Şimdi Ara

Logitech G27 almaya hakikaten değer mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
3
Favori
38.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benimde bir aydir aklim bunda ama alsam nasil oynicaksam oturma odasinda lcd
  • g27'de vitesi boşa alabiliyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnRc206

quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Arkadaşlar DFGT ile oynadım ama hiç sarmadı oyuncak gibi plastik malzemeden yapmışlar hiç memnun kalmadım. Debiryajı da yok vites kutusu da sadece ileri geri şeklinde. Direksiyon simidi de çok küçük ellerimin arasında kayboluyor. Ki ellerim büyük değildir öyle ona rağmen küçük kalıyor simit.

Böyle yarış oyunlarında çok zaman harcıyorum, GT5'i de şöyle okkalı bir direksiyonla oynamazsam içimde kalacak. Sizce Logitech G27 alsam 600 lira değer mi? Değeceğine ikna olsam alacağım en kısa sürede ama 600 lira boşa gitmesin istiyorum. Kullananlar ne diyor bu direksiyon hakkında fikir alabilir miyim?

DFGT gerçekten şuandaki fiyatıyla çok cazip bir ürün.Logitech in ilk gt serisiyle ufak bi kıyaslama yapmam gerekirse ilk söyleceğim şey ses probleminin azaltılmış olması.ama gene gece saatlerinde komşularınızı kapınıza toplayabilirsiniz hele drift gibi sürekli kontra gerektiren durumlarda ben bu ürünü, g25 veya g27 temin edemeyen herkese şiddetle tavsiye ederim.Ürünü 2 hafta kullandım neyi yaktım içinde bilemiyorum ama bi duman attı aldığım yere geri götürdüm ve garanti işlemine sokmadan bana yenisini verebileceklerini sölediler fakat ellerinde olmadığı için paramı geri iade ettiler bende fırsat bu fırsat diyip g27 siparişimi verdim.g27 okuduğum kadarıyla g25 den daha sessiz g25 de çok sessiz çalıştığını söleyemem.ilk g25 deneyimim LFS de oldu prologue'da da 2-3 kez oynadım iyi bi yerleşimle beraber gerçekten çok zevkli fakat alışkın olmadığım için çok aşırı bir zevk alamadım.Direksiyon çapı g27 ile DFGT nin aynı diye biliyorum.fakat sanırım g25 ve g27 bir aparatla beraber gerçek oem bir direksiyon simidi takılabiliyor.Bunu DFGT de yapabiliyormuyuz bi fikrim yok ama mantıken bütün tuşlarını üzerinde barındıran ve tek motorla feedback tepkilerini aktaran bi cihaz da yapılması güç ve gereksiz bir harekettir.Yani ne acıdırki bunlar bizim pahalı hobilerimiz.Kısacası;

Eğer uzun saatler kullananacaksan ve sıkılmayacaksan.İlerde belki abartırım geliştirmelerde yaparım diyosan g27 tabiki.
    Ama DFGT işini görücekse ki bu set zaten gt ya hitap ettiğini ismiylede açıklayan.bu kadar insanın beğenerek ve yeterli görerek satın aldığı official bir set üstelik orta seviye bir seti alt seviye set paralarına satın alabileceğin fiyatlarda,kesinlikle satın al.

Hocam malum işimiz gücümüz olacak hergün saatlerce kullanacak zamanım olmaz ama günde 2 saat en aşağı kullanırım. Ama yarış oyunları bağımlısı olduğum bir tür. Forza Motorsportu falan aşırı uzun süre oynamıştım. GT5 de öyle olacak. O yüzden buna yakışır bir direksiyon gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 12 Aralık 2010; 10:58:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dante

quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

ben g27 aldım set ınanılmaz keyifli. kesinlikle tavsiye ediyorum. direksiyonu tek elle kullanmak imkansız, geri bildirim inanılmaz. çift motor gücü çok kuvvetli.

Yattı kafama hocam feedback güçlüyse tamamdır. Malzeme kalitesinin zaten üst düzey olduğunu biliyorum, oyuncak hissi vermeyen bir direksiyon seti. Sen kaça almıştın bu arada?

feedback olağanüstü, tek elle araç kullanmak hayal gibi bişiy, malzeme kalitesi tartşılmaz, ürün çok sessiz çalışıyor desem sanırım abartmış olmam, ben sanalmarketim.com dan peşin ile 597 tl ye aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: anilanar

g27'de vitesi boşa alabiliyor muyuz?

tabi tabi alabiliyorsunuz, gerçek bir araç kullanımından hiçbir farkı yok, hatta vites boşta iken gaza dokunun araç bağırıyor çok güzel yapmışlar.
    vites kutusundaki el freni tuşuda dönüşlerde inanılmaz keyifli
  • peki beyler çıplak elle mi oynuyosunuz?benim g25'in simidi,elimin terinden filan bir garip hale geliyor.eldiven gibi birşeyle oynamak lazım.
  • off videodaki adamı görünce valla fena oldum :D

gerçek araba kullansa bu kadar zevkli olmaz heralde :P

600 tl çok ya babam hayatta almaz :D
  • izlediğim videolarda direksiyon hep sağda, yani genelde sağda.. bu ayarlanmıyormu? sola alamıyormuyuz?
    ne gıcık duruyor öyle..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diavoloo -- 12 Aralık 2010; 13:14:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: diavoloo

izlediğim videolarda direksiyon hep sağda, yani genelde sağda.. bu ayarlanmıyormu? sola alamıyormuyuz?
    ne gıcık duruyor öyle..

Malesef ayarlayamıyoruz.Araçların çoğu Japon standartlarına göre sağdan tasarlanmış.Ama soldan direksiyonlu araçlarda az değil.
  • G25 ile en iyi desteği pc'deki test drive unlimited oyunu ile almıştım. GT5 full sürüm deneyemedim, prologue ile denedim ama 6 vites ve debriyaj desteği yok gibi geldi bana.
    Debriyaj var deniyordu ama denilen herşeyi yapmama rağmen aktif olmadı. Kısacası bütün 6 vites ve debriyaj gibi destekleri sadece unlimited ile elde edebildim.
    G25'i full destekleyen oyun çok az, ps3'de belki gran turismo harici de destekleyecek oyun çıkmaz. Bunları göz önünde bulundurun satın alırken sonra direksiyon boşa yatmasın.
    Pc'de live for speed tarzı birkaç simulasyon da var full destek sunan almışken bunları da oynayacaksanız ancak keyfi çıkar. Ben şu an tüm yarış oyunları ile kullanıyorum ama bir g25
    değil de standart bir momo racing/dfgt tarzı bir direksiyonmuş gibi otomatik vites, debriyajsız oynamak zorunda kalıyorum çünkü destek yok.
  • Sadece GT5 için alacağım G27'yi. O yüzden bu bölüme açtım konuyu zaten. Diğer oyunlar olarak bir tek geldiğinde TDU 2'de deneyeceğim, başka oyuna bakmam. TDU2 nin debriyaj desteği de var ve betası harikaydı bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 12 Aralık 2010; 14:04:53 >
  • Ben de bu seti almayı planlıyorum. Almışken en iyisini almak lazım, Ses sistemini de çok beklemiştim, Tobystore Z5500'ü 500TL yapınca hemen almıştım. Şunda da öyle bir kampanya olsa hemen alıcam
  • Eğer direksiyon küçük geliyorsa gerçek araba direksiyonu ile değiştirebiliyorsunuz. Hazır aparatı veya tornacıya yaptıracağınız bir aparat ile araba hurdacılarından alacağınız güzel bir araba direksiyonunu monte edebilirsiniz.

İşte sana gerken link
    http://forum.donanimhaber.com/m_45162150/tm.htm

Bunlarda daha iler noktalar
    http://forum.donanimhaber.com/m_44869959/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virtual Reality -- 12 Aralık 2010; 16:09:32 >
  • arkadaslar yeni g27 aldım gt5 aldım oyunda manuel vıtesdeyken debrıyaja bassamda basmasam da vıtesı gecırebılıyorum.acaba bunun ıcın bır ayar var mı? yoksa formalıteden bır debrııyaj mı var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: love this game
    arkadaslar yeni g27 aldım gt5 aldım oyunda manuel vıtesdeyken debrıyaja bassamda basmasam da vıtesı gecırebılıyorum.acaba bunun ıcın bır ayar var mı? yoksa formalıteden bır debrııyaj mı var ?

Vites kutusunumu kullanıyorsun yoksa direksiyon önündeki vitesleri mı?
  • vites kutusunu kullanıyorum ve vıtesı debrıyaja basmadan gecırebılıyorum.

quote:

quote:

arkadaslar yeni g27 aldım gt5 aldım oyunda manuel vıtesdeyken debrıyaja bassamda basmasam da vıtesı gecırebılıyorum.acaba bunun ıcın bır ayar var mı? yoksa formalıteden bır debrııyaj mı var ?

• quote:

vites kutusunu kullanıyorum ve vıtesı debrıyaja basmadan gecırebılıyorum.

quote:

quote:

Eğer debriyaj ve gaza aynı anda basarsan debriyaj aktif hale geliyor(yarış sırasında)
    seçtiğin aracın burdaki önemini anlayamadım ama mercedes sls de manual e alamadım.

Ben daha bugün teslim aldım ürünü ancak şöle sıkıntılarım var ;
    Powershifting yapamıyorum yani ayağım gazdayken vites atarsam boşa geçiyo.Eğer bunu ayarlıyamıyorsak çok kötü.Ben Nürburgring de piknik yapmak için almadım bu set ve oyunu
    Bilgisi olan aydınlatırsa iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnRc206 -- 14 Aralık 2010; 5:13:59 >

• debrlyaja sonuna kadar basin ardindan vitesi gecirin o zaman olacak, debriyaja sonuna kadar basmiyor viteside aceleyle attiginiz icin bosa aliyor ve aniriyor araba. Ilk aldigimda ayni sikintiyi bende yasadim simdi dehset zevkli dakikalar yasiyorum.
  • quote:

quote:

quote:

vites kutusu debriyaja basmadan geciyor fakat arabada geciyormu?ornegin 2 den 3 e gibi. Birde yarisa baslamadan evvel duz vitesi seciyorsunuz degilmi?

• quote:

quote:

quote:

quote:

vites kutusu debriyaja basmadan geciyor fakat arabada geciyormu?ornegin 2 den 3 e gibi. Birde yarisa baslamadan evvel duz vitesi seciyorsunuz degilmi?

debrıyajla gaza aynı anda basınca debrıyajı kullanabılıyorum artık OnRc206 tesekkurler :)
    dıreksıyon ıcın pc'de sanırım ayar yapmak munkun ama ps3de bu durum soz konusu degıl.bırde şunu sormak ıstıyorum dıreksıyon haddınden fazla saga sola sapma gostermıyormu ?evet gercekcı olsun dıye sarsıntıları ve gerı tepmelerı hıssetmek hos fakat yanı daha 4o km hızda dıreksıyon hakımıyetının zorlasması ve dıreksıyonu bıraktıgın zaman saga sola hareket etmesı bıraz acayıp geldı.sanırım sızlerde de bu olay oluyor. yavas yavas alıscagız galıba:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi love this game -- 14 Aralık 2010; 14:11:44 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.