Şimdi Ara

Logitech G27 almaya hakikaten değer mi? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
177
Cevap
3
Favori
38.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GT5'te deneme firsatim olmadi ama GT5 Prolouge'da yaris basladiktan sonra ucgen tusuna basinca debriyaj aktif oluyordu. Birde bunu deneyin isterseniz.

Gaza basarken vites degistirme olayi eskiden vardi ama GT5 Prolouge'da gelen 3. yama ile kaldirildi. Nedenini bilmiyorum acikcasi. Sonucta gercek arabalarda bu yapilabiliyor. Yakinda GT5'te G25 ve G27 icin tam destek geliyormus. Belki onunla duzeltirler bu iki problemi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savagecars -- 14 Aralık 2010; 15:13:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

debrlyaja sonuna kadar basin ardindan vitesi gecirin o zaman olacak, debriyaja sonuna kadar basmiyor viteside aceleyle attiginiz icin bosa aliyor ve aniriyor araba. Ilk aldigimda ayni sikintiyi bende yasadim simdi dehset zevkli dakikalar yasiyorum.

Debriyaja sonuna kadar basmama olayı değil debriyajı yeterli ölçüde kullanıyorum bunla alakalı bi sıkıntı yok. gaz pedalına basarken debriyaja tamamen bassamda sonuç değişmicek çünkü oyun powershifting e izin vermiyo gazdan ayağını çekiceksin debriyaj-vites sonra gaz yani gazdayken debriyaj-vites izin vermiyo mesela vites düşürürken powershifting e izin veriyo ama vites yükseltirken izin vermiyo.

• quote:

Orijinalden alıntı: love this game

quote:

quote:

vites kutusunu kullanıyorum ve vıtesı debrıyaja basmadan gecırebılıyorum.

quote:

quote:

arkadaslar yeni g27 aldım gt5 aldım oyunda manuel vıtesdeyken debrıyaja bassamda basmasam da vıtesı gecırebılıyorum.acaba bunun ıcın bır ayar var mı? yoksa formalıteden bır debrııyaj mı var ?

Vites kutusunumu kullanıyorsun yoksa direksiyon önündeki vitesleri mı?

vites kutusu debriyaja basmadan geciyor fakat arabada geciyormu?ornegin 2 den 3 e gibi. Birde yarisa baslamadan evvel duz vitesi seciyorsunuz degilmi?

debrıyajla gaza aynı anda basınca debrıyajı kullanabılıyorum artık OnRc206 tesekkurler :)
    dıreksıyon ıcın pc'de sanırım ayar yapmak munkun ama ps3de bu durum soz konusu degıl.bırde şunu sormak ıstıyorum dıreksıyon haddınden fazla saga sola sapma gostermıyormu ?evet gercekcı olsun dıye sarsıntıları ve gerı tepmelerı hıssetmek hos fakat yanı daha 4o km hızda dıreksıyon hakımıyetının zorlasması ve dıreksıyonu bıraktıgın zaman saga sola hareket etmesı bıraz acayıp geldı.sanırım sızlerde de bu olay oluyor. yavas yavas alıscagız galıba:)

Ne demek :)
    Ben şuan Seçenekler Menüsündeki 'Güç destekli dümenleme' yazan seçeneği açık yaptım. 'Geri besleme şiddeti' yazan ayarı 3 e getirdim oyun menüsünden mutlaka 'etkin dümenlemeyi kontrolü'nü kapatıyorum.ve tabi bütün araç desteklerinide.Sanırım en gerçekci kılan ayarlar bu yönde yani belki şiddeti 3 ten biraz daha artırabilirim sanki daha iyi olucak gibi.Eğer daha kapsamlı bilgisi olan varsa burda bizi aydınlatsın ben deneme yanılmayla yaptım bu seti zaten yeni aldım çok doğru kararlar verememiş olabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: savagecars

GT5'te deneme firsatim olmadi ama GT5 Prolouge'da yaris basladiktan sonra ucgen tusuna basinca debriyaj aktif oluyordu. Birde bunu deneyin isterseniz.

Gaza basarken vites degistirme olayi eskiden vardi ama GT5 Prolouge'da gelen 3. yama ile kaldirildi. Nedenini bilmiyorum acikcasi. Sonucta gercek arabalarda bu yapilabiliyor. Yakinda GT5'te G25 ve G27 icin tam destek geliyormus. Belki onunla duzeltirler bu iki problemi.

Çok teşekkürler savagecars;
    Aydınlandım inşallah düzeltirler bu problemi en kısa zamanda yoksa hep yandık
    prologue de powershifting yapmıştım diye hatırlıyodum ve bahsettiğin şekilde araç üçgenle çalışıyodu sen söleyince emin oldum.İnsanlar bana inanmıyodu artık sayende tescillendi

• bu arada yukarıdaki video seni şaşırtmasın o g27 nin direksiyonu değil farklı direksiyon alıp takmış normal dfgt ile aynı boyutta.. yani çok daha küçük..
  • arkadaslar bazı vıdeoları syredıyorum ınsanlar dıreksıyona cok rahat bır bıcımde hakımler..etraftada karsılastırabılecegım bır urun de yok.sızlere sorum yarısta dıreksıyonu tutmadan gaza bastıgınızda yarısın ılk anında dıreksıyon kendını saga sola yalpalatıyormu? oynuyorum ama hala tatmınkar degılım bılemıyorum :)
  • quote:

arkadaslar bazı vıdeoları syredıyorum ınsanlar dıreksıyona cok rahat bır bıcımde hakımler..etraftada karsılastırabılecegım bır urun de yok.sızlere sorum yarısta dıreksıyonu tutmadan gaza bastıgınızda yarısın ılk anında dıreksıyon kendını saga sola yalpalatıyormu? oynuyorum ama hala tatmınkar degılım bılemıyorum :)

Kullandığın arabaya, pistin toprak, asfalt vs olmasına ve oyun içi direksiyon ayarlarına göre değişebiliyor. Düşük beygirli düz asfalt bir yolda direksiyon geri tepkimesinin de 1 gibi düşük değerlere ayarlandığı durumlarda rahatsız olacağını sanmıyorum.

Ama güçlü ve özellikle arkadan çekişli bir arabada asfaltta olsa yalpalama olur. Gerçek hayatta da bu şekilde zaten.

Tabi sonuçta bu bir oyun ve gerçekle bire bir örtüşmesi beklenemez. Buna rağmen bence direksiyon hissiyatı oldukça hoş. Biraz kendine zaman tanı. Bir süre sonra alışacağını tahmin ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

quote:

arkadaslar bazı vıdeoları syredıyorum ınsanlar dıreksıyona cok rahat bır bıcımde hakımler..etraftada karsılastırabılecegım bır urun de yok.sızlere sorum yarısta dıreksıyonu tutmadan gaza bastıgınızda yarısın ılk anında dıreksıyon kendını saga sola yalpalatıyormu? oynuyorum ama hala tatmınkar degılım bılemıyorum :)

Kullandığın arabaya, pistin toprak, asfalt vs olmasına ve oyun içi direksiyon ayarlarına göre değişebiliyor. Düşük beygirli düz asfalt bir yolda direksiyon geri tepkimesinin de 1 gibi düşük değerlere ayarlandığı durumlarda rahatsız olacağını sanmıyorum.

Ama güçlü ve özellikle arkadan çekişli bir arabada asfaltta olsa yalpalama olur. Gerçek hayatta da bu şekilde zaten.

Tabi sonuçta bu bir oyun ve gerçekle bire bir örtüşmesi beklenemez. Buna rağmen bence direksiyon hissiyatı oldukça hoş. Biraz kendine zaman tanı. Bir süre sonra alışacağını tahmin ediyorum.

feedback ayarları kendı fıkrımce oyuna o kadar da etkılı degıl. 1 ile 5 arasında ucurum fark var dıyen yoktur sanırım..zaten aslında hep bahsedıyorum benım hayal kırıklıgım oyun ıcınde aylarda g27 dıreksıyonun olmamasıydı..
    sızın kullandıgınız oyun ıcı ayarlar genelde nasıl yazarsanız sevınırım..

• Ben Driving Force Pro kullanıyorum. 1 ila 5 arasında oldukça büyük fark var. 1 ile nerdeyse tek elle kullanabilecek kadar tepkisizleşirken 5 ve yukarısında hele de toprak rallisi gibi parkurlarda dumbıl çalışmaya bedel oluyor.

Oyun içindeki ayarlardan çekiş kontrolünü arttırırsan bir nebze yalpalamanın önüne geçebilirsin diye düşünüyorum. Patinaj kontrolünü de açman faydalı olabilir.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaslar yeni g27 aldım gt5 aldım oyunda manuel vıtesdeyken debrıyaja bassamda basmasam da vıtesı gecırebılıyorum.acaba bunun ıcın bır ayar var mı? yoksa formalıteden bır debrııyaj mı var ?

vites kutusu debriyaja basmadan geciyor fakat arabada geciyormu?ornegin 2 den 3 e gibi. Birde yarisa baslamadan evvel duz vitesi seciyorsunuz degilmi?

Hocam ne dedin sen yav. Vites kutusu debriyaja basmadan geçiyor mu gerçekten? oyundan değil de elimle vites kutusunda ittiğimde de geçmemesini istiyordum ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Ben Driving Force Pro kullanıyorum. 1 ila 5 arasında oldukça büyük fark var. 1 ile nerdeyse tek elle kullanabilecek kadar tepkisizleşirken 5 ve yukarısında hele de toprak rallisi gibi parkurlarda dumbıl çalışmaya bedel oluyor.

Oyun içindeki ayarlardan çekiş kontrolünü arttırırsan bir nebze yalpalamanın önüne geçebilirsin diye düşünüyorum. Patinaj kontrolünü de açman faydalı olabilir.

valla g27'de oyle bır fark alamadım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dante

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam ne dedin sen yav. Vites kutusu debriyaja basmadan geçiyor mu gerçekten? oyundan değil de elimle vites kutusunda ittiğimde de geçmemesini istiyordum ben.

Tam anlayamadım sorunuzu?

• Debriyaja basmadan elimle vitesi oynattığımda vites değişiyor mu onu soruyorum.

O kadar para veriyoruz 600 lira yahu neredeyse 2 tane xbox 360 parası edecek az zorlasak, ama debriyaja basmadığımızda vites kutusunu kitleyen bi mekanizma yapmayı akıl edememiş mi bu logitech? Ben 600 lira veriyorsam full gerçekçilik ararım. Bu yoksa ben de yokum, tüm bu topicin amacı boşa gitmiş olacak benim için.

600-700 lira fiyat koymayı biliyorlar, ben de tamamen gerçek bir kokpit deneyimi istemeyi biliyorum kusura bakmasınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 17 Aralık 2010; 18:23:25 >
  • Merak etmeyin adamlar herseyi düşünmüş, debriyaja basmadan da vites atabilirsin tiptronic vites kullanıcıları için, oyun icinde ayarlayabiliyorsun hepsini, zaten su an gt5 g27 ye tam uyum sağlamıyor yeni guncellemeyle süper olacak. Yani bu g27 yi bosa alacaksın anlamına gelmiyor yanlış anlama sakın su an bile aktif olarak kullanıyorsun aleti.

Gercek araba gibi duşun debriyaj sonrası vites atıyorsun! Haa sıkıldın mı tık tık tiptronic yap ondan da mı sıkıldın o zaman f1 gibi kullan yani direksiyon önündeki viteslerle anlayacağın seçenek çok.

600 lira ver istediğini yapmadıktan sonra elbette anlamı kalmıyor! vitesi duzgunde atamazsan gaza dokunduğun an araba başlıyor anirmaya. Gönül rahatlığıyla alabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dilocrom -- 17 Aralık 2010; 18:38:31 >
  • Hocam demek istediğim şu, şimdi gerçek araba kullanırken biliyorsun debriyaja basmazsan o vites kolu yerinden oynamaz. Bu durum G27 de mevcut mudur? Tek merak ettiğim bu şu an. Debriyaja basmadığım zaman elimle ne kadar zorlarsam zorlayayım geçmesin o vites. Yani gerçekçilik arıyorum dediğim gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 17 Aralık 2010; 18:45:07 >
  • quote:

Hocam demek istediğim şu, şimdi gerçek araba kullanırken biliyorsun debriyaja basmazsan o vites kolu yerinden oynamaz. Bu durum G27 de mevcut mudur? Tek merak ettiğim bu şu an. Debriyaja basmadığım zaman elimle ne kadar zorlarsam zorlayayım geçmesin o vites. Yani gerçekçilik arıyorum dediğim gibi.

oyun baslarken debrıyaja basmaz ve aktıf hale getırmezsen vıtes gecer trıptonık olayı gıbı dusun...eger oyun basladıgında (bende burdakı bır arkadas sayesınde ogrendım) debrıyaja bastıgın an debrıyajı aktıf hale gecırıyosun ve dolayısıyla gercek hayattakı gıbı araba kullanmaya baslıyosun.. ılk oynadıgında feedback falan bıraz sasırıyosun ama sonradan herkesın dedıgı gıbı alısıyosun ve basından kalkmamaya baslıyosun ..bırde su g27 patch olayını hallederlerse super olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi love this game -- 17 Aralık 2010; 18:59:24 >
  • quote:

Hocam demek istediğim şu, şimdi gerçek araba kullanırken biliyorsun debriyaja basmazsan o vites kolu yerinden oynamaz. Bu durum G27 de mevcut mudur? Tek merak ettiğim bu şu an. Debriyaja basmadığım zaman elimle ne kadar zorlarsam zorlayayım geçmesin o vites. Yani gerçekçilik arıyorum dediğim gibi.

Böyle birsey g27 de mümkün değil, teknoloji olarakta çılgın paralar ödenmesi gereken bir sistem. Mekatronik mühendisliği yapıyor su an senin istediğini!
  • quote:

quote:

Böyle birsey g27 de mümkün değil, teknoloji olarakta çılgın paralar ödenmesi gereken bir sistem. Mekatronik mühendisliği yapıyor su an senin istediğini!

Bence hiç büyütülecek bir şey değil. Gerçek araba mantığında olmasına gerek yok, o kadar aşmış bir mekanizma tabii ki beklemiyorum. Sadece debriyaja basmadığımızda oradaki vites kutusunu kitleyebilirlerdi bu kadar basit. Debriyaja basınca kilit açılır vitesi değiştirirdik. İki kablo çekseler yaparlardı. Yani öyle gerçek arabanın vites kutusu mantığında olmasına gerek yok, sadece bize o hissi versin bir şekilde kitleyerek. Dil koyarlar bişey koyarlar, debriyaja basınca dil geri kaçar vites kolu serbest kalır vs. şeklinde mesela. Millet neler yapıyor, logitech bunun üstesinden gelemiyor.

Ben baştan beri G25 ve G27'de bunun olduğunu sanıyordum. Madem 600 lira gibi aşırı bir ücret istiyorlar kesin her şey eksiksizdir diye düşünmüştüm.

@love this game, hocam anlamamışsın benim dediğimi, ben oyundan bahsetmiyorum sadece setten bahsediyorum. Oyunla ilgili bir sorum yok yani. Debriyaja basmadığımız zamanlarda G27'nin vites kutusunun kitlenip kitlenmediğini sormuştum ama debriyaja bassak da basmasak da kitli değilmiş demek ki. Aşırı büyük bir eksiklik bu benim gözümde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 17 Aralık 2010; 20:13:49 >

• arkadaslar bu g27 nin pedalleri vidyodaki adam tersmi yapmis banami öyle geldi
  • Evet adam öyle yapmış.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.