Şimdi Ara

LUXMAN L500 Pure Class A amfi hakkında yardım! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
1.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DarkSilenceizm

Bu arada sn.Elektürükçü A20 nin trafo gücü 400VA.=320 watt. (Luxman L500 ise 240 watt civarıydı)
    Ve bu arada altını çizerek söylüyorum monoblock olarak da kullanılıyor...2x160 watt 4 ohm...2x80 watt 8 ohm....Class A....
    Saygılar...

Luxman L500 272 wattmış pardon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkSilenceizm -- 29 Temmuz 2016; 1:44:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://audio-database.com/LUXMANALPINE-LUXMAN/amp/l-500-e.html

Ampli buysa 340va trafo varmış, ek olarak kaç wattan sonra aclassı bırakıyor belirtilmemiş, belki 50 den sonra Bırakıyordur.

Kendi sitesinde 6 ohm da 50 watt diyor

http://www.luxman.co.jp/product/l500#spec

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdundar -- 29 Temmuz 2016; 1:45:06 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• İlana koyan yanlış yazmış. Bu amfi "Class-A" değil. üzerinde "A limited edition..." yazması, amfiyi Class-A yapmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Buzdağı

İlana koyan yanlış yazmış. Bu amfi "Class-A" değil. üzerinde "A limited edition..." yazması, amfiyi Class-A yapmaz.

Doğru söylüyorsunuz... Siz de haklısınız...:)

• Sayın arkadaşlar,
    Hata bende sanırım. Toplamda Türkiyede 2 adet olan amfinin buraya yorumunu açmak ayrı bir mantıksızlık oldu sanırım.
    Bir tanesi şu an sahibindende satışta, diğeri de audiophile.org sitesinde birisine satılmış. Eh satın alan sayın arkadaşımda buraya niye yorumda bulunsun ki. Şu an oturmuş evinde mis gibi müziğini dinlemek varken...
    Bizde burda kağıt üstünde verilerle öylemidir şöylemidir diye gereksiz yere tartışmayalım bence hiç...
    Saygılar.
    Teşekkürler yorum yapan herkese.

• quote:

Orijinalden alıntı: elektürükçü

36 yıldır elektronikle uğraşıyorum . katalog kahramanı değilim .
    yüzlerce cihaz tamir ettim neyin ne olduğunu çok iyi bilirim.

Üstad'lar cidden iyi sabretmişsiniz :)

Saygılar, Selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilemezsinki

quote:

Orijinalden alıntı: elektürükçü

36 yıldır elektronikle uğraşıyorum . katalog kahramanı değilim .
    yüzlerce cihaz tamir ettim neyin ne olduğunu çok iyi bilirim.

Üstad'lar cidden iyi sabretmişsiniz :)

Saygılar, Selamlar.

Sn bilemezsinki,
    Bir laf vardır bilmem bilir misin? "Alimin fikri ne ise zikri de o dur..." diye.
    Senin üstad diye bahsettiklerinin herhangi bir fikri yok zikretmeye çalışıyorlar. Sanıyorum ki sizde o gruba dahilsiniz!!
    Bence konuyu iyice okuyun tartın ve burdada ona göre de yorum yaparsanız bizleri de ona göre aydınlatmış olursunuz.
    Saygılar.

• Tam cevap yazayım diyorum , aynı seviyeye inme zahmetine değmeyeceğini düşünerek vazgeçiyorum , otomobil motoru ile A class amplifikatörün zaman içinde geçirdiği yenilikten dem vurup bize akıl öğretmeye çalışan arkadaşa sözüm yok .Kitap önereceğim ama bence
    Kataloglara devam ..
  • DarkSilenceizm D kullanıcısına yanıt
    O grup diye nitelendirdiğiniz işin ehli olan büyüklerim size her türlü mantıklı açıklamayı yaptığı halde, PDF dosyalarındaki safsataları öne sürerek "Siz yanlış biliyorsunuz" cehaletini göstermenize dahi anlayış ve saygı çerçevesinde(!) yanıtlar vermişler. Mesajların hepsini okudum zaten, tek bir mesaja bakarak bu karara varmadım.

Üstadlar "kafasından uydurduğu, reklamlarda lanse edilen yalanlara veya takıntılar" ile değil, gerçek ve literatürde "Ne ise O'dur" çizgisinde ifadeler kullanmışlar. Hemde seviyesiz üslubunuza rağmen !

Fikir zikir meselesine gelelim ; Herhangi bir konuda fikri olmayan insanlar sadece "Laf olsun torba dolsun" diyerek geveleyip dururlar, ama fikir ve tecrübe sahibi insanlar yani EHİL olanlar ise hem üretir, hem öğrenir hem de öğretirler.

Araba motoru ile class A ampli mukayese olayına söylenecek söz bulamıyorum.

Ya da boşverin ; para sizin, keyif sizin. Gidin class A (!) Luxman ampliyi alın ve kullanın. Bakmayın gayr-i ihtiyari olarak bilmeden atıp tutmuşlar.

• quote:

O grup diye nitelendirdiğiniz işin ehli olan büyüklerim size her türlü mantıklı açıklamayı yaptığı halde, PDF dosyalarındaki safsataları öne sürerek "Siz yanlış biliyorsunuz" cehaletini göstermenize dahi anlayış ve saygı çerçevesinde(!) yanıtlar vermişler. Mesajların hepsini okudum zaten, tek bir mesaja bakarak bu karara varmadım.

Üstadlar "kafasından uydurduğu, reklamlarda lanse edilen yalanlara veya takıntılar" ile değil, gerçek ve literatürde "Ne ise O'dur" çizgisinde ifadeler kullanmışlar. Hemde seviyesiz üslubunuza rağmen !

Fikir zikir meselesine gelelim ; Herhangi bir konuda fikri olmayan insanlar sadece "Laf olsun torba dolsun" diyerek geveleyip dururlar, ama fikir ve tecrübe sahibi insanlar yani EHİL olanlar ise hem üretir, hem öğrenir hem de öğretirler.

Ya da boşverin ; para sizin, keyif sizin. Gidin class A (!) Luxman ampliyi alın ve kullanın. Bakmayın gayr-i ihtiyari olarak bilmeden atıp tutmuşlar.

Ehil, Erdem, Tecrübe, Bilgi, Yetenek, vs. bunlar güzel ama bir o kadar zor kazanılan, insan benliğine bir o kadar zor giren değerlerdir.
    Hepsi bir kenara..!

Son yolladığınız mesajınızdan (yorumunuzdan) sonra bazı değerlerin dışına çıktığımızı farkettim.Hal böyle olunca azıcık terbiyesizliğimi kendime hak hörüyorum açıkçası. Burada önemli olan yaş değil sayın üstadlar...!!!!! Her iki tarafta birbirine özür borçlu. Sn. Bilemesinki İlkini getiren siz olun.

"İyi sabretmişsiniz..!" iması ne demdir ki hoşuma gitmedi..
    O imayı gördükten sonra da sizin yüzünüzden başka insanlarada hakaret etmek zorunda kaldım ve bununda sorumlusu sizsiniz...!!!

• Sayın @kdundar
    Sayın @elektürükçü

Kendi branşların da bilgi seviyelerini
    sorgulayacak forum da insan yok

Lütfen cevap yazarken bir kez daha düşünün birde karşılık beklemeden doğruyu yazmaya devam ettiklerini düşünün

Benim de Zaman Zaman bir şeyi öğrenirken kalp kırarak yaptıgım hatalara düşmeyin

@Kdundar ses teknolojilerinde Dac ve frekans tarafında tartışılmaz bir insan

@Elekturukcu tamir ve parça bilgisinde çok bilgili bir ustamız

@The-cantan tamir ve parça bilgisinde çok bilgili bir ustamız

@altanpx Hiend ve ultra hiend her şeyi bilir altın kulak bana kalırsa

@mecanica altın kulak piyano eyitimli hi end bilgili bir i

@hidefmen anlamadığı bilmediği icine girmediği alan olmayan üstattir kendisi

Bu insanlar ne yazsa imzamı atar gecerim çok sey öğrendik onlardan

Bu insanlara yazarken bunları lütfen gözardi etmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 30 Temmuz 2016; 12:17:21 >

• quote:

quote:

Ehil, Erdem, Tecrübe, Bilgi, Yetenek, vs. bunlar güzel ama bir o kadar zor kazanılan, insan benliğine bir o kadar zor giren değerlerdir.
    Hepsi bir kenara..!

Son yolladığınız mesajınızdan (yorumunuzdan) sonra bazı değerlerin dışına çıktığımızı farkettim.Hal böyle olunca azıcık terbiyesizliğimi kendime hak hörüyorum açıkçası. Burada önemli olan yaş değil sayın üstadlar...!!!!! Her iki tarafta birbirine özür borçlu. Sn. Bilemesinki İlkini getiren siz olun.

O imayı gördükten sonra da sizin yüzünüzden başka insanlarada hakaret etmek zorunda kaldım ve bununda sorumlusu sizsiniz...!!!

:)

O saydıklarınızın hepsi bir kenara olursa geriye "Adam'lık kalmaz"

Zaten üstad'ların yaşından önce kişiliğine, duruşuna, bilgi ve tecrübesine saygı duyuyorum.

Özür borçlu olan sanırım bu kadar kişiyi karşısına alandır.

İyi sabretmişler evet. Üstad'lar birikimlerini küçüğü, büyüğü, bileni bilmeyeni demeksizin paylaşırlar, hem öğretir hem öğrenirler. Yeterki saygı çerçevesinde, adâbınca olsun. Bu hesabım yeni tarihlidir. 2005 yılından beri foruma üyeyimdir. Bu saygıdeğer üstadların beklentisiz bir şekilde ne kadar paylaşımcı, eğiti, öğretici olduklarını biliyoruz. Benim yüzümden başka insanlara hakaret ettiğinize inanıyorsanız, bu sizin karakteriniz ile ilgilidir.

• Niye anlatıyorsunuz ki çok belli bazıları bizim bu amfiyi merhetmemizi istiyor. 9bi nliraymış satılmış alan şimdi evde keyfini sürermiş oturmuş dinlermiş yok daha neler nasıl oturucak bitarafına giren o kazıktan ? Bırakalım boş işleri elektronikçi adam o amfiye baktımı ne malmış anlar buraya gelip bize sormaz sorsada alınmaz dendiğinde kavga çıkarmaz aksine tenezzül edip cevap verenlere teşekkür eder!

• quote:

quote:

quote:

Hepsi bir kenara..!

Zaten üstad'ların yaşından önce kişiliğine, duruşuna, bilgi ve tecrübesine saygı duyuyorum.

İyi sabretmişler evet. Üstad'lar birikimlerini küçüğü, büyüğü, bileni bilmeyeni demeksizin paylaşırlar, hem öğretir hem öğrenirler. Yeterki saygı çerçevesinde, adâbınca olsun. Bu hesabım yeni tarihlidir. 2005 yılından beri foruma üyeyimdir. Bu saygıdeğer üstadların beklentisiz bir şekilde ne kadar paylaşımcı, eğiti, öğretici olduklarını biliyoruz. Benim yüzümden başka insanlara hakaret ettiğinize inanıyorsanız, bu sizin karakteriniz ile ilgilidir.

Alıntıları Göster
    quote:

Ön yargılısınız...!!

Evet doğru Ehil, Erdem, Tecrübe gibi değerleri edinmek yıllar alır. Ama adamlık ise en zor ve en pahalı satın alınılan bir kişiliktir. Fakat Sn.bilemezsinki bazı küçük detayları sizde göremiyorum maalesef. Benim karakterimi irdeleyebilecek ve tartabilecek üstünlüğe sahip değilsiniz.

Ön yargılısınız evet..!!

Sn.Kursun diyorki, amfinin az güç tüketmesinden dolayı kendinden emin bir şekilde üstüne basa basa A sınıfı olamıyacağını söylüyor ve diğer yorumlarında da bunu devam ettiriyor. Birisinin kendisine yaptığı özel yapım bir amfi ile bunu kıyaslayamaya çalışıp, kendisine yapılan amfinin de Japon malı bir amfi ile MANTIK DIŞI bir şekilde aynı kademede olması gerektiğini dile getiriyor. ACCUPHASE accuphase tarzında çalar, LUXMAN luxman tarzında çalar, MARANTZ marantz tarzında çalar, MCINTOSH mcintosh tarzında çalar... Sn KURSUN'un amfisi hangi tarza yönelik çalıyor acaba? O amfiyi İSMAİL HAKKI Bey yaptıysa ismail hakkı tarzında çalar... Hayır, benim kızdığım nokta markanın kendisine ait olan teknolojiyi de görmezden geliyorsunuz bu apayrı bir önyargı... Neyse...

Sn. Elektürükçü üstadıma bir türlü amfinin içine adapte edilen trafo gücünün (güç biriminin) VA cinsinin W cinsine eşit olamıycağını anlatamadım... Yada görmek istemedi bilemiyorum. Yani sonuçta ortaya çıkan tablo şu an ki güncel olan A sınıfı amfile ile benim yardım almak istediğim amfi ile güç değerlerinin birbirine yakın olduğunun kanısını benimsetemedim... Sn. KURSUN ile beraber bir oldular hiçbir amfinin boşta ve çalışır halde çektiği güçlerinin farklı olmuyacağını her daim boş sinyalde bile yüksek enerji çekme potansiyeline sahip olduğunu bana inandırmaya çalıştılar. Hatta başka sunduğum bir amfi modelinin bile A sınıfı olmadığını iddia ettiler. Bunun üzerine ise Markaların sunulan pdf broşürleri ile de böyle birşeyin olmadığını ispatlamaya çalıştım. Yine de inanmak istemediniz o ayrı konu... Neyse... Sn. Elektürükçü için sağlık olsun diyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkSilenceizm -- 31 Temmuz 2016; 1:05:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: stakanar

Niye anlatıyorsunuz ki çok belli bazıları bizim bu amfiyi merhetmemizi istiyor. 9bi nliraymış satılmış alan şimdi evde keyfini sürermiş oturmuş dinlermiş yok daha neler nasıl oturucak bitarafına giren o kazıktan ? Bırakalım boş işleri elektronikçi adam o amfiye baktımı ne malmış anlar buraya gelip bize sormaz sorsada alınmaz dendiğinde kavga çıkarmaz aksine tenezzül edip cevap verenlere teşekkür eder!

Sn. stakanar, kazık yememek için kaç paralık bir amfi almamız gerek?! Bir tarafımıza giren kazık benzetmesiyle o kadar çok kişiye hakaret ettiğinizin farkında değilsiniz umarım?!

Kimi insan var 50000$ verir mcintosh alır, kolonlarınıda Wilson alır... Verdiği çuval dolusu para ile dünyanın en iyi sesi aldığı hazzı ile keyfini 5'e katlar..
    Kimi insan vardır 1500$ verip marantz veya denon alır, kolonlarını da büyük ihtimallde uyum açısından dali alır... cebini fazla yakmadan o adamda keyfini 3'e 5'e katlar... yok 9 bin vermiş 10 bin vermiş size ne!!!! Bu kadar insan hobi için çuval dolusu para verip bir tık daha analog duyar mıyım, üflemeli bir çalgıda nefes alış verişini duyar mıyım acaba diye tomarla para harcıyorlar... sırf bu hobi için...!!! Para bu insanların parası...keyif bu insanların keyfi... Keyif benim keyfim para benim param... Size ne?!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkSilenceizm -- 31 Temmuz 2016; 0:42:44 >

• bu forumda herkes uzmanmış lan sonradan farkettim iyimi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

bu forumda herkes uzmanmış lan sonradan farkettim iyimi.

Cehaletin en kötüsü "Bilmediğini bilememektir."
  • quote:

quote:

Ön yargılısınız...!!

Evet doğru Ehil, Erdem, Tecrübe gibi değerleri edinmek yıllar alır. Ama adamlık ise en zor ve en pahalı satın alınılan bir kişiliktir. Fakat Sn.bilemezsinki bazı küçük detayları sizde göremiyorum maalesef. Benim karakterimi irdeleyebilecek ve tartabilecek üstünlüğe sahip değilsiniz.

Ön yargılısınız evet..!!

Sn.Kursun diyorki, amfinin az güç tüketmesinden dolayı kendinden emin bir şekilde üstüne basa basa A sınıfı olamıyacağını söylüyor ve diğer yorumlarında da bunu devam ettiriyor. Birisinin kendisine yaptığı özel yapım bir amfi ile bunu kıyaslayamaya çalışıp, kendisine yapılan amfinin de Japon malı bir amfi ile MANTIK DIŞI bir şekilde aynı kademede olması gerektiğini dile getiriyor. ACCUPHASE accuphase tarzında çalar, LUXMAN luxman tarzında çalar, MARANTZ marantz tarzında çalar, MCINTOSH mcintosh tarzında çalar... Sn KURSUN'un amfisi hangi tarza yönelik çalıyor acaba? O amfiyi İSMAİL HAKKI Bey yaptıysa ismail hakkı tarzında çalar... Hayır, benim kızdığım nokta markanın kendisine ait olan teknolojiyi de görmezden geliyorsunuz bu apayrı bir önyargı... Neyse...

Sn. Elektürükçü üstadıma bir türlü amfinin içine adapte edilen trafo gücünün (güç biriminin) VA cinsinin W cinsine eşit olamıycağını anlatamadım... Yada görmek istemedi bilemiyorum. Yani sonuçta ortaya çıkan tablo şu an ki güncel olan A sınıfı amfile ile benim yardım almak istediğim amfi ile güç değerlerinin birbirine yakın olduğunun kanısını benimsetemedim... Sn. KURSUN ile beraber bir oldular hiçbir amfinin boşta ve çalışır halde çektiği güçlerinin farklı olmuyacağını her daim boş sinyalde bile yüksek enerji çekme potansiyeline sahip olduğunu bana inandırmaya çalıştılar. Hatta başka sunduğum bir amfi modelinin bile A sınıfı olmadığını iddia ettiler. Bunun üzerine ise Markaların sunulan pdf broşürleri ile de böyle birşeyin olmadığını ispatlamaya çalıştım. Yine de inanmak istemediniz o ayrı konu... Neyse... Sn. Elektürükçü için sağlık olsun diyorum...

Size iki mesaj öncesinde son satırda ifade ettiğim gibi, keyf sizin, para sizin. Kafanıza göre takılın ve zaten bu konuda kimse size farklı bir şey dayattığı da yok. Olamazda!

Karakteri irdelemek değil, sizin yaptığınız ithamın iadesi olarak görmeniz daha iyi olurdu. Size diğer şahıslara hakaret ettirmeye sebebiyet verdiğimi iddia ettiniz. İddia sahibi iddiasını ispatla mükelleftir.
    Firmaların broşür, kullanım klavuzu, manual bilgilerinde yer verdikleri bilgilerin gerçeğe ne kadar yakın olup olmadıklarını ancak teknik bilgi ve deneyimler ile farkedebilirsiniz.

İşte Sn.Kurşun ve Sn.Elektrükçü ustanın bu konuda bilgi birikim sahibi olmasından ötürü, son kullanıcının pratikte kullanırken farkedemediği unsurları teknik-teorik bilgiye dayalı olarak ifade ettiler. Söylemek istedikleri kısaca ; "Class A olan bir ampli, Doğu'ya da gitseniz Batı'ya da gitseniz hangi menşei olursa olsun yapısı itibari ile güç tüketimleri aynıdır." Yani bunda alınacak, gocunulacak, kızacak, hakaretvari seviyelere düşecek hiç bir tetikleyici faktör göremiyorum.

Halen aksini düşünüyor ve iddia ediyorsanız ki öyle görünüyor, Şimdiye kadar size tavsiye edilen, anlatılan herşeyi elinizin tersi ile bir kenara atıverin. Gidip mağazadan ürünü alıp, güle güle kullanın.

• DarkSilenceizm D kullanıcısına yanıt
    Sizin bahsettiğiniz 50bin dolarlık cihazları kullanan arkadaşlar verir parasını alır hiç bana sormadılar alayım mı diye kimseyede sormazlar gider dinler alırlar. Ama siz bana sordunuz bende fikrimi söyledim hatta amfiye bakmadım bile 23 senelik bir cihaz ve yurtdışında yarı paraya satılıyorsa ederi o değildir. Siz dinlediniz ve beğendiyseniz para sizin bize susmak düşer. Hayırlı olsun.

• bilemezsinki kullanıcısına yanıt
    bende bunu diyorum,herkes biliyomuş işte kim bu cahiller ben de onu merak ettim.kime birşey sorsan en iyisini o biliyor.herkes birbirine cahil sen bilmiyon ben en iyisini biliyom modunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 1 Ağustos 2016; 10:47:01 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.