Yüzbaşı
22 Ocak 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 42 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba,

14.07.2022 tarihinde tecilim bitiyor. 2022 temmuz ayında ben bedelli askerlik müracatını yaptığımda, bedelli askerlik gelene kadar geçen sürede bir problem yaşar mıyım? şu an kurumsal bir firmadayım malesef ki bedelli askerlik sözü ile girdim normalde askerlik yapmayan almıyorlar fakat ekonomik açıdan bu aralık ayında 43000 lira yatırma şansım yok. temmuz ayına kadar yarısını hiç değilse biriktrebilirim ancak.

Merhaba,

Yaklaşık 6 aydır 2 haftada bir uyku felci olmakta. Bu sene içinde yaşadığım en büyük karabasan olaylarını anlatmak, paylaşmak isterim çünkü artık kafayı yemenin eşiğindeyim,

• Dün gece 3 sularında çok aşırı gerçekçi bir rüyanın içindeydim, Öncelikle gecenin bir vakti rüyamda çalıştığım firmanın yüksek bir yapısındaydım lakin gece olmasına ve elektrik olmasına rağmen herkes oradaydı. Ofisime doğru dönerken, normalde izinde olan (gerçekte) mühendis arkadaşımın beni çağırdığı gördüm o karanlıkta. Ben de yanına gidip arabaya bindik lakin rüya içinde farkındayım normalde izinde olduğunu ve anlam veremiyordum. Daha da garibini sonra fark ettim, tanıdığım mühendis arkadaşım değildi bu adam. Adam sanki burnuna bir baskı alıp, yüzünün içine girmiş gibiydi. Daha sonra garip bir şekilde bu adamın aylardır beni rahatsız eden karabasan olduğunu anladım. arabadan inip; benden ne istediğini, kim olduğunu sordum. Lakin o an rüyamda hareket edemedim.

Bana sadece gülerek, ''Kim olduğumu gerçekten öğrenmek istiyor musun? Sana kendimi göstereceğim.'' diyerek birden vücudu siyah kumlar haline dönüşerek beni sardı yavaş yavaş en son gözlerim dahi kapanınca uyandım. Fakat uyandığımda da hareket edemiyordum ve onun varlığını rüyamda değil, odamın içinde hissediyordum. Görmüyordum fakat biliyordum odanın içinde olduğunu. Daha sonra hareket etmeye zorladığımda kendimi kayboldu.

• 3 ay önce sevgilim bende kaldı, ev arkadaşı ile yaşadığı problemlerden ötürü. O yatakta yatıyordu ben salonda koltukta. Saat 2-3 arası kız arkadaşım yanıma geldi fakat yüzüne baktığımda; avına bakan kaplan gibi sinirli gözleri ve nefret dolu bir gülümseme vardı. Bana ''ışığı açsana'' dedi, ben de ''Sen neden açmıyorsun ayaktasın.'' dedim ve ''tamam o zaman ben açacağım'' diyerek koltuğun kafamı koyduğum arka amerikan tipi mutfak tarafına yöneldi. Fakat içimden bunun kız arkadaşım olmadığını aynı dün varlığını hissettiğim şeye ait olduğunu fark ettim. Kalkmaya çalıştım kalkamadım. Işığı yakmadı ve aradan 2 dakika geçtikten sonra gözlerimin önüne yavaş yavaş gelen alnının sim siyah silüeti belirdi. Gözlerimi kapattım ve bekledim. Gözlerim kapalı iken hafada süzülerek üzerime doğru geldiğini hissettim, yüzü ile yüzüm arasında 5 cm kadar kısa mesafede olduğunu hissettim ve eminim havada süzülüyordu. Gözlerim kapalı iken hareket etmeye çalıştığımda varlığı kayboldu.

Bu dediğim olaylar son 6 ay içinde olan olaylar, yaklaşık 4 senedir bu denli yoğun şekilde uyku felci yaşamaktayım. Bunun çözümünü siz nasıl yaptınız? Yan yatmam da malesef ki fayda etmiyor.

Merhaba;

Şu an kurumsal bir firmada, yetiştirilmek üzere makine mühendisi olarak alındım. Bedelli askerlik yapmam gerekiyor kesinlikle yoksa işimi kaybedeceğim. Aileden gelecek bir destek olmadığı için kredi çekmek zorunda kalacağım seneye. Araştırdım fakat 15.000 tl olan zamanlardan kalma bilgilere rastladım banka kredileri hk. Şu anki güncel bedelli askerlik ücretine göre bankaların bir progaramı bulunuyor mu acaba? Rica etsem bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

İyi günler dilerim,

Saygılar.

Merhaba bütçem 2000₺, amacım yeni oyunları en son ayarda oynamak vs. değil. Solidworks, Catia, Ansys, vs. gibi programları kasmasın. Oynadığım oyunlar da belli zaten diablo 3, dota 2, fallout 4, cs go, vs.

1)http://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/lenovo-v110-17ikb-80v200emtx-ci5-7200u-8g-1tb-2gb-173-free-dos-P204234326
2)http://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/hp-p4j42ea-i5-5200u-8gb-1tb-156-w10-kirmizi-outlet-P144001869

Bunlardan hangisini önerirsiniz ? Veya sizin önerdiğiniz var mı ?
Format attım bilgisayara, itunes yüklerken ''Gerekli bir itunes bileşeni yüklü değil'' gibisinden bir hata alıyorum açarken. Yardımcı olabilir misiniz ?
Merhaba, 1.500₺ bütçem var(taksit ile tabiki, öğrenciyim )
Bu konularda hiç bilgim olmadığını söyleyebilirim. Bana 1.500₺'ye oyun oynayabileceğim ve ayrıca solid, ansys, catia gibi programları sorunsuz kullanabileceğim bir bilgisayar toplayabilir misiniz ?
Merhaba, pokemon go için yurt dışı kayıtlı üyelik açmam gerekiyor fakat mobile me vs olduğu için izin vermiyor galiba. Ne yapmam gerekiyor ? Yeni hesap açmaya çalıştığım zaman izin vermiyor maalesef
Merhaba, pokemon go oyunu için yeni hesap kurmam gerekiyor fakat ''you cannot create a new apple id using an existing mobileme...'' diye bir hata alıyorum. Yardımcı olabilir misiniz ?
Ne zaman açmalıyım ? Hangi levelda açtığımın bir etkisi oluyor mu ?
Merhaba arkadaşlar. Evde diğer mobil telefonlar, tabletler ve laptoplar ile Wi-Fi'yr bağlandığım da her hangi bir yavaşlık olmuyor fakat telefonumla bağlandığımda internetim acayip yavaş oluyor. Bunun nedeni nedir ?
Hakkında
Forum İmzası:
01101101011001010110001101101000011000010110111001101001011000110110000101101100001000000110010101101110011001110110100101101110011001010110010101110010
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.299
İkinci El Bölümü Mesajları: 7
Konularının görüntülenme sayısı: 64.753 (Bu ay: 438)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 439 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Free to Play - MMO
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.