Şimdi Ara

LG Sirius Deluxe AS Serisi İnverter Duvar Tipi Klima (Yeni Smart)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar LG Sirius Deluxe AS-W126J1R0 12000 BTU İnverter Duvar Tipi Klima (Yeni Smart) bu klimayı almayı düşünüyorum. Asıl amacım ısımak. Isınma performansı nasıl ürünün? Kışın soğuk üfleme olayı oluyor mu? Kullananlar yorum yaparsa sevinirim. Tavsiye edermisiniz?

• Hangi bölgede hangi koşullar altında kullanacaksınız hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: unreleased

Hangi bölgede hangi koşullar altında kullanacaksınız hocam?

22-23 metrekare pencereleri tahtadan ve yalıtım olmayan bir odada kullanacağım. Oda güneybatı cephesinde. Yaşadığım yer Antalya
  • shrapci S kullanıcısına yanıt
    Isı kaybının nispeten fazla olması dezavantaj ancak Antalya'nın sert soğuklar geçirmemesi sayesinde tolere edebilir diye düşünüyorum ancak en güzeli kullanıcılardan yorum almak olacaktır elbette.
  • merhaba, klimayı aldınız mı? bende klima bakıyorum. enerji tasarrufu yönünde bu klima diğer modellere göre öne çıkıyor. Yorumlarınız nasıldır?

Güç Tüketimi
    Soğutma(W) 898
    Isıtma(W) 975
    SEER,SCOP
    SEER 7.6
    SCOP 4.6
  • Ben lg aldım. Kurulumundan bi ara bahsedicem. İzmirde yaşıyorum.malum bu günler yanıyor. Hava aşırı sıcak. Bizim ev full güneş altında. 1200 btu lg siriusla 22C derece ile full fan 25-30m2 salonumu sogutmaya çalışiyorum. 4 saat sonra oda sıcaklığı ancak 25Cye inebildi. Sizce bu normal midir? Fikriniz var mı arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erikh

Ben lg aldım. Kurulumundan bi ara bahsedicem. İzmirde yaşıyorum.malum bu günler yanıyor. Hava aşırı sıcak. Bizim ev full güneş altında. 1200 btu lg siriusla 22C derece ile full fan 25-30m2 salonumu sogutmaya çalışiyorum. 4 saat sonra oda sıcaklığı ancak 25Cye inebildi. Sizce bu normal midir? Fikriniz var mı arkadaşlar?

Eğer salon 20 metrekareden büyükse oldukça normal durum. Odada soğuğun duvarlarda birikmesi biraz zaman alır Bu sıcaklarda 7/24 kullanmanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-28FAB8B9B -- 2 Temmuz 2017; 20:14:58 >
  • dün akşamüstü klimayı bağlattım, evim izmirde deneme amaçlı yaklaşık 80 m2 alanı 4 saatte 12000 btu klima ile en fazla 27 dereceye kadar indirebildim (klima jet mode da çalışırken) sadece takılı olduğu odada çalışsa odayı gücü oranında soğutacağına inanıyorum fakat bence samsung ar serileri soğutmada daha etkili gibime geliyor çünkü samsung ar serisi 12000 btu klima çok daha soğuk üflüyor aynı şartlarda ve 16 dereceye inebiliyor bizzat denedim 2 klimayıda neden samsung almadın diye soracak olursanız 2 model arasında kaldım (samsung ar7500 12000 btu ile lg sirius deluxe smart inverter 12000 btu hatta samsung 350 tl daha ucuza alabiliyorken samsungların dış ünitede aliminyum kullandığını gördüm lg nin dış ünitesi ise bakır olması ve bakırın korozyana daha dayanaklı olması aliminyumun yapısı itibariyle daha nazik olmasından ötürü uzun ömürlü olması açısından lg de karar kıldım. ne kadar doğru veya yanlış bir karar olduğunu zaman gösterecek herkese saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: @FLOyD

dün akşamüstü klimayı bağlattım, evim izmirde deneme amaçlı yaklaşık 80 m2 alanı 4 saatte 12000 btu klima ile en fazla 27 dereceye kadar indirebildim (klima jet mode da çalışırken) sadece takılı olduğu odada çalışsa odayı gücü oranında soğutacağına inanıyorum fakat bence samsung ar serileri soğutmada daha etkili gibime geliyor çünkü samsung ar serisi 12000 btu klima çok daha soğuk üflüyor aynı şartlarda ve 16 dereceye inebiliyor bizzat denedim 2 klimayıda neden samsung almadın diye soracak olursanız 2 model arasında kaldım (samsung ar7500 12000 btu ile lg sirius deluxe smart inverter 12000 btu hatta samsung 350 tl daha ucuza alabiliyorken samsungların dış ünitede aliminyum kullandığını gördüm lg nin dış ünitesi ise bakır olması ve bakırın korozyana daha dayanaklı olması aliminyumun yapısı itibariyle daha nazik olmasından ötürü uzun ömürlü olması açısından lg de karar kıldım. ne kadar doğru veya yanlış bir karar olduğunu zaman gösterecek herkese saygılar...

Merhaba;

Klimanız hayırlı olsun güle güle kullanın. Bende 12 senedir LG|BEKO klima kullanıyorum ve soğutmasından çok memnunum. Size bir tavsiyem olacak. Klimanın bağlı olduğu oda sıcaklığı 22 dereceye düşmeden klimanın olduğu odanın kapısını açmayın, kapalı tutun. Daha sonra diğer odaların kapısını teker teker açıp, açılan odada ki nem ve soğukluk seviyesi istediğiniz duruma gelince başka bir odanın kapısını açın. Bu şekilde sırayla tüm odaların kapılarını açarak tüm evi istediğiniz soğukluğa getirebilirsiniz.

Ben evimde bu şekilde yapınca daha iyi verim alıyorum. Mesela klimayı açıp tüm kapılar açık şekilde istediğim ısıya çok çok uzun sürede ulaşma durumu oluyor.

• Bedende aynı cihazdan var. dün akşam 26 m^2 salonda 14 kişi bir saatlik bir görüşme oldu. kimse terlemedi üşümedi de. 26 derece fan son seviyede 4 yönlü salınım ile çalıştırdım. Ben çok memnunum soğutmasından. akşam mecburen 28 dereceye alıyorum daha aşağısı üşütüyor. arkadaşın dediğine katılıyorum önce oturduğunuz odayı soğutun sonra soğutmak istediğiniz odaları teker teker açın. bende öyle yapıyorum.
  • Bnde 18000 btu aldim takribi 22m² salon icin sogutmasi hoşuma gitti haftaya salon cok kalabalik olacak ozman performansi daha net ortaya cikacak ama ilk calisinca 1.8w yarım saat bir saat calistiktan snra 0.5w yakmasi gayet iyi bnce 22krs faln elektrik tuketiyor
  • Arkadaşlar şöyle bir sorun var kışın ilk kullanimim klimayı yazında arada yapıyordu mesela klima yatak başında tepemizde duruyor ben kanatlı ileri düz sabitliyorum ama nedense klima bir süre sonra aşağı iniyor fan gibi üflüyor o arada sicak işlemediği için fan çalışıyor bir süre sonra tekrar yukarı sabitlendi konuma gelip ısıtmaya devam ediyor . bu aptal klima neden standart klimalar gibi ben nereye şabitlersem orada durmuyor bilen varmı.. yazında aynı yapıyordu arada aşağı iniyor fan çalisiyor sonra ayarladigim konuma gelip devam ediyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkeyStar

Arkadaşlar şöyle bir sorun var kışın ilk kullanimim klimayı yazında arada yapıyordu mesela klima yatak başında tepemizde duruyor ben kanatlı ileri düz sabitliyorum ama nedense klima bir süre sonra aşağı iniyor fan gibi üflüyor o arada sicak işlemediği için fan çalışıyor bir süre sonra tekrar yukarı sabitlendi konuma gelip ısıtmaya devam ediyor . bu aptal klima neden standart klimalar gibi ben nereye şabitlersem orada durmuyor bilen varmı.. yazında aynı yapıyordu arada aşağı iniyor fan çalisiyor sonra ayarladigim konuma gelip devam ediyordu
    Merhabalar. Konuda belirtilen marka modeli mi kullanıyorsunuz ? Yoksa başka bir klima mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar. Konuda belirtilen marka modeli mi kullanıyorsunuz ? Yoksa başka bir klima mı ?

Alıntıları Göster
    LG Sirius deluxe 12000 konuda bahsi geçen klima
  • Cihazı 25 derece yaptım . Oğlumu uyuttum fani yukarı aldım . Bir süre sonra odadan çıktım bir geldim fan aşağı inmiş oğlum ter içinde kalmış neyse. Tekrar ayarladım. Bu defada cihaz farklı bir işaret çıkarıp fani biraz daha yukarı alıp hava üfleme ye başlıyor resim ekliyorum. En dandik makineler bile böyle yapmiyorken bu cihazda bunlar normalmi? Bu işaret beş dakika kadar sonra durdu sonra gitti normal çalışmaya devam etti ama bir süre yine aynı yapti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkeyStar -- 5 Aralık 2018; 20:6:46 >

• Makineden sogukt hava çıkışı 2 derece
    Çok agresif soğutuyor ağustos ayı 40 derece dış ortam. Ev 29 dereceden 24 dereceye 20 dakkada geldi ama üzerine ufleyince rahatsiz ediyor dondurucu resmen :) bende ölç yaptım resmen buz üflüyor.makine 9 Luk bu arada. Anlık enerji tüketimi 0.5 ortalama

geçen yaz tek basıma kaldim yazlıkta hazıran temmuz agustos. 90 100 120 tl eve gelen faturalar. buz dolabımda inverter. bu arada sıcak su termosifonda var. akıllı sayaçla saat 10 dan sonra tum makıneleri çaliştiriyorum bulaşik çamaşir.. ws hepsi dahil 120 tl geçmedi komple faturam bu klima buz dolabi kadar yakıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aykutasil -- 14 Mart 2021; 2:43:30 >

• Makineden sogukt hava çıkışı 2 derece
    Çok agresif ısıtıyor ağustos ayı 40 derece dış ortam. Ev 29 dereceden 24 dereceye 20 dakkada geldi ama üzerine ufleyince dönüyorum acıtıyor resmen bende ölç yaptım resmen buz üflüyor.makine 9 Luk bu arada. Anlık enerji tüketimi 0.5 ortalama ilk resimde flaplarin orda termostat var ölçüm cihazi siyah renk cihazla olctum.

• Bu Klimadan uzak durun LG personelin mesajlarını dikkate almayın. Bu LG markası kurulumdan sonra istersen cihaz infilak etsin aradığınızda değişim olmaz servis baksın diyecekler. Serviste kesinlikle değişim demez bana servisin dediği aynen şu;biz;arızayı gideremeyip merkeze gönderir ,merkez de cihazı onarırsa bizden nakliyat felan kesiliyor.

Bu LG klimaların sonunu şikayetvar üzerinden görebilirsiniz zaten artık şikayetvara cevap yazmıyorlar LG markası.

Benim klimanın resimleri şu konuda sesini de atabilsem traktör bildiğin.İçeri şarıl şarıl su akıtıyor ve pis koku veriyor. https://forum.donanimhaber.com/lg-devri-bitti-mi--139153364

• yo yo hayır servis ile diyalogunuza baglı iyi niyetli oldugunuzada bagli. sorunumu anlattim başta inanmadilar sonra gelip baktilarki bizde su akıtan iç uniteye rastlamadik bu modelde dediler ve iç unitenin içini komple değiştirdiler. garanti kapsamındaydı 2 bin liralik bir parça imiş aliminyum petek kısmı komple değişti. ses konusundada kasa vidalarini sokup kasa cercevesine yalıtım contasi. sıkıstirip vidaladilar ayaklarinin baglı oldugu bolgeleride yaptılar edremit LG servisinden memnunum. sorun cözme odaklı iş yapiyolar

• bu arada 9 luk klima salonda çalişiyor yatak odası sabaha karşi üşüyorum cok keskin bi soguk ufluyor. iç unite çıkışı 2 derece!!!

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.