Şimdi Ara

★★★★ LG G7 ThinQ ANA KONU ★★★★ (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.021
Cevap
82
Favori
543.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam çok saçma bir durum bu... Ocak 2019 da temmuz 2018 güvenlik yaması ile kalan tek 2018 amiral gemi telefonu bu olsa gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba yaklaşık 2 aydır kullanıyorum bu telefonu. gayet hoş fiyatına ve özelliklerine göre bence alınabilecek en iyi ürün. 3300 liraya aldım kvk garantili.

uzaktan ses tanıma olayını tam çözemedim yanlız. diyelim ki arabadayım ve bu özelliği kullanmak istiyorum. sesimi daha önce bir yere kayıt etmemmi gerekiyor. ya da sihirli bir sözcük mü var
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahallenin_delisi

Android pie den bi haber yok mu? Gerçi tel de sıkıntı yok ama yine de pie gelsin artık.
    Kore'de beta olarak kullanımda. Bence bize de kesin gelecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asiboldon

Kore'de beta olarak kullanımda. Bence bize de kesin gelecek.

Alıntıları Göster
    Umarım en kısa zamanda gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozoz15

merhaba yaklaşık 2 aydır kullanıyorum bu telefonu. gayet hoş fiyatına ve özelliklerine göre bence alınabilecek en iyi ürün. 3300 liraya aldım kvk garantili.

uzaktan ses tanıma olayını tam çözemedim yanlız. diyelim ki arabadayım ve bu özelliği kullanmak istiyorum. sesimi daha önce bir yere kayıt etmemmi gerekiyor. ya da sihirli bir sözcük mü var
    merak ettim cidden yardımınıza ihtiyacım var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozoz15

merhaba yaklaşık 2 aydır kullanıyorum bu telefonu. gayet hoş fiyatına ve özelliklerine göre bence alınabilecek en iyi ürün. 3300 liraya aldım kvk garantili.

Kilit ve güvenlik bölümünden 3 biyometrik kilit açmanın hepsini tanıtabilirsiniz. Ses tanıma da bunlardan biri. Size 4 defa aynı cümleyi; mesela "kilit aç" kaydettirip bu özelliği aktif hale getirmenizi sağlıyor. Telefon ekranı kapalıyken bu cümle ile kilit açılıyor.

Ben 3'ünü de aktifleştirdim. Hangisi o an daha uygunsa onu kullanıyorum.

Bu arada bir iki püf:

-Ses tanımada ses taklit edilebildiği için sadece ekranı açmak için kullanabilirsiniz.

-Normalde güç tuşuna basıp ekranı yüzünüze tutunca ekran açılıyor. Ama ayarlarsanız telefon ekranı kapalıyken de açılabiliyor. Elinizdeyken yüzünüze çevirince kilit açılıyor. Ancak telefon hareksizken yüzünüzü gösterirseniz kilit açılmıyor. Mesela masadaysa yüzünüzü gösterip ekrana 2 kere tıklayınca kilit açılıyor.

-Yüz tanıma iyileştirme yapıp, gözlüklü, şapkalı vs hallerinizi de kaydedebilirsiniz.

-Yüz tanımada isterseniz sadece kilidi açmasını sağlayabilirsiniz. Kilit açıldıktan sonra kilit ekranında kalacak. İsterseniz ekranı kaydırarak ana ekrana ulaşabilirsiniz.

-"Okay google" TR'de çalışmadığı için G.Asistan tuşu çok faydalı oldu. Bir eliniz doluyken tuşa basıp komutunuz bitene kadar bırakmayın. Bir nevi bas-konuş gibi. Mesela markettesiniz "Alışveriş listemi göster", araçtasınız "spotify aç" "sonraki şarkıya geç" "yandex navigasyon aç" , çağrı için "Ahmet Yılmaz ara", yayasınız ya da bisikletleyseniz "Buca'ya nasıl giderim" deyip Moovit uygulaması ile alternatif yol veya toplu taşıma sonuçları alabilirsiniz, bisikletteyken "strava aç" vs vs vs., "el feneri aç" "el feneri kapat" vs vs..

Yani bence "google asistan tuşu" çok gerekli ama çoook

• asiboldon kullanıcısına yanıt
    teşekkürler yardımınız için.

okay google da çalışsaymış iyiymiş ama
  • Bende çıktığından beri G7 kullanıyorum, gayet memnunum. Sorusu olan varsa tecrübem kadar cevaplayabilirim.

1 ekran

2 arka kamera

3 boombox speaker gerçekten başarılı

• quote:

Orijinalden alıntı: incorsn

Bende çıktığından beri G7 kullanıyorum, gayet memnunum. Sorusu olan varsa tecrübem kadar cevaplayabilirim.

1 ekran

2 arka kamera

3 boombox speaker gerçekten başarılı
    merhaba hocam. ön kamera nasıl? yorumlayabilir misiniz?
  • Merhaba,

Ön kamera gündüz çoğu cihazdan iyi ama akşam evde veya loş ışıkta çekecekteseniz rakiplerinden daha kötü. Genel anlamda sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Gündüz performansı sizi yeterince tatmin eder

• quote:

Orijinalden alıntı: mahallenin_delisi

Umarım en kısa zamanda gelir.

Alıntıları Göster
    Şunu buldum

https://www.xda-developers.com/lg-android-pie-update-roadmap-g7-q1-2019/

Martın başından itibaren dağıtılacakmış

• ironman kullanıcısına yanıt
    Yardımcı olayım ne gibi fikir ?
    Rengi soruyorsanız bence en güzel yakışan renk mavi diye düşünüyorum. Gri rengide güzel duruyor.
  • Arkadaslar benimde lg g7 almaya niyetim var fakat en cok merak ettigim konu su lg g7 de veya g3 de vr farki varmi veya g3 alsak g7 ddki gibi goruntu verirmi kablolu oldugu icin soruyorum ve samsung vr dan daha guzel mi goruntusu

• Mavi kullanmayı düşünürken bu seferde G8 tanıtım bilgisi geldi.
  • Bana siyah denk geldi alırken ama mavi kesinlikle daha güzel

• ironman kullanıcısına yanıt
    Alınabilir seviyeye gelmesi için rahat rahat 1 senesi var. LG pahalı çıkartıyor malum. Tanıtılma haberleri daha yeni çıktı. Tanıtılması Mart ayını bulur satışa çıkışı Mayıs desek, alınabilir seviyeye gelmesi sene sonunu bulur. Telefon almaya niyetlenmiş biri için 1 sene beklemek uzun süre. Ben mavi aldım memnunum. Mavi ve gri rengi en güzel renkler. Siyah çok basit duruyor bana göre ama zevk meselesi. Siyahı daha güzel bulanda vardır elbet.
  • Nerden nereye , şu telefonun konusunu ben açtım daha sonra s9+ denemek için satmıştım , s9+ ile cok mutlu olmama rağmen eşimin isteği üzerine onu kıramadım ve hediye ettim. Daha sonra Mi8 aldım ama Netflix hd sorunu ve müzik kalitesinden dolayı Mate 10 denemeye karar vermişken son anda fikir değiştirip tekrar G7 aldım.

Ekran kalitesi , Müzik kalitesi beni tekrar geriye çeken ilk 2 sebebdi. ben bu cihaz için cok guzel kılıflar almıstım alixexpressden ama sonra satarken vermiştim , kılıf olarak yurtıcınden alabileceğim ne önerirsiniz arkadaşlar ?
  • Arkadaşlar ekrana çift tıkladığımda açılıyordu eskiden şimdi açılmıyor nereden ayarlıyorduk?

• __Nikolaus__ kullanıcısına yanıt
    G7 yi S9 Plus la karşılaştirirsak ne dersiniz hocam. Bende şuan G7 S8 ve bir kac saate s9 Plus olacak. S8 yolcu. S9 Plus ile G7 yi kiyaslayabilirmisiniz tecrubelerinizle

• ONUR_345241 kullanıcısına yanıt
    Tabi ki hocam 2 cihazıda detaylı olarak kullandım.

Kamera konusunda kesinlikle S9+ , aradaki farkı günışıgında fark edemezsiniz bunu belirteyim , az ışıklı ortamlarda S9+ farkını koyuyor. Ama şöyle birşeyde var G7 de geniş açı lensi varki bircok telefonda olmayan bir özellik bu konudada s9+ dan daha iyi.

S9+ Kulakiçi kulaklık , hoparlör ve Bt konusunda oldukça iyi , Ama G7 bu konuda efsane.

Akıcılık bakımından arada fark yok , S9+ ın +2 gb ramlik avantajını kullanımda fark edemedim.

Yüz tanıma G7 de daha hızlı ayrıca sesle açma artısıda var pek kullanılmasada

Ekran olarak G7 cok başarılı ama ben amoled ekranları daha cok beğeniyorum.

Pil olarak S9+ daha yüksek olmasına rağmen benim kullanımımda G7 daha fazla gitti.

Yazılım konusunda samsung daha başarılı , s9+ android 9 u aldı , G7 marttan önce almaz.

G7 daha hafif ve şık

G7 işlemcisi daha iyi.

Aradaki farklar bunlar.

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.