Şimdi Ara

------> ★ LG L90 ★ (LOLIPOP GELDİ!!!!)<-------

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.769
Cevap
16
Favori
83.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ------> ★ LG L90 ★ (LOLIPOP GELDİ!!!!)<-------

Telefon Özellikleri:

EKRAN:

IPS LCD capasitif dokunmatik ekran, 16M renk
    540 x 960 pixel, 4.7 inc (~234 ppi)
    Corning Gorilla Glass 2

HAFIZA:

microSD, ile 32 GB'a kadar arttırabilme.
    8 GB telefon belleği , 1 GB RAM

KAMERA:

8MP Oto Fokus Ve Led Flash , 1080p Video Çekimi
    Ön Kamera 1.3MP

İŞLEMCİ:

4 Çekirdek 1.2 GHz Cortex-A7

GPU Adreno 305

İŞLETİM SİSTEMİ:

Android OS, v4.4.2 (KitKat)

BATARYA:

Li-Ion 2540 mAh

Telefon henüz yeni çıktığından pek alanın olmadığını düşündüğüm için konuyu açtım almak isteyen , soru sormak isteyen arkadaşlar falan varsa yardımcı olmaya çalışırım.
    Başka alan arkadaşlarda olursa onlarda yardımcı olur böylelikle yardımlaşırız :)

932 TL ye aldım bu arada telefonu

Artıları Ve Eksileri:

+(Artı):

- Ekran kalitesi tatmin edici düzeyde ppi değeri yüksek olduğu için çoğu kişiye yeterli gelecektir.

- Batarya 2540 mAh henüz fazla test edemesem de bu telefon için ideal olduğunu söylemeliyim.

- Hoparlörden çıkan ses seviyesi de bana gayet iyi geldi.

-Kitkat ile geliyor olması da bence bir artısı. (ARTIK LOLIPOPLU :)) )

-Cheese Shutter özelliği (yani siz fotoğraf çekmek için herhangi bir tuşa basmadan sadece çizzz ya da lg gibi şeyler söyleyince otomatik fotoğrafı çekiyor.

- Knock on ve Knock Code

- QuickMemo , Qslide , QuickWindows Kılıf

-(Eksi):

- Bildirim ışığı maalesef yok.

- Işık sensörü yok. Otomatik olarak ışığı kısan ya da arttıran bir şey olmadığı için elle arttırabiliyorsunuz.

- Kamera da sadece 5 adet Mod mevcut.

İMZAMIZ:

[center][image]https://store.donanimhaber.com/9c/87/4a/9c874af83caff0cd012eade8b7e67e60.jpg[/image]
    [b][color=#FF0000]LG L90 Kullanıcı Kulübü[/color][link=http://forum.donanimhaber.com/m_91714068/tm.htm]
    4.7' | 540 x 960 IPS | Quad-Core 1.2 Ghz | Android 4.4 (KitKat) | 8 MP | Adreno 305
    [/b][/link][/center]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi knife130 -- 23 Nisan 2015; 23:50:17 >

• Buna kitkat geldiigine gore lg g pro lite ada gelir sanırım.

2.tel olarak kullandığım, g pro lite var evde bayildim desem yeridir. Cihaz in bataryasi super ekrani o cozunurluge ragmen sanarsib full hd. Ses kalitesi desen cift hoparlor ile mükemmel. Bu cihai bilmiyorum ama tasarim omarak nerdeyse g pro lite ile ayni.

Super cihazlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende gpro lite i avea bayiden 950 tl ye aldim

• İlk batarya deneyimlerim:

26 saat 11dk batarya kullanımı

Ekran kullanımı: 4 saat
    Telefon görüşmesi : 4.30 saat

%32 de sarja taktım.

Tahmini süre : 8.30 saat
  • hayırlı olsun bencede batarya acısından sevındırıcı bır cıhaz,paralelde 800 cıvarına bulunursa cıddeı bır alternatıf olur..
  • stevejones kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler gönlüm G2 deydi ama ilk çıktığı zamanlarda çok heves edip alamayınca sonradan soğudum sizede hayırlı olsun :)
    Evet aslında ederi 800 küsür olması gereken bir cihaz ama vergi falan filan derken 900 küsürü buluyor maalesef. :/
  • Güle güle kullanın. F/p ürünü sahiden
  • Güle güle kullanın. f/p ürün sahiden
  • bugün bimekste kurcaladım biraz çok hoşuma gitti bu cihaz 4.4.2 var üstünde knock on var kamera çok odaklı tam ozellıklerını bılmıyorum ama fiyatına göre güzel gibi geldi bana
  • LG L90 ve Samsung Galaxy S4 yanyana koydum sizler için

Sizce hangisi daha güzel gözüküyor ?
     ------> ★ LG L90 ★ (LOLIPOP GELDİ!!!!)<------- ------> ★ LG L90 ★ (LOLIPOP GELDİ!!!!)<-------

• depeche35 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler... Gerçektende f/p ürünü bir cihaz :)
  • fiyatına göre mantıklı bir cihaz.hayırlı olsun.
  • İyi bir telefona benziyor ama f/p olduguna katilmiyorum daha ucuz olmaliydi

• L90'ı ben de takip ediyordum, geçtiğimiz hafta, satın aldım.

Cihaz kesinlikle sizi yarı yolda bırakmayacak bir cihaz, başlıkta belirtildiği gibi bazı eksikleri var ama, üst düzey bir cihazdan ziyade orta segmentte bir telefonum olsun diyenler için İDEAL(f/p) bir cihaz kesinlikle... Telefonu almak isteyenlere faydalı olabilir düşüncesiyle ben de 9 günlük izlenimlerimi paylaşmak istiyorum:

- Android Kitkat (4.4.2) yüklü olması ilk avantajı, düğer cihazlar gibi Kitkat beklemek zorunda kalmazsınız...:)
    - Tasarımı sade ve şık, tuşlar da pek kaba olmadığından daha da kibar görünümlü bir telefon..
    - Telefonun genel kullanım performansı gayet iyi 4 çekidek kendini belli ediyor. (çift çekirdek olan bir önceki telefonum Xperia L' den çok daha iyi kesinlikle)
    - İnternet hızı tatmin edici..
    - Oyun performansı da gayet iyi, hemen hemen her oyunu oynayabilirsiniz. Real Racing 3'ü denedim, sıfır takılma ile oynanabiliyor..
    - Kamera odaklaması HARİKA diyebilirim, yakın çekimleri çok iddialı, dış ortamda kaliteli fotoğraflar çekebilirsiniz...Fotoğraf çekim hızı çok iyi, dokunduğunuz an görüntü alınmış oluyor..
    - Kamerayla full hd video çekimi de yapılabiliyor...
    - Hoparlörü hatırı sayılır derecede iyi..
    - Menü geçişleri gayet hızlı, kusursuz ve takıntısız, ekran efektleri ve sesler de oldukça keyifli..:)
    - Batarya kullanım süresi, bir önceki telefonum Xperia L' den daha iyi.. ( Normal kullanımlarda 2 günün çıkartılabileceğini de iddia ediyorum.)
    - Ekran paneli Ips olduğundan, renkler çok canlı ve güneşte de pek fazla sıkıntı yaşatmıyor..
    - Knock on ve knock code özellikleri çok kullanışlı, özellikle knock on özelliğine alıştığınızda diğer telefonları ekran açma kapama konusunda garipsemeye başlıyorsunuz.. :)
    - Telefonu kumanda olarak kullanabiliyorsunuz, denedim bildiğin uzaktan kumanda.. :)
    - Telefonda yüz sensörü var ve ekrana baktığınız sürece ekran kesinlikle kapanmıyor, ayrıca video izlerken kafanızı bi taraflara çevirdiğinizde videonu duraklaması özelliği de var..
    - Cihazı tek elle kullanma özeliği de mevcut..
    - Bataryası çıkabiliyor..
    - Telefonda Otg desteği bulunmuyor sanırım..(Şahsen pek de önemsediğim bir şey değil.)
    - Telefonda ışık sensörü de bulunmuyor, öyle ki yüz tanıma sensörünü koydukları için maliyetten kaçmışlar..
    - Maliyetten kaçmak için olsa gerek telefonda tuş ışıkları da mevcut değil, ama parlak tuş işaretleri olduğundan kullanımda sıkıntı yaşatmıyor kesinlikle..

Telefondaki 9 günlük kullanımdaki izlenimlerim bunlar, umarım satın almayı düşünenlere faydalı olur.. Soru alabilirim telefonla ilgili..

• formulacı F kullanıcısına yanıt
    Dostum öncelikle yardımcı olduğun için teşekkür ederim.
    Konuya pek giren ve ilgilenen yoktu sayende biraz daha ilgi artabilir.

Eklediğin artılara ve eksilere katılıyorum :)

Özellikle knock on'a öyle çok alışmışım ki elime başka telefon alınca hemen iki kez ekrana tıklayasım geliyor hatta bazen yanlışlıkla yapıyorum :D

Tek elle kullanım özelliği açtım ancak klavyeyi nasıl sağ ya da sol tarafa yatırabileceğimi çözemedim yardımcı olursan sevinirim :)

Henüz video çekip test etmedim fotoğraf çekimlerimde bazen gözüme çok iyi gelse de bazen nedense pek hoşuma gitmiyor ama yakın çekimlerde söylediğin gibi çok iddialı :)

Batarya da gün içinde elime sürekli almama rağmen gün sonunda %50-%45 civarında kalıyor yani rahatlıkla iki gün çıkarabilirsiniz...

Çektiğim bir kaç fotoğraf...

------> ★ LG L90 ★ (LOLIPOP GELDİ!!!!)<------- ------> ★ LG L90 ★ (LOLIPOP GELDİ!!!!)<-------

• orta segmentte güzel telefonlar çıkarmaya başladı lg.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • knife130 kullanıcısına yanıt
    l90da knock code ile beraber knock on da var mı? lgnin sitesinde sadece knock var olarak gözüküyor?

• Bildirim isigi olmamasi kotu. Otg destegi de olmaliydi.

• Yorumlarda bahsettiğimiz gibi evet knock on da var cihazda.
  • Tek elle kullanimi ben de cozemedim:)

Bir iki tane foto da ben paylasayim:

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.