Şimdi Ara

LG Hi-fi plus 32bit hi-fi dac işe yarar mı? (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
398
Cevap
20
Favori
42.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgisayarımda fark yaratmadı, telefonumda çalışmadı. Kulaklığım Sony MDR1-A, bilgisayarım Lenovo Thinkpad X1 Carbon 6th Gen, telefonum Xiaomi Redmi Note 9 Pro, uygulama Tidal, kablom Logitech MX Master 3'ün type C to A kablosu, yani epey kalitelidir diye düşünüyorum.

Sürücüleri otomatik kurdu. Bilgisayarda Tidal'da bir çok Master kalitesinde şarkıyı ve indirilmiş loseless FLAC kayıtları DAC'lı ve DAC'sız büyük bir titizlikle dinledim kayda değer hiçbir fark duyamadım. Belki çok minimal düzeyde sesleri daha dengeli, düz veriyor, psikolojik de olabilir. Windows ses ayarlarından 32 Bit en yüksek kalite seçiliydi. Telefonuma takınca ise sesle ilgili herhangi bir uygulama ya Oynat'ı algılamıyor ya donuyor. Mesela Tidal açıkken cihazı takarsam donuyor, kapat aç yapınca Tidal logosunda kalıyor. Telefonuma OTG ile bağladım bu arada.

Ses konusunda henüz yeni araştırmalar yapan bilgisiz biri olarak sadece tahmin yürütüyorum: Muhtemelen bu cihaz ucuz veya eski cihazlarda işe yarıyor. Bu çıkarımı neden yaptım derseniz. İlki, okuduğum yorumlarda gördüğüm kişilerde ekipmanlar hep ya düşük ya orta seviye. Üst donanımlarda deneyenlerde ya az gelişme ya hiç gelişme olmadığını okudum ya da öyle denk geldim. İkincisi, benim elimdeki notebook sağlam bir alet ve kendi hoparlöründe 24 Bit seçenek zaten aktif(miş, ben de şimdi gördüm). Muhtemelen içinde kaliteli bir ses kartı (sistemi, her ne ise) var ki ben durumu böyle açıklayabildim. Eğer çıkarımım yanlış ve başka bir sebebi var ise lütfen bilgili arkadaşlar ben dahil herkesi aydınlatsın.

Her yerde aşırı övgüsünü okuduğum için büyük beklentiyle aldığım cihazı malesef iade ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hackless -- 7 Mayıs 2022; 13:29:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hackless

Bilgisayarımda fark yaratmadı, telefonumda çalışmadı. Kulaklığım Sony MDR1-A, bilgisayarım Lenovo Thinkpad X1 Carbon 6th Gen, telefonum Xiaomi Redmi Note 9 Pro, uygulama Tidal, kablom Logitech MX Master 3'ün type C to A kablosu, yani epey kalitelidir diye düşünüyorum.

Sürücüleri otomatik kurdu. Bilgisayarda Tidal'da bir çok Master kalitesinde şarkıyı ve indirilmiş loseless FLAC kayıtları DAC'lı ve DAC'sız büyük bir titizlikle dinledim kayda değer hiçbir fark duyamadım. Belki çok minimal düzeyde sesleri daha dengeli, düz veriyor, psikolojik de olabilir. Windows ses ayarlarından 32 Bit en yüksek kalite seçiliydi. Telefonuma takınca ise sesle ilgili herhangi bir uygulama ya Oynat'ı algılamıyor ya donuyor. Mesela Tidal açıkken cihazı takarsam donuyor, kapat aç yapınca Tidal logosunda kalıyor. Telefonuma OTG ile bağladım bu arada.

Ses konusunda henüz yeni araştırmalar yapan bilgisiz biri olarak sadece tahmin yürütüyorum: Muhtemelen bu cihaz ucuz veya eski cihazlarda işe yarıyor. Bu çıkarımı neden yaptım derseniz. İlki, okuduğum yorumlarda gördüğüm kişilerde ekipmanlar hep ya düşük ya orta seviye. Üst donanımlarda deneyenlerde ya az gelişme ya hiç gelişme olmadığını okudum ya da öyle denk geldim. İkincisi, benim elimdeki notebook sağlam bir alet ve kendi hoparlöründe 24 Bit seçenek zaten aktif(miş, ben de şimdi gördüm). Muhtemelen içinde kaliteli bir ses kartı (sistemi, her ne ise) var ki ben durumu böyle açıklayabildim. Eğer çıkarımım yanlış ve başka bir sebebi var ise lütfen bilgili arkadaşlar ben dahil herkesi aydınlatsın.

Her yerde aşırı övgüsünü okuduğum için büyük beklentiyle aldığım cihazı malesef iade ediyorum.

Magnat Tempus 33 hoparlör seti ile sesteki iyileştirmeyi hemen farkettim. bir önceki mesajımda görebilirsiniz.

Giriş seviyesi kulaklığım KZ ES4'te dahi ses farkını anlayabiliyorum. Üstelik tidal vs kullanmadan sadece spotify ile. Bilgisayarda ve telefonumda ciddi ses farkı yaptı bende. Anakartım MSI b450 M-pro, telefonum realme 3 pro.

dinlediğiniz kulaklık/hoparlör nedir merak ettim?

• quote:

Orijinalden alıntı: hackless

Bilgisayarımda fark yaratmadı, telefonumda çalışmadı. Kulaklığım Sony MDR1-A, bilgisayarım Lenovo Thinkpad X1 Carbon 6th Gen, telefonum Xiaomi Redmi Note 9 Pro, uygulama Tidal, kablom Logitech MX Master 3'ün type C to A kablosu, yani epey kalitelidir diye düşünüyorum.

Hocam nereden aldınız merak ettim. Link atar mısınız?

• Elimde halen o cihaz kutusu açılmamış jelatinli bir bir biçimde bulunmaktadır. İletişim için duransafak91@gmail.com atabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar dün itibariyle lg dac ı , raspberry pi tabanlı volumio işletim sistemiyle birlikte network player olarak kullanmaya başladım , ilk izlenimlerim gayet iyi spotifyla bile pürüzsüz berrak bir ses alıyorum. dsd ve flac parçalarla da denemeler yapıyorum şuan için herşey olumlu

• 100 TL'ye satan varsa iletişime geçebilirsiniz. Bir tane de ben almak istiyorum. İyi günler.

• omerxa O kullanıcısına yanıt

Birkaç hafta önce Amazon.com'da ₺160'a satıldı. Maalesef hemen bitti.

• arkadaşlar bende bu cihaz var çok eskiden bilgisayara takıp flac bi parçayla denediğimde inanılmaz yüksek bir ses alıyordum hatta arada çok daha az geliyordu sanki bi temassızlıktan gibiydi. Şu anda da aynı kulaklıkla ( Audio Technica mx40) deniyorum ve o zamanki kısık sesli hali geliyor o seviyeyi hiç unutamıyorum sesi fullediğimde kulakları acıtacak seviyeye çıkıyordu driver falan bile kurdum ama nafile sizce sebebi ne olabilir?

• @MERNEPTAH Hocam Hala kablo var mı ? Varsa düşünüyorum.

• Hifiplus satın almak isteyen varsa mesaj atabilir, temiz az kullanılmış ,
    200tl pazarlık söz konusu değil.
    Kutusu mevcuttur.
    0534-969-13-00

Havale sonrası başka illere PTT den kargo yapabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solideo -- 6 Ekim 2021; 15:0:59 >
  • Bu cihazı telefona nasıl bağlayacağım abilerim biraz bilgi verirseniz sevinirim

• Bu üründen hala satan var mı? Ciddi alıcıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: enriko aliberti

Bu üründen hala satan var mı? Ciddi alıcıyım

Hocam konudaki çoğu arkadaşlara direnç kablosunuda ben yaptırdım elimde 2 adet hifi plus var kablo ile birlikte 250 TL yapabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERNEPTAH -- 13 Kasım 2021; 15:45:42 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • bu cihazı telefona bağlamak için iki ucu type-c aparat aradım bulamadım. 1 m kablo aldım ama çok uzun geliyor, telefon+1 metre type c kablo + lg dac + monster kablo + kulaklık kablosu = intihar bombacısı tiplemesi

type c to type c aparat önerebilecek var mı ya da kısa kablo da olur.

• YT kullanıcısına yanıt

Micro USB'den Type-C'ye çeviren aparatlar uymuyor mu hocam? Ben de aynı durumdayım, cihazı kullanamadım hala.

• The Conqueror kullanıcısına yanıt

Benim telefonun çıkışı type c, cihaz da type c, iki tarafı type c olan aparat lazım. Kablo aldım öyle kullanıyorum. Micro usb kullanmadım, bilemiyorum o yüzden. Ama kablo ile çalışır. Aparatı denemek lazım.

• Yeni anladım demek istediğini, olabilir bence. Ama yine kablo ile kullanmış oluyoruz. Benim istediğim direkt kablosuz bağlamaktı aparat ile ama o da telefon cebe girdiği için pek kullanışlı olmayacak sanıyorum.

• kanta. kullanıcısına yanıt

Hocam merhaba, peki Type-C girişli telefonda kullanırken hangi kabloyu tercih etmeliyiz? Cihazın içinden çıkan kabloya micro-usb'den çeviriciler verimli olur mu?

• Merhaba benim telefonum da Type-C girişli. İki ucu Type-C kablo ile kullanıyorum, micro usb'den çevirici ile de kullandım dac çalıştığı sürece verim veya kalite sorunu olmaz ama her kablo, çevirici ile çalışmıyor malesef. Ben de 3 adet micro usb çevirici var 1 tanesi çalışmadı.

• Arkadaslar elimde 1 adet mevcut bir iki kere kullanildi isteyen olursa iletisime gecebilir..

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.