Şimdi Ara

LG PF50KG LED Projektör

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
3.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, LG PF50KG LED Projektör hakkında yorumlarınızı bekliyorum, mediamarkette 3750tl civarı fiyatı. Kullanan yada bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

• Bende lg pf50kg ile benq w1090 arasında kararsız kaldım. Biri led 100inc e kadar biri dlp ampul acaba hangisi iyi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • coturhoca C kullanıcısına yanıt
    w1070 ve pf50kg kullanıyorum. İkisi kullanım açısından farklı cihazlar.
    w1070 in parlaklığı çok daha iyi olduğundan ortamı tamamen karartmasan bile izleyebilirsiniz. Ama pf50kg için ortam baya karanlık olmalı.
    Etraf tamamen karanlık olsa dahi w1070in görüntü kalitesi daha iyi.
    Pf50kg nin esas amacı zaten mobil kullanım. Enerji tasarruf modunda 2,5 saat batarya ile kullanım sunuyor. Ayrıca içerisinde webos işletim sistemi var. Bununla internete girilebiliyor ve youtube falan açılıyor,güncelleme varsa yapabiliyor. Ama uygulama yüklenmiyor, netflix-puhu tv falan yok yani. Usb üzerinden film izlenebiliyor. Otomatik dikey keystone özelliği var. En sevdiğim özelliği ekran yansıtma mevcut. Laptop ekranını herhangi bir kablo olmadan yansıtıp filmimi izleyebiliyorum. Bunlar w1070 e göre avantajları. ( belki usb den film- ekran yansıtma falan w1090 a gelmiştir,onu bilmiyorum )
    Lg nin dezavantajlarına gelirsek (parlaklık dışında); görüntü kalitesinin en iyi olduğu minimum enerji modunda çok tiz, metalik bir fan sesi çıkartıyor. beni rahatsız ettiği için fişe takılı bile olsa orta enerji tasarruf modunda kullanıyorum. Bir başka husus; adamlar aleti yükseltip alçaltmak için bir mekanizma koymamış. masanın üzerindeyken ya altına yükseltecek bir eşya- kitap falan koymak gerekiyor, ya da benim yaptığım gibi ufak bir tripod kullanmak gerekiyor. Diğer bir husus; webos işletim sitemi aleti çok yavaşlatıyor. En basitinden ayarlara girmek için bile her seferinde her sekmede 3-4 saniye beklemek sinir bozucu. Madem netflix yok, uygulama yüklenmiyor, keşke hiç koymasalarmış işletim sistemini. Ayrıca lensi korumak için de herhangi bir kapak vs koymamışlar, bence büyük dezavantaj.
    Ben hem evin içerisinde gezdireyim hem de işe, arkadaşlara gittiğimde yanımda taşıyabileyim diye aldım. 1 kg ağırlığı var, her yere sığıyor. Mobil projektörler içinde bildiğim kadarıyla gerçek full hd olan tek cihaz bu. Mobil kullanılacaksa tavsiye ederim, sabit kalacaksa hem LG nin hem benq nun daha iyi cihazları var.
  • adikursat kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevap için. Size bir soru daha sorsam bilginiz varsa. Lg hf60ls düşünmeye başladım. Bu cihazı gördünüz mü yorumunuz nedir

Ben düşünürdüm. Hf60ls yi kendi lg mi alırken mağazada deneyimleme şansı buldum. Bu arada mağaza aspera projeksiyon, tüm lg ürünlerinin açık hali var, eğer istanbulda yaşıyorsanız deneyimleyebilirsiniz.
    Öncelikle hf60ls de diğer marka projeksiyonlara göre oldukça küçük bir cihaz. Mobilite açısından gayet iyi, ama bataryası yok. Webos işletim sistemi yine var.Ekran yansıtma özelliği de var. Parlaklık değeri yanlış hatırlamıyorsam 1400 lümendi, hiç fena değil. benim w1070 cihazım 2000 lümen, hiç üzmedi beni. Led ampüllerde 1400lümen gayet aydınlık oluyor, üzmez diye düşünüyorum. Görüntü kalitesi pf50den baya baya iyiydi. Denerken ortam hafif loştu, belki daha karanlık olsa w1070 ile de kıyaslayabilirdim.
    Ben pf50kg yi alırken mağazdaki arkadaş gösterdi hf60ls yi, aralarında 800-1000 tl gibi bir fiyat farkı vardı. Neredeyse hf60 ı alıyordum. Sonradan kullanım amacıma göre pf50 yi tercih ettim. İnternette hf60 ile ilgili maalesef çok yorum yok, ama bence 10 numara cihaz yapmışlar.
    Yine de deneyebiliyorsanız muhakkak deneyin derim.
    Ben siirt eruhta mat.öğretmeniyim. Ne alacaksam sadece internetten araştırma şansım var işte bir de sizlerin tecrübesi. Lghf60ls son anda gördüm çünkü hepsiburada da yok ondan denk gelmedim inceleme videosuda yok sayılır. Ama özelliklerini düşününce bayıldım inşallah ikinci el veya indirimli sıfır bulabilirim.

O zaman size şöyle söyleyeyim hocam;
    Gördüğüm kadarıyla şu anda lg hf60 ın fiyatı 5500 tl civarında.Bu ürünün hakkı 4-4,5 bin bence. Daha 3 gün önce vatanda 4300tl idi. Şimdi 5500 tl lere çıkıldığında işin içine artık 4k lar HDR ler girmeye başlıyor. Ben şahsen 5-6 bin para verip şu saaten sonra full hd almazdım. O parayı veriyorsam eğer biraz indirim kovalayıp ve biraz daha katıp 4k alırdım. Benim kullandığım pf50 de 4200 civarında. Bu fiyata bu ürünü de almazdım.
    tavsiyem; eğer çok acele değilse biraz indirim kovalamanız. Önümüz yılbaşı, 2-2.5 haftaya mağazalar indirime başlar. İndirim vakti de isterseniz 6-6,5 civarına 4k bir şeyler alır, isterseniz 4 bin civarına hf60 alırsınız.
    Bu arada illa 4k alın da demiyorum, full hd ile ben halen keyifle filmimi izleyip oyunumu oynuyorum ve 2 sene kadar da eğer bozulmazsa sistemimi değiştirmeyi düşünmüyorum. Burada önemli olan fiyat, 5bin üzeri full hd ye yatırmak şahsi kanaatimce doğru değil.
    kesinlikle dogru. hem 4k hdr gelecekte iyice yayginlasacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Haklısın geçen 4300 ü gördüm kaçırdım:( bekliyecem bu fiyata düşünce alacam ama 7binlere çıkamam.

• quote:

Orijinalden alıntı: adikursat

w1070 in parlaklığı çok daha iyi olduğundan ortamı tamamen karartmasan bile izleyebilirsiniz. Ama pf50kg için ortam baya karanlık olmalı.
    Pf50kg nin esas amacı zaten mobil kullanım. Enerji tasarruf modunda 2,5 saat batarya ile kullanım sunuyor. Ayrıca içerisinde webos işletim sistemi var. Bununla internete girilebiliyor ve youtube falan açılıyor,güncelleme varsa yapabiliyor. Ama uygulama yüklenmiyor, netflix-puhu tv falan yok yani. Usb üzerinden film izlenebiliyor. Otomatik dikey keystone özelliği var. En sevdiğim özelliği ekran yansıtma mevcut. Laptop ekranını herhangi bir kablo olmadan yansıtıp filmimi izleyebiliyorum. Bunlar w1070 e göre avantajları. ( belki usb den film- ekran yansıtma falan w1090 a gelmiştir,onu bilmiyorum )
    Lg nin dezavantajlarına gelirsek (parlaklık dışında); görüntü kalitesinin en iyi olduğu minimum enerji modunda çok tiz, metalik bir fan sesi çıkartıyor. beni rahatsız ettiği için fişe takılı bile olsa orta enerji tasarruf modunda kullanıyorum. Bir başka husus; adamlar aleti yükseltip alçaltmak için bir mekanizma koymamış. masanın üzerindeyken ya altına yükseltecek bir eşya- kitap falan koymak gerekiyor, ya da benim yaptığım gibi ufak bir tripod kullanmak gerekiyor. Diğer bir husus; webos işletim sitemi aleti çok yavaşlatıyor. En basitinden ayarlara girmek için bile her seferinde her sekmede 3-4 saniye beklemek sinir bozucu. Madem netflix yok, uygulama yüklenmiyor, keşke hiç koymasalarmış işletim sistemini. Ayrıca lensi korumak için de herhangi bir kapak vs koymamışlar, bence büyük dezavantaj.
    Ben hem evin içerisinde gezdireyim hem de işe, arkadaşlara gittiğimde yanımda taşıyabileyim diye aldım. 1 kg ağırlığı var, her yere sığıyor. Mobil projektörler içinde bildiğim kadarıyla gerçek full hd olan tek cihaz bu. Mobil kullanılacaksa tavsiye ederim, sabit kalacaksa hem LG nin hem benq nun daha iyi cihazları var.

Merhabalar

lg pf50kg üzerinde WebOS var ve neden uygulama yuklenemiyor onu anlamadım ? halen durum aynı mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: adikursat

iyi günler,

hortlatmış gibi olacagım ama sankı netflıx hulu vs var gibi

• https://support.vibe.fyi/hc/en-us/articles/115002129423-Install-Setup-Guide-Digital-Signage-app-for-WebOS3-2-WebOS-4-0-

Burdaki anlatım ile üzerine bişiyler kurululrmuş gibi görünüyor..

vibe.fyi help centre
    Install/Setup Guide - Digital Signage app for WebOS3.2 & WebOS 4.0+
    https://support.vibe.fyi/hc/en-us/articles/115002129423-Install-Setup-Guide-Digital-Signage-app-for-WebOS3-2-WebOS-4-0-
  • Arkadaşlar,

LG PF50KG LED Projektör Modelini 1-2 gün önce satın aldım. Daha Önce PH550G Model Kullanıyordum.

Bu modeli alma nedenim Gerçek 1080p olması ve WebOS(LG TV de de aynı arayüz var.) arayüz olması .

Gel Gelelim Bu aletin üzerindeki WebOS çok boş Mağza olmadığı içinde herhangi bir uygulama yükleme durumuda yok... Bu duruma sinir oldum. internetten araştırdıgımda birebir aynısı olan ve farklı ülkelerde satışta olan PF50KA,PF50KS Modellerinde aksine WebOS mağzası var ve çok istediğim Youtube ve Netflix(Sırf Bu uygulama için Ayrı bir aparat kullanmak istemiyorum aslında ) uygulamarı yüklü gelmiş.

Biraz araştırdım. Aslında çok basit bir yol ile Magza ve Uygulamalar gelebilir Sadece Gizli Servis Menüsünden girip Bölge Kodunu USA veya Avrupa ülkelerinden birine almak yerli olacak. Ama bunun içinde aşağda anlatıldıgı gibi çeşitli yollar var. Bana en kolay olanı Android cihaz yüklenecek olan "Service Menu Explorer for LG TV PRO" yazılımla idi ama Buda Paralı ne biliyim para vermek istemedim :) içimizden arkadaşlar belki Kürekli bir yöntem bulurlar...

dunchoyoutube
    Quick walk through LG TV Service menu (IN_START, ADJUST) using OEM LG Service Remote Control Service menu PIN: 0413 Country codes: 3328-3455 - region PH (Philippines) 3200-3327 - region IR (non-working: after entering the advanced settings, the region jumps to the previous region) 2944-3071 - region JP (Japan) 2816-2943 - region EC (Ecuador and South America ) 2688-2815 - region AR (Argentina and the countries of South America) 2560-2687 - region PE (Peru and the countries of South America) 2432-2559 - region CL (Chile and the countries of South America) 2304-2431 - region BR (Brazil, countries South America and the Caribbean) 2176-2303 - HN Region (Honduras, USA, Canada, Mexico and Central America) 2048-2175- MX region (Mexico, USA, Canada and Central America) 1920-2047 - CA region (Canada, USA, Mexico) 1792-1919 - US region (USA, Canada, Mexico) 1664-1791 - KR region (Korea) 1536 -1663 - region HK (Hong Kong) 1408-1535 - region CN (China) 1280-1407 - region RA (Panama, Taiwan and the Caribbean) 1152-1279 - region JI (Colombia, Taiwan and Central America) 1024-1151 - TW region (Taiwan and Central America) 896-1023 - IL region (Israel, Palestine) 768-895 - JA region (Africa and the Middle East) 640-767- AJ region (Australia, New Zealand, India and Southeast Asia) 512-639 - ETC-EU region (Russia, Ukraine, Belarus, Kazakhstan, Uzbekistan, Kyrgyzstan, Georgia, Armenia, Azerbaijan, Turkey, Iraq, South Africa, Ghana, Algeria, Kenya, Morocco and the countries of Europe) after choosing a country, you need to reset to factory settings! 384-512 - West-EU region (Russia, Ukraine, Belarus, Kazakhstan, Uzbekistan, Kyrgyzstan, Georgia, Armenia, Azerbaijan, Turkey, Iraq, South Africa, Ghana, Algeria, Kenya, Morocco and European countries) after choosing a country, you need to reset the settings to the factory! 256-383 - East-EU region (Russia, Ukraine, Belarus, Kazakhstan, Uzbekistan, Kyrgyzstan, Georgia, Armenia, Azerbaijan, Turkey, Iraq, South Africa, Ghana, Algeria, Kenya, Morocco and European countries)after choosing a country, you need to reset to factory settings! 128-255 - Non-Nordic region (Russia, Ukraine, Belarus, Kazakhstan, Uzbekistan, Kyrgyzstan, Georgia, Armenia, Azerbaijan, Turkey, Iraq, South Africa, Ghana, Algeria, Kenya, Morocco and European countries) after choosing a country, you need to reset the settings to the factory! 0-127 - Nordic region (Russia, Ukraine, Belarus, Kazakhstan, Uzbekistan, Kyrgyzstan, Georgia, Armenia, Azerbaijan, Turkey, Iraq, South Africa, Ghana, Algeria, Kenya, Morocco and European countries) after choosing a country, you need to reset to factory settings ! Source: http://webos-forums.ru/topic3572.html
    https://www.youtube.com/watch?v=ch84j9If7Ag

Servis Menusune girmek için yöntemler

webos-forums.ru
    Сервисное (инженерное) меню на телевизорах LG : Телевизоры LG - Обсуждение
    http://webos-forums.ru/topic3173.html

Bölge Kodları için

webos-forums.ru
    Смена региона (страны обслуживания и вещания) телевизора : Телевизоры LG - Помощь
    http://webos-forums.ru/topic3572.html

vesselam şimdilik aslında bu basit ve kolay olan yöntemi bir kenara atarak sadece eldeki cihaz ile bir iki basit pc uygulaması ile cihaza erişim sağlayıp nasıl yaparıma bakarken.... aşağıdaki linki buldum eskiden İphone 4s telefonları basit yoldan jailbreak eden bir yöntem aslında cok basit cihazı root yaptı :)

XDA da konusuda var okumak isterseniz

xda forums
    RootMy.TV: Coming soon! (Developer "pre-release" available now!)
    https://forum.xda-developers.com/t/rootmy-tv-coming-soon-developer-pre-release-available-now.4232223/page-2

Aşağıdaki linke PF50KG nin Web arayüzünden girip 1sn de root yapabilirsiniz.

rootmy.tv
    RootMy.TV
    https://rootmy.tv

sonrasında Pc nizin başına geçip aynı network ağına bağlı olan PF50KG nize telnet üzerinden bulduğunuz ipk dosyasını kolaylık atabilirsiniz. Nasıl mı ?

1) PC niz den CMD ekranını Yönetici modunda açın telnet 192.168.1.4 (PF50KG nin Wifi IP adresınızı yazın) enter

2) opkg -o /media/developer/apps install http://fr16472.2.isprinethost.ru/ipk/dstorevip.ipk yazın enter (örnek olarak dstorevip.ipk kurduk )

3) download ve install yapıp bitirecektir arkasından ''reboot'' ve enter. basın cihaz kapanıp açılacak ve menude eklediğiniz IPK gelecek.

Ben bu adamların IPK sını yukleyerek çok hızlı ve reklamsız youtube yükledim. Plex tarzında olan localda bağlı olan diskin içindeki filmleri gösteren bir uygulama yükledim...

Artık bundan sonraki eklentileri sizden bekliyorum :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ender -- 16 Temmuz 2021; 10:56:47 >
  • Merhaba, projektörü rootmy.tv ile rootladım, fakat pc üzerinden telnet ile bağlanamıyorum, yardımcı olabilir misiniz rica etsem?

• Merhaba ben de lg pf50 kg aldım. Hiçbir uygulamanın olmadığını bilerek ve kabul ederek aldım ama web browser uygulamasını bile kullanamıyorum, aşırı yavaş.

Bu sorunu yaşayan var mı aranızda?

• LMR L kullanıcısına yanıt

rootmy.tv adresine cihazınıdan girip, pek çok işe yarar uygulamayı indirip kurabilirsiniz.. en baştada youtube..vs..vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ender -- 8 Şubat 2022; 14:30:23 >
  • Arkadaşlar lg pf50kg satın aldım fakat yansıttığım görüntünün etrafında ayrı gri hafif bir parlaklık var çerçeve şeklinde bu normal midir? Hepinizde bu durum böylemi ayrıca bu problem ne diye geçiyor.

• güzel bir ürün, üzerinde Web 3.0 var ama gel görki Türkiyede sattıkları ürünlerden LG Store silmişler.. Bu kadar terbiyesizlik olmaz, Farklı ülkelerde millet Netflix,Amazon Disney+,Youtube vs .vs gibi pek çok uygulamayı kurabiliyorlar... bunu bizim tr de bypass etmenin bir yolunu bulabilsek ne iyi olacak

• ender E kullanıcısına yanıt

LG TV Service Menüden bölge kodunu avrupa yaptım ancak LG content store(app store) gelmedi hala nasıl yükleyeceğiz bunu bulabildiniz mi?

• Bu menüye nasil geldiniz?

Ayrica store gelmiyor

Uygulamalari rootmy.tv ile root yaparak yüklüyse biliyorsunuz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.