Şimdi Ara

LPG filtresi KAÇ BİNDE değişir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
2
Favori
76.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lpg nin bilmemne filtresi varmış. Taktırırken usta demişti 15binde bir değiştireceksin diye.

15bin de mi değişir bu filtre?

Bir de ne kadardır fiyatı?

İlla taktırdığım yerde mi dğeiştirmem gerekir?

Bizim buradaki LPg cilerde de değiştirebilir miyim?

• Ohaa 15000 yaptın mı tüp taktırdıktan sonra Baya geziosun demek ki
  • yok yapmadım da yapıcam :)

7000 filan yaptım :)
  • hocam benim arabada brc sq 24 takılı.ben de yeni taktırdım.lpg valfinden bahsediyosun sanırım.bana 20 bin km de değişecek demişti usta ama senin sistemi bilemiycem
  • araba sık sık stop ederse değiştirmek gerekebilir.
    km ile çok ilgili olduğunu sanmıyorum.
    bu daha ziyade yakıtın kalitesi ile ilgili bir şey
    kullanıcı tavsiyesi
  • BRC sequent lerde 10bin de bir bakımı (değişimi) var diye biliyorum, aslında 10 binde filtreye pek bişey olacağını zannetmiyorum ama iki yıl 60bin km garantisi var kitlerin......... garantiyi garantiye almak için de olsa değişir bence, fiyat ise 20ytl civarı olması lazım, sadece filtre içi element için, komple filtre (dışıyla beraber) 40 civarında.
  • Böyle birşey varmıydı ? Filtre değişimi felan ? Yoksa bu sadece sıralı sistemlerde mi değişiyor... benimkisi mixerli sistem onda da öyle birşey varmı acep ?
  • mikserlide de var. Gaz elektrovalfinin alt haznesinde hava filtresine benzer ufak bir filtre var,onun degismesi gerekiyor.Ucuz birsey.
  • GAZ FİLTRESİNİ DEĞİŞTİRMEYE 20 YTL KESİNLİKLE VERMEM 1 YTL LİK MALZEME ALIRIM PARÇACIDAN TAKARIM BİTER ALT TARAFI DANDİK BİR FİLTRE...
  • eğer işin içinde 2 milyarlık bir sistemin (sadece 1 adet enjektör bile 100 ytl nin üzerinde) 2 yıllık garantisi varsa ben haracımı ödemeye razıyım.
    quote:

Orjinalden alıntı: yeakin

GAZ FİLTRESİNİ DEĞİŞTİRMEYE 20 YTL KESİNLİKLE VERMEM 1 YTL LİK MALZEME ALIRIM PARÇACIDAN TAKARIM BİTER ALT TARAFI DANDİK BİR FİLTRE...
  • quote:

Orjinalden alıntı: yilmaz101

eğer işin içinde 2 milyarlık bir sistemin (sadece 1 adet enjektör bile 100 ytl nin üzerinde) 2 yıllık garantisi varsa ben haracımı ödemeye razıyım.
    quote:

GAZ FİLTRESİNİ DEĞİŞTİRMEYE 20 YTL KESİNLİKLE VERMEM 1 YTL LİK MALZEME ALIRIM PARÇACIDAN TAKARIM BİTER ALT TARAFI DANDİK BİR FİLTRE...

YAV ALT TARAFI BİR FİLTRE NE ELEKTRONİK BİR PARÇA İLE BAĞLANTISI (ECU) VAR NEDE ENJEKTÖRLE BİZ NELERİ YAPMADIKKİ BUNLARI YAPAMAYACAĞIZ.2000 YTL DEĞİL 12000 YTL OLSA NE OLUR?...SENİN FİLTREYİ DEĞİŞTİRDİĞİNİ KİMSE ÇAKOZLAMAZ ZATEN.BUGÜNE KADAR FİLTRE DEĞİŞTİRİP ECU VEYA ENJEKTÖR BOZANDA DUYMADIM...

• BU filtre gazı mı filtreliyor? Neden ki? DEpoya gazdan başka maddelerde mi giriyor?Ben kesinlikle girmeyeceğini düşünüyorum. Mesela çamur var diyelim kapak girişinde. Pompayla beraber o çamur içeri girebilir mi? Sanmıyorum ama?

Bu filtre neyin nesi?

Ya ayrıca adamalr senin aracın kaç km de onu tutmuyorlar ki, 20bin de de gitsem bişi olmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

BU filtre gazı mı filtreliyor? Neden ki? DEpoya gazdan başka maddelerde mi giriyor?Ben kesinlikle girmeyeceğini düşünüyorum. Mesela çamur var diyelim kapak girişinde. Pompayla beraber o çamur içeri girebilir mi? Sanmıyorum ama?

Bu filtre neyin nesi?

Ya ayrıca adamalr senin aracın kaç km de onu tutmuyorlar ki, 20bin de de gitsem bişi olmaz.

O FİLTRE REGÜLATÖRE GELEN GAZI FİLTRELİYOR.O FİLTRE OLMASA LPG İSTASYONUNDAKİ TANKTAKİ VE ARACIN LPG DEPOSUNDAKİ PAS VE TORTU V.B REGÜLATÖRE DİREKT GİRECEK VE ORADANDA BİR MİKTAR ENJEKTÖRE GİDECEKTİR VE SONUCUDA MALUM ÇEŞİTLİ ARIZALAR ÇIKACAKTIR TIKANMA,ÇEKMEME GİBİ.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

BU filtre gazı mı filtreliyor? Neden ki? DEpoya gazdan başka maddelerde mi giriyor?Ben kesinlikle girmeyeceğini düşünüyorum. Mesela çamur var diyelim kapak girişinde. Pompayla beraber o çamur içeri girebilir mi? Sanmıyorum ama?

Bu filtre neyin nesi?

O FİLTRE REGÜLATÖRE GELEN GAZI FİLTRELİYOR.O FİLTRE OLMASA LPG İSTASYONUNDAKİ TANKTAKİ VE ARACIN LPG DEPOSUNDAKİ PAS VE TORTU V.B REGÜLATÖRE DİREKT GİRECEK VE ORADANDA BİR MİKTAR ENJEKTÖRE GİDECEKTİR VE SONUCUDA MALUM ÇEŞİTLİ ARIZALAR ÇIKACAKTIR TIKANMA,ÇEKMEME GİBİ.

Hmmm...

Yani tıkanırsa gaz gitmez. Performans düşer. Yani buradan anlaybiliriz.

Değiştirmememnin zararı, bir tek performans ta ortaya çıkar...

Tamam teşekkürler

Peki çıkartıp hava sıksak ?

Ya neden soruyorum biliyor musunuz?

20ytl sini geçin, LPG yi taktıdığım yer şehrin taa öbür ucu gitmek çok zor.

• 5000 km fiyatıda 5 ytl mi ne
  • HAVA TUTMANIN PEK FAİDESİ OLMUYOR ZATEN AÇTIĞINDA GÖRÜRSÜN FAZLA BİR BİRİKİNTİ YOK İSE TEMİZDİR DİYEBİLİRİZ.
  • benim aracımda mikserli sistem var.tanınan bir lpg servise gittim orda değiştirdiler.10 ytl aldılar.5 ytl filtre+5 ytl gaz ayarı.hepsi bu kadar.benim aracımda belkide 5-6 yıldır değişmiyordur,filtreyi çıkarınca rezaleti gördüm.hava zor geçer bir durumdaydı.değiştirmek lazım 10-15 bin km de bir..
  • FİLTRENİN KİRLENMESİNİ İSTEMİYORSANIZ LPG TANKININ ALTINA MIKNATIS TAKIN PAS PARÇALARI DEPODA KALACAKTIR VEDE ÇOK FAYDASINI GÖRECEKSİNİZ.
  • Bugün değiştirdim.25 ytl tuttu.Çıkan filtre çok kirliydi.Yaklaşık olarak 16 bin km de değiştirdim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: aserel

Bugün değiştirdim.25 ytl tuttu.Çıkan filtre çok kirliydi.Yaklaşık olarak 16 bin km de değiştirdim.

ÇOK PARA TUTMUŞ BEA
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.