Şimdi Ara

LG SJ3.DTURLLK Soundbar MM Mağdurları_Güncelleme(Ürün gönderilecek) (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
618
Cevap
25
Favori
30.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • media markt arayıp aynı fiyata satmıştı 2 gün öncede kartal thh tarafımı haklı bulan oy çokluğu ile alınmış karar geldi. Kağıthane thh kötü kokular geliyor bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GizliÖzne35

Kağıthane’den hiçbir şey beklemeyin. Savunma istedik gelmedi yazıyor. Ama firmayı haklı bulmuşlar.

Savunma istemesine rağmen gelmemiş ve firma haklı bulunmuş, güzel kafa :)

il ticaret müdürlüğü yolu gözüktü :)

• GizliÖzne35 kullanıcısına yanıt
    Ya iş bilmeyen, kanun bilmeyen insanlar çalışıyor, ya da firmalarla anlaşmalı rüşvet yiyordur. Böyle saçma iş olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tmucom

media markt arayıp aynı fiyata satmıştı 2 gün öncede kartal thh tarafımı haklı bulan oy çokluğu ile alınmış karar geldi. Kağıthane thh kötü kokular geliyor bence
    Kartal THH bana telefon açtığında Kartal'da aynı konu hakkında bir arkadaş daha var demişti demek ki o sizsiniz :)))
  • SPaCeLoRD kullanıcısına yanıt
    il ticaret müdürlüğüne başvurabiliyor muyuz ?

bundan sonraki hukuki merci ticaret mahkemeleri değil mi ?
  • Benim başvurumda sonuçlanmış tebligatı bekliyorum

• Benimde karara bağlanmış , tarihçede savunması geldi yazmıyor direk karara bağlanmış savunma yapmamış mm , muhtemelen olumsuz çıkacak karar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thema -- 21 Haziran 2018; 22:53:37 >
  • Hakem heyetini BİMER'e şikayet etmiştim. Sonuç çıkmayacağını biliyordum ama en azından bir uyarı olsun istemiştim ancak şikayetim hakem heyetine iletilmemiş bile anladığım kadarıyla.

BİMER tarafından Bakanlığımıza yönlendirilen 16.06.2018 tarihli ve ... sayılı başvurunuz.
    İlgide kayıtlı başvurunuz incelenmiş olup, aşağıda yer alan açıklamaların yapılmasında da yarar görülmüştür.
    6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında tüketici işlemleri ile tüketiciye yönelik uygulamalardan doğabilecek uyuşmazlıklara çözüm bulmak amacıyla tüketici hakem heyetleri ve tüketici mahkemeleri yetkili kılınmıştır. 6502 sayılı Kanun’un “Karar ve Karara İtiraz” başlıklı 70 nci maddesinde ise;
    “(1) İl ve ilçe tüketici hakem heyetinin verdiği kararlar tarafları bağlar...
    (3)Taraflar, tüketici hakem heyetinin kararlarına karşı tebliğ tarihinden itibaren on beş gün içinde tüketici hakem heyetinin bulunduğu yerdeki tüketici mahkemesine itiraz edebilir. İtiraz, tüketici hakem heyeti kararının icrasını durdurmaz. Ancak talep edilmesi şartıyla hakim, tüketici hakem heyeti kararının icrasını tedbir yoluyla durdurabilir.(...)
    (5) Tüketici hakem heyeti kararlarına karşı yapılan itiraz üzerine tüketici mahkemesinin vereceği karar kesindir.” hükmü düzenlenmiştir.
    Bu itibarla, Kağıthane Tüketici Hakem Heyetinin kararına karşı Bakanlığımızca yapılacak bir işlem bulunmamakta olup, yukarıda yer verilen yasal süre içinde tüketici hakem heyetinin bulunduğu yerdeki tüketici mahkemesine itiraz edilebileceği değerlendirilmektedir.
    Diğer taraftan, başvurunuzda olduğunu iddia ettiğiniz farklı uygulamaların somut olayın özelliklerinden kaynaklanabileceği değerlendirilmektedir. Ayrıca, 6502 sayılı Kanun’un “Kuruluş ve görev alanı” başlıklı 66 ncı maddesi uyarınca, Bakanlığımız il merkezlerinde ve yeterlilik şartları yönetmelikle belirlenen ilçe merkezlerinde en az bir tüketici hakem heyeti oluşturmakla görevlendirilmiş olmakla birlikte farklı kurumlardan gelen beş üyeden oluşan tüketici hakem heyetleri tamamen bağımsız karar veren heyetlerdir. Dolayısıyla tüketici hakem heyetlerinin Bakanlığımıza bağlı olması söz konusu değildir ancak Bakanlığımız tarafından tüketici hakem heyetlerinin koordinasyonunun sağlanması amacıyla ihtiyaç duyulan konularda bağlayıcı olmamak üzere yol gösterici nitelikte yazılar yazılmakta, eğitim ve bilgilendirme çalışmaları yapılmaktadır.
    Bilgilerinizi rica ederiz.
    Hakem Heyetleri Koordinasyon Daire Başkanlığı
    Başvurunuz ile ilgili tüm işlemleri BİMER’in internet adresinden takip edebilirsiniz.

• Beni haklı bulmuş hakem heyeti şimdi alacaklı gibi tepelerine çökerim

• benim aleyhime karar verilmiş. Beni art niyetli bulmuş tüketici heyeti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kücük prens -- 22 Haziran 2018; 16:33:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur

Beni haklı bulmuş hakem heyeti şimdi alacaklı gibi tepelerine çökerim
    Hocam Mediamarkt'ın

Firma Bilgileri:
    Firma Unvanı
    Vergi Numarası
    Mersis Numarası

İl *
    İlçe *
    Telefon
    Faks
    Adres *

gibi bilgilerini nereden bulabiliriz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Hocam Mediamarkt'ın

Firma Bilgileri:
    Firma Unvanı
    Vergi Numarası
    Mersis Numarası

İl *
    İlçe *
    Telefon
    Faks
    Adres *

gibi bilgilerini nereden bulabiliriz?

Alıntıları Göster
    https://e-sirket.mkk.com.tr/esir/Dashboard.jsp#/sirketbilgileri/10323

https://e-sirket.mkk.com.tr/esir/Dashboard.jsp#/sirketbilgileri/10323

kopyalayıp açın adresi donanimhaber yüzünden tıklayınca açılmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fairstars -- 24 Haziran 2018; 15:37:37 >

• Arkadaşlar 3 adet soundbar için lehime THH kararı çıkmıştı. Fakat Mediamarkt yalnızca birini gönderdi. Diğer ikisi için yaptığım görüşmelerde "karar ulaşmamış olabilir, hukuk departmanından gelmemiş olabilir" gibi bahanelerle ayak diretiyorlar. Kısacası yıldırma politikası uygulamaya çalışıyorlar. Ben avukatım aracılığı ile girişimlerde bulunacağım ama bir tavsiyesi olan varsa yazarsa sevinirim.

Sizin de bilginize. Aynı taktikle karşılaşabilirsiniz.
  • ozgur kullanıcısına yanıt
    Mediamarkt savunma yapmış mı ?

@ozgur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thema -- 25 Haziran 2018; 23:14:56 >
  • 31.05.2018 tabliğ tarihli olumlu thh kararım var. Arayan soran yok hala bugün thh kararını müsteri hizmetlerine mail attım. Kararlar gelmeye başladıkça yan mı çizmeye başladılar ne oldu anlamadım?
  • Thema kullanıcısına yanıt
    Yapmış, fiyat hatalıydı falan demişler
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLTaR_07

31.05.2018 tabliğ tarihli olumlu thh kararım var. Arayan soran yok hala bugün thh kararını müsteri hizmetlerine mail attım. Kararlar gelmeye başladıkça yan mı çizmeye başladılar ne oldu anlamadım?
    bende ayni durumdayim karar bize ulasmadi diyip duruyorlar, nasil alicaz biz bu urunleri
  • serdaragorn S kullanıcısına yanıt
    Kararın ulaşmadığını size hangi yolla bildirdiler? Ben taratıp mail atnıştım geri dönüş yapılacaktır vs. diye cevap yazdılar. Gönderilen karar iadeli taahhütlü yani teslim edilmezse geri döner. Siz ilçe thhye durumu bildirin ve geri dönmüş mü yoksa teslim edilmiş mi öğrenmeye çalışın.

Eminim ki ellerinden geldiğince yokuşa sürüyorlar, yardımcı olmaya çalıştıklarını düşünmüyorum. Çünkü bu tarz işlerde sayı önemli ilk başvurular, kararlar ellerine gelince işleme aldılar baktılar sayı arttı onlarda bu yola başvurdu. Olsun bakalım istedikleri kadar yokuşa sürüsünler. Bu arada sitede sj3 stokta görünmüyor acaba ellerinde azaldı da o yüzden mi bunu yapıyorlar?

• esenyurt da karara bağlanan oldu mu hiç? 4 ay geçti arkadaş.
  • Benim karar da bu gün geldi. Ret! Mediamarkt savunmasında fiyat hatası demiş. THH'deki sivri akıllı rapörtör de "ediminin yerine getirilmesi imkansız" gerekçesi ile başvuruma ret önermiş.

Benim anlamadığım nokta; Mediamarkt savunmasına "fiyat hatası" derken, "kasa fiyatı ile raf fiyatı farklı ise tüketici lehine fiyat geçerlidir" hükmü bulunan etiket yönetmeliği'nin ihlal edildiği bu kadar açıkken bu sivri akıllı raportör nasıl olur da konuyu "edimin yerine getirilmesi imkansız" noktasından değerlendirir. Üstelik ben şikayetimde; eğer firma fiyat hatası var derse, şikayetin etiket yönetmeliği kapsamında değerlendirilmesini talep etmişken.

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.