezavantajlar getirdiği için popüler değildir.  Ama siz Class-A'yı çalışma tarzı değil, malzeme kalitesi, vs olarak düşünüyorsanız o başka...

  Ama pure class A'den kastedilen o değildir.
  |
  |
  DarkSilenceizm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Onbaşı
  29 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Kursun_  Bir ampliyi Class-A yapan devre topoğrafyasıdır, çalışma prensibidir.

  Class-A ampliler cross-over distortion yapmaz, o nedenle tercih edilir. Ama yanında verim düşüklüğü, yüksek elektrik tüketimi ve ısı üretimi gibi dezavantajlar getirdiği için popüler değildir.  Ama siz Class-A'yı çalışma tarzı değil, malzeme kalitesi, vs olarak düşünüyorsanız o başka...

  Ama pure class A'den kastedilen o değildir.  İyi o zaman ne yapalım şimdi.

  "Sevgili Luxman. Pure Class A amfi yapmışsınız ama teknik değerleri, amfinizin akım tüketmesi Pure Class A gibi değil. Bu yüzden size dava açacağım!!" mı diyelim ne diyelim şimdi siz söyleyin?  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Binbaşı
  1546 Mesaj

  Siz düşünce istediniz. Ben de yazdım.

  Yazdıklarınız komik ve abesle iştigal.
  |
  |
  DarkSilenceizm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Onbaşı
  29 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Kursun_  Siz düşünce istediniz. Ben de yazdım.

  Yazdıklarınız komik ve abesle iştigal.  Benim izlenimim bu ürünü sizin hiç kullanmadığınız ve dinlemediğiniz boyutunda.. Hal buna rağmen bu ürünü öyle olmadığı için böyledir diyerek kötülemeniz (kötülemek de demiyelim belgesiz kanıtsız olarak alt sınıfa sokmak diyelim) hakkaniyete sığmıyor. Dinlediyseniz kullandıysanız yorumunuz o yönde olsun. Yada vericeğiniz tavsiyelere de açığım tabi bu arada.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Binbaşı
  1546 Mesaj

  Şu ana kadar kullanan bir kişiden bir yorum alamadınız. Anlaşılan pek yok.  Dediğiniz gibi ne ürünü, ne de markayı kötülemedim. Hatta malzeme ve işçilik kalitesini övdüm.  Diğer taraftan bilinçli tüketiciye düşen de marka imajı ile yetinmeyip ürünü detaylı bir şekilde irdelemesidir.

  Ne yazık ki internette de bu konuda bir review, test yok.
  |
  |
  DarkSilenceizm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Binbaşı
  1546 Mesaj

  Şunu da ekleyeyim ki, belgesiz kanıtsız diyorsunuz, elektronik hakkında bilgisi olan herhangi bir kişiye sorarsanız size A sınıfı çalışan 2 x 50W'lık bir amplinin sadece 140W tüketmeyeceğini söyler.
  |
  |
  Kursun_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Binbaşı
  1363 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Kursun_

  Şunu da ekleyeyim ki, belgesiz kanıtsız diyorsunuz, elektronik hakkında bilgisi olan herhangi bir kişiye sorarsanız size A sınıfı çalışan 2 x 50W'lık bir amplinin sadece 140W tüketmeyeceğini söyler.

  Alıntıları Göster
  140 wattı tam yükte çektiğinden emin miyiz? genellikle güç tüketimi pek max yazılmaz. 1/3, 1/4 gibi yük altında olabiliyor. arkasında max power consumption yazmıyorsa burası da sorgulanabilir.
  _____________________________
 • Binbaşı
  1546 Mesaj

  Sayın kdundar, A sınıfı ampliler rölantide tam yükte çalışır. AB sınıfı ampliler gibi volüm açıldıkça tüketim artmaz. Tüketim değeri sabittir.
  |
  |
  kdundar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yarbay
  2873 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Kursun_

  Sayın kdundar, A sınıfı ampliler rölantide tam yükte çalışır. AB sınıfı ampliler gibi volüm açıldıkça tüketim artmaz. Tüketim değeri sabittir.

  Alıntıları Göster
  Kursun üstadımın tüm yazdığı bilgilerin altına imzamı atarım .

  Luxman kaliteli amplifikatörler üretir ,fakat A class tabir edilen veya iddia edilen amplifikatörü gerçek pure class A dan uzaktır . Besleme katı gerçek bir A class ı besleyemeyecek kadar cılızdır .  Technics' in class AA sı gibi bir şey bu
  |
  |
  _____________________________
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Canlı Tv izle
haberler
SEO
üniversite
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.