Şimdi Ara

Vestel İnverter Plus 12 A İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
1
Favori
12.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce açtığım bir konuda sizlerden bu klima ile ilgili yorum istemiştim. Markası Vestel olduğu için sanırım pek ilgi görmemişti. Neyse ben bu klimayı aldım, kurulum yapıldı. Belki almak isteyenlere faydası olur diye gözlemlerimi yazmak istedim.

Aldığım klima Vestel İnverter Plus 12 A

Klimayı aldıktan iki gün sonra servis gelip klimayı kurdu. Kurulum yapan ustaya vakum yapılıp yapılmayacağını sordum. Yaz aylarında kurulum yapılırken vakuma gerek olmadığını söylemesine rağmen ben yinede vakum yapalım deyince yaklaşık 20 dakika vakum yapıldı.

Boruları herhangi bir kesme kısaltma yapmadan kıvırıp dış ünitenin arkasına koydular. Nedenini sordum, borular alüminyum olduğu için kesme kısaltmanın pek sağlıklı olmadığı söylendi. İç ünite ile dış ünitenin arası yaklaşık 1,5 metre.

Dış ünitenin pervane muhafazası plastik.

Gelelim iç üniteye;

İç ünitenin uzunluğu 85 cm. Görünüm bana göre iyi sayılır...

Soğutma modunda ön panelin üst tarafı açılıyor. Isıtma konumunda ise alt tarafı açılıyormuş, ben henüz denemedim görmedim.

İç ünitenin ekranı;

Uzaktan kumanda;

Uzaktan kumandanın tuşlarına bastığımızda kısa süre ekran aydınlatması yanıyor. Aynı zamanda uzaktan kumanda üzerinden iç ünite ekranının aydınlatmasını kapatıp açabiliyoruz.

Gelelim soğutma performansına;

Klima kurulmadan önce klimayı taktırdığım odanın sıcaklığı 30-31 derecelerde oluyordu. Klima kurulduktan sonra ilk olarak 22 dereceye ayarladım. İçerisi serinlemeye başladıktan sonra 26 dereceye kadar arttırdım. İçerisi kısa süre sonra 26 dereceye geldi. Oda 18 metrekare, hareketsiz durursak 26 derece üşütüyor. Hatta klimayı 26 dereceye almama rağmen 4,5 - 5 metre karşıdaki derece yaklaşık 2 saat sonra 25 i gösterdi.

Klima ilk çalıştırıldığında fanın hızından dolayı fan sesi duyuluyor fakat içerisi istenilen sıcaklığa geldiğinde fan hızı düşüyor, iyice dibine girip dinlemedikten sonra ses falanda duyulmuyor.

Ve son olarak vestel bu klimayı midea'ya ürettirmiş. Midea'nın vertu serisiyle birebir aynı. Marka takıntınız yoksa midea marka klimaya iki küsür bin lira para vermeyin. Gidin bu klimayı 1550 liraya alın.

Atladığım veya merak ettiğiniz birşey olursa sorabilirsiniz.

• Hayırlı uğurlu olsun arkadaşım Allah sağlıklı günlerde kullanmak nasip etsin.
    Midea üretimi olduğu için zaten bu öneriliyor tekirdaglı usta dahil mat35 arkadaşda çok önerdi alan herkes memnun.

Orjinal mideadan gördüğüm kadarı ile sadece kumandası değişik.

http://www.tekirdagklima.com/klimamarket/product.php?id_product=11

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tutankemon -- 15 Ağustos 2012; 23:53:52 >
  • HAyırlı olsun güle güle kullanın.Baya CiX Duruyoo
  • Hayırlı uğurlu olsun hocam güle güle kullanın.

Demekki Midea nın kumandaları standart :) Bendeki kumandada bundan UĞUR düz tipin. Ama bende kumanda aydınlatması yok ve en alt sıra 3 tuş var :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 15 Ağustos 2012; 23:54:53 >
  • Bu ürünü çok uyguna alacaktım ama kaçırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

Bu ürünü çok uyguna alacaktım ama kaçırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: tutankemon

quote:

Deşme yaramı. Midea, Gree derken o kadar uğraşın sonunda saçma sapan bir şey çıkacak ama dur bakalım.
  • quote:

quote:

quote:

Deşme yaramı. Midea, Gree derken o kadar uğraşın sonunda saçma sapan bir şey çıkacak ama dur bakalım.

Walla bende merak ediyorum sizin alacağınız klimayı :) İnşallah kafanızın yatacağı güzel birley alırsınız ve o kafanız hiç ağrımaz

• quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

quote:

quote:

quote:

Walla bende merak ediyorum sizin alacağınız klimayı :) İnşallah kafanızın yatacağı güzel birley alırsınız ve o kafanız hiç ağrımaz

Hem ısıtma hem soğutma lazım. Klima tavsiyesi konusunun son sayfasında mesajım var. Bir el atın olmuyor böyle uzaktan uzaktan hiç konuşmadan.

• hocam bu vestel le ilgili olarak panel soğutma modunda yukarı ısıtma modunda aşağı doğru iniyor ama denemedim demişsin. sormak istediğim o panelden mi hava üflüyor yoksa normal alttaki küçük kanallardan mı? ayrıca yukarı-aşağı sağa-sola kanat konumunu kumandadan mı yoksa elle manuel mi ayarlıyorsun. son olarak ta bu klima ile ilgili kullanım kılavuzunu vestel in sitesinde bile bulamadım. imkanın varsa teknik özelliklerinin tamamının yazılı olduğu bölümü resim olarak ekleyebilirmisin.tşk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harlem35

hocam bu vestel le ilgili olarak panel soğutma modunda yukarı ısıtma modunda aşağı doğru iniyor ama denemedim demişsin. sormak istediğim o panelden mi hava üflüyor yoksa normal alttaki küçük kanallardan mı? ayrıca yukarı-aşağı sağa-sola kanat konumunu kumandadan mı yoksa elle manuel mi ayarlıyorsun. son olarak ta bu klima ile ilgili kullanım kılavuzunu vestel in sitesinde bile bulamadım. imkanın varsa teknik özelliklerinin tamamının yazılı olduğu bölümü resim olarak ekleyebilirmisin.tşk.

http://www.modernklima.com.tr/urunler/148/VERTU_Serisi_Duvar_Tipi_DC_Inverter_Split_Klima

• Dış ünite montajı süper olmuş ama ha...Hele boru işçilği bayıldım.Helal olsun adamlara o kadar boruyu oraya sokabilmişler.Bunlar adam olmayacak arkadaş.

Klimanız hayırlı olsun.
  • İçinden hazır set çıkan bütün klimacılar bunu yapıyor vestele özel değil, gidin ne alırsanız alın aynı olay, ha çıkmayan ustalarda gidecek parayı düşündüklri için ne kadar kısa o kadar kar diye düşünmektedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harlem35

hocam bu vestel le ilgili olarak panel soğutma modunda yukarı ısıtma modunda aşağı doğru iniyor ama denemedim demişsin. sormak istediğim o panelden mi hava üflüyor yoksa normal alttaki küçük kanallardan mı? ayrıca yukarı-aşağı sağa-sola kanat konumunu kumandadan mı yoksa elle manuel mi ayarlıyorsun. son olarak ta bu klima ile ilgili kullanım kılavuzunu vestel in sitesinde bile bulamadım. imkanın varsa teknik özelliklerinin tamamının yazılı olduğu bölümü resim olarak ekleyebilirmisin.tşk.

Uflemeyi alttaki kanattan yapiyor, kumanda ile kanadin yukari asagi pozisyonu ayarlanabiliyor. Saga ve sola ise ic kanatlari elle cevirerek ayarlaniyor. On panelden herhangi bir ufleme olmuyor, sanirim ordan hava cekiyo.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Dış ünite montajı süper olmuş ama ha...Hele boru işçilği bayıldım.Helal olsun adamlara o kadar boruyu oraya sokabilmişler.Bunlar adam olmayacak arkadaş.

Klimanız hayırlı olsun.

Borular oylemi kalacak, kisaltmayacakmisiniz diye bende sordum. Borular aliminyum oldugu icin kestikten sonra agizlarini sekillendirmek saglikli olmuyormus. Borular bakir gibi gorunuyor ancak sadece basinda ve sonunda yaklasik 30 cm bir bolumu bakirmis.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • güzelmiş hayırlı olsun
  • quote:

Hayırlı uğurlu olsun arkadaşım Allah sağlıklı günlerde kullanmak nasip etsin.
    Midea üretimi olduğu için zaten bu öneriliyor tekirdaglı usta dahil mat35 arkadaşda çok önerdi alan herkes memnun.

Orjinal mideadan gördüğüm kadarı ile sadece kumandası değişik.

http://www.tekirdagklima.com/klimamarket/product.php?id_product=11

Selamlar,

Merak ettiğim bir husus var, sadece bu klimanın özelinde olmamakla beraber, bu ürün gerçekten Midea Vertu'nun birebir aynısı mıdır? Diğer markalarda da benzer karşılaştırmalar yapılıyor gördüğüm kadarıyla.

Yani üretiminde kullanılan malzeme kalitesi, elektronik kartlar vs., ayrıca golden fin, iyonizer vs. gibi özellikler bu cihazda da mevcut mudur? Yoksa iç ünitenin aynı olmasından hareketle aynı olduğunu mu kabul ediyoruz?

Bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.

Teşekkürler,
    Murat.

• hocam öncelikle güle güle kullanın hayırlı olsun bende işi bilen ustalara şunu sormak isterim sizin dış ünite ile benim dış ünite neredeyse aynı konum olarak bende olmayan birşeyi sizdede fark ettim şu dış ünitenin altına koydukları lastik takoz denen şey sizdede yok bende kısaca benim sormak istediğim lastik takozların dış ünite sesine etkisi ne kadar olur acaba bana dış ünite sesli geliyor klimam 20.000 btu LG (sadece LG,LG/BEKO değil)bu takoz lastiği bende neredeyse takındı oldu nerede klima görsem bakıyorum ve neredeyse hepisinde var şimde ilk kez sizinkinde görmedim böyle birşey yakalamışken bu işi bilenlerden görüş almak istedim çok uzun oldu özür dilerim kısaca lastik takozlarının dış ünite sesini azaltmaya katkısı yüzde kaçtır teşekkürler saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rammo -- 21 Ağustos 2012; 15:09:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rammo

hocam öncelikle güle güle kullanın hayırlı olsun bende işi bilen ustalara şunu sormak isterim sizin dış ünite ile benim dış ünite neredeyse aynı konum olarak bende olmayan birşeyi sizdede fark ettim şu dış ünitenin altına koydukları lastik takoz denen şey sizdede yok bende kısaca benim sormak istediğim lastik takozların dış ünite sesine etkisi ne kadar olur acaba bana dış ünite sesli geliyor klimam 20.000 btu LG (sadece LG,LG/BEKO değil)bu takoz lastiği bende neredeyse takındı oldu nerede klima görsem bakıyorum ve neredeyse hepisinde var şimde ilk kez sizinkinde görmedim böyle birşey yakalamışken bu işi bilenlerden görüş almak istedim çok uzun oldu özür dilerim kısaca lastik takozlarının dış ünite sesini azaltmaya katkısı yüzde kaçtır teşekkürler saygılar.

sesi azaltır , + olarak titreşimi sönümler. ayaklar vasıtasıyla duvara iletmez.

• İlla lastik takoz dışarda olacak diye birşey yok, belki içerde yaylı sistem yada takozlu sistem ile içerde titreşim yapan artık neyse kompresörmüdür fanmıdır nedir belki onları izole etmiş olabilirler.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.