Şimdi Ara

LG LM serisi uydu ayarı kanal yükleme ve sorunları (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
392
Cevap
32
Favori
186.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende 55LM660S ve Dsmart modül kullanıyorum. Benzer sorunlar bende de var.
    Kanald hd ccturk hd movie smart gold hd gibi kanallarda bazen şifreli kanal hatası veriyor. Kanal ileri geri yaptığımda düzeliyor.
    Hadi bunlar neyse de Ntvspor hd ve 24kitchen fx hd foxcrime hd(bu tp de 8-9 kanal var) gibi kanallara bir bakıyorum kanal listesinden kaybolmuş. Tekrar taratıyorum ya da manuel aramadan ekliyorum geliyor.
    Bir bakıyorum kimi zaman 2 gün kimi zaman tvyi açıp kapayınca bu kanallar yine kaybolmuş
    Birşeyi daha farkettim bu tplerin bulundugu kanaldayken televizyonu kapatip actigimda bu kanallar listeden silinmis oluyor
    Hic boyle biseyle karsilaşan oldumu?

Araştırmalarım sonucunda sanırım bu sorunların hepsi tvnin uydu alıcısında fec ayarının olmamasınından kaynaklanıyor.LG güncellemeyle fec ayarı getirse bu sorunlar çözülebilir aslında.

Şifreli kanal sorunu ağ arama yöntemiyle halloluyor sanırım ama listeden kanal kaybolma sorunu için bir çözüm var mı
    Belli ki LG'nin LM serilerinde kendi uydu alıcısı çok kötü ve sorunları bitmiyor.

• arkadaşlar hwerşey iyi güzel de ben de 6 adet lnb var diseq te a-b-c-d şeklinde 4 seçenek var, dolayısı ile hiç bir uyduyu bulamıyorum, 4 lü diseq i rakınca 2 uydu dışarıda kalıyoır ama 8 liyi takınca hiçbir kanal gelmiyor, sanırım diseq 1.1 gibi bir şey olacaktı bununla ilgili ne yapacağız.
  • Arkadaşlar d-smartın 4-5 kanalı yine gitti.
    Daha önce önceki sayfalardaki önerilere göre fabrika ayarlarına dönüp tekrar tarattım.
    Kanalları sıraladım. Şimdi aynı şeyi tekrar yapmam gerek.

Bunun daha kolay bir yolu yok mu?
  • Çözdüm arkadaşlar.
    Demin otomatik arama yaptırdım. Yalnız kör arama işaretli değildi.
    "Mevcut kanallarınız silinmeyecek" uyarısı çıktı.
    Taramadan sonra eksik kanallar yerlerine geldi tekrar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mllm -- 3 Kasım 2013; 11:45:22 >
  • Bir hafta önce LG 32LN575S tv aldım servis sinyal yok diyerek uydu bağlantısını yapamadı ve siz kendiniz yapacaksınız diyerek çekip gitti. Uydu alıcısı merkezi sistem, aynı odada harici uydu cihazıyla tv izleyebiliyorduk, aynı cihazı 575S ye taktık yine sinyal yok diyor. Ertesi gün lg genel merkezi aradım ve fabrika ayarları-uydu ayarlarından disegc A yaptırıp tarayın dedi ve 500 küsur kanal buldu digitürk kanalları dahil. Akşam saatlerinde sinyal yok diyerek tüm kanallar gitti, yukarıdaki ayarları tekrar girmeme rağmen digitürk kanalları ve 6 trt kanalı hariç hiç bir kanalı bulamadı. Digitürk kanallarında da CI modülü yok diyor. Ertesi sabah aynı ayarları uyguladım ve tüm kanalları tekrar buldu. İlginç olan tv akşamları sinyal yok diyerek digitürkün kanalları hariç hiçbir kanalı bulmuyor. Çağırdığım 3 tamircide tv arızalı diyor, servis ise uydu sisteminiz arızalı diyor.
    Merkezi sistem uydu bağlantılarında bir sorun mu var acaba, kabloları mı değiştirsem yoksa tv yi servise mi göndersem.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetantepli

Bir hafta önce LG 32LN575S tv aldım servis sinyal yok diyerek uydu bağlantısını yapamadı ve siz kendiniz yapacaksınız diyerek çekip gitti. Uydu alıcısı merkezi sistem, aynı odada harici uydu cihazıyla tv izleyebiliyorduk, aynı cihazı 575S ye taktık yine sinyal yok diyor. Ertesi gün lg genel merkezi aradım ve fabrika ayarları-uydu ayarlarından disegc A yaptırıp tarayın dedi ve 500 küsur kanal buldu digitürk kanalları dahil. Akşam saatlerinde sinyal yok diyerek tüm kanallar gitti, yukarıdaki ayarları tekrar girmeme rağmen digitürk kanalları ve 6 trt kanalı hariç hiç bir kanalı bulamadı. Digitürk kanallarında da CI modülü yok diyor. Ertesi sabah aynı ayarları uyguladım ve tüm kanalları tekrar buldu. İlginç olan tv akşamları sinyal yok diyerek digitürkün kanalları hariç hiçbir kanalı bulmuyor. Çağırdığım 3 tamircide tv arızalı diyor, servis ise uydu sisteminiz arızalı diyor.
    Merkezi sistem uydu bağlantılarında bir sorun mu var acaba, kabloları mı değiştirsem yoksa tv yi servise mi göndersem.

varsa harici cihazla tekrar dene sinyal olduğundan emin olduktan sonra kabloyu tv ye tak tvyi fabrika ayarlarına döndür
    1. mesajdaki diseqc ayarlarını yap
    türksat A
    hotbird B
    eutelsat (dijitürk) C
    daha sonra ikinci resimli anlatımı uygulayarak kanalları yükleyebilirsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Kanalların FEC ayarı nasıl yapılıyor bilen var mıdır?
  • quote:

Bir hafta önce LG 32LN575S tv aldım servis sinyal yok diyerek uydu bağlantısını yapamadı ve siz kendiniz yapacaksınız diyerek çekip gitti. Uydu alıcısı merkezi sistem, aynı odada harici uydu cihazıyla tv izleyebiliyorduk, aynı cihazı 575S ye taktık yine sinyal yok diyor. Ertesi gün lg genel merkezi aradım ve fabrika ayarları-uydu ayarlarından disegc A yaptırıp tarayın dedi ve 500 küsur kanal buldu digitürk kanalları dahil. Akşam saatlerinde sinyal yok diyerek tüm kanallar gitti, yukarıdaki ayarları tekrar girmeme rağmen digitürk kanalları ve 6 trt kanalı hariç hiç bir kanalı bulamadı. Digitürk kanallarında da CI modülü yok diyor. Ertesi sabah aynı ayarları uyguladım ve tüm kanalları tekrar buldu. İlginç olan tv akşamları sinyal yok diyerek digitürkün kanalları hariç hiçbir kanalı bulmuyor. Çağırdığım 3 tamircide tv arızalı diyor, servis ise uydu sisteminiz arızalı diyor.

Sanırım senin sorunun yukarıda anlattığım sorun
    Bu lg tv uyduları diseq 1.1 desteklemiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 42 LM 670s .Ayar bölümünde uydu arama bölümüne girince şifre istiyor. Şifreyi ben koyduysam bile hatırlamıyorum. Fabrika ayarlarına dönmek için de şifre istiyor. Bunları nasıl kaldırabilirim?
  • arkadaşlar merhaba ;

acaba ingiltere,ispanya ligi gibi ligleri izleyeceğimiz şifresiz kanallar için ayarlayabileceğimiz bir uydu var mı ?

bendede lg 32la620s var yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Aynı sorun bende de var. Yalnız bende kanallar sabah akşam değil hiç bulunmuyor. Sadece digiturk kanalları ve TRT yi bulabiliyor.

Bende şöyle bir durum var. Sitede oturduğum için hattım merkezi sistem. Açıkçası disegc kaçta Türksat var bilmiyorum. Uydu ayarlama kısmında Türksat'ı seçince karşıma otomatik bir ayar getiriyor ve %60 seviyesinde sinyal alabiliyorum. Bu ayarlarla arama yapınca sadece Digiturk kanalları ve TRT ler geliyor. Türksat'ın belirttiği frekans olan 11844,V,2222 yi ayarlayınca hiç bir şekilde sinyal alamıyorum. Bütün disegc leri denedim bu frekansla ama hiç bir şekilde sinyal alamadım.

Aynı prizden Digiturk ve D-Smart çalışıyor. Sanırsam Digiturk Eutelsat'dan çalışıyor. Ben işi şansa bırakmamak için prizin diğer yuvasını da denedim (o yuvadan kapalı devre yayın alıyoruz), Türksat için %30 sinyal aldım. Bu sefer de sadece TRT ler geldi. Ama Türksat'ın belirttiği 11844,V,2222 frekansında yine sinyal yoktu.

Bu gün bu iş için saat 13:00 da TV başına geçtim, daha yeni pes ettim. Denemediğim yol kalmadı. Hafta içi site yönetimi ile bu konu hakkında görüşeceğim ama acaba sizce benim sorunum ne olabilir? Türksat 'dan sinyal alıp, Digiturk ve TRT lere erişebilirken, 11844,V,2222 'den sinyal alamamam bana ilginç geldi. Uydu işinde sıfır bilgiye sahip olduğumdan bunu mantıklı bir sonuca da yoramıyorum.

Yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

• ZeneX Z kullanıcısına yanıt
    merhaba sorununu çözer mi bilmiyorum ama, ben de LG 32LN575S tv sahibiyim ve yaklaşık bir aydır trt, bazı dini kanallar ve hotbird kanalları dışındaki kanalları izleyemiyordum; sık sık sinyal yok hatası alıyordum...bir umutla uydu ayarını tekrar kurcaladım türksat 10953 h 2222 frekansıyla otomatik arama yaptım. şuanda bir sorun yok.
    aynı zamanda dreambox kullanan biri olarak merkezi sistemde frekanslar farklılık gösterebiliyor (bu televizyonu henüz merkezi sistemde kullanmadım) bu yüzden tavsiyem manuel arama bölümüne girip oradaki frekansları ağ aramayı seçmeden ayrı ayrı taratmanız. baştada dediğim gibi kesin çözüm olur mu bilmiyorum ama denemekte fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strangelet -- 6 Ocak 2014; 20:21:22 >
  • lg 55la740 televizyonum var. kanallarda hd yayınları bulamıyorum. oto olarak yaptım fakat bulamadım yine hd yayınlar yok. hangi uyduyu seçmem lazım nasıl yapmam lazım bilgilendirirmisiniz.
  • 47LM660S tv de şu ara sık sık bazı kanalların sinyali gidip gidip geliyor. Diğer harici uyduda hiçbir sorun yok ve aynı hattı kullanıyorlar.

Tv 1 yıllık, bu sorun bi kaç haftadır vardı ama tvden olabileceği aklıma gelmiyordu, bu sorun neden oılabilir, nasıl çözebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByAdmin

47LM660S tv de şu ara sık sık bazı kanalların sinyali gidip gidip geliyor. Diğer harici uyduda hiçbir sorun yok ve aynı hattı kullanıyorlar.

Tv 1 yıllık, bu sorun bi kaç haftadır vardı ama tvden olabileceği aklıma gelmiyordu, bu sorun neden oılabilir, nasıl çözebilirim.

aynı hat derken
    Kabloyu tv den çıkarıp harici cihaza takıpmı deniyorsun yada çoklu lnb mi kullanıyorsun

• Merkezi sistem uydu var, diğer oda demek istedim. O odayada farklı kablo gidiyor tabi.
  • quote:

Merkezi sistem uydu var, diğer oda demek istedim. O odayada farklı kablo gidiyor tabi.

mümkünse tv yi diğer odada yada harici cihazı tv ye gelen kabloyla deneyin
    Tv ye gelen santral çıkışında veya kabloda sorun olabilir bunu anlamak için yazdığım şekilde deneyin sorunun tv de olup olmadığı belli olur

• Bu sorun bazı kanallarda beli belirsiz zamanlarda oluyor, dediğiniz sebepten olsa tüm kanallarda aynı sıkıntı yaşanmazmı?
  • quote:

Bu sorun bazı kanallarda beli belirsiz zamanlarda oluyor, dediğiniz sebepten olsa tüm kanallarda aynı sıkıntı yaşanmazmı?

yaşanmaz her kanalın sinyal seviyesi aynı değildir

• digitech kullanıcısına yanıt
    Digitech arkadasimizin anlattigi sekilde ayar yapip uydu ekledim ancak bi baktim butun kanallar var Ancak ULİSAL KANALLAR ATV,NTVSPOR,STAR,FOX FLN YOKTU MEGERSE TURKSATİN FREKANS AYARİ DOGRU ANCAK LMB AYARİ Mİ ONU VE HOTBİRT İ "B" OLARAK SECTİGİM İCİN TURKSAT KANALLARİNİ BULAMAMİS OTOMATİK ARAMADA OLMADİ DİYEN ARKADASLAR SANİRİM UYDU EKLERKEN BENİM GİBİ KÜÇÜK Bİ NOKTAYİ YANLİS GİRDİGİ İCİN OLMUYOR MAALESEF..
    TEKRAR OTO ARAMADAN ONCE TURKSATİ A YAPTİM DİGERİNİ B VE SON OLARAK HİTBRT UYDUSUNUDA "C" YAPTİM TOPLAM 3 UYDU EKLEMİS OLDUM VE ARAMA YAPARKEN KÖR ARAMA FLN SECTİM SONUC MÜKEMMEL:
    1200 ÜSTÜNDE KANAL VE 326 RADYO KANALİ BULDU..
    NTVSPOR,TRT HD,FİX,STAR,SHOW,KARDELEN TV GİBİ TAMDA İSTWDİKLERİM HEPSİNİ BULDU COK SÜKÜR ,... TESEKKÜRLER DİGİTECK KARDES :)))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.