Şimdi Ara

Logitech Rumble Gamepad F510 Kullananlar Klubü (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
5
Favori
15.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok sağ ol. Ben çöpe atmayı düşünüyorum. Bunları yapmak emek ve zaman ister.

Sanırım bu sorun F510 modelinin genelinde görülen bir sorun. ( 3.yoruma lütfen dikkat )

https://eksisozluk.com/logitech-rumble-gamepad-f510--3195099

90 tl vermiştim bu kola, ve çok memnundum ( RT tuşunun basılı kalması dışında )

Logitech beni hayal kırıklığına uğrattı. XBox kolu aldım tasarımı farklıymış , Pes ve Nba oynayamadım bu kolla, arkadaşa verdim.

Neyse artık titreşimsiz kolla idare edeceğiz.
  • Bazı sorularım var sevgili arkadaşlar

1 ) Arkadaşlar bu model kablosuz,

http://www.vatanbilgisayar.com/f710-kablosuz-gamepad.html

Ben bu modeli kablolu olarak kullanabilir miyim ? Yani kablo veriyorlar mı yanında ? (arkadaşın biri almış, kablo çıkmış kutudan )

2 ) Yeni bir F510 alsam tekrar ''RT'' takılması sorunu yaşar mıyım ?

3 ) F510 kullanıp da bugüne kadar hiç sorun yaşamayan arkadaşlar var mı acaba ?

4 ) Bir de Ps3 kolunu aparat yardımıyla pc'de kullanabilir miyim ?

Şimdiden sağ olun cevaplar için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karasoy -- 30 Temmuz 2014; 17:10:23 >

• karasoy kullanıcısına yanıt
    1) 710un kablolusu yok biliyorum, yani tak-çıkar kablosu. 710un kablolusu 510 zaten. 510un titreşimsizi ise 310. Teknoloji farkı yok yani. Özellik farkı var.

Çok joystick ve gamepad kullandım. Kablosuzu önermem. Kablosuz bir başka pad evimde neredeyse yeni şekilde duruyor.
    510 u alırken artık canıma tak ettiğinden "neyse parası vericem" diyerek almıştım. O sırada kablosuzları da çok araştırmıştım. Ancak satıcı dahil kimsenin önerdiğini görmedim. ben de dahil.
    Bu pil meselesi ürünlerle uyumlu olamıyor, daha doğrusu tam performans vermiyor. Konsolları bu durumun dışında tutuyorum, sinyal okumada bir fark var bence orada çünkü başka fark yok.

http://gaming.logitech.com/tr-tr/product/f710-wireless-gamepad

Bu sitede

Paket İçeriği

Gamepad
    Tak ve unut nano alıcı
    2 AA pil
    Kapsama alanını artıran alıcı kablosu
    Kullanıcı belgeleri

Şeklinde yazıyor. Söz konusu kablo Alıcı kablosu olma ihtimali var yani. ancak kendisine mini usb bilgisayara ise usb ile bağlanan gamepadler görmüştüm ( kullanmadım)

2) Şu ana kadar kullandığım, gelmiş-geçmiş, en iyi oyun kontrol cihazı, F510. Yalnız her "kol" için geçerli olan

f510 içinde geçerli. Nasıl kullanırsan o kadar kısalır ömrü (ilk arıza verme günü). Paran varsa bozulursa bir daha alırsın yoksa dün benim yaptığım gibi temizlersin toplarsın, ömrünü uzatmaya çalışırsın, ama tekrarlayyım ömrü belirleyen kullanıcı oluyor.

RT ve LT meselesi bence yaydan kaynaklanıyor (PS padlerde yay yoktu eskiden şimdi bilmiyorum). Sony'nin tasarımdan farklı bir tasarım olsun diye mi yapılmış yoksa yapılan sürekli ve yüksek basınca dayansın diye mi (PS de en çok bozulan tuşlardandı ön tuşlar) bilemiyorum ancak benim yayı ters çevirmem yetti (uzun süre kullanınca ne olur, onu da bilemiyorum).

RB ve LB tuşlarıyla ilgilide sıkıntılardan bahsediliyor ekşisözlükte. Logitech burada da Ps den (sonyden ve emsallerinden) farklı bir tasarım yapmış. RTveLT deki demir yay yerine plastik bir yay koymuşlar. Bu plastik bağlantı tuşlarla bütün şekilde ortaya geliyor (kaşığın bir ucundan tutup diğer elimizle gerip bırakmak gibi :D ). bu sıkıntı olabilir ancak hiçbir firma 5 sene aynı game padi kullanmamızı istemiyor.

Teknik -elektronik- arıza ise en dandik padde bile çok zor. ancak baştan bir tasarım hatası veya kullanılan parçaların kalitesizliği farkı belirliyor. Logitech de içten dışa en iyisini yapmaya çalışıyor. Hatta diğer ürünlerini de öneririm.

Uzun lafın kısası kullanıma göre yaşarsın ancak zor. Ben sıkıntı çekeli çok oluyor (ilk olarak "A" tuşu ile). Fİfa13-14 oynadım bu şekilde. daha dün tamir ettim, düşün yani! Sürekli koşma vb işler için RT LT lazım pas içinse "A". Oyun içinden "A" ile "Y" ve "X" ile de "B" yi yer değiştiriyordum. ancak RT ile RBi (rb lb hiç sıkıntısız çalışıyor) değiştirme gereği duymadım. Olsa da maçta değil menü de problem oluyordu zaten. Dün denedim o bakımdan soınra problem kalmamış... (Yine uzun oldu yahu!)

3) Sanmam. Ya kısa kullanmıştır ya yaşamıştır. Herhangi bir oyun kontrolü ile sorun yaşamayan yoktur. MOMO (lisanlı) direksiyon alsanız yaşarsınız.

4) Kol desteklemiyorsa hayır. İş konsol yada bilgisayarda değil kolda. Bunu 3 tipte toplayabilirim.
    1 Kablosu ikisine de uyumlu olması
    2 aparat ile uyumlu hale getirilmesi
    3 F*10 serisindeki gibi Xinput ve Directinput seçeneklerinin olması. Direct input ile konsollarda sıkıntı yaşamadan oynayabilkrisin.

bu üçü genel durumdur. 3 de belirttiğim gibi uyum söz konusu değilse aparat da işe yaramaz.

PC den konsola durum bu. Konsoldan PC ye ise aynı durumlar söz konusu olsa da genelde orijinal konsol KOLları sadece kendisine uyumlu oluyor. Piyasa da ise her ikisine uyumlu olanlar var. Çoğu problemli. Bu sebeple Logitech bu özelliğini ön plana çıkarıyor. Konsolunuz XBOX olsa idi uyumlu olması beklenirdi.

Umarım bir faydası olur. Aklıma gelenleri içinden, herhangi bir şey -sadece forumdakilere değil misafir olarak da bakanlara da- faydalı olabileceği ihtimaline karşın, konudan sapma pahasına, yukarıdaki şekilde yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgür Geo -- 30 Temmuz 2014; 20:01:12 >

• Özgür Geo kullanıcısına yanıt
    Çok sağ ol dostum eline sağlık.

Az önce f310 kolu takıp Nba2k14 ve Grid 2 oynadım , açıksası hiç zevk alamadım.F510 ile Grid 2 oynamak müthişti. F510 ile asfalt yolu bile hissediyordun.

Dün gece f510'u söktüm ; fakat sanırım küçük bir parça kayıp , onu bulursam tekrar toplamayı düşünüyorum.

Bu kullanma işine gelirsek Ben fazla oynamadım bu f510 ile, hele RT tuşunu hiç kullanmadım. Hatta Nba oynarken Rt ile Lt'nin yerini değiştirdim Pes 2013 ile Nba 2k14 tuşlarını aynı olsun diye.

Dahası arkadaşlar geldiğinde Pes turnuvası yaparken F510'u kimseye vermedim zarar görür diye. ( arkadaşlara f310 modelini verirdim. )

Özetle bence çok kullanmayla alakası yok , bu sorun donanımsal , F510 modelini hiçbir sitede göremedim satıştan kalkmış büyük olasılıkla.

Bence satıştan kalkmasının en büyük sebebi tüketiciden gelen ''RT'' takılma şikayetleri.

Şeytan diyor ki git PS4 al keyfine bak, hiç uğraşma kol sorunlarıyla ekran kartı ayarlarıyla ; fakat bir oyunun 150- 200 tl olması bu fikirden caymama neden oluyor.

Dilekolay , 6 oyun alsan 1000 tl para ,en mantıklısı o paraya ekran kartı almak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karasoy -- 30 Temmuz 2014; 20:14:27 >

• Bence kullanım önemli. Durduğu yerde ve aldığında bozulmuyor. Yay yüzünden daha da bastırıyor insan, farkında olmadan. Diğer padlerde akkaşık değil. Ondan iyisi (fiyat performans oranı en ideal olan) olsa inan hemen gündeme alırım...

F510 un öyle piyasadan kalktığı falan da yok. Her elektronik, teknolojik ürün satan yerde gördüm.

Bunlarda bir kaç site:
    http://www.cimri.com/logitech-f510-gamepad

http://www.incehesap.com/logitech-f510-fiyati-14563/

fiyatı da -dolar bazında düşse de- düşmemiş. Çok düşse hakikaten piyasadan da silinir, karsız diye.

Konsol meselesiyle ilgili aynen katılıyorum. Ancak sorunsuz oyun için hepimizin aklından geçmiştir...
    Ekran kartı vb en güzeli. İdare edip gideceksin, yani boşver gitsin. O kadar takmamak lazım. Arkadaşlarla oynarken büyük soruna dönüşse de tek başına takmamak lazım, demek istiyorum.

Haydi iyi bayramlar ve iyi akşamlar...

Verdiğin iki sitede de ürün stokta bulunmamaktadır diyor.
  • Özellilkle stokta olanları yollamıştım. diğerlerinni elemiştim.

1 gece de bitmiş değildiir herhalde. Yani site bana eski sayfayı falan gösterdi herhalde?

Kendi sitesinde de 310 ve 710 u gösteriyor (international dahil). Ancak yay meselesi bu ikisinde de aynı. Yani bu sebeple değil durum.

Benim piyasada gördüklerim 310 da olabileceğini farkettim. Gidip elime alma gereği duymamıştım, çünkü. Görünüşü titreşim tuşu hariç aynı olduğundan karıştırmış olabilirim.

Şu an kaldırılmasının sebebi bu olduğunu sanmıyorum. O kadar para verince kablosuz alırım diyenler yüzünden olabilir. Çünkü herşeyleri aynı. bir evvelki mesaajda yazdığım gibi 310 titreşim koyduk 510, 510 un kablosunu kaldırdık 710 - ha bir de rengini değiştirdik-. Ancak şu an internette pek yok bir tek bunu gördüm:http://www.724expres.com/LOGITECH-F510-RUMBLE-GAMEPAD-USB910-002420,PR-33520.html

Önemli olan uluslararası siteden kaldırılması tabii. ancak ben tidcari sebeplerin olduğunu düşünüyorum. Yine 510 alırdım yaniii.

Dün gece de stokta yoktu. Daha yeni cevap yazabildim. Haklısın 510 daha iyi, bence 710 pilli olduğu için ( pil ömrünü uzatmak için ) titreşimi kısmışlar.

510 olmadığı için oyun oynama isteğim azaldı.

F 510'u İstanbul'da nereden alabilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karasoy -- 31 Temmuz 2014; 15:27:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karasoy

Dün gece de stokta yoktu. Daha yeni cevap yazabildim. Haklısın 510 daha iyi, bence 710 pilli olduğu için ( pil ömrünü uzatmak için ) titreşimi kısmışlar.

510 olmadığı için oyun oynama isteğim azaldı.

F 510'u İstanbul'da nereden alabilirim ?

sanalpazar, gittigidiyor bir bakın isterseniz.
  • Dostum, bir şey soracağım. Bu Sanalpazar'daki ürünler sıfır ürün mü ? 2. ele güvenilmez.
  • quote:

Dostum, bir şey soracağım. Bu Sanalpazar'daki ürünler sıfır ürün mü ? 2. ele güvenilmez.

Şimdi arama yaptım 2. el yok, sıfır ürün var.

Ürün size gelince kontrol edersiniz, beğenmezseniz para onayı da vermezsiniz, iade edersiniz.

Yorumlara da bakabilirsiniz.

Ayrıca ilgili dükkanın adresine bakın, İstanbul'da ise gidip görerek de alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 10 Numara -- 31 Temmuz 2014; 15:51:54 >
  • Çok sağ ol, yakınsa bugün gidip alayım.

Bu arada sitede 2. ürünlerde bir hayli fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karasoy -- 31 Temmuz 2014; 15:57:01 >
  • Biraz önce aradım F510 satan yeri ( Elmalı Bilgisayar ) Depoda olup olmadıklarını bilmiyorlarmış. Pazartesi gelriseniz büyük ihtimalle alırsınız dedi.
  • Bu kolu alsam Pc'de sorunsuz kullanabilir miyim ?

http://www.n11.com/ps4-joypad-ps-4-kol-ps-4-joystick-ps-4-dualshock-4-playstation-4-P19756646?cid=601003_kmfo-br-oyun_playstation-4-kol&mkwid=s2YJiCOtV|pcrid|43930916572|pkw|%2Bps4%20%2Bkol|pmt|b|pdv|c|&gclid=CI-3vIHW778CFcSWtAodBl4AYQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karasoy -- 31 Temmuz 2014; 16:39:03 >
  • quote:

Bu kolu alsam Pc'de sorunsuz kullanabilir miyim ?

http://www.n11.com/ps4-joypad-ps-4-kol-ps-4-joystick-ps-4-dualshock-4-playstation-4-P19756646?cid=601003_kmfo-br-oyun_playstation-4-kol&mkwid=s2YJiCOtV|pcrid|43930916572|pkw|%2Bps4%20%2Bkol|pmt|b|pdv|c|&gclid=CI-3vIHW778CFcSWtAodBl4AYQ

Benim son verdiğim adresdeki de sıfır ürün olmalı. Sonuçta müstakil alışveriş sitesi. Ebay gibi değil yani.
    http://www.724expres.com/LOGITECH-F510-RUMBLE-GAMEPAD-USB910-002420,PR-33520.html

Son verdiğiniz adresdeki kol PS4 diyor. Bu şu demek PS3 de bile çalışmaz. Unutmayın -maalesef- kapital bir dünyada yaşıyoruz. Herşey gider gelir ve de KAR ilişkisine bakıyor. -MArkalar otomobil üretirken bile yedek parça marjını düşünüyorlar ve en çok karı buradan çıkartıyorlar. Yedek parçalar taşeron ve yan sanayi dediğimiz duruma gelince o modeli bitiriyorlar. Bu her türlü meta için geçerli. PS, XBox, PC, Mac, telefon üreticileri ve hatta akla gelmez bir çok üürn bu şekilde bu sebeple PS4den başkasında çalışmaması için ellerinden geleni yapmışlardır.

Buna karşın sadece bu işi -oyun kolu vb- yapan firmalar da satsın diye çoklu platformlarda çalışacak ürünler çıkarmaya çalışırlar ancak nerde çokluk orda *okluk durumu söz konusu olabiliyor..

Sağ ol dostum.
    Özgür Geo, siparişi az önce verdim. Kredi kartına tek çekim.

Dostum sıfır değil mi ürün ?

Sıfır değilse ya da herhangi bir arıza varsa hakkımızı arayabiliriz umarım.

Tahminen ne zaman gelir ?

ona göre evde olayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karasoy -- 31 Temmuz 2014; 21:01:04 >
    Valla ben internet alışverişinden soğmuş biriyim. Kapıda ödeme olmazsa pek oralı olamk istemiyorum yada çok bilinen seçkin bir site olamalı.

Bana sormuşsun ne zaman gelir diye. Hiç bir fikrim yok o site hakkında, var mı diye baktım, varmış.

Normalde 3 gün içinde gelmeli. İstanbul içine aynı gün veya geç saattekilker için bir sonraki gün olabilir.
    Resmi teslim süresi 30 gündür (1 ay olmalı iş günü değil). Size bilgi vererek 10 gün uzatabilirler.

Geri iade ve cayma hakkıyla ilgili şu sitelere bakabilirsin

http://eticaretmag.com/internetten-alisveriste-tuketicilerin-urun-iade-cayma-haklari/

http://www.analizmerkezi.com/internet-alisverisinde-iade-tuzagi-31637h.htm

http://forum.donanimhaber.com/m_8918186/tm.htm

Ayrıca şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Kusurlu ürünle ilgili kimse problem yaratmaz. Bu sitelerde extrem durumlar, dava oluşmuş durumlar söz konusu edilebiliyor. Yani kolay kolay birşey olmaz yeterki malı teslim aldığınızda imzalamadan bakın F310 getirmiş olmasınlar!

NOT: ürün sıfır mı diye sormuşsun. ben siteyi aşağıdaki adresten buldum. Köşede -çapraz- "SIFIR ÜRÜN" yazıyor. Buna dayanarak linkini verdim.

http://www.sanalpazar.com/Logitech-F510-Rumble-Gamepad-Usb910-002420__isp27649487

NOT2: Bu arada bu sitede (http://www.724expres.com/ ) kapıda ödeme de varmış. Aras kargo ile de çalışıyorlar. ismi de expres... Yani hızlı gelir diyorum. Bir de artık ürün stoklarda bulunmuyor yazıyor. Galiba sonuncuyu sen almışsın... Hayırlı olsun.....

NOT3: son artık başka bişi yazmayacağım söz. Sanalpazar sitesinde ürünün gönderim süresi "en geç 24 saattir" yazıyor. Tekrar hayırlı olsun, güle güle kullan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgür Geo -- 31 Temmuz 2014; 23:21:57 >

Çok sağ ol yardımların için. İki tane almak istedim tek ürün kalmış sadece bir tane sipariş ettim.

Benim tahminim cumartesi öğlen gelir.

2 yıl bozulmasın yeter , zaten o zamana kadar PS4 gamedpad resmi yazılım gelir Pc için, onu alırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karasoy -- 1 Ağustos 2014; 0:04:10 >
    Geldi mi, F510? Merak ettim. Problem yoktur umarım.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.