Şimdi Ara

Lisans mezunu işsizim günden güne intihara yaklaşıyorum (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
6
Favori
16.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
129 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yanlış düşünüyorsun işte. Bi kere senin burdaki birikiminle oraya gittiğinde 7 0 geride başlıyorsun. Bide bulaşıkçılık bilmemne diyorsun. Scarface izledin galiba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arapaşığı

Hangi partiye oy veriyorsunuz peki

Alıntıları Göster
    Ben siyasete girmeyi sevmiyorum.Asgari ücret rakamını direkt olarak devlet yönetimini eleştirmek için yazmadım.
    Mevcut şartlarda şuanki asgari ücretin çok düşük olduğunu düşünüyorum.Konu sahibi arkadaşın çok karamsar olmamasını ve insanların bir çok sorunla uğraştığını bilmesi için yazdım.
    Çok güzel bir işi olupta daha farklı sorunlarla şuan yaşadığı psikolojiden dahada kötü olabilirdi.

• Life fuel konu iyiki bırakmışım çöp üniversiteyi bitirsemde işsiz kalcaktım bitirmesemde. En azından tezle stajla sınavla falan uğraşmamış oldum böyle işsiz olmak daha güzel :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak2658

Ben siyasete girmeyi sevmiyorum.Asgari ücret rakamını direkt olarak devlet yönetimini eleştirmek için yazmadım.
    Mevcut şartlarda şuanki asgari ücretin çok düşük olduğunu düşünüyorum.Konu sahibi arkadaşın çok karamsar olmamasını ve insanların bir çok sorunla uğraştığını bilmesi için yazdım.
    Çok güzel bir işi olupta daha farklı sorunlarla şuan yaşadığı psikolojiden dahada kötü olabilirdi.

Alıntıları Göster
    Hocam merak ettim sadece siyaseti bende sevmem de her seçim oy veriyoruz sonuçta. Şuan seçim olsa ak partiye verirsiniz anladığım kadarıyla?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Annem 1996 da, babam 2000 de hakkın rahmetine kavuştu. 2001 de fırında çalışıp biriktirdiğim parayla dersaneye yazılıp üniversite kazandım. 2008 de tezsiz yüksek lisansını tamamlayıp iş bakmaya başladım. Mersin'de ki tüm dershanelere cv bıraktım baktım olmuyor. Afyon'da termal otel inşaatında çalışmaya başladım 3.haftamda telefon geldi dersaneden bizimle çalışmak ister misiniz dediler. Dedim öğretmen olarak mı şaşırdılar. Neyse dersane de çalışmaya başladım yazın maaş olmadığı için lokantada komi olarak çalışıyordum. Bazen öğrencilerim de geliyordu tabi kaçacak delik arıyordum. Aldığım para ne evime ne çocuğuma yetiyordu ama mücadele etmek zorundaydım. 2010 yılında baktım sözleşmeli öğretmen alımı yapılıyor. Tercihlerimin tamamına doğu illerimizi yazıp evrakımı ilçe milli eğitime teslim ettim. O ara çalıştığım lokanta öğretmen olduğumu öğrenince işten çıkardı sonuçta devamlı eleman lazım onlara. Son şansımdı çok şükür atamam gerçekleşti. Tabi atama için son şans hayat için değil. Güzel kardeşim bak hiç ummadığın bir anda karşına öyle güzel fırsatlar çıkarki şaşırsın. İnsanı parasızlık değil umutsuzluk bitirir. Umudunu yitirme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İntihar edersen ölürsün,

• Seni çok iyi anlıyorum dostum ben de aynı durumdayım fakat geçen sene şansıma yedek subay olarak askerlik çıktı. Millet aldığı maaşla gezip her haftasonu denize vs. giderken ben oturdum olduğum yerde. 3 devre 750 tl kirası olan evde kaldık ve elimden geldiğince yemekhanede yemek yedim. Ayda harcadığım parayı o kadar minimuma indirdim ki köşeye para koyabileyim çünkü askerden döndüğümde ekonomi ve işsizliğin çok daha kötü olacağını biliyordum. Şükür biraz birikim yapabildim bu sayede 2.5 yıldır ailemden kuruş para almıyorum fakat her geçen gün daha depresif bir hal alıyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun ne diyim.
  • işletme acıkogretım mezunuyum 2006. 2008 teknosa satıs danısmanı -2009 ucretlı ogretmenlık- 2010 askerlık- 2011 ofısboy- 2012 inşaat- 2013 turkcell ofısboy -2017 turkcell depocu- bu sekılde devam edıyor. Bence bıyerden başla bi kazancın olsun sonra basvurulara devam et guzel ıs teklıfı gelınce gecıs yaparsın. işsisizm dıyıp 3 sene oturagına 3 sene calıssaydın aylık 1000 tl bıle kazanmıs olsaydın hem sıgortan işlerdi hemde cevre edınırdın hemde azcok kendını gosterıp daha guzel yerlere gelebılırdın. Neyse gec degıl . ulan bende almanca ıngılızce olcak amerıkaya kredı acarım :) allah kolaylık versın kardesım
  • quote:

Orijinalden alıntı: izayoi

tulpar

tck madde 84:
    ( 1 ) başkasını intihara azmettiren, teşvik eden, başkasının intihar kararını kuvvetlendiren ya da başkasının intiharına herhangi bir şekilde yardım eden kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

( 2 ) intiharın gerçekleşmesi durumunda, kişi dört yıldan on yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

( 3 ) başkalarını intihara alenen teşvik eden kişi, üç yıldan sekiz yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

( 4 ) işlediği fiilin anlam ve sonuçlarını algılama yeteneği gelişmemiş olan veya ortadan kaldırılan kişileri intihara sevk edenlerle cebir veya tehdit kullanmak suretiyle kişileri intihara mecbur edenler, kasten öldürme suçundan sorumlu tutulurlar

Alıntıları Göster
    yazik lan adam mesaji silmiş

• Büyük ihtimalle işletme ve türevi bölümlerden birinden mezunsun. Evet, onları okumak maalesef 4 yılını çöpe atmak oluyor. Keşke araştırmanı yapsaydın bölüme girmeden önce. Binlerce genç senin durumunda şu an. "Üniversite mezunuyum iş bulamıyorum" diye geziyorsunuz ama okuduğunuz bölümleri bölümden saymıyorlar. Acı gerçek bu. Sana tavsiyem, ya ticarete falan atıl, ya da kredi çekip iş kur. Zaten kaybedecek bir şeyin yok.

Sakın intiharı düşünme. Hayatta yaşanacak çok güzel şeyler var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak2658

Alıntıları Göster
    Hocam neden cevap vermedin

• Günümüzde işsizligin işletme okumak ile falan pek alakası yok, yabancı dil egitimi veren Nitelikli üniversitelerden bu bölümü hakkıyla bitiren tanıdıklarım şirketlerde, bankalarda üst düzey konumlarda çalışıyor. Cogu mühendislik bölümlerinde bile işsizlik zirvede şuan.Tıp dışında hicbir bölüm garanti değil günümüzde.

• Fakire sukretmesini öğret ki zengin daha çok kazansın felsefesi var ülkede kendi işinizi kurun düşünün ne yapabilirim diye ben kurdum torpille bir yere gelmiş devrin yalakalarına cv göndermekten kurtuldum

• Neden yurt dışına çıkmıyorsunuz hocam? Yabancı diliniz de varmış. Kurtaran kurtarsın kendini.

• Hocam lütfen dikkatle okuyun. Yaşımız aynı. Benim hem annem hem babam rahmetli. 2 side memur emeklisi idi kalanlarla yatırım yapıp idae etmeye calisiyorum. Öncelikle sizin anneniz allah daha cok ömür versin sağ. Lütfen intiharı vs düşünmeyin.

1. İş bulana kadar Knight Online adlı oyundan aylık bin lira civarı gelir elde edeblirsiniz etkinliklere girerek. Eğer oyunu biliyorsanız araştırın derim. Bilmiyorsanız öğrenmesi çok zor hiç bulaşmayın..

2. Udemy ve google den dijital pazarlama - sosyal medya kursları satın alın ve dijital pazarlama öğrenin. Neden ne alaka diyeceksiniz ?

3. Ben reklam mezunuyum. Pandemi yüzünden atılana dek jr. art director ( sanat yonetmeni ) olarak çalıştığım ajansta ki sosyal medyacıların coğu alakasız bölümlerden mezun olmuş, kurslara gitmiş insanlardı.

4. Biraz birikiminiz varsa youtube kanalı açın, tercihen cocuk hedef kitleli içerikler oluşturup video başına 30-40 tl reklam çıkın. ( ben yapıyorum yaklaşık 300-400tl bütçe ile 1.5k aboneyim şuan 2 ay kadar oldu )

Size verebileceğim tavsiyeler bunlar. unutmadan; kuzenim kocaeli makina müh. 2 yıldır iş ariyor. o da bu sene kpss hazırlandı bakalım gircek. Kpss asılın Lisans mezunlarına zor değil kpss ile düz memur olmak. P3 puan turundan 90 ve üzeri alırsanız memur olursunuz.. Hayaliniz bu değil biliyorum ama TR şartları.

Yaşamınızda kolaylıklar dilerim. Mutluluk sizinle olsun

• Dostum, senin pozisyonunda olan milyonlar var. Hepside hiç hayallerinde olmadığı halde, polis, asker, bekçi oldular. Durum bu. Yaşınız genç, her şeyi kovalamak lazım.
  • Bu arada ilk yorumda yazmayı unutmuşum. bedenen sağlığınız yerinde ise P3 den 60 ve üzeri alıp ( gerçekten çok kolay almak ) Polis olabilirsiniz. Olun derim. Devir polislerin devri. Benim kuzende babası emekli albay. 2 senedir iş bulamadı anlatmıştım zaten. Baba yüzünden ünüformadan nefret ettiği halde polis olma peşinde. En kötü polis olun. Benim gözler sıkıntılı; yoksa bende polis olurdum
  • quote:

Orijinalden alıntı: etoiledorient

Kardeş hayatta hepimizin nice inişleri çıkışları oluyor. 36 yaşındayım ben. İşsizlik, maddi sıkıntılar, insan ilişkilerinden kaynaklanan sıkıntılar. Her şey bizler için. Uzun yıllar yurtdisinda yaşadım. Sanma ki kollarını açmış seni beni bekliyorlar. Ne kadar okumuş olursan ol, çok ama çok nadir, bırak devede kulağı, devede ancak tüy olacak kadar istisnalar hariç, çoğu seni en imtina ettikleri, angarya olarak gördükleri beğenmedikleri işlerde çalışmak ya da olurda iyi bir iş olursa da, kendi vatandaşına ödeyeceği maaşın %20-25 azına çalıştırmak istiyor. Sanıyor musun sen bizim vatandaşlarımızı güzel işlere layık görecekler???? Yeni nesil bayılıyor bu yurtdisi fikrine. Arkadaş dost çevresi edinmek kolay değil, sana karşı hep ilişkileri mesafeli yüzeysel, ailenden uzaktasın. Yurtdışı değer mi degmezmiyi tekrar tekrar düşün derim. Bir sen işsiz değilsin milyonlarca işsiz var memlekette. Bilinen insanlık tarihinin en büyük krizi şu an karşımızda. 2. Dünya Savaşı sonrasından beter durumda dünya ekonomik olarak. Bir enkaz kaldı geriye. Azimle çalışacaksın is bulunca, kazandığın parayı kenara atacaksın zor zamanların için. Bugün kazandım bugün yiyeyim yapmayacaksın. Aileni tarifsiz acılara sokacak şeyleri aklından at. Kimseye bunları yaşatmaya hakkın yok. Ayrıca şu üniversite bitirdim bilmem ne olayını da atın bir kafadan. Lanet olsun şu memleketteki umut ticaretine! İlla herkes her şeyin karşılığını maddi olarak bekliyor olmuş. Elbette hakkındır uni okumuşsun eyvallahta bak ne güzel vizyonun gelişmiş, okumuş etmiş cahil kalmamışsin fena mı? Herkes sanıyor ki üniversite bitti masabasi işler beni bekliyor ayda 5-6 bin lira maaşla da başlarım. Yok öyle bir dünya!
    Bu ülkede mesleğini yapmak istemiş olabilir ama iyi bir ülkede asgari ücretle reyon dizmeyi temizlik yapmayı kabul eder. En azından ben ederdim. Alım gücün yükselir, medeni bir ülkede yaşamış olursun, global fiyatı 130 dolar olan telefona 2bin lira vermemiş olursun vs vs. Ayrıca gelmişmiş ülkelerde asgari ücretli oranı düşük. Sıçrama şansın kesinlikle buradan fazla. Biz de biliyoruz kollarını açıp beklemediklerini. Lütfen şu basit edebiyattan vazgeçin 2020 yılında komik oluyor.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.