Binbaşı
21 Aralık 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme
Toplam: 38 (Bu ay: 0)
358827 Gün Cezalı
357440 gün 16 s. 39 dk. kaldı
Gönderileri
Oyuncu/sunucu bulma yerine tıklıyorum beni lobi kurma yerine atıyor ve lobi kuruluyor. Evet biraz geç de olsa bu oyuna sahip oldum ama hiçbir şekilde çözüm bulamadım bu genel bir sorun mudur?
Elimde steam kodu şeklinde bu oyun mevcut. nVidia'nın kampanyasından geldi. 60 TL'lik "steam" fiyatı değerinde item veya keyle takaslıktır.
Bunu neden görmüyorlar? Haritanın sağ kısmı tamamen HDP olmuş neredeyse ve burada AKP'nin üstün olduğu epey il vardı ne oldu? Neden sadece CHP ve MHP'den oylar kaymış gibi söylüyorsunuz? Cevabınızı bekliyorum.
Merhabalar, lafı fazla uzatmadan nVidia kampanyasından dolayı 31 Temmuz'a kadar geçerli olan ve 23 Haziran'da çıkacak olan Batman'in yeni olan Arkham Knight'ın steam kodu mevcuttur. Daha doğrusu nVidia'nın sitesinden aktif edip steam hesabınıza ekletiyorsunuz.

Karşılığında steam değeri 60 TL civarı olan (55-65 aralığı) item istiyorum.

Bu da açtığım ilân>http://forum.donanimhaber.com/m_106007771/tm.htm
Merhabalar, farklı fan eğrileriyle 5'er, 10'ar dakikalık Furmark stress testi yapıyorum fakat her iki fan eğrisinde de sıcaklık 79-80'e sabitlenip kalıyor, bu normal mi? 1080p, msaa off şekilde yapıyorum. Yani fanlar hızlı da dönse yavaş da dönse (1. testte %67, 2. testte %80 fan hızı) 80 dereceye kilitlenip kalıyor ve çekirdek hızı 1329'dan 1228'e kadar kademe kademe düşüyor. Aldığım fps 74-77 arası. Ekran kartım gigabyte g1 gtx970
Merhaba arkadaşlar.Herkeste bu var mı, normal mi pek bilemiyorum ama bende kasa fanlarıyla beraber ses olarak ayrıyetten böyle kesik kesik gıcık bir uğultu sesi geliyor. Sesi nasıl tanımlasam bilemiyorum, anlatması çok zor. Böyle "vıın, vııın, vııın, vıııın, vııııın, vın vın vın vın" gibi böyle belli ritmi olmadan geliyor kesik/parçalı olarak yani tam ritim tutuyor gibi oluyor tekrar kesiliyor, geliyor. Kesilmekten kastım yani kesilmiyor gerçi kesik kesik geliyor. Ve ince bir ses hiçbir şekilde kalın bir ses değil. Ekran kartı olamaz buna eminim, PSU da olamaz gibi geliyor çünkü sistem boştayken de oluyor, pc'yi daha yeni açtığım zaman da olabiliyor yani sistemin yük altına girip girmemesiyle hiçbir bağlantısı yok buna eminim.Şöyle bir şey var, kasanın arka kapağına (kablolaların saklandığı) dokununca veya hafifçe bastırınca ses çok net bir şekilde artıyor, bildiğin düz sesli, kesintisiz ve yüksek uğultuya dönüşüyor. "vıııın............" şeklinde kesintisiz hale geliyor. Elimi çekince düzeliyor. Ve aynı şekilde arka kapağı tutan vidaları yukarı doğru bastırınca artıyor, aşağı doğru bastırınca normalleşiyor. Ön kapağa dokununca hiçbir değişiklik olmuyor. Bu ses normalde kasa fanlarından biraz daha az seviyede yani otururken değil de oturduğum yere kasaya doğru eğilirsem yani kulağımı kasaya yaklaştırırsam duyulabiliyor veya sessiz durumdayken konsantre olunca duyulabiliyor. Sorun şu, sesi duyarsanız cidden rahatsız edebiliyor, bazen ses oturduğum yerden de duyulabilecek düzeye çıkıyor ve neye göre oluyor bilmiyorum. Ses oturduğum yerden de duyulduğu zaman ön kapağı bastırınca kesiliyor bu sefer.Yani değişik bir vibrasyon var ve HDD'den şüpheleniyorum. Yani nasıl desem bilmiyorum anlatması çok zor birebir yanımda olmanız gerek. Özetle şu an kasanın kendi PSU ve fan sesleri dışında onlardan biraz daha düşük frekansta bir kesik uğultu geliyor ve genellikle kasanın dibine girince, yaklaşınca duyulabiliyor. Ama bazen istisnai durumlarda kasaya yaklaşamadan da duyuluyor ve üstte de söylediğim gibi özellikle arka kapak ve onu tutan vidaları elleyince ses artıyor, elimi çekince eski haline dönüyor.Harddiskim Seagate Barracuda 1 TB 64 MB 7200rpm yani klasik harddisklerden biri. Kasa Corsair-spec2, harddisk kendi yuvasında ve en alt kısımda bulunuyor.(Kasanın zeminine temas etmiyor merak edenler için söyleyeyim)Bu kasada ben kontrol ettim ama vida takmadan kendi yuvasında hdd sabit duruyor yani acaba ondan mı gelebilir ses, bu normal midir, sizde de böyle bir şey oluyor mu diye sormak istiyorum?Tekrardan belirteyim, ses dediğim gibi oyun oynarken, pc'de internette falan takılırken insanı rahatsız etmiyor ama ansızın o sese konsantre olursanız ve kasaya yaklaşırsanız rahatsız edebiliyor.
Yeter ya yeter abuk subuk güncellemeler yapacaklarına bu aptalca, salakça problemlerini çözsünler. 1-2 haftadır bazen rekabetçi maçlardan koptuğum zaman geri bağalanmıyorum. Yeniden bağlan dediğimde "Oyun aranıyor..." diyor ve ondan sonra "Eşleştirme Başarısız - Maça Bağlanılamadı" hatası veriyor. Sürekli 24 saat ban yiyordum en sonunda bu hata yüzünden bağlanamadığım için az önce 7 gün ban yedim. Senin gelmişini geçmişini seveyim Valve, benim giden emeğimi, zamanımın hesabını vermek zorundasın!

Bu sorunu başkaları da yaşıyor. Hemen suçu internete atmayın. Defalarca kez steami aç-kapa yaptım, olmuyor.
Klavyemin "A" tuşu dün oyun oynarken içeri girik bir şekilde kaldı. Yani tuş basılı gibi, böyle dokununca tuş çalışıyor ama geri tepmiyor. Tuşu defalarca söktüm, taktım ama hâla öyle kalıyor. Çalışmasında problem yok sadece diğer tuşlar gibi basınca yukarı gelmiyor içeride kalıyor, göçük bir şekilde. Yandaki tuşu çıkarıp ikisinin de altına baktığımda A tuşunun içindeki lastiğin birazcık içeri göçtüğünü fark ettim gibi. Yani latiği vakumlu bir şeyler çekmem gerekiyor gibi görünüm var.

Tam olarak ne yapmam gerek acaba, klavyenin arkasını tuşları sökmeden açmam mümkün müdür? Tek tek bütün tuşları sökmek istemiyorum.
Merhabalar, bundan 4 ay önce Ocak ayında yine 1 hafta boyunca internetimde sürekli kopmalar oluyordu. 24 saat boyunca değil ama nasıl desem belli zamanlarda (bazen gündüz, bazen gece fark etmiyordu) böyle seri kombo yapıyordu ttnet, arka arkaya sürekli bazen 5 dakikada bir bazen 1 dakikada iki defa gibi çok büyük sıklıklarla internetim kopup duruyordu, oyun oynayamaz olmuştum. Neyse işte 1 hafta 2 hafta derken bir süre sonra geçti bu sorun. Ha tabi şu var, modem arayüzünden sürekli bu kopmaların olduğu dönemlerde hat değerlerine baktığımda hep düşüyordu, sürekli değişiyordu dinamik bir hâl almıştı bazen 5 bazen 6 bazen 15 bazen 20 oluyordu bazen 1 bile oluyordu, yani otomatiğe bağlamıştı kafasına göre.

İşte şimdi son 1 saattir yine 4 aydır olmayan aynı sorunu yaşamaya başladım, şimdi sinirden kötü bir şey de yapmak istemiyorum ama şeytan diyor gece gece aç telefon gelmişine geçmişine söv şunların, davalık ol diyor.

Acaba bu nedir kendilerine göre port değişikliği falan mı yapıyorlar? Çünkü 4 ay önce bu sorun bittikten sonra modemime gelen hız 8196'dan 7168'e indi ve aylarca hâla öyle sabit kaldı, kalmaya devam ediyor. Ben senelerdir 8196'yı sağlıklı bir şekilde kullanabildim.

Normal hat değerlerim 8196 iken SNR 13, Attenuation 28'ti. 7168 kbps iken SNR 14-15, Attenuation 28 hâla.

Ama şimdi mesela şu an SNR 9.9, iki dakika önce 15'ti, yani yine Ocak ayındaki gibi oynamaya başladı kafasına göre.

Kısaca hattımla biri dalga geçiyor.

EDIT: SNR şu an mesela 10.1 Yani dinamik işte anlayın.
Hakkında
Konum: İstanbul, Bağcılar
Sistem ve Tercihleri
Takım
Fenerbahçe
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Mesaj Sayısı: 1.946
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.888
İkinci El Bölümü Mesajları: 32
Konularının görüntülenme sayısı: 191.781 (Bu ay: 2.783)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.480 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.