Şimdi Ara

LG LM serisi uydu ayarı kanal yükleme ve sorunları (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
391
Cevap
32
Favori
186.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyi günler. Kolay gelsin. Sonunda böyle bir konu buldum.
    Bu televizyonu aldım. Yaklaşık 3-4 aydır kullanıyorum. Fakat bugün söyle bir sorunla karşılaştım; trt 1 hd frekansını gerekli yerlere girdim ve 2adet kanal geldi. Gayet güzel görüntü alıyorum. Fakat televizyonu kapatıp açtıktan sonra o iki kanal gitmiş oluyor, kanal numaraları ile birlikte. Her atışımda tekrardan kanalları getirmem gerekiyor. Bununla ilgili bir çözümü olan var mı dinlemek isterim.

Teşekkürler kolay gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete E.

iyi günler. Kolay gelsin. Sonunda böyle bir konu buldum.
    Bu televizyonu aldım. Yaklaşık 3-4 aydır kullanıyorum. Fakat bugün söyle bir sorunla karşılaştım; trt 1 hd frekansını gerekli yerlere girdim ve 2adet kanal geldi. Gayet güzel görüntü alıyorum. Fakat televizyonu kapatıp açtıktan sonra o iki kanal gitmiş oluyor, kanal numaraları ile birlikte. Her atışımda tekrardan kanalları getirmem gerekiyor. Bununla ilgili bir çözümü olan var mı dinlemek isterim.

tv yi fabrika ayarlarına döndürüp ikinci resimli kanal yükleme anlatımını uygula sorun düzelebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: digitech1122

quote:

tv yi fabrika ayarlarına döndürüp ikinci resimli kanal yükleme anlatımını uygula sorun düzelebilir

deneyeceğim teşekkürler :)

• quote:

quote:

Hocam teşekkürler son bir sorum olacak. Ayarlara giriyorum uydu ve kanal ekleme düzenlemeyede frekansı nereye gireceğim acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: jumong88

quote:

quote:

Hocam teşekkürler son bir sorum olacak. Ayarlara giriyorum uydu ve kanal ekleme düzenlemeyede frekansı nereye gireceğim acaba?

resimli anlatımda herşeyi yazdım manuel kanal aramada kanal ekleye diyeceksin konuyu dikkatli incelersen resimlede ayrıntılı olarak belli oluyor

• Arkadaşlar merhabalar.Bende 55lm860v tv var.Sitemde eutelsat,turksat,hotbird altyapısı mevcut.Ben de digiturk CI kart kullanıyorum.Problemim şu ki digiturk kanalları ve turksat kanalları tv de yüklü fakat digiturk kanalından herhangi bir turksat kanalına geçiş yaptıktan sonra tekrar herhangi bir digiturk kanalına dönüş yaptığımda hiçbir digiturk kanalını izleyemiyorum.Sinyal yok ikazı veriyor.Şimdilik çözüm tv'yi kapa-aç yaparak izlemek.Tabi bu durumda da sadece digiturk kanallarını izleyip turksata bakmıyorum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
  • Arkadaslar merhaba lm 640s cihazım var balkona kendi antenimi kurdum tv kendi uydusundan hiç bir kanal bulamıyor problem kablodamı diye kabloyu değiştirdimdaha sonra lnb yi degiştirdim durum aynı foruma baktığımda hep merkezi sistemle ilgili sıkıntılar anlatılmış acaba benim gibi anteni bireysel olanlar ne yapmalı teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: pilot0018

Arkadaslar merhaba lm 640s cihazım var balkona kendi antenimi kurdum tv kendi uydusundan hiç bir kanal bulamıyor problem kablodamı diye kabloyu değiştirdimdaha sonra lnb yi degiştirdim durum aynı foruma baktığımda hep merkezi sistemle ilgili sıkıntılar anlatılmış acaba benim gibi anteni bireysel olanlar ne yapmalı teşekkürler

Merhaba. Biz de bireysel antenle kullandik bir sure hic bir sorun yoktu. Lm 660 model.
    Komşunuzda filan uydu alicisi varsa onu evinize getirip deneyin. Kanallar onda gosterirse eger bir de tvnizi komşunuza (yani baska bir uydu antenine) goturup deneyin. Komşunuzun uydu alicisi sizde calisir ve sizin tvniz de baska uyduya bagliyken de kanal bulamazsa kesin tv sorunludur. Cok yeni aldiysaniz ayipli maldan degisim istersiniz, degilse arkadaki girişlerin bulundugu kismi yetkili servis ucretsiz degistiriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

forumda yazılanların hepsini denedim işin içinden çıkamadım.hep saçma sapan kanalları buluyor. a haber hd hariç başka hd kanal yok, star yok, ntv,ntv spor yok. sinyal 60-70 arası, sinyal kalitesi 80-90 arası ama hiçbir b.k yok sinir oldum artık mecbur birilerini çağıracağız acaba mahalledeki herhangi bir uyducu anlarmı yoksa lg servisinimi arayayım. kim ne kadar para ister

bende de sizin yaşadığınız aynı sorun oluştu. otomatik aramada 404 kanal buluyor ama ntv,ntvspor,cnbce,e2 ve star çıkmıyor. çözümü nedir acaba?

edit : bireysel tek çanak kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masterofdisaster84 -- 23 Haziran 2013; 17:35:09 >
  • Dostum yazdıklarını birebir uyguladım suanda %71 ve 922 kanal 261 radyo buldu taramanın bitmesini merakla bekliyorum bunların hepsini sadece bende olmayan kanal D yüzünden yaptım ins bu taramada bulur mesajı yazana kadar %73 ve 968 kanal oldu :):)

• Ustad teşekkürler sonunda kanal D ye kavuştum ayrıca genel kanal listesinde 520 kanal var içerisinde digiturk dahil

• Kanal değişim hızını nasıl bu duruma geldi bir çözüm yolu varmı önerebilecegin
  • quote:

Orijinalden alıntı: denetlemeci

Kanal değişim hızını nasıl bu duruma geldi bir çözüm yolu varmı önerebilecegin

nasıl yani hızlımı herhangibi birşey yapmadım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: denetlemeci

Kanal değişim hızını nasıl bu duruma geldi bir çözüm yolu varmı önerebilecegin

nasıl yani hızlımı herhangibi birşey yapmadım

Tabi hemde bayağı hızlı sanki harici uydu alıcısı varmış gibi... bende şuanda LA 660 s var kanal geçişlerinde senin videoda gösterdiğin hızın yanından bile geçemez
  • merhaba arkadaşlar,
    42la660s aldım.Şöyle bir sorunum var;
    Kanalları izlerken ara ara ekran kanal kararıp tekrar geri geliyor,(kanal değiştirmedeki gibi oluyor)
    4'lü lnb kullanıyoruz.Diğerlerinde sorun yok ve harici uydu alıcısı kullanıyorlar.
    TV yi almadan önce bend de harici uydu alıcısı(next) kullanıyordum ve böyle bir sorunum yoktu.
    Servis görmemiz gerek diyor ama sürekli yapmıyor bunu meret.
    Test edeceklermiş o da 5 gün sürüyormuş.
    Ne yapmam lazım, harici uydu alıcısı ile denemek en güzel çözüm müdür.
    Not:TV'de video vs izlerken ekranda kararma olayı olmuyor.
  • Herkese selamlar.
    Benim kullandığım LG55LM860 da Hama kumanda ile servis menuye giriyorum ancak lg'nin kumandasın dan setting tuşuna basınca birşey
    olmuyor.USB yedekleme menüsüne giremiyorum.
    LG LM860 Problemleri

ilk kurulum da sadece kablo DTV ve analog kurulup daha sonra sadece uydu yayını ekleyim dediğim de
    kablo tv kanallarını siliyor ve uydu kanallarını tarıyor.

Örnek input dan kablo tv seçili ve 6 numaralı kablo dtv kanal izlenmekte
    18. kanala geçmek istendiğin de ,
    ilk tercih olarak uydu alıcısının 18 numaralı kanalına geçiyor.

(Not kanal numaraları örnek sadece her kanal için aynı)

Kablo dtv kanal sıralama da yalnızca program numarasını değiştir var kaydırma veya taşıma özelliği yok.

Uydu kanal listesin de kanal silme yok.

Diğer markalardaki gibi kanal listesini usb'ye yedekleme veya usb'den Tv ye atma özelliği yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilhan78

merhaba arkadaşlar,
    42la660s aldım.Şöyle bir sorunum var;
    Kanalları izlerken ara ara ekran kanal kararıp tekrar geri geliyor,(kanal değiştirmedeki gibi oluyor)
    4'lü lnb kullanıyoruz.Diğerlerinde sorun yok ve harici uydu alıcısı kullanıyorlar.
    TV yi almadan önce bend de harici uydu alıcısı(next) kullanıyordum ve böyle bir sorunum yoktu.
    Servis görmemiz gerek diyor ama sürekli yapmıyor bunu meret.
    Test edeceklermiş o da 5 gün sürüyormuş.
    Ne yapmam lazım, harici uydu alıcısı ile denemek en güzel çözüm müdür.
    Not:TV'de video vs izlerken ekranda kararma olayı olmuyor.

Harici cihazla denemen gerek kanallarda donma kırılma olmazsa sorun tv dedir mecburen servise vereceksin başka çare yok

• quote:

Orijinalden alıntı: xloss

Herkese selamlar.
    Benim kullandığım LG55LM860 da Hama kumanda ile servis menuye giriyorum ancak lg'nin kumandasın dan setting tuşuna basınca birşey
    olmuyor.USB yedekleme menüsüne giremiyorum.
    LG LM860 Problemleri

ilk kurulum da sadece kablo DTV ve analog kurulup daha sonra sadece uydu yayını ekleyim dediğim de
    kablo tv kanallarını siliyor ve uydu kanallarını tarıyor.

Örnek input dan kablo tv seçili ve 6 numaralı kablo dtv kanal izlenmekte
    18. kanala geçmek istendiğin de ,
    ilk tercih olarak uydu alıcısının 18 numaralı kanalına geçiyor.

(Not kanal numaraları örnek sadece her kanal için aynı)

Kablo dtv kanal sıralama da yalnızca program numarasını değiştir var kaydırma veya taşıma özelliği yok.

Uydu kanal listesin de kanal silme yok.

Diğer markalardaki gibi kanal listesini usb'ye yedekleme veya usb'den Tv ye atma özelliği yok.

TV'de 2 tane farklı servis menüsü var USB yedek Alman için diğer menüye girmen gerek ben ses dosyası ile girdiğim için hama kumanda ile diğer menü nasıl açılır bilemiyorum
    Kanallar için uydu tarafında kanal silme maalesef yok

• Bende 42lm640s modeli var mesela Dost tv yi izlerken bir anda sinyal yok diyor ekran kararıyor Pamukkale tv geliyor .İşin tuhafı kanal listeside değişiyor kanal listesinde dost tv olan yere otomatik pamukkale tv geliyor ?
  • Yeni aldığım 32 LN575S tvme Dsmart modülü taktım, kanalların yerlerini de kendime göre sıraladım.
    Bu sabah baktığımda 56. kanalda bulunması gereken kanal yok. 56. kanal da yok aslında. Silmedim, başka yere taşımadım.
    Nereye gitti bu Discovery HD Showcase?

Edit: dikkat ederseniz 52, 53, 54, 60 ve 70 de yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mllm -- 13 Temmuz 2013; 12:34:23 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.