Şimdi Ara

lor peyniri , casein mi whey mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
2
Favori
11.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar net de cok arastırdım ama tam sonuca baglayamadım , lor peyniri casein mi whey mi , aslında yörsan lor peyniri arkasında peynir altı suyundan uretilmiş yazıyor bu da whey oldugunu gostermiyor mu , ( belki tam bilmeyen vardır whey proteinleri kana daha cabuk karısır ,casein ise daha geç karısır.süt ve sut urunleri kazeindir.)

• Ersin hoca, süt proteini olduğu için kaseindir whey oranı %20 yi geçmez demişti. Aksini iddia eden de çok. Ben kendim de araştırdım dediğin gibi net bir bilgiye ulaşamadım. Varsa izahını dayanağıyla birlikte yapabilecek merakla bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Executor06 -- 20 Nisan 2013; 18:17:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Executor06

Ersin hoca, süt proteini olduğu için kaseindir whey oranı %20 yi geçmez demişti. Aksini iddia eden de çok. Ben kendim de araştırdım dediğin gibi net bir bilgiye ulaşamadım. Varsa izahını dayanağıyla birlikte yapabilecek merakla bekliyorum.
    umarım whey oranı yuksektir :) ki spordan hemen sonra alıyorum ben , bir de acık olarak alıyorum yorsan alıyordum onceden acık alınca daha ucuz oluyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih_ka

umarım whey oranı yuksektir :) ki spordan hemen sonra alıyorum ben , bir de acık olarak alıyorum yorsan alıyordum onceden acık alınca daha ucuz oluyor :)
    Whey daha önce açıklamıştım tekrar yazamam çok uzun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selcuktrkylmz -- 20 Nisan 2013; 18:50:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuktrkylmz

Alıntıları Göster
    yarı yarıya diyebiliriz.
    Belki de bb tarihinin en sacma sapan konusudur

Amacı ne cok merak ediyorum bu konunun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-005109EE3

yarı yarıya diyebiliriz.
    Belki de bb tarihinin en sacma sapan konusudur

Amacı ne cok merak ediyorum bu konunun ?

Alıntıları Göster
    Kullanım zamanını ayarlarız. Adam antrenman sonrası tüketiyormuş. Casein ise çok yanlış olur. Ya da yatmadan önce yeniyor, casein değilse etkisi istenen düzeyde olmaz.
  • quote:

Kullanım zamanını ayarlarız. Adam antrenman sonrası tüketiyormuş. Casein ise çok yanlış olur. Ya da yatmadan önce yeniyor, casein değilse etkisi istenen düzeyde olmaz.

tesekkur ederim yerime guzel cevap vermissin insanlar bilip bilmeden yorum yazıyor halbukı casein ile whey arasındaki farkı yazdım bilmeyenler için ama bilmeye ogrenmeye kapalı olunca insan yapacak bir sey yok :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih_ka -- 20 Nisan 2013; 21:29:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuktrkylmz

:) neyse guzel umarım dedıgın gibidir de ben de tam su tarif gibi yapmaya basladım 2 gundur de :)http://forum.donanimhaber.com/m_74215438/tm.htm
  • quote:

dikkat edersen amacının bu olmadıgnı görürsün.
    Kaldı ki ister antreman öncesi ister antreman sonrası kullansın.
    Lor peyniri bir sporcu icin olmazsa olmazıdır ve kombine bir üründür.

Antremandan sonra "dur su lor peynirimi cıkartayım" diyen birini tanımadım görmedim duymadım..
    Yada antremandan önce " lorumu yedim simdi antremana"gecebilirim diyen.

Lor peyniri sabah kahvaltısını da kombine edilir.
    Makarnanın yanına kombine edilir.
    Ben tavugun yanına kombine ediyorum mesela.
    Aksam cok acıktım mı kaçamak icin yogurtla kombine ederim vs.
    Yada sade olaarak yerim.

Konun baslıgını da görmüyorsunuz.Ne kadar sıg,amacsız,kör dövüşüne sahne olacak bir konu.

Amac bilgi mi ?
    Degil bence dostum

• quote:

dikkat edersen amacının bu olmadıgnı görürsün.
    Kaldı ki ister antreman öncesi ister antreman sonrası kullansın.
    Lor peyniri bir sporcu icin olmazsa olmazıdır ve kombine bir üründür.

Antremandan sonra "dur su lor peynirimi cıkartayım" diyen birini tanımadım görmedim duymadım..
    Yada antremandan önce " lorumu yedim simdi antremana"gecebilirim diyen.

Lor peyniri sabah kahvaltısını da kombine edilir.
    Makarnanın yanına kombine edilir.
    Ben tavugun yanına kombine ediyorum mesela.
    Aksam cok acıktım mı kaçamak icin yogurtla kombine ederim vs.
    Yada sade olaarak yerim.

Konun baslıgını da görmüyorsunuz.Ne kadar sıg,amacsız,kör dövüşüne sahne olacak bir konu.

Amac bilgi mi ?
    Degil bence dostum
    Valla ben kimseyle tartışıp kavga edecek değilim. Arkadaş ister bilgi edinmek için açmış olsun isterse tartışma çıkarmak için açmış olsun. Ben "varsa bilimsel tezini ortaya koyup açıklayacak, ben de öğreneyim" dedim zaten ilk mesajımda da. Gerisinde fırtına kopmuş beni bağlamaz

• quote:

Valla ben kimseyle tartışıp kavga edecek değilim. Arkadaş ister bilgi edinmek için açmış olsun isterse tartışma çıkarmak için açmış olsun. Ben "varsa bilimsel tezini ortaya koyup açıklayacak, ben de öğreneyim" dedim zaten ilk mesajımda da. Gerisinde fırtına kopmuş beni bağlamaz

ben tartışmak icin burdayım :)
    depresifim karışmayın bana
  • quote:

quote:

ben tartışmak icin burdayım :)
    depresifim karışmayın bana

Alıntıları Göster
    arkadasım konuyu begenmezsen yorum yazmassın olur bıter , bn de buraya tasrtısmaya gelmedım bılgı alıs verısı ıcın burdayım , benim baslıgım dikkat ettiysen lor gereklı mı gereksız mı dıye degıl yada lor onemli mi degil zaten lor tuketen bırıyım ve tek amacım bu konuda kı spor dan hmn sonra tuketıyım mı kana hemen gecer mı dıye soruyorum , daha da anlamıyorsan sorun cıkaracaksan kusura bakma sorun ıcın burada degılım ,tanımadıgım ınsanlarında gereksız yere kalbını kırmak gibi bir niyetim olmaz .

• quote:

arkadasım konuyu begenmezsen yorum yazmassın olur bıter , bn de buraya tasrtısmaya gelmedım bılgı alıs verısı ıcın burdayım , benim baslıgım dikkat ettiysen lor gereklı mı gereksız mı dıye degıl yada lor onemli mi degil zaten lor tuketen bırıyım ve tek amacım bu konuda kı spor dan hmn sonra tuketıyım mı kana hemen gecer mı dıye soruyorum , daha da anlamıyorsan sorun cıkaracaksan kusura bakma sorun ıcın burada degılım ,tanımadıgım ınsanlarında gereksız yere kalbını kırmak gibi bir niyetim olmaz .

sevgili arkadaşım,yazdıgım yorumum yukarı da zaten.
    lor peynirinin nasıl kullanıldıgını kendi yorumumla yazdım.

iyi bilgi alışverişleri size.
  • quote:

Orijinalden alıntı: depresif_adam

quote:

tesekkur ederım yogurtla denememıstım hıc ama onunlada kombine ederim artık genelde kahvaltıda haslanmıs yumurta beyazı ıle yada makarna ile ediyordum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: depresif_adam

quote:

tesekkur ederım yogurtla denememıstım hıc ama onunlada kombine ederim artık genelde kahvaltıda haslanmıs yumurta beyazı ıle yada makarna ile ediyordum

Alıntıları Göster
    Saf Whey'dir. Zaten yapım aşamaları da Whey proteinle hemen hemen aynıdır. Peynir altı suyundan yapılmaktadır ikisi de.
    Spor sonrası için gayet mantıklıdır. Fakat geçe yatmadan yemek için Light peynir veya Süzme peynirler daha iyi bir tercihdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: zallas003

Saf Whey'dir. Zaten yapım aşamaları da Whey proteinle hemen hemen aynıdır. Peynir altı suyundan yapılmaktadır ikisi de.
    Spor sonrası için gayet mantıklıdır. Fakat geçe yatmadan yemek için Light peynir veya Süzme peynirler daha iyi bir tercihdir.

tesekkur ederim hocam ,lor vazgecilmezim :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zallas003

tesekkur ederim hocam ,lor vazgecilmezim :)

Alıntıları Göster
    Konu hortlamış, aradan geçen zamanda whey olduğuna kanaat getirmiştim ben de

• quote:

Konu hortlamış, aradan geçen zamanda whey olduğuna kanaat getirmiştim ben de

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bunu tartışmaya gerek bile görmüyorum lor peyniri çok büyük oranda caseinden oluşuyor yabancı kaynaklarda wheye dair birşey okumadım yatmadan önce kullanılması tavsiye ediliyor.Merak edenler "cottage cheese" diye aratabilir.Bende dershaneye gitmeden önce kullanıcam artık sabahın köründe hazırlanıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: John WICK

Arkadaşlar bunu tartışmaya gerek bile görmüyorum lor peyniri çok büyük oranda caseinden oluşuyor yabancı kaynaklarda wheye dair birşey okumadım yatmadan önce kullanılması tavsiye ediliyor.Merak edenler "cottage cheese" diye aratabilir.Bende dershaneye gitmeden önce kullanıcam artık sabahın köründe hazırlanıyorum

Alıntıları Göster
    Cottage cheese is popular among dieters and some health food devotees. It is a favorite food among bodybuilders, runners, and weightlifters for its high content of casein protein (a longer-lasting protein) while being relatively low in fat. Pregnant women are ****ed that cottage cheese is safe to eat during their pregnancy, whereas some cheese products are not.[4]

Kaynak wikipedia. Whey'de içeriyormuş ama yüksek miktarda casein var, gece yatmadan 2-3 saat önce yiyebilirsiniz mideniz kaldırıyorsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: DaYWaLkeR

Cottage cheese is popular among dieters and some health food devotees. It is a favorite food among bodybuilders, runners, and weightlifters for its high content of casein protein (a longer-lasting protein) while being relatively low in fat. Pregnant women are ****ed that cottage cheese is safe to eat during their pregnancy, whereas some cheese products are not.[4]

Kaynak wikipedia. Whey'de içeriyormuş ama yüksek miktarda casein var, gece yatmadan 2-3 saat önce yiyebilirsiniz mideniz kaldırıyorsa.

Alıntıları Göster
    Cottage Cheese ile Lor peyniri aynı değildir. Görüntü olarak aynı gibi görünse de Cottage Cheese sütten, Lor peyniri Peynir altı suyu yani Whey'den yapılmaktadır.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.