Şimdi Ara

Yeni LG PA70G Led Projeksiyon Cihazı İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
391
Cevap
9
Favori
64.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, LG hw300'ü sol alt köşedeki morluk yüzünden iade etmiştim, bugün vatana LG'nin 700 ansilümenlik yeni modeli gelmiş onu aldım, LG PA70G. Cihazı şimdi açtım ilk izlenimim artık lambalı projeksiyonların yavaş yavaş ortadan kalkacağı yönünde, çünkü sadece açık renk güneşlik çekilmiş odada izliyorum mesafeyi çok uzak tutmazsanız görüntünün parlaklığı çok çok iyi. Yeni ses sistemi koymuşlar 2x3 w hopalörler var, fan lgh300'e göre bile çok çok sessiz çalışıyor, Hw300 deki görüntü kalitesi aynen korunmuş ama çok parlak bir görüntüsü ve netliği var. Karanlık odaya mahkum olmayacağımız anlamına gelir bu. Cihazın kendisi, kumandası ve adaptörü beyaz renk tasarlanmış ve çok şık. Bakalım kullandıkça izlenimlerimi aktarmaya çalışırım bu yeni projeksiyon ile ilgili.

Elimden üç adet led projeksiyon geçti, LGhs201, LG hw300, acer k330. Hepsini de sorunları yüzünden iade ettim, dolayısıyla bu modeller ile yeni LGPA70G'yi kıyaslamaya d açalışacağım.

Ürün Açıklaması:

LG PA70G LED Projektör

700 ANSI Lümen Parlaklığında, DivX-HD Oynatıcılı HD Ready Sağlamlaştırılmış 720p LED Projektör ...

Ev sinema sisteminde kendinizi LED teknolojisi sayesinde rahat hissedin. LG PA70G sadece kompak bir cihaz değil, hafif ve ekonomik. Sadece bunlar değil, sizi masraflı ampul değiştirmektende kurtarıyor. Düşük güç tüketiminde 700 ANSI lümen parlaklığı size bir kitap boyutunda sunuyor. Yüksek çözünürlüğü (WXGA 1280x800 px) bu cihazı aynı zamanda oyunlar ve filmler için de ideal bir ürün yapıyor. 2.5 metre boyutunda verebildiği görüntü ile yaşam alanınızı bir tiyatro salonuna dönüştürüyor, hemde DivX Player ihtiyacınız olmadan! Aynı zamanda PA70G ofis dosyalarınızı da USB belleğinizden direkt olarak gösterebiliyor. %110 RGB renk gamı ile aynı zamanda diğer standart projeksiyonlardan çok daha doğal görüntüler sunuyor.

LED kontrastı ve renk alanı

LED teknolojisi size diğer bir çok projeksiyon cihazından daha çok renk avantajı sağlıyor. Bu özellik görüntü kalitesinde daha güçlü ve gerçekçi renkler olmasını sağlıyor

Kompakt ve mobil

Küçük ve kullanımı kolay... Bunlar bir LED projektörün özellikleri. Rahatlıkla cebinize sığabiliyor ve gezilerinizde çok büyük rahatlıklar sunuyor.

DivX HD Player

HD çözünürlüklü filmleri bir kamp çadırında, karavanda yada teknede bilgisayarınız olmadan izlemenizi sağlıyor. Yapmanız gereken tek şey USB belleğinize yükleyin, takın ve görüntüleyin.

LG PA70G LED 3D Projeksiyon Cihazı

LG PA70G LED 3D Projeksiyon Cihazı, LED cihazları bir üst segmente taşımayı başarıyor. Teknik Özellikleri neredeyse rakipsiz; 15000:1 kontrast, 30000 saat lamba ömrü, 700 lümen ışık gücü, 1280×800 HD çözünürlük en önemlileri olarak göze çarpıyor. HDMI ve VGA girişi de mevcut.

Cihaz sadece 230(W) x 170(D) x 44(H) boyutlarında ve 1,35 kg ağırlığında ultra taşınabilir bir cihaz… LED Projeksiyon cihazları karanlık ortamda kullanılmak üzere üretilmişlerdir ancak LG ışık gücü ve kontrastı ile loş ortamları da tolere edebilir. 34dB gürültü oranı ile son derece sessiz bir cihaz…

2.8 metreden 200×113 cm ekran boyutu alabilirsiniz. 200×200 cm boyutlarında Cam Tozlu perde ile kullanılması önerilir. Zoom fonksiyonu yok o yüzden cihazı askı aparatına falan bağlarken dikkat etmeniz önerilir.

PA70G, PC 3D Ready bir projeksiyon cihazıdır. 1024×768 ekran çözünürlüğü ve 120 Hz yenileme oranında HDMI ve VGA girişinden 3D görüntü verebilir… DLP 3D Gözlük ile kullanabilirsiniz. Stereoscopic Player gibi bir yazılım kullanabilirsiniz. 4:3 formatında 3D yayın alabilirsiniz.

USB girişinden mkv, Divx videolarınızı, Jpeg resimlerinizi, mp3 müzik dosyalarınızı, ofis dökümanlarını ve pdf formatlarını oynatabilirsiniz. 1 MB üzeri altyazıları 30 GB üzeri dosyaları oynatmaz, altyazı ve video dosyalarının adları aynı olursa direk olarak gösterebilir. DTS ses dosyalarını oynatmaz.

Kutudan VGA kablosu, Cd vs çıkıyor…

Öne Çıkan Özellikler

Yüksek Kontrast ve Yüksek Çözünürlük

Uzun Ömürlük Lamba

USB’den dosya oynatabilir.

Teknik Özellikler:

Görüntü Teknolojisi: DLP
    Ekran Oranı: 16:10 (Doğal) 16:9 4:3
    Işık Gücü Parlaklık (Lümen): 700
    Kontrast Oranı: 15000:1
    Çözünürlük: 1280 x 800 WXGA
    Lamba Ömrü: 30000 sa
    Bağlantı Giriş ve Çıkışlar

1 x HDMI v1.3
    1 x RGB/Component D-Sub 15pin In
    1 x Composite
    1 x Stereo Mini Jack In
    1 x Stereo Mini Jack Out
    2 x 3W Mono Speaker
    1 x USB A Tipi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yalıçapkını35 -- 7 Ağustos 2012; 22:34:40 >

• led ler gittikçe gelişiyor. Fakat şu an için fiyatı çok yüksek.
  • 3D Ready yazıyor.Sanırım 3D de izlebileceğiz,gözlük çıkıyor mu kutusundan.biraz bilgi verirmisiniz?
  • Çok başarılı bir cihaz...

buradan da ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz...

http://3ddonanim.com/3d-donanim/3d-projeksiyon/lg-pa70g-led-3d-projeksiyon-cihazi/

paylaşım için teşekkürler
  • ürünü ne kadara aldınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: boylum

led ler gittikçe gelişiyor. Fakat şu an için fiyatı çok yüksek.

vatandan baktıysanız o fiyata bakmayın, vatan en geç ayda bir %25 indirim yapıyor, %25 indirim ile 1500 liraya falan denk geliyor, ben hw300 ü zamanında 1350 liraya almıştım son indirimler olmadan öncede 1200-1300 civarındaydı fiyatı eminim o zaman bu projeksiyon olsaydı birçok kişi 250-300 daha koyup bu projeksiyonu alırdı sonuçta 15000:1 kontrast ve 700 lümen az değil...
  • LG PA70G almak için vatanı beklemeye gerek yok ki diğer firmalar zaten uygun fiyatta ürün sunuyor... taksit nakit neyse...
  • Google'da araken, forumda karşıma çıktı. Hatta bir de kullanıcı incelemesi üstelik.

USB üzerinden ofis formatlarını yansıtabiliyor mu hocam bu alet?
  • Güzel cihaz olmuş. Geçen hata indirime girdi diye hw300 almıştım. Yeni modeli var mı diye baktım bulamadım. Sanırım düzgün araştırmamışım :)

Bendeki cihaz bile cidden başarılı. Üst modeli daha iyidir ama 1500 civarı fiyatlar biraz yüksek.. İlk projeksiyonumu 900 tl civarına almıştım 5 yıl önce. Hala canavar gibiydi ama led'e heves ettik eskisi boşa çıktı :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: gozluk3d

LG PA70G almak için vatanı beklemeye gerek yok ki diğer firmalar zaten uygun fiyatta ürün sunuyor... taksit nakit neyse...

ben mağazadan almak için demiştim, yoksa diğer firmalar tabikide daha ucuza satıyorlar...
  • Arkadaşlar ben ürünü vatandan (hw300'ü -mor renk sorunu yüzünden (ki Hw300'lerin hepsinde var bu sorun)iade ederek) %25 indirim hakkım ile 1540TL'ye 10 taksit aldım. Evet fiyatı biraz yüksek diğerlerine göre ama şu an sanırım en yüksek kontrast ve ışık gücü led olarak bu modelde var.

Cihaz hw300'den büyük; bu ona sessiz çalışma avantajı getirmiş, ayrıca hw300'den daha şık geldi bana, tamamen beyaz tasarlanmış. Ofis dosyalarını okuma özelliği var ama ben henüz deneyemedim.

Bütçe meselesi ama klasik sorunları nedeni ile hw300'ü iade edip bu modeli aldığıma pişman değilim bana kalırsa bu parayı hak ediyor, ileride belki fiyatı düşer tabii.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lene

3D Ready yazıyor.Sanırım 3D de izlebileceğiz,gözlük çıkıyor mu kutusundan.biraz bilgi verirmisiniz?

3D özelliği var evet, ama içinden gözlük çıkmıyor.
  • teşekkürler bilgi için.
  • 3D özelliğini kullanmak için ne tip bir gözlük gerekiyor. Aktif 3D teknolojisidir muhtemelen. FPR olduğunu düşünmüyorum. Bir de PB60G diye bir model var, o da mı 3D?

Ofis dosyalarını USB üzerinden sorunsuz okuması çok önemli. Bir de standart gün ışığında, proojeksiyona uygun ışığı olmayan ofis ortamlarında da iyi bir görüntü vermesini önemsiyorum. Bu PA70G için dediğiniz "çok parlak bir görüntüsü ve netliği var. Karanlık odaya mahkum olmayacağımız anlamına gelir bu." yorumu cezbetti beni
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty

3D özelliğini kullanmak için ne tip bir gözlük gerekiyor. Aktif 3D teknolojisidir muhtemelen. FPR olduğunu düşünmüyorum. Bir de PB60G diye bir model var, o da mı 3D?

Ofis dosyalarını USB üzerinden sorunsuz okuması çok önemli. Bir de standart gün ışığında, proojeksiyona uygun ışığı olmayan ofis ortamlarında da iyi bir görüntü vermesini önemsiyorum. Bu PA70G için dediğiniz "çok parlak bir görüntüsü ve netliği var. Karanlık odaya mahkum olmayacağımız anlamına gelir bu." yorumu cezbetti beni

3D için DLP 3D Gözlük ve Stereoscopic Player gerekiyor, XGA çözünürlükte 3d alınıyor...

PB60G modeli de 3D...

aydınlık ortamda led cihaz kullanılamaz diye düşünüyorum en azından loş falan olabilir belki...

• biraz pahalı değil mi bu projeksiyon?
  • quote:

Orijinalden alıntı: a_n0507

biraz pahalı değil mi bu projeksiyon?

daha cihaz türkiyeye geleli çok olmadı, o yüzden fiyatı normal normal, hw300 de ilk geldiğinde 1350 civarlarındaydı, şuan 999 tl, 6-7 aya bununda düşebilir fiyatı, ancak belkide hw300 ün fiyatını sorunu yüzünden düşürdüler, o açıdan bilemiyorum, ancak bununda fiyatı düşecektir...
  • Kesinlikle aydınlık ortamda değil led projeksiyon, lambalı projkesiyonlar bile verim kaybeder, benim yorumum şu an piyasadaki diğer led projeksiyonlara göre bir karşılaştırmaydı, yani loş bir odada rahtlıkla kullanılabilir, ama yüksek ışık gücü olan lambalı projeksiyonlar ile elbette kıyaslanmaz şu haliyle....

Hw300, 300 anislümen bir led projektör ve ortamın neredeyse karanlık olması durumunda verim alabiliyorsunuz, lg pa70g ise 700 ansiliümen ve kontrast oranının yüksek oluşundan da destek alarak loş bir odada da verimli olabiliyor, ben tamamen karanlık bir oadada film seyretmeyi sevmiyorum, gözümü yoruyor, o yüzden bu ürün beni daha memnun etti hw300'e göre.

Ayrıca renkler daha canlı ve tatmin edici, açıkçası hw300'e göre renk tonlaması daha iyi geldi bana.

• Genel olarak bir elektronik ürün alırken Amazon.com fiyatına bakıp Türkiye fiyatını oluştururum. Eğer fahiş fark varsa o ürünü almam. Boş yere Türkiye'deki satış yapanlara para kazandırmam.
    Bu üründe bu fark yok. O yüzden kazıklanmadım duygusuyla rahatlıkla aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gozluk3d
    3D için DLP 3D Gözlük ve Stereoscopic Player gerekiyor, XGA çözünürlükte 3d alınıyor...

PB60G modeli de 3D...

aydınlık ortamda led cihaz kullanılamaz diye düşünüyorum en azından loş falan olabilir belki...

Aydınlık ortamda LED kullanılmaz tamam ama her gidilecek ortam projeksiyona uygun olmuyor maalesef. O yüzde optimum düzeyde iyi görüntü vermesi önemli gün ışığında.

Bir de bu cihazın mobil durumu nasıl. Taşınabilir bir cihaz değil mi?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.