Şimdi Ara

Logitech G27 almaya hakikaten değer mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
3
Favori
38.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar DFGT ile oynadım ama hiç sarmadı oyuncak gibi plastik malzemeden yapmışlar hiç memnun kalmadım. Debiryajı da yok vites kutusu da sadece ileri geri şeklinde. Direksiyon simidi de çok küçük ellerimin arasında kayboluyor. Ki ellerim büyük değildir öyle ona rağmen küçük kalıyor simit.

Böyle yarış oyunlarında çok zaman harcıyorum, GT5'i de şöyle okkalı bir direksiyonla oynamazsam içimde kalacak. Sizce Logitech G27 alsam 600 lira değer mi? Değeceğine ikna olsam alacağım en kısa sürede ama 600 lira boşa gitmesin istiyorum. Kullananlar ne diyor bu direksiyon hakkında fikir alabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 11 Aralık 2010; 17:04:51 >

• ebay'de 2.el G25 leri 220 dolar gibi fiyatlara alabilirsin,gümrükte takılır gider parasını öder alırsın,400 tl gibi bir fiyata denk gelir tahminimce,videolardan da baktığıma göre G27den pek bir farkı yok 600 tl çok para.
  • Böyle elektronik cihazları ikinci el almıyorum. Malum bozulmasına ramak kalmışken alırım bendeki şansla belli olmaz ucuz alacağım diye hepten boşa gider para bir de. O yüzden sıfır alırım alırsam. Gümrükle de uğraşmak istemiyorum açıkçası. TR'den almak sorun olmayacak benim için ama asıl merak ettiğim konu G27 bu paraya değer mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 11 Aralık 2010; 17:11:19 >
  • açıkcası değermi değilmi kullanan arkadaşlar yrum yapmalı ,ama forumda kullanan sayısının fazla olduğunu sanmıyorum,yalnız şöyle bir durum da var,sadece direksiyonun kendisini ele alırsak(pedaller ve vites takımı hariç),malzeme kalitesi olarak DFGT'den içeriğinin çok farklı olduğunu sanmıyorum,DFGT kullanan çok kişi var ve çok başarılı bir ürün olduğu ortada,ben yerinde olsam DFGT alırım,deri işçiliği yapabilen birni bulup isediğim tasarımı gerçek deriğyle uygularım,ortaya belkide G27den bile daha kaliteli bir ürün çıkar ..
  • Yanılmıyorsam DFGT ile G27nin direksiyon simidi çapları aynı DFGT eline güçük geldiyse G27de küçük gelecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michelangello

açıkcası değermi değilmi kullanan arkadaşlar yrum yapmalı ,ama forumda kullanan sayısının fazla olduğunu sanmıyorum,yalnız şöyle bir durum da var,sadece direksiyonun kendisini ele alırsak(pedaller ve vites takımı hariç),malzeme kalitesi olarak DFGT'den içeriğinin çok farklı olduğunu sanmıyorum,DFGT kullanan çok kişi var ve çok başarılı bir ürün olduğu ortada,ben yerinde olsam DFGT alırım,deri işçiliği yapabilen birni bulup isediğim tasarımı gerçek deriğyle uygularım,ortaya belkide G27den bile daha kaliteli bir ürün çıkar ..

Dostum DFGT'nin vites kutusu rezalet ve debriyaj yok. Asıl sorun debriyaj zaten. Sadece gaz ve fren var bunda. Pedalları çok dandik. Bastın mı basmadın mı anlamıyorsun hiç bastığın hissi yok, kuş gibi basıyorsun hiç zevk vermiyor. Ayrıca G27 de çift force feedback motoru var ki beni en çok cezbeden bu. Gerçek bir direksiyon hissini çok fazla vereceğini düşünüyorum bu sayede. DFGT nin simidi de acayip kötü geldi bana. Koskoca uçan kaçan yarış araçlarını kullanıyoruz ama kuş gibi dönüyor direksiyon, force feedback i yetersiz hiç tepki vermiyor. Biraz baskı yaptığında force feedback güçsüz kalıyor size karşı. Daha güçlü olmasını istiyorum kısaca.

Dediğin gibi kullananlardan yorum gelmesi gerekiyor bu konuda. Ama şu an büyük ihtimalle almaya meyilliyim. GT5 için değecek gibi geliyor bu direksiyon.

@TarkanBassoy, hocam ellerimin arasında kaybolsun kaybolmasına da en azından dediğim gibi gerçek bir direksiyon hissini ve gücünü (force feedback) versin o simit. Bunu istiyorum ben. DFGT o konuda çok güçsüz kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 11 Aralık 2010; 17:43:03 >

• G25'de de çift motor var değilmi?vallah para varsa zaten en mantıklısı dediğin,ben kendi durumum için alternatif çözümler bulmaya çalışıyorum işte

bu ara G25'İn fiyatı en ucuz ne kadar acaba?ben de bir direksiyon alıcam yakın zamanda ama DFGT biraz yetersiz gibi duruyor bir de pedal sorunu var gerçi çok büyük bir problem değil,G27 de çok pahalı olunca orta hali G25 oluyor bunların eğer 400 civarında bulunabiliyorsa neden olmasın.
  • G25'te de çift motor var ama TR'de G25 kalmadı artık sanırım. G27 çıkınca G25 lerin üretimi durdu diye biliyorum. İkinci el alabilirsin sadece. 400'e bulunabilir belki.
  • 350'ye bile buldum şimdibence düşünmelisin sonuçta deneyerek iyice inceleyerek 2.el alınabilir,350 nerdee 600 nerdeben düşünüyorum ciddi ciddi biraz para durumunu toparladıktan sonra.
  • Karşılaştırmalı bir kullanıcı incelemesi okumak istersen:

http://forum.darkhardware.com/viewtopic.php?f=32&t=136433

Yalnız burada g25 ve Driving Force Pro karşılaştırılmış. Buna rağmen g25 ile g27 ve Force GT ile force pro bir birine çok yakın modeller olduğundan baya bir fikir verir diye düşünüyorum.
  • adam direksiyonun hakkını vermiş:))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diavoloo -- 11 Aralık 2010; 19:10:18 >
  • Teşekkürler yazıyı okudum. Değer diyor yazıyı yazan arkadaş da. Benim de içime sindi bu incelemeyi okuyunca. Sanırım G27 pişman etmeyecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: diavoloo

adam direksiyonun hakkını vermiş:))

İştahım açıldı Bu videodan sonra değse de değmese de aklım G27'de :)

• valla iştah açıyor, adamda öle bi kullanıyorki, şeytan diyor git al bi g27:)
  • ben g27 aldım set ınanılmaz keyifli. kesinlikle tavsiye ediyorum. direksiyonu tek elle kullanmak imkansız, geri bildirim inanılmaz. çift motor gücü çok kuvvetli.

fakat benim çözemediğim bir sıkıntım var. şöyleki :

g27 yi ilk aldığımda ( dün) 1-2 yarış yaptım, vitesi kutusunu manuel olarak kullanabildim. Fakat daha sonra ne yaptıysam sadece vites kutusunu kullanamadım, direksiyon önündeki parmaklarla müdahale edilen viteslerle kullanmayı şart koştu sistem. Oyun esnasında yukarıdaki videoda olduğu gibi sadece topuzunu kullamak istiyorum. bazen vites geçiyor bazende vites ekranında N çıkıyor, boşta anlamında. Ama cogu zaman olmuyor, direksiyon önünden parmakla müdahale etmek zorunda kalıyorum F1 yarısı gibi. manuel vitesle daha 5. ve 6. vitesleri kullanamadım ancak parmakla direksiyon önünden vites atabiliyorum. Bunun bir çözümü varmidir arkadaslar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

ben g27 aldım set ınanılmaz keyifli. kesinlikle tavsiye ediyorum. direksiyonu tek elle kullanmak imkansız, geri bildirim inanılmaz. çift motor gücü çok kuvvetli.

g27 yi ilk aldığımda ( dün) 1-2 yarış yaptım, vitesi kutusunu manuel olarak kullanabildim. Fakat daha sonra ne yaptıysam sadece vites kutusunu kullanamadım, direksiyon önündeki parmaklarla müdahale edilen viteslerle kullanmayı şart koştu sistem. Oyun esnasında yukarıdaki videoda olduğu gibi sadece topuzunu kullamak istiyorum. bazen vites geçiyor bazende vites ekranında N çıkıyor, boşta anlamında. Ama cogu zaman olmuyor, direksiyon önünden parmakla müdahale etmek zorunda kalıyorum F1 yarısı gibi. manuel vitesle daha 5. ve 6. vitesleri kullanamadım ancak parmakla direksiyon önünden vites atabiliyorum. Bunun bir çözümü varmidir arkadaslar?

yarış başlarken debriyaja basınca vites kutusu aktif oluyor diye birşey duymuştum sanırım deneyebilirsin bi veya updatelerden bir sorun olmuş olabilirmi bilemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: timeless

quote:

ben g27 aldım set ınanılmaz keyifli. kesinlikle tavsiye ediyorum. direksiyonu tek elle kullanmak imkansız, geri bildirim inanılmaz. çift motor gücü çok kuvvetli.

yarış başlarken debriyaja basınca vites kutusu aktif oluyor diye birşey duymuştum sanırım deneyebilirsin bi veya updatelerden bir sorun olmuş olabilirmi bilemiyorum.

hmm tesekkür ederim hemen bir deneyeyim.

• quote:

Yattı kafama hocam feedback güçlüyse tamamdır. Malzeme kalitesinin zaten üst düzey olduğunu biliyorum, oyuncak hissi vermeyen bir direksiyon seti. Sen kaça almıştın bu arada?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 12 Aralık 2010; 0:40:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Arkadaşlar DFGT ile oynadım ama hiç sarmadı oyuncak gibi plastik malzemeden yapmışlar hiç memnun kalmadım. Debiryajı da yok vites kutusu da sadece ileri geri şeklinde. Direksiyon simidi de çok küçük ellerimin arasında kayboluyor. Ki ellerim büyük değildir öyle ona rağmen küçük kalıyor simit.

Böyle yarış oyunlarında çok zaman harcıyorum, GT5'i de şöyle okkalı bir direksiyonla oynamazsam içimde kalacak. Sizce Logitech G27 alsam 600 lira değer mi? Değeceğine ikna olsam alacağım en kısa sürede ama 600 lira boşa gitmesin istiyorum. Kullananlar ne diyor bu direksiyon hakkında fikir alabilir miyim?

DFGT gerçekten şuandaki fiyatıyla çok cazip bir ürün.Logitech in ilk gt serisiyle ufak bi kıyaslama yapmam gerekirse ilk söyleceğim şey ses probleminin azaltılmış olması.ama gene gece saatlerinde komşularınızı kapınıza toplayabilirsiniz hele drift gibi sürekli kontra gerektiren durumlarda ben bu ürünü, g25 veya g27 temin edemeyen herkese şiddetle tavsiye ederim.Ürünü 2 hafta kullandım neyi yaktım içinde bilemiyorum ama bi duman attı aldığım yere geri götürdüm ve garanti işlemine sokmadan bana yenisini verebileceklerini sölediler fakat ellerinde olmadığı için paramı geri iade ettiler bende fırsat bu fırsat diyip g27 siparişimi verdim.g27 okuduğum kadarıyla g25 den daha sessiz g25 de çok sessiz çalıştığını söleyemem.ilk g25 deneyimim LFS de oldu prologue'da da 2-3 kez oynadım iyi bi yerleşimle beraber gerçekten çok zevkli fakat alışkın olmadığım için çok aşırı bir zevk alamadım.Direksiyon çapı g27 ile DFGT nin aynı diye biliyorum.fakat sanırım g25 ve g27 bir aparatla beraber gerçek oem bir direksiyon simidi takılabiliyor.Bunu DFGT de yapabiliyormuyuz bi fikrim yok ama mantıken bütün tuşlarını üzerinde barındıran ve tek motorla feedback tepkilerini aktaran bi cihaz da yapılması güç ve gereksiz bir harekettir.Yani ne acıdırki bunlar bizim pahalı hobilerimiz.Kısacası;

Eğer uzun saatler kullananacaksan ve sıkılmayacaksan.İlerde belki abartırım geliştirmelerde yaparım diyosan g27 tabiki.
    Ama DFGT işini görücekse ki bu set zaten gt ya hitap ettiğini ismiylede açıklayan.bu kadar insanın beğenerek ve yeterli görerek satın aldığı official bir set üstelik orta seviye bir seti alt seviye set paralarına satın alabileceğin fiyatlarda,kesinlikle satın al.

• Değer
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.