Şimdi Ara

Lucescu ne dedi Ve TFF ne yaptı...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BU kadar olur yani... İki gelişme üst üste, neredeyse 10-12 saat arayla karşımıza çıktı.

Şimdi açalım. Türkiye’de çalıştığı dört yıl içinde önce Galatasaray’ı, sonra da Beşiktaş’ı şampiyon yapan, şampiyon olamadığı sezonlarda da, bana göre, hatta belgeli olarak da, ayağına çelme takılmış olan Lucescu, Beşiktaş’la oynanan hazırlık maçından önce veya sonra burası hiç önemli değil, “Türkiye’de şampiyonluğu kaçırdığım iki sezon da Fenerbahçe’ye karşı mücadele etmiştim. Bu konuyla ilgili kafamda birçok soru var” demiş. Gazete ve televizyonlarda haber verilirken, “Fenerbahçe’yi kızdıracak demeç” yakıştırması yapılmış. Ama aynı spor basını acaba, “Doğru söylüyor veya bir şeyler ima mı etmek istiyor” diye hiç oralı olmamış. Zaten olamazlar sonra ağabeyleri onları hizaya getirir.

Neyse... Lucescu, ilk sezonunda Hakan Şükür’ü İnter’e kaptırmış olan Galatasaray’ı tam şampiyon yapacakken Ali Sami Yen’de Ankaragücü’ne toslamıştı. Maçı Ankara takımı 2-1 kazanmıştı. O gün Ankaragücü’nün teknik direktörü kimdi? o gün Fenerbahçe’nin asbaşkanlarından biri olan kişi dün Aziz Bey tarafından azarlanmış mıydı? Bu kişinin o maçla ne gibi bir ilgisi olabilirdi? Bu skordan sonra Galatasaray’la Fenerbahçe arasında puan farkı Sarı-lacivertiler adına üç farka çıkmıştı. Fenerbahçe’nin minik de bir averaj avantajı vardı. Sonra geri kalan üç maçtan ikisini iki taraf da kazanmış ve iş son haftaya kalmıştı. O dönemde ikili averaj sistemi yoktu. Son hafta Fenerbahçe, Samsun’a gidecek, Galatasaray da içeride Trabzonspor’la oynayacaktı. Fenerbahçe’nin tek farklı yenilgisine karşılık Galatasaray maçı 4 farkla kazanırsa şampiyonluk Galatasaray’ın olacaktı.

İşte bu süreçte, Türkiye’de biri çıktı kendi el yazısıyla, sanırım Türk mahkemelerinde en geçerli kanıttır, son haftaya ait bir eylemde bulunduğunu itiraf etmişti. İtirafnamede telefon numaraları bu kişinin el yazısı ile kırmızı kalemle belirtilmişti. İtirafnamede şu anda ekranlarda yorumculuk yapan eski iki Beşiktaşlı futbolcunun adları yer almıştı. Bu futbolculardan biri o gün Trabzonspor’da oynuyordu. Hangi otele, nasıl ve kim tarafından teşvik primi getirilmişti? Dün 3 Temmuz vakasından sonra Metris’te sekiz ay yatan bir profesyonelin de adı geçiyor muydu? İş yatınca ne kadar para bu profesyonele döndürüldü? Her iki maç da İstanbul’da nerede izlenildi? Samsun’daki maç için kısa bir süre önce Karadeniz’in bir başka kulübünde yöneticilik yapmış biri aracı olmuş muydu? O günkü Samsunspor teknik direktörünün babasının işleri bozulmuş ve ne kadar kayba uğramışlardı?

Bunların hepsi el yazısı itirafname ile bendedir. O günlerde de bir bölümü ekranlardan dökülmüş, hatta devamı gelirken, o belgeleri yayını hazırlayan bugünkü moderatörün o günlerde çalıştığı televizyondaki odası basılmış mıydı?

O gün görevdeki federasyon, yasa yoktu çünkü, neden bu belgeleri hasır altı etti de, belgelerin ortaya çıkaranı da meczup ilan etti?

İşte Lucescu’nun kaybettiği ilk şampiyonluk bunlarla ilgilidir.

İkincisinde ise, birinci olayda ismi ve telefon numarası belli olan yine eski bir Beşiktaşlı var. Acaba, o günün Beşiktaş başkanı numaralı tribünden küfür eden sadece ve sadece üç taraftar yüzünden mi istifa etmişti, Fenerbahçe maç sonrası? Acaba o günlerin ağır toplarından olan Beşiktaşlı bir yönetici ligin bitimine az bir zaman kala istifa edip, yarın siyasete neden geçmişti? Yine o günlerde Fanatik Gazetesi’nde çıkan bir yazıya göre borsada para kaybedenler olmuş muydu? Kimdi bunlar?

Ve Lucescu ne demişti, o günlerde? “Dikkat edin, Türkiye’yi Çavusescu’nun Romanya’sına çeviriyorlar. “ Doğru mu çıkmıştı söyledikleri? Şimdi anladınız mı, “Kafamda birçok soru var” cümlesinin neyi kastettiğini?

Az kalsın unutuyordum. İşte Lucescu bunları söyledikten kısa bir süre sonra, hemen bir kaç saat sonra Türkiye Futbol Federasyonu, bu defa yazılı olarak yapılmış olan, Trabzonspor’un malum başvurusunu 2’ye karşılık 10 oyla reddetti. Hayırlı olsun abiler! Sonra bu ülkeye neden Olimpiyat verilmiyor, neden Dünya Kupası organizasyonu düşünülmüyor falan diye ona buna çatılıyor? Eh, bizim TFF’den daha mı iyi bilecekler yani? Bu Trabzonspor da çok saf yani... Kendi kulübünü 500 milyon içeri atan, üstüne üstelik evrakta sahtecilikten dünyaya rezil edip, Avrupa Kupaları’ndan men cezası aldırtmış birilerini TFF başkanı yapıyorsak... Sevgili Rauf Tamer’in dediği gibi “Çekiverin kuyruğunu gitsin” KEMAL BELGİN

Birebir söylemek istediklerimi belirtmiş.. Ondan sonra biz Luce gelsin deyip dururuz.. Gelir mi?

• Fenerbahçe'nin 2011 şampiyonluğu şaibeli. 2001 de aldığı şampiyonluk ve 2004 dekinide Luceden çalmış. 1996 şampiyonluğu Trabzonlulara görede çalıntı. 25 milyona yakın taraftarı olan bu kulup kendi hakkı ile şampiyon olamaz olursa şaibe vardır. Gel gelelim Türkiye liglerinin en fazla 2. olan takımıda Fenerbahçe ve 3 kerede son maç ile şampiyonluğu bırakıyor. Bu yıllarda şike yapamıyor. İşin özü Fenerin kapısına vurun kiliti Türkiye düzelecek temizlenecek tecavüz ve cinayet olaylarında bile azalma gözlenecek.
  • toplantıda çıkıp açıkyüreklilikle soru soran adamdır kendisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amonRa

quote:

Orijinalden alıntı: baris01

Fenerbahçe'nin 2011 şampiyonluğu şaibeli. 2001 de aldığı şampiyonluk ve 2004 dekinide Luceden çalmış. 1996 şampiyonluğu Trabzonlulara görede çalıntı. 25 milyona yakın taraftarı olan bu kulup kendi hakkı ile şampiyon olamaz olursa şaibe vardır. Gel gelelim Türkiye liglerinin en fazla 2. olan takımıda Fenerbahçe ve 3 kerede son maç ile şampiyonluğu bırakıyor. Bu yıllarda şike yapamıyor. İşin özü Fenerin kapısına vurun kiliti Türkiye düzelecek temizlenecek tecavüz ve cinayet olaylarında bile azalma gözlenecek.

sizinkilerin o maçları kaybetmelerinin nedeni sizin futbolcuların o maçlardaki beceriksizliğidir.

Ben şike vardır filan diye bir şey yazmamışım zaten. Nasıl kaybettiğimiz şampiyonluklardan sonra saygı duymuşsak. Kazandığımız şampiyonluklarda da aynı saygıyı bekliyoruz. Beklediğimiz saygının 10 da birini bile göremiyoruz.

• quote:

Fenerbahçe'nin 2011 şampiyonluğu şaibeli. 2001 de aldığı şampiyonluk ve 2004 dekinide Luceden çalmış. 1996 şampiyonluğu Trabzonlulara görede çalıntı. 25 milyona yakın taraftarı olan bu kulup kendi hakkı ile şampiyon olamaz olursa şaibe vardır. Gel gelelim Türkiye liglerinin en fazla 2. olan takımıda Fenerbahçe ve 3 kerede son maç ile şampiyonluğu bırakıyor. Bu yıllarda şike yapamıyor. İşin özü Fenerin kapısına vurun kiliti Türkiye düzelecek temizlenecek tecavüz ve cinayet olaylarında bile azalma gözlenecek.

sen ne diyorsun hocam allah aşkına?

• quote:

Orijinalden alıntı: pisapisagor

quote:

sen ne diyorsun hocam allah aşkına?

Anlamak isteyen için açık anlattıklarım.

• federasyon icinde türk fitbolu içinde bir milatti 3 temmuz çok çok az kişi ceza aldi firsat tepildi.

ama uefa zaman aşimini kaldirdi şike ile ilgili .ufa şike yaptin diyor aziz yildirim hala koltukta .

biz anca 3. dünya ülkesi oluruz bi kafayla.

• Öh be, uydurulur da bu kadar uydurulmaz. Sizden çok iyi senaryocu olur. Ne biçim komplo teorisi üretiyorsunuz siz öyle. Gidin biraz derslerinize verin bu beyninizi.
  • fenerli arkadaşlar uydurma vs diyeceğinize yukarıdaki iddialara cevap verip.. ankaragücü maçında ne oldu? Orada kırmızı kartlar neydi? bahsettiği td ankaragünün başında mıydı? ve şimdi fb nin başında mıdır? ve gerektiğinde tetikçi olarak kullanılmış mıdır?(hakan şükür olayı)
  • Ntvspor.nette videosu var lucescu'nun açın izleyin şaibleyle ilgili birşey demedi uydurmayın.
  • quote:

1.si şu 25 milyon taraftar zırvasına inanıp durmayın artık ne gs ne fb nin o kadar taraftarı var.

2.si o harika ütopyan da 25 milyon taraftarın olsa dahi, bu senin belirli dönemler arasında şampiyon olacağın anlamına gelmez.Örnek Nottingham Forest.

3.sü şike yapıldığı iddia edilen senelerde Fenerbahçe devre arasına kötü giriyor.Fakat ne oluyorsa artık! 2. yarı muazzam performans gösteriyor.Şampiyonluğun kaçtığı senelerde ise kupa ortada gidiyor.Yani GS ile Bursa ile ortada giden bir sezonun son maç ipler elindeyken kaybediyor.

4.sü Fenerbahçe'nin şikeden (bize göre) yargılandıktan sonra cezasını çekmesi elbette hiç bir şeyi bitirmeyecek, fakat azaltacağı kesin.Keza senin örnek ile bir hırsızın yakalanması hırsızlığı bitirmeyeceği için hiç bir hırsızı yakalamayalım demeye benziyor.

• Tabi şampiyonluktan'da uzaksınız artık sallayın bakalım biz şampiyon olduktan şaibeli şampiyonluklar arasına bu sezonu da eklersiniz artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rhaegar Targaryen

quote:

1.si şu 25 milyon taraftar zırvasına inanıp durmayın artık ne gs ne fb nin o kadar taraftarı var.

2.si o harika ütopyan da 25 milyon taraftarın olsa dahi, bu senin belirli dönemler arasında şampiyon olacağın anlamına gelmez.Örnek Nottingham Forest.

3.sü şike yapıldığı iddia edilen senelerde Fenerbahçe devre arasına kötü giriyor.Fakat ne oluyorsa artık! 2. yarı muazzam performans gösteriyor.Şampiyonluğun kaçtığı senelerde ise kupa ortada gidiyor.Yani GS ile Bursa ile ortada giden bir sezonun son maç ipler elindeyken kaybediyor.

4.sü Fenerbahçe'nin şikeden (bize göre) yargılandıktan sonra cezasını çekmesi elbette hiç bir şeyi bitirmeyecek, fakat azaltacağı kesin.Keza senin örnek ile bir hırsızın yakalanması hırsızlığı bitirmeyeceği için hiç bir hırsızı yakalamayalım demeye benziyor.

25 milyon 15 milyon olsun bu neyi değiştirecek. Bu ülkenin en güçlü 3 takımından biri Fb ben şike vardır yoktur muhabettine girmiyorum. Bazı ultra zekalara göre Fenerbahçe'nin aldığı tüm şampiyonluklarda şike var. Ankaragücünün hocası Ersun Yanal'mış bugun Yanal Fb'de o sene Ankaragücü Gs'yi yenmiş Fener şike yaptı mantık bu. Bu mantıkla hepinize kolay gelsin. Senin mantığına görede ilk yarıyı lider bitiren tüm takımlarının ligin sonunda şampiyon olması lazım. Olamazsa o işte iş vardır. O zaman bu sene ikinci yarı oynanmasın keza biz rakiplerimizle arayı açtık. Bir takım üstün bir performans gösteremez. Gösterirse şike yapmıştır.

• baris01 kullanıcısına yanıt
    Bak kendi mesajına objektif bakabilirken karşındaki insana bakamıyorsun.

1. olarak elbette ligin 1. yarısını önde kapatan her takım şampiyon olacak ya da geriden gelen şike yapacak diye bir şey yok.Sadece ben ortadaki şeyi yazdım.

Elbette Ersun Yanal Fenerbahçe'li ise Galatasaray maçına kazanma hırsıyla çıkacaktır.Bu şike değildir.Ekstra motive olmuştur.Bunun aynısı çoğu futbolcuda vardır GS FB ayırmaksızın.

Ayrıca Fenerin her şampiyonluğu şaibeli diyen adamla futbol konuşuyorsan o senin hatan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Onur~

Tabi şampiyonluktan'da uzaksınız artık sallayın bakalım biz şampiyon olduktan şaibeli şampiyonluklar arasına bu sezonu da eklersiniz artık

Dikkat et başka sezonlar eklenmemiş.. 2000 yılındaki ve 11 puan geriden gelip tekrar maç ile 8 puana farka inen sezonda beşiktaş kırmızı kartlarla doğranmış hükmen mağlup edilmiş bunlar sorgulanıyor.. ;)
  • Ersun Yanal büyüklerle oynadığı tüm maçlara hırslanıp çıkıyor. Adam Td ve amaçı kendini gösterip büyük bir takım çalıştırmak. Şike muhabeti yapmayı sevmiyorum. Ne olayların içindeyim nede futbol ile bağlantım var. Sadece tw'den izliyorum bir çok insan gibi.

Olaylarada objecktif bakmaya çalışırım. Kazanılan başarılara saygı duyarım mesela şu konuyu açan arkadaşın zihniyetinde olsam Bende derim ki O sezon Gs şampiyon olması için sadece Fb'nin yenilmesi yetmiyor üstüne son maçında Ts'a fark atması lazım ne hikmetse Gs yetecek farkı Gs atıveriyor burada hiç sıkıntı yok ama Fb'nin yenik duruma düştüğü maçı çevirmesi sıkıntılı. Ben bunu demiyorsam bizim şampiyonluklarımızada laf atılmaması gerekiyor. O adamın zihniyeti o kadar kin , nefret ve art niyetle dolmuş ki kural hatası yapılan bir maçın tekrarlanmasını dahi Fb'nin yaptığı şikeye yoruyor. Bu adam konu açıyor burada kilerde çanak tutuyor. Sende bana diyorsun ki muhatap almam konuşmam aslında haklısın bende muhatap almam genelde ama bazende alınıyor işte asıl olması gereken bu tür adamların herkes tarafından dışlanması. Telogol kafası bu işte bunlardanda çok fazla var.

• Kapatın gitsin şu kulübü.Baksanıza herkes temiz bir şu kulüp iğrenç.Tertemiz sporumuza gölge düşürüyor bu kulüp.Şunlar spordan çekilse bir sporumuz çağ atlayacak çağ.

Zaten sembolü Kanarya olan kulüpten bu ülkeye ne hayır gelir ki zaten.Kapansında rahatlayalım.

• quote:

Ersun Yanal büyüklerle oynadığı tüm maçlara hırslanıp çıkıyor. Adam Td ve amaçı kendini gösterip büyük bir takım çalıştırmak. Şike muhabeti yapmayı sevmiyorum. Ne olayların içindeyim nede futbol ile bağlantım var. Sadece tw'den izliyorum bir çok insan gibi.

Olaylarada objecktif bakmaya çalışırım. Kazanılan başarılara saygı duyarım mesela şu konuyu açan arkadaşın zihniyetinde olsam Bende derim ki O sezon Gs şampiyon olması için sadece Fb'nin yenilmesi yetmiyor üstüne son maçında Ts'a fark atması lazım ne hikmetse Gs yetecek farkı Gs atıveriyor burada hiç sıkıntı yok ama Fb'nin yenik duruma düştüğü maçı çevirmesi sıkıntılı. Ben bunu demiyorsam bizim şampiyonluklarımızada laf atılmaması gerekiyor. O adamın zihniyeti o kadar kin , nefret ve art niyetle dolmuş ki kural hatası yapılan bir maçın tekrarlanmasını dahi Fb'nin yaptığı şikeye yoruyor. Bu adam konu açıyor burada kilerde çanak tutuyor. Sende bana diyorsun ki muhatap almam konuşmam aslında haklısın bende muhatap almam genelde ama bazende alınıyor işte asıl olması gereken bu tür adamların herkes tarafından dışlanması. Telogol kafası bu işte bunlardanda çok fazla var.

Ersun bey'in teşvik aldığı ile ilgili bir kaç başlık.. aziz'in ve tetikçilerinin Türk futboluna yaptığı kötülüğü hiç kimse yapmamıştır.

http://www.haber3.com/caferden-tesvik-primi-itiraflari-haberi-28275h.htm

http://haber.gazetevatan.com/0/47560/15/spor

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=144263

http://www.milliyet.com.tr/2005/02/21/son/sonspo25.html

• quote:

Orijinalden alıntı: ExtrameBOY27

quote:

Ersun Yanal büyüklerle oynadığı tüm maçlara hırslanıp çıkıyor. Adam Td ve amaçı kendini gösterip büyük bir takım çalıştırmak. Şike muhabeti yapmayı sevmiyorum. Ne olayların içindeyim nede futbol ile bağlantım var. Sadece tw'den izliyorum bir çok insan gibi.

Ersun bey'in teşvik aldığı ile ilgili bir kaç başlık.. aziz'in ve tetikçilerinin Türk futboluna yaptığı kötülüğü hiç kimse yapmamıştır.

http://www.haber3.com/caferden-tesvik-primi-itiraflari-haberi-28275h.htm

http://haber.gazetevatan.com/0/47560/15/spor

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=144263

http://www.milliyet.com.tr/2005/02/21/son/sonspo25.html

Tetikçi Ersun Manisa ile Feneri 5-3 yenip neden şampiyonluktan eden Ersun ile aynı mı ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.