Şimdi Ara

Logitech Rumble Gamepad F510 Kullananlar Klubü (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
5
Favori
15.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Logitech F serisi gamepad'leri kullanan birçok kişinin aynı tetik sorununu yaşadığını gözlemledim. Ben de bunlardan biriydim. F710'umun sağ tetiği, ben hiç basmasam bile bazen harekete geçiyordu. FIFA'da oyuncuların sürekli topu bacak aralarından bırakmaları mı diyeyim, karşısındaki adama bile topuk pası vermeleri mi, yoksa sessizce ilerlemeye çalıştığım bir yerde aniden otomatik tüfeğin şarjörünün boşalması mı...

Bir süre çok yaşadım bu sorunu. Ve sonunda sorunun kaynadığını bulup, mühendislik harikası, dâhiyane bir çözümle sorunun üstesinden geldim! Nasıl mı?

Bir gün oyundayken RB tuşuna her basışımda aynı sorunun yaşandığını, ara ara kesilip, RB'ye her bastığımda yeniden başladığını fark ettim. Bir an RB tuşunu parmağımla yukarı doğru çekip tutarak oynamaya çalıştım. O sırada sorunun hiç yaşanmadığını fark ettim. Bunun üstüne sorunun, RB tuşunun, sağ tetiğin hava sahasına girmesinden kaynaklandığına kanaat getirdim. Sonra aldım ufak bir kağıdı, katlayıp RB tuşunun altına sıkıştırdım. Bu kadar! O gün bugündür bir daha aynı sorunla en ufak şekilde karşılaşmadım!

Yani kısacası sorun; birbirine çok yakın olan bu iki tuştan yukarıdaki RB ya da LB'nin, alttaki tetiğin temas noktasına değmesinden kaynaklanıyor. Benzer bir yöntemle bu sorundan ebediyen kurtulabilirsiniz arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeffstham -- 30 Aralık 2013; 17:10:15 >

• gittigidiyor dan alacam güvenilirmi sizce ?
  • EnverPasha kullanıcısına yanıt
    İNeden olmasın? Bir güvenlik problemi olsa o site çoktan iflas ederdi.

"Alacağım malda problem olur mu ?" sorusu içinse "sıfır ürün" olmasına dikkat etmek gerekir diye düşünüyorum. Ayrıca iade durumu da olması gerekir. Kapıda ödeme varsa onu tercih edebilirsiniz.

Kumanda mükemmel değil. Logitech de olsa bozulabiliyor bir kere aldık evliyadelik olur demeyin. Ama piyasadaki fiyat/performans oraanı en iyi olan cihaz...
  • Özgür Geo kullanıcısına yanıt
    Sağolasın. Direk bimeks den alacam artık nede olsa o kadar para verip güven düşük oluyor, nede olsa hepsi elektronik cihaz illa ki bir ömrü oluyor fakat kaliteli oluşu işte uzun özürlülüğünü arttırıyor.
  • Bu gamepad neden satılmıyor artık yahu, kaç yer dolaştım yok. Google'de aratıp mağazalardan bakabilirsiniz. Yok yok yok F710 almak istemiyorum bide pil derdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

Bu gamepad neden satılmıyor artık yahu, kaç yer dolaştım yok. Google'de aratıp mağazalardan bakabilirsiniz. Yok yok yok F710 almak istemiyorum bide pil derdi

http://www.bimeks.com.tr/urun/142699/xbox-360-common-controller-kablolu-.aspx#dealers

• Bunu aklıma neden soktun şimdi

Analog çubuklarının birisi üstte kullanımı zor olur mu ki ?

Sizin öneriniz nedir ? XBOX Controller mi Logitech F710 / F510 mu ?

http://forum.donanimhaber.com/m_65866602/tm.htm

konu varmış ama güncel öneri almak iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 8 Haziran 2014; 2:05:53 >
  • quote:

Bunu aklıma neden soktun şimdi

hocam yorumundan anladığım kadar pilli kullanmak istemiyorsun ve f510 da bulamıyorsun benim sana önerdiğim stokta hem de kablolu o yüzden xbox olanı al

• quote:

Orijinalden alıntı: wolwerine0

quote:

hocam yorumundan anladığım kadar pilli kullanmak istemiyorsun ve f510 da bulamıyorsun benim sana önerdiğim stokta hem de kablolu o yüzden xbox olanı al

Öncelikle kollardan ve XBOX dan hiç anlamıyorum. Ömürlük bir gamepad istiyorum. Burada bahsedilen Turbo Fonksiyonu nedir birde bu fiyat farkının sebebi ?

Logitech Rumble Gamepad F510 Kullananlar Klubü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 8 Haziran 2014; 3:20:28 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wolwerine0

quote:

Öncelikle kollardan ve XBOX dan hiç anlamıyorum. Ömürlük bir gamepad istiyorum. Burada bahsedilen Turbo Fonksiyonu nedir birde bu fiyat farkının sebebi ?

turbo tuşu tam olarak ne ben de bilmiyorum ama kafaya takılacak birşey değil olmasa da olur,gamepad olarak ta kablolu olanı al işte sürekli pil değiştirme zahmetinden kurtulursun hem

• Selam arkadaşimdan hediye olarak aldigim ve hic kullanmadigim f 510 satiliktir.yenisi 90 tl.ben 60 liraya verecegim maksat degerlensin. Antalyadayim atikla@gmail.com

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • XanthiN kullanıcısına yanıt
    Dostum aradigin joystick bende hediye olarak aldigim f510 hic kullanmadim diyebilirim.istersen foto gonderebilirim.atikla@gmail.com

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • XanthiN kullanıcısına yanıt
    fiyat Farkı kablolu kablosuz oluşundan ileri geliyor.

Turbo fonksiyonu -normalde- tuşlara bastığında otomatik seri basmasıdır.
    XBox başka bir anlamda kullanmış olabilir mi? Olabilir ama oyun kolunda turbo denince tek basan tuşu otomatik seri hale getiren tuş anlamında oluyor.
    Futbol vb oyunlarda hiç bir işe yaramazken ateş eden araçların bulunduğu oyunlarda veya sürekli atak isteyen oyunlarda (sürekli balta sallamak gibi)
    kullanışlı olduğu söylenebilir. Bu tip kumanda bozan oyunlarda ömrü uzatmak kullanıcının sinirlerinin bozulmaması içindir. Ancak çoğu oyunda işe yaramaz....
  • EnverPasha kullanıcısına yanıt
    Bende aynı sorun tekrar görülmeye başladı. F510. RT' tuşuna basmasam bile basılı kalıyor. Mahvetti oyun zevkimi.

Kağıt ne kadar olsun hangi boyutta. Rt tuşunun altına sıkıştıracağım.
  • Az önce F510'un vidalarını söküp açtım, toz varsa temizleyeyim diye , yaklaşık bir saattir uğraşıyorum tekrar takmak için yapamadım. Sakın içini açmayın arkadaşlar, içinden çok küçük parçalar çıktı. Sökmesi kolay ama takması imkansıza yakın.

Sanırım çöpe atacağım.

Tekrar F510 alsam aynı sorun yaşar mıyım sizce ?

Süper bir koldu RT tuşunun basılı kalmasını saymaz isek.

Grid 2'yi titreşimsiz kolda oynamak sarmıyor.

Başka titreşimli kol önerebilecek var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karasoy -- 29 Temmuz 2014; 20:29:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karasoy

Az önce F510'un vidalarını söküp açtım, toz varsa temizleyeyim diye , yaklaşık bir saattir uğraşıyorum tekrar takmak için yapamadım. Sakın içini açmayın arkadaşlar, içinden çok küçük parçalar çıktı. Sökmesi kolay ama takması imkansıza yakın.

Sanırım çöpe atacağım.

Tekrar F510 alsam aynı sorun yaşar mıyım sizce ?

Süper bir koldu RT tuşunun basılı kalmasını saymaz isek.

Grid 2'yi titreşimsiz kolda oynamak sarmıyor.

Başka titreşimli kol önerebilecek var mı ?

Ben de söktüm yakın zamanda ama geri takarken hiç zorlanmadım. O küçük parçalar sağdaki tuşların altındaki parçalardır diye tahmin ediyorum. (x, y..)

• Alttaki RT VE LT tuşlarının içindeki yay çıktı tam oturmuyor valla takamadım.
  • Şu resimlerde yayların yerine bakıp deneyebilirsin.

Bu resimdekiler :f310

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 10 Numara -- 29 Temmuz 2014; 22:56:16 >

• Çok sağ ol , bir daha deneyeceğim.
  • Siz yazışırken ben de uzun zamandır açmayı planlıyordum. Bir kez daha evvel bir aç kapa yapmıştım ancak teferruatlı değil.

Her neyse Özellikle LT RT tuşlarındaki kendi kendine hareketi ve "A" tuşunun basılı kalmasıyla ilgili araştırma planlama yapıyordum. Heveslendim sizden açtım ...

Tamamını açıp kapadım. En uzun süren devre kartının altında kalan ana koblonun tam yerleşmemesi oldu. Yeri de belli ancak ince tornavida ile ittirdim oturttum yerine.

Devre kartını RT LT tuşlarına ulaşmak içindi. Oradaki yayları çıkarıp ters çevirdim. Bu arada resmen Atlas marka tükenmez kalem yayı - dayanıklılığı farklıdır elbet-

Kullandım süper çalışıyor. resimleri eklemekte de yara gördüm belki faydası olur diye.

İşin özü temizlik yapmam ve yukarıda belirttiklerimdir.

1
    2
    3
    4
    5
    6

En çok zorlayan parçalardan biri Yön Tuşlarının plastik padinin tekrar takılması oldu.
    7

NOT: youtube da (http://www.youtube.com/watch?v=i2hQ0TybEqE) izlediğim bir videoya dayanarak (etkilenerek) sol yön kolunu bir kağıt vasıtasıyla (videoda lehim yapıyor ) uzattım. Ancak bu seferde kol sürtünmeyle karşılaştı. Adamın dediği oluyor ancak kolu ne tarafa götürürsem orada kalabiliyor. yani eskisi gibi bırakınca kendiliğinden ortaya dönmüyor. Ama konfigürasyonda köşelere gitmeye başladığını söyleyebilirim. Ama sonuçta tavsiye etmem milimetrik yükseklik sürtünmenin artmasına, sıkışmaya finalde de takılmaya sebep oldu. Üstelik aynı zamanda 9 nolu tuş olan bu kolun tuşa basma kabiliyeti düştü. TAVSİYE ETMEM. söküp kağıdı iğne ile çıkarmayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgür Geo -- 30 Temmuz 2014; 3:11:35 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.