Şimdi Ara

LoL'de oluşan ekran dalgalanması.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
4.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar son 1-2 gündür farkettim de oyunda karanlık bölgelerde ekranda küçük küçük dalgalanmalar oluyor. Ama nasıl dersem oynarken bir şey yok öldüğümde falan hani ekran kararıyor ya orada mesela boş bir yere bakarken oluyor; veya kamerayı normal şekilde haritada gözükmeyen karanlık bir yere getirdiğimde oluyor. Yani aydınlık, gözükebilen aksiyonlu yerlerde hiçbir şey yok; farm yaparken falan hiçbir şey yok şu an için sadece karanlık yerlerde oluyor gibi.

Ha bu arada bir de item satın alma menüsünde oluyor. Mesela örneğin P'ye basıyorum item listesi çıkıyor, fareyi itemlerin üzerinde gezdirirken o siyah arka planda dalgalanmalar oluyor ama sadece ve sadece o satın alma menüsünün ekranında oluyor yani o çerçeve içerisinde oluyor. (satın alma menüsündeki) Nasıl analtsam bilemiyorumki ya.... Özetle ben donanımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Benim gibi aynı şeyi yaşayan var mı? Yapabileceğim bir şey var mı acaba?

• pek anlamadım ama vsync aç ve fps'yi 60a sabitlemeyi dene sistemin yeterliyse
  • quote:

Orijinalden alıntı: Konigsrasse

pek anlamadım ama vsync aç ve fps'yi 60a sabitlemeyi dene sistemin yeterliyse

Denedim zaten onu değişmedi.
  • peki ya summoners köpürtmesi? anlayamazsınız...

şaka bi yana ekran kartının oyunlara özel uygulamaları oluyor.nvidia experience gibi.indir bi kurcala istersen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WhoIsYourSummoner -- 21 Ekim 2014; 20:23:49 >
  • Monitörünün gösterebilceğinden daha fazla fps alıyorsan o dediğin şey olur 60 fps yaparsan düzelir diye tahmin ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahtapots

Monitörünün gösterebilceğinden daha fazla fps alıyorsan o dediğin şey olur 60 fps yaparsan düzelir diye tahmin ediyorum.

Denedim diyorum onu maalesef aynı. Ki zaten durduk yere oluştu veya ben geç farkettim 1-2 gündür dikkatimi çekti.
  • 1.Oyunu sil baştan yükle
    2. Format at
    Bunların hiçbiri işe yaramadıysa
    Kasayı yan yatırıp ekran kartı cigolaytlarını sayman lazım bazı cigolaytlar yere düşmüş olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de şöyle birşey var bıraksam rahat 120 fps çıkar,60 a sabitleyin diye tavsiye vermişler forumdakiler fln yaptım bu seferde gözüme oyun kasıyormuş gibi geliyor. Streamlerdekilere bakıyorum oyun yağ gibi akıyor resmen yada replayleri izlediğimde de çok akıcı bir oyun ama ben oynarken kasıyormuş gibi geliyor bunun sebebi nedir ? 60 fps kısıtlamasını kaldırsam mı?
  • Ekran yenileme hızını(refresh rate) değiştirerek deneme yanılma ile çözebilirsin. FPS ile alakası yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran kartını bi çukur açıp göm gidici gardaş o ekran kart ucuzundan 1 gblik ekran kart al masaüstüyse pcn rahat rahat oyna lolü laptopsa servise go aynısı banada olmuştu çünküme
  • Hata bende senin gibitrollerin arasında ciddi bir konu açıyoruz.

@Shaco Bot QQ
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spycho

Hata bende senin gibitrollerin arasında ciddi bir konu açıyoruz.

@Shaco Bot QQ

sen şakamısın birader ben trollemiyorum şuan senin başına gelen banada oldu değiştirince çözüldü speedfan adlı programı indirip bakabilirsin derecesine
  • Bende de aynısı oluyor, fps'yi 60 a sabitleyince düzeliyor, kaç yıldır fps yi sabitlemeden oynuyorum daha yeni farkettim bunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beistrich

Bende de aynısı oluyor, fps'yi 60 a sabitleyince düzeliyor, kaç yıldır fps yi sabitlemeden oynuyorum daha yeni farkettim bunu.

Sanırım sadece lole özgü bir durum gibi yani ben de yakınlarda o fps limitini kaldırmıştım ayarları kurcalarken ondan olmuş olabilir denemem lazım biraz sonra deneyip söylerim size. Sizde de tam nasıl oluyordu? Bende nasıl desem çok ince eleyip sık dokuyan biri değilseniz farkedilmeyecek düzeyde ama biraz odaklanırsanız görülebiliyor.
  • formaatt

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spycho

quote:

Orijinalden alıntı: Beistrich

Bende de aynısı oluyor, fps'yi 60 a sabitleyince düzeliyor, kaç yıldır fps yi sabitlemeden oynuyorum daha yeni farkettim bunu.

Sanırım sadece lole özgü bir durum gibi yani ben de yakınlarda o fps limitini kaldırmıştım ayarları kurcalarken ondan olmuş olabilir denemem lazım biraz sonra deneyip söylerim size. Sizde de tam nasıl oluyordu? Bende nasıl desem çok ince eleyip sık dokuyan biri değilseniz farkedilmeyecek düzeyde ama biraz odaklanırsanız görülebiliyor.

Hocam ben de bu tip şeylerden hiç hoşlanmam küçük detaylar rahatsız eder beni de hep :) İşin garip yanı çok uzun süredir öyle oynuyorum ve 1 aydır girmiyordum oyuna, geçen girdiğim de farkettim, yani daha önce olsa kesin farkederdim çok net anlaşılıyor çünkü dediğiniz gibi gölgelerde, monitör bozuldu sandım hatta başta ama fps'yi sabitleyince düzeldiğini gördüm, patchlerle alakalı bence ve bu fps'yi yüksek tutmanın yararını görmek için monitörün iyi olması lazım, yoksa yırtılmalar dalgalanmalar falan yaşarsınız derlerdi, işte şimdi başladı o sorun bende

• KESİN ÇÖZÜMÜNÜ SÖYLİCEM SİZE LOL DE OYUNDA İKEN AYARLARI AÇIN ORADAN GÖRÜNTÜ AYARLARI KISMINA GİRİN AZ AŞAĞIDA (DİKEY SEKRANİZASYONU BEKLE) DİYE BİR SEÇENEK VAR ONU İŞARETLEYİN VE TAMAM DEYİN BİRDAHA ASLA OYUN EKRANINDA TİTREME VEYA KARAKTERDE TİTREME OLMAZ VEYA OYUN AÇILIŞINDA DALGALANMA YAŞAMAZSINIZ :) YANİ KORKMAYIN EKRAN KARTINIZDA SORUN YOK VEYA GRAFİK AYARLARINIZDA VEYA HZ OLAYINIZDA BUNLAR TAMAMEN UYDURMA KİMSEYE İNANMAYIN HERKES BİRŞEY SALLIYOR VE SALLADIKLARI ŞEY SADECE GEÇİCİ ÇÖZÜMLER OYUN SIRASINDA ÇÖZÜNÜRLÜK DEĞİŞTİREREKTE GEÇİCİ BİR SÜRE TİTREMEYİ ENGELLERSİNİZ VEYA PENCERELİ PENCERESİZ MODDA AMA BUNLARA GEREK YOK KESİN ÇÖZÜMÜ ÇOK BASİT YUKARIDA BELİRTTİĞİMİ YAPIN YETER :))

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.