Şimdi Ara

lg g3 MAVİ EKRAN HATASI ACİL YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
84.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR LG G3 MAVİ EKRAN HATASI VAR. AÇILIYOR 10 SN CİVARINDA MAVİ EKRANA GEÇİYOR. BAZEN CİHA ISINMIŞSA HEMEN MAVİ EKRAN HATASI VERİYOR . BUNUN SIKINTISI AZILIMSALMI. BEN RAMDEN KAYNAKLANDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM. ÇÖZÜM LÜTFEN

• Kardeşim bende de aynı sorun var. Sanırım batarya ölmüş. Çünkü bugün telefonu açmayı denedim açıldı bi süre kapanmadı sonra batarya çıkartıldı telefon kapanıyor dendi. Açmayı tekrar denedim mavi ekran geldi sadece. Başka bataryayla telefonu açmaya dene eğer sorun çıkmazsa yeni batarya al. Ama eğer başka bataryayla açmana rağmen hala mavi ekran oluyorsa garantisi varsa garantiye yoksa teknik servise ver.
    DİPNOT: LG G3 ALMAYI DÜŞÜNENLER İYİ DÜŞÜNSÜNLER. BEN ALDIĞIMA ÇOK PİŞMANIM. ETRAFIMDA LG G3 KULLANANLARIN HEPSİ LG G3'TEN ŞİKAYETÇİ. ALMAK İSTEYENLERE TAVSİYE ETMEM.
  • bu konu hakkında bilgisi olan varmı bende de ekran sade mavi oluyor ve reset attıktan sonra "demigod crash handler" hatası veriyor ne olabilir acaba ?
  • hocam sorun neymiş çözdünüzmü açil yardım lütfennn
  • Bende de aynı problem oldu internette doğru düzgün cevap bulamamıştım. Sıvı temasına bağlı anakartın bir kısmında arıza olduğunu söylediler. O kısım değişti. 100 tl ödedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorunun bataryadan olduğunu sanmıyorum mavi ekran hatası veriyosa parçada bi sıkıntı vardır teknik servise götür.
  • Geçenlerde benim de başıma geldi böyle bi sorun.söylenen genelde anakart ya da emmc sorunu.yabancı sitelerde anakartın fırına atıldığını gördüm ve genelde çözüm olmuş. bende anakartı söktüm 190°C da ısıttığım fırında 9 dk beklettim.ve telefon açıldı.bu yöntem genel olarak anakart problemlerinde kullanılıyor.sıfır masrafla telefona kavuştum.umarım birilerinin işine yarar.

• AYNI SORUN BENİM BAŞIMA GELDİ. CİHAZ MAVİ EKRAN HATASİ VERİP KİTLENİYORDU. DEVAMLI 10.11.2016 tarihinde LG YETKİLİ SERVİSE VERDİM. GARANTİSİ DEVAM ETTİĞİ İÇİN SERVİS ANAKART SORUNU OLDUĞUNU VE DEĞİŞİM KARARI VERDİKLERİNİ BİLDİRDİ. 26.11.2016 TARİHİNDE LG G4 CİHAZLA DEĞİŞİMİ YAPILDI.GARANTİSİ DEVAM EDENLER İÇİN BİLGİ.(0850-811-6543 NOLU LG DEĞİŞİM HATTINDAN DA SÜRECİ TAKİP EDEBİLİYORSUNUZ)
  • ÇÖZÜM BURADA ..!!!
     lg g3 MAVİ EKRAN HATASI ACİL YARDIMaynı sorun bana da geldi lg 4gc sorun donanımsal çıktı ..hallettim aşağıdaki resimdeki parçayı değiştirdim düzeldi. bu parça şarj sistemi ile ilgilidir zaten bi arkadaş ta bataryadan bahsetmiş yani bu cihazlarda bu tür arızalar şarz sistemi ile alakalı oluyor.
  • Batman10 B kullanıcısına yanıt
    Yorumunuz icin sağolun :)
    Cihazı söküp anakartı fön makinası ile ısıttım ve cihaz çalıştı :)

• batuhan052 kullanıcısına yanıt
    Bende de aynı sıkıntı oldu. Mandalla eMMC yongasını anakarta tutturup 1-2 dakika sıcak fön yaptım. Çalıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atillagunes

ÇÖZÜM BURADA ..!!!
     lg g3 MAVİ EKRAN HATASI ACİL YARDIMaynı sorun bana da geldi lg 4gc sorun donanımsal çıktı ..hallettim aşağıdaki resimdeki parçayı değiştirdim düzeldi. bu parça şarj sistemi ile ilgilidir zaten bi arkadaş ta bataryadan bahsetmiş yani bu cihazlarda bu tür arızalar şarz sistemi ile alakalı oluyor.

bu parçanın adı nedir
    nereden temin edebiliriz
    aliexpress linki falan varsa güzel olur

• Merhaba arkadaşlar ben bu sorunu şu şekilde hallettim.
    Cihazı açtım anakartı söktüm anakart üzerindeki bir cipi ısıtarak telefonu çalışır hale getirdim cihaz şuan çalışıyor ama ne kadar çalışır bilemiyorum test edip göreceğiz bu işi yaparken bir video hazırlayıp kanalıma attım umarım sizinde işinize yarar.
    https://www.youtube.com/watch?v=AJfqDn1DFg4

Tamir Eden Adam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhan0052 -- 24 Şubat 2017; 8:58:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhan0052

Merhaba arkadaşlar ben bu sorunu şu şekilde hallettim.
    Cihazı açtım anakartı söktüm anakart üzerindeki bir cipi ısıtarak telefonu çalışır hale getirdim cihaz şuan çalışıyor ama ne kadar çalışır bilemiyorum test edip göreceğiz bu işi yaparken bir video hazırlayıp kanalıma attım umarım sizinde işinize yarar.
    https://www.youtube.com/watch?v=AJfqDn1DFg4

Tamir Eden Adam

bu ped i nerden buldunuz?
  • özket kullanıcısına yanıt
    n11 de falan var
  • Bende mavi ekran sorunu yaşıyorum, fön makinesiyle biraz tuttum, çalıştırdım çalıştı fakat daha sonra tekrar kapanıp mavi ekrana geçti. Acaba yeteri kadar ısıtmıyor muyum? Yoksa termal pad koymadığım için mi?
  • böyle bir problemle ilk defa karşılaşıyorum ama karşılaştık işte :(

telefon açılmıyor sürekli logoya kadar gelip tekrardan açılıyor ...

servise götüren oldu mu bu hata için? Ne kadar fiyat çekiyor insafsızlar?
  • Şu videodaki işlemi yaparsanız sorun düzelebiliyor. Ama işlemcinin altını iyice doldurun.

https://youtu.be/tNoPq9-ZuuQ

• gece yatmak üzereyken karşılaştığım durum.
    yaklaşık 2 yıldır kullandığım telefon aniden mavi ekran verdi uyutmadı bütün gece çözüm arayışım sonucu.
    buradaki ve guguldaki video ve yorumlar sonucu işlemci (gpu da olabilir) ile ekran arasına veya işlemcinin üzerindeki harddisk üzerine termal ped koyularak sorunun çözüldüğünü gördüm. hatta videonun birinde harddiski ısıtıyordu elemanın biri. mantığı çözemedim.
    termal ped siparişi verdim bugün ancak sabredemedim. işlemcinin (veya gpu) altına kağıt katlayıp koydum ve telefon açıldı. 2 saattir bu şekilde kullanıyorum bir sorun yok. kağıt tutuşmaz umarım
    hala mantığı çözebilmiş değilim. yarın termal ped gelsin onu koycam kağıt yerine.
    (buarada ekran hafif dışa doğru çıktı çok az. hiç açılmamasından iyidir sanırım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rizaun -- 25 Eylül 2017; 15:12:57 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.