Şimdi Ara

Lucy (2014) | Scarlett Johansson - Morgan Freeman (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
298
Cevap
4
Favori
12.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • luc bessondan beklenmeyecek derecede kötü bitirilmiş bir film. şu ana kadarki en mükemmel senaryo* var elinde be adam neden bu kadar saçma bitirirsin filmi anlamak gerçekten güç
  • Boşa zaman kaybı. Bilim/kurguyu çok seven biri olarak tamamen hayal kırıklığı
  • Bi tek bu film kaldı izlemediğim ve hala kararsızım nedense sevmeyecekmişim gibi bir his var içimde Ne diyorsunuz ?
  • Bildiğin kötüydü film, vasat, vakit kaybı, izlemeyen pek bir şey kaybetmez.
  • Çok güzel olmuş la ben çok beğendim filmi ki kolay beğenen biri değilim
  • Merhabalar,
    ya arkadaşlar filmi izlerken başka şeylerlemi meşgul oldunuz anlamıyorum FİLM son derece SÜPER olmuş. 10 üzerinde 9 hak eden bir film.
    yani 2 ve 3 defa izlenebilir bir film ben çok keyf aldım. İzlenmesi gereken bir YAPITTIR. ve izlerken hiç bir sahnesini atlamamanız gerekiyor. kadrosu zaten süper,
    sahneleri ve anlatmak istenilen çok etkileyici buldum.
    İyi seyirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wild8080

Merhabalar,
    ya arkadaşlar filmi izlerken başka şeylerlemi meşgul oldunuz anlamıyorum FİLM son derece SÜPER olmuş. 10 üzerinde 9 hak eden bir film.
    yani 2 ve 3 defa izlenebilir bir film ben çok keyf aldım. İzlenmesi gereken bir YAPITTIR. ve izlerken hiç bir sahnesini atlamamanız gerekiyor. kadrosu zaten süper,
    sahneleri ve anlatmak istenilen çok etkileyici buldum.
    İyi seyirler.

Yapıttır mı Kappa
  • Filmi izledim. Film kendini izlettiriyor. Limitless filminin konusuyla benzerlik taşıyor muhtemelen bu senaryoyu yazan kişi oradan esinlenerek böyle bir şey üretti. Bilim kurgu filmlerini çok sevmem ancak Limitless filmini çok sevmiştim içinde gerçeklik barındırıyordu. Bu film bana fazla uçuk geldi. Filmde konuşulan bilimlerle ilgili biraz fikrim olsa belki daha mantıklı gelebilirdi ancak şunu söylemeden geçemeyeceğim: Bu filmde çok büyük 3 oyuncu yerine başka oyuncular olsa filme nasıl yorumlar getirilirdi ? Filmde mantık var mı , senaryo iyimi bilmem ama üç büyük oyuncu olunca 'kesin bi trik vardır' diyoruz bence. Bu film başka oyuncularla ve başka bir ülke yapımı olsaydı çok dandik bir film denilip köşeye atılabilirdi.
  • Bu yorumu görmek için geziniyordum bende
  • Bu film hollywood yerine dünya sinemalarından birisinde gösterime girseydi eleştiri yağmuruna tutulurdu. İlk olarak insan beyninin kullanımının boş durumdayken bile %15-20 seviyelerinde, yoğun işlerle uğraşırken (matematik vs.) oldukça fazla olduğu bilimsel testlerle kanıtlanmış bir şey. Herkesi geçtim Freeman o kadar Discovery Science için belgesel çekiyor, yüzlerce bilim adamıyla muhatap oluyor, hiç mi nörolog ile görüşmedi? Film baştan sona fiyasko. Bazıları limitless ile karşılaştırıyor fakat bu karşılaştırma limitless için resmen hakarettir. Freeman için izlenir mi? Şahsen ben onun için izledim ki 3-4 defa kapatmayı dahi düşündüm. Şu uçaktaki bilgisayar sahnesinden bahsetmiyorum bile, gülüp geçmelik bir film.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be All My Sins Remembered -- 24 Aralık 2014; 9:50:10 >
  • Beyin, isteğe bağlı ve istem dışı çalışan bir organdır.
    Aşırı alkol kullanıp sarhoş olan birisiyle, seninde beynin yaşamsal fonksiyonları tam kapasite çalışır. Hatta akıl hastası birisininde.
    Ama isteğe bağlı kısımlar, yani bizim düşünce yoluyla tetiklediğimiz bölgelerin çalışma kapasitesi kişiden kişiye göre değişir.
    Aynı sorunun, cevabını bilen bireyler, sorunun cevaplarını bildikleri halde yanıtlarken farklı zaman aralıklarında cevap verirler gibi...
    Neyse sevmiyorum bu tür konuları uzun uzun konuşmayı... Emin ol, milyon dolarlık filmi yaparken bunu es geçmemişlerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dawinter

Beyin, isteğe bağlı ve istem dışı çalışan bir organdır.
    Aşırı alkol kullanıp sarhoş olan birisiyle, seninde beynin yaşamsal fonksiyonları tam kapasite çalışır. Hatta akıl hastası birisininde.
    Ama isteğe bağlı kısımlar, yani bizim düşünce yoluyla tetiklediğimiz bölgelerin çalışma kapasitesi kişiden kişiye göre değişir.
    Aynı sorunun, cevabını bilen bireyler, sorunun cevaplarını bildikleri halde yanıtlarken farklı zaman aralıklarında cevap verirler gibi...
    Neyse sevmiyorum bu tür konuları uzun uzun konuşmayı... Emin ol, milyon dolarlık filmi yaparken bunu es geçmemişlerdir.

Argümanlar dahilinde konuşursak daha iyi olur. Demek milyon dolarlık film, atlamamislardir? Bu zihniyetle bir arpa boyu yol alınmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be All My Sins Remembered -- 24 Aralık 2014; 22:11:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Senin zihniyetin önce milyon dolar kazansında, sonra konuş istersen. Filmin ana konusunu es geçecek değiller herhalde..
    Kaldı ki, sen önce beynin istem dışı ve isteğe bağlı çalışmasını bir açıkla istersen. Zaten bütün meselede isteğe bağlı çalışan kısımda geçiyor. İnternetden öyle 2-3 argüman ezberleyip yada kopyala yapıştırla tekrar edip durmayın.
    Sen uyurkende beyninin istem dışı çalışan fonksiyonları tam kapasite çalıyor. Pekii kitap okurken? Nasıl oluyorda, aynı cevabı bilen kişiler birbirinden farklı sürelerde yanıtlıyor? Demekki birilerinin hafızaları daha kuvvetli, demekki birileri beyninin bazı bölgelerine diğerlerinden daha hakim? Ve bu konu üzerinde çalışılarak, egzersiz yapılarakta geliştirilebiliyor.
    Neyse sen , arpayla buğdayla oynamaya devam et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dawinter

Senin zihniyetin önce milyon dolar kazansında, sonra konuş istersen. Filmin ana konusunu es geçecek değiller herhalde..
    Kaldı ki, sen önce beynin istem dışı ve isteğe bağlı çalışmasını bir açıkla istersen. Zaten bütün meselede isteğe bağlı çalışan kısımda geçiyor. İnternetden öyle 2-3 argüman ezberleyip yada kopyala yapıştırla tekrar edip durmayın.
    Sen uyurkende beyninin istem dışı çalışan fonksiyonları tam kapasite çalıyor. Pekii kitap okurken? Nasıl oluyorda, aynı cevabı bilen kişiler birbirinden farklı sürelerde yanıtlıyor? Demekki birilerinin hafızaları daha kuvvetli, demekki birileri beyninin bazı bölgelerine diğerlerinden daha hakim? Ve bu konu üzerinde çalışılarak, egzersiz yapılarakta geliştirilebiliyor.
    Neyse sen , arpayla buğdayla oynamaya devam et.

Cevap yazacaktım fakat vakit kaybı olduğunu düşünüyorum. Şimdi yazacak cevabın yok dersin, de bakalım zira kale alınacak bir yanın yok, üsluptan belli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Valla kimin ne üslup içinde olduğu belli... İster yaz, ister yazma... Ama beynin istem dışı ve isteğe bağlı çalışan fonksiyonları hakkında bir düşün.
  • sildim hocam
  • filmin süresi konusunda eleştirilere bende katılıyorum mantık hataları olduğuda doğrudur. fakat adı üstünde kurgu seyredin keyfini çıkarın derim ben
  • Film benim için fiyasko oldu.Malum şekilde temin ettim ve 3 kez farklı kaynaklardan edinmem gerekti.En son 6.7GB ile gelen İngilizce'ydi...Az önce babamla izledim.Film fiyasko

Rezalet , kepazelik.Bi ara bilet alıp sinemaya gidecektim.Direkten dönmüşüm... Scarlet Johansson'u da burada inanılmz itici -çirkin- bir kadın buldum...

Film sonu hakkında ; SPOILER'A TIKLASIN İZLEYENLER !
    **İZLEMEYEN ARKADAŞLAR İSE , İZLEMESİN ! VAKİT KAYBI . 1 SAAT 23 DAKİKA'DA OKUDUGUM KİTAPTAKİ KALAN SAYFALARI BİTİRİRDİM :(

Ulan bari bi USB Bellek yerine , SSD - HDD veya hadi daha gelişmiş birşeye dönüşseydin ama ya ! Bu mudur Evren'in sırrı , insanoğlunun tüm gizi , %100'ü... Son olarak ; Adamlar bize resmen TANRI diye bi kadın göstermişler... Yazık !

• Film bilim kurgu arkadaşlar bu kadar abartmayın tamam sonunu bende sevmedim ama çokta kötü değildi
  • Çok güzel bir senaryo ancak bu kadar katledilebilir. Bu katliamı Üniversitelerde öğrencilere ders diye bile sunabilirsiniz.

En az iki film çıkacak senaryoyu öyle hızlı işlemişler ki bırak iki filmi ilk film bitmeden herşey kopuyor. Hatun bildiğimiz ''god mode'' oluyor. Şu güzel senaryoyu yavaş yavaş izleyiciye hazmettirerek sun şöyle bir tadını alalım.

Luc Besson birden fırlayıp hadi film zamanı hop çektik bitti hadi gönderin sinemaları gibi olmuş. Bu senaryoyu vereceksin Wachowski kardeşlere bak neler yapıyordu.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.