Şimdi Ara

LG'nin OLED TV'sinde oluşan ekran yanığı şirketi utandırdı (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
234
Cevap
1
Favori
8.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Philipp_Plein

Verecek cvp olmayınca ancak zırlarsın işte
    He ya he... Dikkat etde LG elinde Patlamasın.. Sonra burda zırıl zırıl Ağlama...!!!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lene kullanıcısına yanıt
    Patlasın yine LG alırım üstüne marka tanımam kalite...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Patlasın yine LG alırım üstüne marka tanımam kalite...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • saatlrce sabit görüntü gösterilirse yanmasını engelleyecek bir özellik yok muymuş?
  • arkadaş ben 2 tane hem lg hemde sony oled aldım. ikisindede ekran yanığı logo yapışması oldu. ben oledden memnun değilim bana neye göre tv cahili dersin. logo yapışmalarının ekran yanığının ne kadar iğrenç bir şey olduğunu gördünmü. her kes atıp tutuyor. o ekranın canlı olmasını değil ortada yanda duran gocaman şeritleri seyredersin. oledler güzel olabilir ama sorunları devam ediyor. 2015 modeldede aynı sorun 2018 modeldede aynı sorun devam ediyor. hiç bir düzelme yok.
  • hzb H kullanıcısına yanıt
    Oled tv nin sorunları bellidir, aynı kanalı saatlerce açık tutmayacaksın, tv yi fişten çekmeyeceksin, düzenli pixel temizleme yapacaksın. Bunları yapıyorsan 2017 modellerde sorun yaşama şansın çok az, 2018 modeller de ise çok çok zorlaman lazım.

• Arkadaşım çok komiksin neyin davulunu çalıyorsun anlamadım ama atıyorsun. kaç tane oled tv kullandın bence hiç kullanmadın gibi. bu senin dediklerinin aynısını yaptım yine oldu. başka bir önerin varmı. maçbaşladığında ilk yarıyı seyredip 2 yarıyı seyretmeyelimmi. filimin yarısında bırakalımmı ekran yanmasın diye 2017 18 lerde olmazmış nerden biliyorsun bende oldu ya. kullananmı doğruyu söyler kulaktan duyanmı. bırak bu işleri biz okadar cahil değiliz.
  • hzb H kullanıcısına yanıt
    Hangi modelleri kullandın? LG B7 ana konusuna bak bakalım 100 kişi B7 almış logo izi kaç kişi yaşamış?

• https://www.youtube.com/watch?v=NfaBUJ2opU8 seyret ozaman diğeride sony 55A1 senmi doğrusun benmi. lg bu durumdaki tv ye değişim vermedi mahkeme kararı ile parasını geri aldım. sony şu an serviste ne karar verilecek bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hzb

https://www.youtube.com/watch?v=NfaBUJ2opU8 seyret ozaman diğeride sony 55A1 senmi doğrusun benmi. lg bu durumdaki tv ye değişim vermedi mahkeme kararı ile parasını geri aldım. sony şu an serviste ne karar verilecek bekliyoruz.
    Geçmiş olsun. O kadar para verip de, bu sorunları yaşamak oldukça saçma geliyor bana da.

Aynı kanalı saatlerce seyretmeyeceksin, fişten çekmeyeceksin, televizyona üflemeyeceksin, kötü söz söylemeyeceksin vs... Bütün bunları da siyah ve beyaz görmek için yapacaksın. Verdiğiniz paraya yazık.

Korelilere zaten pek güvenmiyorum, bence Çin mallarından hallice, japonlardan da ucuz oldukları için patlama yaptılar. Yoksa çok da kaliteli mallar üretmiyorlar. Ancak teknoloji üretimi ve tasarım konularında da haklarını yememek lazım. Şimdiye kadar tek Kore malı Samsung bilgisayarım olmuştu. Onun da hard diski nedensiz bozulunca, Kore mallarından uzak durmaya başladım. Telefonumu bile Kore malı seçmem. Forumlarda da herkes bozulmalardan şikayetçi zaten.

Dünyayı ele geçirdiler ama, agresif pazarlama mı, tasarım mı bilemedim, halbuki kalite konusunda oldukça zayıflar

• quote:

https://www.youtube.com/watch?v=NfaBUJ2opU8 seyret ozaman diğeride sony 55A1 senmi doğrusun benmi. lg bu durumdaki tv ye değişim vermedi mahkeme kararı ile parasını geri aldım. sony şu an serviste ne karar verilecek bekliyoruz.

İyi de bu video daki tv 2015 model. LG logo izinde tv nin pixel dizilimini değiştirerek çok yol kat etti artık bu hataları görme şansınız çok düşük ihtimal. Mesela bana bu video daki sorunun 2018 model C8 de olduğunu da gösterebilir misin?

• quote:

Arkadaşlar bu olayda bizim hiçmi suçumuz yok

Bundan bir sene önce lg 55eg920 oled tv aldım ve daha üçüncü gününde ekranın sağ üst köşesinde logo izi kaldı ve servis çağrıldı falan filan tüketici mahkemesi ve sonuç tam altı ay sürdü ve para iadesine karar verildi ben bu olaydan ders almadım şimdi kullandığım tv lg 55 b7 oled niye derseniz oled tv kullanan başka tv kullanamaz yada biz öpülmeyi çok seviyoruz :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tamam Sony de aynısını söyledi biz bu işi çözdük sony alanlar böyle bir şeyle karşılaşmıyacak diye ama karşılaştık. şimdi tekrar LG mi deniyelim. LG 1,5 sene beni mahkeme kapılarında süründürdü. Buna ne demeli. Önce iş ahlakı müşteri memnuniyeti. gerisi hikaye. LG Önce müşterisine sahip çıksın sorunlarını çözsün ondan sonra düşünürüz. Bu kadar kötü duruma gelmiş bir tv yi sahiplenmediler. Müşterisine Şerefsizce Ahlaksızca saldırdılar Mahkeme tamam deyince yola geldiler. Birde Müşteri Hizmetleri bşz bunu kitapcığında yazdık ekran yanığı olabilir garanti kapsamında değildir diye. almasaydınız diyebildi. Bunların neresine güvenelim. Sen olsan 13 binliralık tv yi çöpemi atardın. En azından LG yi bana savunma.
  • swat882 kullanıcısına yanıt
    bu olay bu habere göre 8 saatte olmuş... LG'ye göre bazı tvlerde piksel yanığına meğilliymiş... yani 10 saat ve katlarından söz edende yok... tasarım hatası var...
  • lg aşıkları yine iş başında görende derki tv yi kendileri üretti toz konduramıyorlar :) biz yanık problemi var derken taşa tutanlar şimdi gelsinde aynı şeyleri bu konudada anlatsınlar..
  • quote:

Videoda 2016 oled demişsiniz.Ve 1-2 gün sonra yanık olmaya başlıyor diye yorum atmışsınız. Benim c7 nerdeyse 5 aylık oldu.Ama zerre logo mogo vs hiçbir şey yok. Benim tv asla fişten çekilmez ve manuel piksel temizlemeyi ayda bir yaparım. Eğer 2 günde yanık oluyorsa panel arızalıdır veya temporary image retention'ı yanma zannediyorsunuzdur.

• GT_55 kullanıcısına yanıt
    +tamam arkadaşım seninkinde olmayabilir. Benim aldığımda oldu. şimdi başkasında olmuyor diye ben kabulleneyimmi. yanık olduğunu logo yapışması olduğunu servis raporladı zaten bunu ben söylemiyorum. panel arızalıysa bunu alıp yenisiyle değiştirmesi lazım. Genel merkez Hayır bu değişime tabi değil sadece tv yi alıp temizleme yaparız. peki bu temizlemeden sonra bu sorun çozülecekmi cevap hayır 2 gün sonra tekrar olabilir.normalde tv de temizleme yapan proğram olması lazım. oda fabrika çıkışı olmadığını söylediler. buna rağmen değişim yapmadılar. Böyle bir şerefsizlikle karşı karşıya kaldık. Sonuçta 1,5 yıl mahkeme süreci tv nin parasını faiziyle geri aldık. Sony oled aldım oda 1 sene oldu ekran yanığı ve logo yapışması oldu. proğramla sildik çoğu kayboldu. tekrar arttı şuan serviste onlarda tam temizliyemediler genel merkezin kararını bekliyoruz. LG konusunda fazla iyimser olma inşallah başına kötü bir şey gelmez. Gelirsede Müşteri hizmetlerinin müşteriye nasıl tavırlı olduğunu görürsün. Ondan sonra küfür ağzından eksik olmaz.

• Sony ile yaptığımız görüşmede paranın iadesini talep ettim. Sony bugün aradı OLED AF 8 modelini yani bir üst modelini gönderebiliriz benim kararımı sordu bende kararsız kaldım. oled den korkuyorum aynı sorn çıkar diye Siz tv olarak ne önerirsiniz
  • AF8 hemen kabul edin dehşet tv dir c8’in rakibi 2018 model.
  • quote:

Oled tv nin sorunları bellidir, aynı kanalı saatlerce açık tutmayacaksın, tv yi fişten çekmeyeceksin, düzenli pixel temizleme yapacaksın. Bunları yapıyorsan 2017 modellerde sorun yaşama şansın çok az, 2018 modeller de ise çok çok zorlaman lazım.
    Birisi sık sık yapmak ekranın ömrü kısaltır diyo, birisi sık yapılmalı diyor.. Tam olarak hangi aralıklarla yapılması gerek acaba?? Kitapçığını kaybettim okuyan ya da ben kesin bilen biri varmı hangi aralıklarla temizleme yapılmalı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.