Şimdi Ara

lütfen yardım edin yaris hybrid spirit mi rapid spaceback 1.6 dizel elegance mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • aracımı satıp yeni bir araba almak istiyorum. bugüne kadar aklım hep rapid deydi ama toyotadaki satış temsilcisi arabayı o kadar güzel sundu ki hayran kaldım. ve gercekten etkileyici bir araba olmuş yaris.
    yaris 62 bin rapid 69 bin ( cam tavan metalik boya vs)

fikir beyan ederseniz sevinirim

• 2013 Kasimindan beri (makyajsız)Yaris hibrid spirit sahibiyim.Önceki aracimi suanda degistiriyor olsaydım yine yaris hibrit spirit alırdım(simdikinin makyajlı kasası).
    Ben cok memnunnum,toyotanin cok önem verdiği bir sistem olan hibrit telnolojisine sahip bir araç.Şanzıman tam otomatik okademesiz.vites kutusu,debriyaj balatasi,mars motoru yok.regenerative frenleme sistemine sahip;fren Balata ömürleri klasik araçlara göre daha dayanıklı.Bataryalariyla ilgili garantileri var,toyota servis ağları zaten kalifiye müşteri odaklı çalışıyor.Yurtdışındaki hibrit toyotalarin milyonlarca km.yi sorunsuz ve masrafsizca gidebilmesi net bir referans oluyorken başka bir araca yönelmek icin sadece subjektif kriterler (bagaj hacmi,ş.dışı ağırlıklı kullanım v.s) önemli bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sercan.kafsinkaf

2013 Kasimindan beri (makyajsız)Yaris hibrid spirit sahibiyim.Önceki aracimi suanda degistiriyor olsaydım yine yaris hibrit spirit alırdım(simdikinin makyajlı kasası).
    Ben cok memnunnum,toyotanin cok önem verdiği bir sistem olan hibrit telnolojisine sahip bir araç.Şanzıman tam otomatik okademesiz.vites kutusu,debriyaj balatasi,mars motoru yok.regenerative frenleme sistemine sahip;fren Balata ömürleri klasik araçlara göre daha dayanıklı.Bataryalariyla ilgili garantileri var,toyota servis ağları zaten kalifiye müşteri odaklı çalışıyor.Yurtdışındaki hibrit toyotalarin milyonlarca km.yi sorunsuz ve masrafsizca gidebilmesi net bir referans oluyorken başka bir araca yönelmek icin sadece subjektif kriterler (bagaj hacmi,ş.dışı ağırlıklı kullanım v.s) önemli bence.

saolun bılgıler için
    yarisin siparişini verdim umarım bende sizin gibi memnun kalırım
  • Arac hız yapmak istediginizde cok seri.Fakat nacizane tavsiyem aracı yumuşak kullanın,sevdiğiniz müzigi de açın,sessiz sedasız yol alın,nekadar az yaktigini da zaman içinde goreceksiniz.Hiçbir klasik araçtan almadiginiz keyfi bu araçtan alacaganiza eminim.İnsanı hızdan uzak rahata ve konfora adapte ediyor.Şimdiden hayırlı olsun.

• Hibrid kullanan arkadaşlar daha net cevap verir ama nacizane tavsiyem şehir içi ağırlıklı ve sakin bir kullanım tarzı için hibrid araçlar biçilmiş kaftan. Lakin daha ziyade uzun yol kullanımı içinse dizel araç uygun olur. Ben yaris hibrid'i sadece test ettim ve müthiş beğendim. Eğer ekonomik durumun elverse kesinlikle ikinci araç olarak yarisi alırdım.

Not:Yeni nesil dizellerde yer alan dpf kisa mesafe kullanimlarinda çok çabuk doluyor ve sahibine sıkıntı veriyor.

• Yaris hybrit derim...
    4 aydır kullanıyorum ,
    Geç kalmışım:((
    Sizi üzmez , hybrit ile tasarrufun doruğuna ulaşırsınız.

• malzemec kullanıcısına yanıt
    hocam sizinle ana konuda yazısmıstık gercı epeydir yazmıyorum 1 temmuzda hybridi aldım 13 bin km yi de devirdim
    aynen üzmüyor su anlık
    kış şartlarında da 20 kuruş yakıoz mutluyuz :D
  • SamiBelgin S kullanıcısına yanıt
    Hocam , 10.000 bakımına ne kadar talep ettiler,
    Bende gireceğim 1-2 aya kadar bakım yaptıracağım,

• malzemec kullanıcısına yanıt
    436 liraya yaptılar
    11 binde soktum
    ankara toyan
  • Merhaba,

Benim merak ettiğim şehir içinde bu kadar avantajlı olan bir modelin şehirler arası yakıt durumu. Dizeller malum şehirler arasında çok avantajlı oluyor. 120-130 km hızla şehirler arası yol alırken aracın menzili nedir, bir depo ile kaç km yol yapabilir bir bilgisi olan ya da test etmiş olan var mı?
  • ec.dmn kullanıcısına yanıt
    Araç şehirlerarası normal benzinli motor gibi yakıyor

Geçenlerde Ankara İstanbul git gel 5 litre ( kış lastiği takılı) yaptım.

• SamiBelgin S kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.