Şimdi Ara

Linea mı, Bravo mu, Scenic mi, Jazz mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
4.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar babam arabasını değiştirmek istiyor. Genel olarak oturma pozisyonu yüksek bir araç istiyor daha rahat inip binmek için. Bu nedenle scenic en önemli adayı. Bende linea ve bravo olarak aklına girmeye çalışıyorum. Maksimum bütçe 38 bin. Böyle olunca 2008-2009 model dizel scenic alabilecek. Tabi ki bravoda ikinci el dizel olacak bu durumda. Özellikle ikinci el dizel araç alıp sıkıntı yaşamaktan öncelikle ben çekiniyorum. Bu yüzden benim favorilerim sıfır 1.3 MJ emotion plus linea ve sıfır honda jazz fun. Babamın öyle b sınıfı c sınıfı takıntısı yok. Ekonomik olsun, 400 lt ve üzeri bagaji olsun, tamiri ve parçası mümkün olduğunca ucuz olsun. Sizlerdende yorumlarinizi bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkürler.

• Bence babanın Scenic tercihi, Bravo-Linea alternatiflerinden daha başarılı

38.000 civarına temiz dci(dizel) + Privilege donanımlı(en üst paket) Scenic II ler bulmak mümkün, benim babam da 1998 kasa Scenic I kullanıyor, bir daha hayatta sedan-hb araba almamaya kararlı.. değişik bir olayı var bu scenic tarzı arabaların, ben nefret ettim mesela dolmuş gibi araba mı olur diye, belli bir kesim bayılıyor
  • sınıfının en az yakan,iç hacmi en geniş araç jazz tabikii...

fun modeli güzel bir tercih.

8 hava yastığı,esp,4 cam otomatiği,panoromik tavan,soğutmalı torpido gözü,usb,far,yağmur sensörü,dijital kılima,cruze control standart.

şehiriçinde 6.5 l,şehirdışında 4.5 l yakıyor.

not: yanılmıyorsam scenic yeni kasa değiştirdi.eski kasaya o kadar para vermeyin derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi can206 -- 24 Haziran 2011; 20:49:40 >
  • scenic çok konforlu ve donanımlı bir araç
  • Seçenekleriniz arasında karşılaştırma yapılacaksa Scenic ilk sırayı alır.

Herkes bu konuda aynı şeyi söyleyecektir muhakkak. Önemli olan sizin kararınız.
  • araçta birbirinden farklı araçlar.benim tercihim scenic olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

Seçenekleriniz arasında karşılaştırma yapılacaksa Scenic ilk sırayı alır.

saçmalama ya ne scenici tosbağa gibi araç.bence forza bravo diyorum estetik,motor,performans,konfor ve iç kabin güzelliği herşey süper.Scenic berbat bi araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: sharkemre

quote:

saçmalama ya ne scenici tosbağa gibi araç.bence forza bravo diyorum estetik,motor,performans,konfor ve iç kabin güzelliği herşey süper.Scenic berbat bi araç

Ne demem bekleniyor. Bu da sizin görüşünüz. Araç tercihinde herkes aynı şekilde düşünse sayısız marka ve model olmazdı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sharkemre

quote:

Ne demem bekleniyor. Bu da sizin görüşünüz. Araç tercihinde herkes aynı şekilde düşünse sayısız marka ve model olmazdı.

haklısın dostum biraz sert çıkmışım kusura bakma,ama ben bravo nun tasarım ve duruşuna hastayım.değil scenic çoğu suv diye geçinen jiplerden bile daha asil ve havalı duruyor tam bir safkan italyan

tavsiyem temiz ikinci el fiat bravo 1,6 multijet emotion

• arkadaslar dedigim gibi bravo veya scenic alınırsa ikinci el olacak. ikinci el dizel almaktan çekiniyorum açıkçası.
  • aile için scenic tarzı araçlar ideal bence, çok konforlu ve ferah oluyo. scenice alternatif olarak cmaxi tavsiye edebilirim bizde 2006 dizel var çok memnunuz. babam biraz sıkılmaya başladı c4 picasso alıcam diyo :)
  • Bence babanızın tercıhı ıclerınde en ıyı olanı,jazzı bagajı olmadıgı ıcın dırekt elerdım.Dıger 3 arac ıcınde ıse en yuksek ve genıs olanı ,donanım olarak en dolusu scenıc.
  • tabi şöyle bir durumda var bütçe 38.000 demişsiniz.bu paraya sıfır scenic yada cmax alabiliyormusunuz? honda jazz fun 36.000 bırakılıyor son fiyat. tercih sizin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: can206
    tabi şöyle bir durumda var bütçe 38.000 demişsiniz.bu paraya sıfır scenic yada cmax alabiliyormusunuz? honda jazz fun 36.000 bırakılıyor son fiyat. tercih sizin...

işte insani ikilemde birakanda 2 tane sıfır arac olasılıgı var. 2 . el dizel korkutuyor beni.
  • Hiç düşünmeden 0 km en donanımlısından Linea alın derim. Ne olduğu ve nasıl kullanıldığı belli olmayan 2. el bir araba almak hata olur.Tertemiz arabanız olur. Yalnız babanız yüksek oturma pozisyonu istediği için o fiyatlara "0" km dizel Nissan Note'uda incelemenizi öneririm
  • dikkat ettiniz mi son zamanlarda karsilastirmalarda hep linea`nin adi gecyior :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferad

dikkat ettiniz mi son zamanlarda karsilastirmalarda hep linea`nin adi gecyior :)

Evet hep linea adı geçiyor. Malum linealardaki kampanya nedeniyle oldukça dolu linea nın alınabilir olması.
  • Bence babanızın dizel scenic tercihi diğerlerinden daha uygun.
  • eğer babanız kullanacaksa scenic onun için mantıklı olabilir ama siz kullanacaksanız tabi ki bravo olmalı.
    ayrıca ikinci el neden korkutuyor ki. eğer 100.000 lerde lacaksanız tabi ki rizikolu ama 15-20 000 lerde bir ikinci el sıfırdan farksız sayılır. tabi ki çok iyi araştırıp alınırsa
  • Sıfır iyidir. Eğer ş.içi ağılıklı ve az kullanılacaksa jazz öneririm. Dizel olacaksa, bağ bahçeye gidilecekse sıfır meganelll veya fluence.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.