Şimdi Ara

LoL Türkçe Desteği Geliyor! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
3
Favori
4.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 89213467980234 tane yorum var birkaçı dışında hepsi çöp

Adamlar bu tarz bir yenilik düşünüyorlar nedeni ne ? Adamların bir çıkar planı mı var? Adamlar zaten yeterince kullanıcıya sahip Türkiye'den. Türkçe yapalım daha fazla türk oynasın gibi bir çıkar planları yoktur. bunu sadece çok sayıdaki TÜRK playerlara jest amaçlı yapılıyordur.

Saçma sapan tartışmalara giriyorsunuz bende dilimi çok severim ama bende Film olsun , oyun olsun , dizi olsun her ne olursa olsun orjinalini tercih ederim bu bir tercih meselesidir. Ha türkçe olursa iyi mi olur? -Bence iyi olur en azından bana bir kötülüğü dokunmaz nasıl olmuş diye bir bakmak amacı ile türkçe yapıp girerim oyuna sonra nasıl istiyorsam öyle devam ederim. Kimse kimseye Türk oyuncular türkçe dil desteği ile oynamak zorundadır diye bir kuraldan bahsetmiyor. Bazı şeylerin orjinalini seven kişiler İngilizceden devam eder.

Adamın İngilizcesi iyi değildir vs vs.

Birde Türkçe olursa metin2ciler dolar , wolfteamdekiler basar gibi yorum yapanlara katılmıyor kesinlikle. Bir kişi atmış ortaya lafı diğer bütün sazan kişiler atlıyor meydana metin2 bilmem ne . Birkere metin2 ve LoL çok farklı oyunlar. Tamam benimde tanıdığım oynayan 12-13 yaşında oyuncular var fakat herkes bir değil . Bazı 13 yaşında oyuncu vardırki 23-24 yaşındaki adamdan daha seviyeli ve iyi oynar bu yaş olayı bir kriter değildir. Ki oyunun metin2 ve wolfteam gibi oyunlarla kıyaslanmasıda bir başka saçmalık.

• quote:

Orijinalden alıntı: aEronwzz

89213467980234 tane yorum var birkaçı dışında hepsi çöp

Adamlar bu tarz bir yenilik düşünüyorlar nedeni ne ? Adamların bir çıkar planı mı var? Adamlar zaten yeterince kullanıcıya sahip Türkiye'den. Türkçe yapalım daha fazla türk oynasın gibi bir çıkar planları yoktur. bunu sadece çok sayıdaki TÜRK playerlara jest amaçlı yapılıyordur.

Saçma sapan tartışmalara giriyorsunuz bende dilimi çok severim ama bende Film olsun , oyun olsun , dizi olsun her ne olursa olsun orjinalini tercih ederim bu bir tercih meselesidir. Ha türkçe olursa iyi mi olur? -Bence iyi olur en azından bana bir kötülüğü dokunmaz nasıl olmuş diye bir bakmak amacı ile türkçe yapıp girerim oyuna sonra nasıl istiyorsam öyle devam ederim. Kimse kimseye Türk oyuncular türkçe dil desteği ile oynamak zorundadır diye bir kuraldan bahsetmiyor. Bazı şeylerin orjinalini seven kişiler İngilizceden devam eder.

Adamın İngilizcesi iyi değildir vs vs.

Birde Türkçe olursa metin2ciler dolar , wolfteamdekiler basar gibi yorum yapanlara katılmıyor kesinlikle. Bir kişi atmış ortaya lafı diğer bütün sazan kişiler atlıyor meydana metin2 bilmem ne . Birkere metin2 ve LoL çok farklı oyunlar. Tamam benimde tanıdığım oynayan 12-13 yaşında oyuncular var fakat herkes bir değil . Bazı 13 yaşında oyuncu vardırki 23-24 yaşındaki adamdan daha seviyeli ve iyi oynar bu yaş olayı bir kriter değildir. Ki oyunun metin2 ve wolfteam gibi oyunlarla kıyaslanmasıda bir başka saçmalık.

Şu konudaki en mantıklı yorum gerçekten.

• NA da bi sıkıntı olmaz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Giberim böyle işi ya. Bu oyunada çocuklar saldıracak
  • Metiniki oynayan adam ilk oyununda 4-5 kez turrete ölüp siler oyunu. Ben yillardir wow oynuyorum ve lol u 2011de indirdim bi el oynadim 0-27-3 yaptim sildim 2012ye kadar oynamadim sonra bi arkadas tavsiye etti guzel oyun sen becerememişsin falan diye öyle basladim 3 aydir oynuyorum. Kisacasi metiniki wolfteam fanlarini sarmaz bu oyun.

• Oyun Türkçe'ye çevrilecek artık bu dakikadan sonra bir şey yapılamaz. **** forumunda gerçekleşen tartışmayı inceledim. Çoğu yerde yapılan tartışmalarla aynı şekilde gerçekleşmiş. Korkularınızı çok iyi anlıyorum, çünkü ben dahil (bilgiyi veren - ismini gizli tutuyoruz) ofisteki herkes aynı zamanda hem League of Legends hem başka oyunlarla çok vakit harcamış insanlarız ve ne tür sorunlarla karşılaşabileceğimizin farkındayız. İşimiz sadece Türkçe dil desteğini yapıp bırakıp gitmek olmayacak tabiki. Türkçe destek ve yönetim de bununla beraber gelecek. Her dilde olduğu gibi Türkçe oyuncular arasında da küfürbaz, oyun kalitesinin bozan oyuncular olacak. Ama Türkçe dil desteğinin sadece bu insanları getireceğini düşünmek pek doğru değil.

Bu tür oyuncuları sunuculardan ayıklamak için zaten yoğun halde çalışan bir oyuncu destek ekibimiz olacak. Bu lokasyonun nasıl bir etkisi olacak olacak bekleyip göreceğiz, herkesi mutlu edip seviyeyi korumak amacındayız.

Kaynak
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• game over continue dota 2
  • quote:

Orijinalden alıntı: GurcellOnline

Oyun Türkçe'ye çevrilecek artık bu dakikadan sonra bir şey yapılamaz. **** forumunda gerçekleşen tartışmayı inceledim. Çoğu yerde yapılan tartışmalarla aynı şekilde gerçekleşmiş. Korkularınızı çok iyi anlıyorum, çünkü ben dahil (bilgiyi veren - ismini gizli tutuyoruz) ofisteki herkes aynı zamanda hem League of Legends hem başka oyunlarla çok vakit harcamış insanlarız ve ne tür sorunlarla karşılaşabileceğimizin farkındayız. İşimiz sadece Türkçe dil desteğini yapıp bırakıp gitmek olmayacak tabiki. Türkçe destek ve yönetim de bununla beraber gelecek. Her dilde olduğu gibi Türkçe oyuncular arasında da küfürbaz, oyun kalitesinin bozan oyuncular olacak. Ama Türkçe dil desteğinin sadece bu insanları getireceğini düşünmek pek doğru değil.

Bu tür oyuncuları sunuculardan ayıklamak için zaten yoğun halde çalışan bir oyuncu destek ekibimiz olacak. Bu lokasyonun nasıl bir etkisi olacak olacak bekleyip göreceğiz, herkesi mutlu edip seviyeyi korumak amacındayız.

Kaynak
    quote:

Oyun Türkçe'ye çevrilecek artık bu dakikadan sonra bir şey yapılamaz.

Klasik dikta modeli.

quote:

**** forumunda gerçekleşen tartışmayı inceledim. Çoğu yerde yapılan tartışmalarla aynı şekilde gerçekleşmiş. Korkularınızı çok iyi anlıyorum, çünkü ben dahil (bilgiyi veren - ismini gizli tutuyoruz) ofisteki herkes aynı zamanda hem League of Legends hem başka oyunlarla çok vakit harcamış insanlarız ve ne tür sorunlarla karşılaşabileceğimizin farkındayız. İşimiz sadece Türkçe dil desteğini yapıp bırakıp gitmek olmayacak tabiki. Türkçe destek ve yönetim de bununla beraber gelecek.

Emin olun bu sorunlarla karşılaşacaksınız ve ekip olarak yetersiz kalacaksınız. Bunları vaadeden her Türk yönetim (ki birinde düşük bir yetkiyle bende bulunmuştum) fena patladı. İyi hazırlanın, yüzbinlerce oyuncunun saçma sapan ticketleriyle uğraşmak kolay bir iş değil.

quote:

Bu tür oyuncuları sunuculardan ayıklamak için zaten yoğun halde çalışan bir oyuncu destek ekibimiz olacak.

Bu yorumu her Türkçe oyunda gördüm, benim için hiçbir anlam ifade etmiyor. Çürükleri ayıklarız demeden önce oyuna çürük bulaştırmasanız nasıl olur?

quote:

Her dilde olduğu gibi Türkçe oyuncular arasında da küfürbaz, oyun kalitesinin bozan oyuncular olacak. Ama Türkçe dil desteğinin sadece bu insanları getireceğini düşünmek pek doğru değil.

Merakımdan soruyorum, kimi getireceğini bekliyorsunuz? Stanford'da master yapmış oyuncuları mı? Loresi bile olmayan bir oyunda Türkçe desteği demek, Joygame modelini kullanmak demektir. Takım kominikasyonunun son derece önemli olduğu bu oyunda, 2 satır İngilizce konuşamayan oyuncular için client hazırlamanın mantığı nedir? "Get some AP dude" dediğimiz bir oyuncunun bize "AP ne aga? Altının Kalbi eşyasını aldım altın veriyo bana." diye cevap vermesi mi?

Ne olursa olsun, gelecek oyuncu kitlesi şuanki oyuncu kitlesinden daha düşük seviyede olacak. Bu konuda herkes hemfikir sanırım.

quote:

Bu lokasyonun nasıl bir etkisi olacak olacak bekleyip göreceğiz, herkesi mutlu edip seviyeyi korumak amacındayız.

Siz şu açıklamanızla bile Türk oyuncu kesiminin büyük çoğunluğunu üzdünüz. Herkesi nasıl mutlu etmeyi planlıyorsunuz acaba?

Eğer bizi mutlu etmek isteseydiniz, "Oyun Türkçeleşecek, son kararımız! Yapacak birşeyimiz yok!" demeden önce büyük LOL forumlarında oyuncularla konuşabilirdiniz. (ki forumlarda takılmak hergün yaptığınız birşey - bu forumu da okuduğunuzu düşünerek direkt size yazıyorum.) En azından biz size çevirilerin nasıl yapılması gerektiği konusunda görüşlerimizi sunabilirdik. Görüşlerimizi dikkate alırsınız yada almazsınız, bu bizim için önemli olmaz, ama oyuncu kitlesi olarak bizi "dinleyen" bir Türk yönetimin geldiği görürdük.

Siz kendiniz karar alıyorsunuz ve oyuncuların sizi anlayışla karşılamasını bekliyorsunuz.

Neyse, umarım başarılı olursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: thrust44

game over continue dota 2

Dota 2 de Türkçe(seslendirmeler hariç) ve F2P olarak çıkıcak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi z Z z Z z Z -- 11 Haziran 2012; 0:12:56 >
  • hahaahahsasdjksadakladadad

- ziggs
  • Gercekten cok sacma yorumlar var 30 level high eloda bebenin ne isi var ? Hadi onu gectim lol zaten 13 yas altina hitap eden bir oyun degil istisnalar disinda. Metin 2 oynayan bi cocuk lolde kendini tatmin edemez.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.