Şimdi Ara

LG Hi-fi plus 32bit hi-fi dac işe yarar mı? (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
398
Cevap
20
Favori
42.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, ben bu dac 3-4 yıldır kulaklıkla kullanıyorum. ancak stereo sistemime bağlıyamıyorum. Bu dac'ı line seviyesinde kullanabilen var mı?

• Merhabalar,

Hem forumda hem de DAC dünyasında yeniyim. Mesajları okuyarak satın aldım cihazı.

Denildiği gibi Windows 10 hemen gördü cihazı ama her bilgisayarı açtığımda tak-çıkar yapmam gerekiyor.

Ayarlar için driver daha iyi olabilir yazılmış ama driver'ını bulmak imkansız gibi. Elinde cihazın driverı olan varsa ve paylaşırsa çok sevirinim.

• sudabalik S kullanıcısına yanıt

ÖM yolladım

• Amazon.com.tr'den Amazon dışı bir satıcıdan almıştım. Daha sonradan zar zor iade ettim işime yaramadığı için. Şuan stok bitik gözüküyor, yine de atıyorum dm'den linki (buradan atmak yasak mı bilmiyorum).

• Siyah Nur kullanıcısına yanıt

Sony MDR1-A kulaklık. Lenovo Thinkpad X1 Carbon 6th Gen bilgisayarım.

Edit: Şaka gibi, herşeyi yazmışım kulaklığı yazmamışım zamanında :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hackless -- 7 Mayıs 2022; 13:30:45 >
  • Siyah Nur kullanıcısına yanıt

Sony MDR1-A kulaklık. Lenovo Thinkpad X1 Carbon 6th Gen bilgisayarım.

Bu arada, ses farkı yaptı'ndan kastınız nedir? Çoğu kişi ses şiddetinin yükselmesini kaliteyle karıştırabiliyor. Ses kalitesi mi arttı, ses şiddeti mi arttı? Yoksa ikisi beraber mi?

• Bu cihaz hakkında bütün yazdıklarımı destekleyen güzel bir amazon.com.tr yorumu:

A.C

5 yıldız üzerinden 1,0

Harika ses, çok uğraştıran cihaz

Türkiye’de 27 Ağustos 2021 tarihinde değerlendirildi

Doğrulanmış Alışveriş

Öncelikle cihazın ses kalitesi gerçekten çok çok iyi. Fiyatının çok üzerindeki cihazlarla rekabet edecek seviyede.Bu DAC'ın hakkını verebilecek kulaklık/hoparlör ile kullandığınız zaman öncelikle ses çok berraklaşıyor. Basslar toparlanıyor ve daha tatlı oluyor. Uğuldayan basslardan kurtuluyorsunuz. Tizler daha ayrıntılı ve vokaller çok daha temiz oluyor. Genel olarak enstrüman ayrımını ve ses detayını çok iyi hale getiriyor. Buraya kadar tamam.

Bu cihazı nerelerde kullanabilirsiniz; LG G5 telefonunuzda, bilgisayarda, cep telefonunuzda vs vs.

Bilgisayar için Windows 10 üzerinde stabil çalışan bir sürücüsü yok ve sürücü olmadan bu cihazı kullanamıyorsunuz. Eski sürücüsü 2016 yılından kalma ve sürücüyü bulması çok zor. Sürücüyü kurup cihazı çalıştırsanız bile bilgisayarı her açıp kapatışınızda cihazı tekrar çıkarıp takmak ve açılmasını sağlamak gerekiyor.

Android telefonumda cihaz yanında gelen TypceC-MicroUSB kablo ile OTG çıkışından kullanabildim. Ancak özellikle Spotify'da nerdeyse dakikada bir anlık olarak ses bi gidip geliyor.

Bu gibi aşırı can sıkan ve insanı uğraştıran olumsuzluklarından dolayı cihazı iade ettim. Düzgün sürücüsü olarak müthiş kaliteli bir dac çipine sahip bir cihaz aslında.

@Siyah Nur @YordleKing and others.

• Arkadaşlar uzun zaman oldu konuyu açalı. Ben şuan bu dac ı üzerine volumio kurulmuş bir raspberry pi3 ile birlikte network player olarak kullanıyorum , aslında pc ile de büyük sorunlar yaşamadım ama pi3 ile cihaz gerçek performansına kavuşuyor. Ses kalitesi ve ses yüksekliğini ayırt edebilecek tecrübeye sahip biri olarak , ortalama stereo amfi ve hoparlör , cdp üçlüsü kullanıp , flac , dsd gibi formatlar için uygun fiyata hatırı sayılır ses kalitesinde çözüm arayanlar için pi3 ve lg dac ilaç niteliğinde bir ikili olacaktır

• mustyblack kullanıcısına yanıt

Merhaba, network player olarak kullandığınızda, amfi ile mi kullanıyorsunuz? Ben stereo amfime giriş yapamamıştım.

• abacus kullanıcısına yanıt

Evet stereo amfiye bağlıyorum , kaynak cihaza (pc , telefon , pi3 gibi) dacı bağladıktan sonra bir ucu 3,5 mm kulaklık jackı diğer ucu rca olan bir kablo ile stereo amfiye bağlayabilirsiniz. Eğer bu şekilde bağlayıp ses alamıyorsanız dac ile kaynak cihazı bağladığınız kabloda sorun vardır

• Elimdeki pre-anfinin çalışıp çalışmadığını anlamak için bir midimüzik setine ya da entegreamfiye bağlasam olur mu? Power amfi yok da.

• MERNEPTAH kullanıcısına yanıt

hocam iyi günler özel mesaj attım ama görmediniz. birde buradan yazayım dedim. direnç kablosunu samsunda nereye yaptırdınız? grupta bilen bir arkadaş görür belki cevap verir. Haftaya samsuna gidiyorum gitmişken yaptırmak istiyorum. inşallah bilen birisi vardır.

• ilkerinanç kullanıcısına yanıt

Hocam s.a elinizde duruyorsa bozuk halini alabilirim.

• Arkadaşlar selam. Elinde bozuk olan varsa özel mesaj gönderebilir mi. Bozuk ta olsa yedek parça için ihtiyacım oluyor. Değerlendirebilirsiniz.

• hackless H kullanıcısına yanıt

Bu yorum benim yorumum zaten   

• buraoca2 kullanıcısına yanıt

Hocam selam, aradan cok uzun zaman gecmis, benim gibi mi6 tecrubesi olan birine danismak istedim. Bu lg dac, mi6 icin halen alinirmi sizce, ikinci elleri 300tl olmus malesef almaya deger mi ? Cok bisey katiyor mu?

• Elinde cihazın driverı olan varsa ve paylaşırsa çok sevirinim.

• King floyd kullanıcısına yanıt
  • Android telefona bağlamak istiyorum ancak kablom yok, hangi kabloyu almam gerek bilen var mı?

• nir-vah-nah N kullanıcısına yanıt
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.