Şimdi Ara

★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★ (3611. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72.620
Cevap
379
Favori
2.297.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 36093610361136123613
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bi süre sonra yine aynı sorun çıkıyor ama aynı yöntemi uygulayıp devam edebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kamera ile zoom yaparken kamera bozuldu, karmaşık, 3 lü 4 lü görüntü veriyor artık, kullanılmaz halde. Başına gelen yada ne yapılabileceğini bilen var mı?
  • alicanveliy A kullanıcısına yanıt
    Hocam sıkıntı olmasın sonra. Telefon benim değil. Playstore dan falan nasıl işlem yapacak? Bir deneyelim tabi de.

Zaten direk kaldır çıkmıyor. Güncellemeleri kaldır diyor. Tamam deyince silinmiş görünüyor o listeden ama.
  • sonbahar78 kullanıcısına yanıt
    Google Play store u kaldırdığınız zaman uygulama güncellemesini yapamazsınız ve yeni uygulama indiremezsiniz ama yüklü uygulamalar çalışır. Korkacak bişey yok Google play store tamamen silinmiyor zaten. Bunları kaldırıp aşırı pil tüketimi sorununu kontrol edin. Sorun bittiyse telefonda yazılımsal sorun var demektir.

Sonra tekrar Google Play store yükleyebilirsiniz. Endişe edecek bi durum yok.

• brick olan cihazı unbrick yaptım, şimdi bi yazılım atması kaldı, yazılım atıcam ama lg flash tool hata veriyor, lg up desen modeli unknown görüyor, tot yöntemindeki eski flash tool da ready çıkmıyor
    win 7 ye döndüm, bu seferde qualcomm modudan çıkmıyor, win 10 dayken lg olarak görmüştü telefonu ama win 10 dada rom işleri sorunlu :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Texassm0ke -- 16 Mayıs 2018; 19:52:54 >
  • öğlenden beri uğraştım, sonunda unbrick yaptık cihazı, yalnız arada kendi kendine reset atıyor, pille alakası olabileceğini düşünüyorum, pilin sağlığını gerçekten gösterebilen bir uygulama var mıdır ?

• arka kamerada pembe çizgiler oluşuyor arada, temassızlık var gibi, anakartın vidaları takılı değil, o vidalar takılınca kamera normale döner mi ?

• Annemin kullandığı lg g3 garanti süresi bittikten kısa bir süre sonra mefta oldu. Termal pad yönteminden tutunda sıcak hava üflemeye kadar her şeyi denedim. 1 ay kadar dayandıktan sonra wifi'de gitti. Aliexpress üzerinden anakart bakıyorum. Sizin aldığınız, önereceğiniz bir satıcı var mı?
  • 2013 te g2 almıştım, 2015 te ekran sararmasından servis değişim yaparak g3 verdi. 3 yıldır kullanıyorum, bir sorunum yok sadece kronik kasa çatlağı oldu, kulaklık girişinin ve kumanda gözünün oradan
  • 6.0 yüklü şu an 5.0 denemek istedim ama yüklenmedi 6'yı kabul ediyor ama 5 olmuyor bi türlü :( 4.4.2 denemedim o kadar da değil dedim :) 5 neden olmuyor bilen var mı? bu sitedeki 5'i denedim ama 2. defa indiremedim HAK 2 galiba başka güzel site var mı TR stock rom indirebileceğim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: byJuck

6.0 yüklü şu an 5.0 denemek istedim ama yüklenmedi 6'yı kabul ediyor ama 5 olmuyor bi türlü :( 4.4.2 denemedim o kadar da değil dedim :) 5 neden olmuyor bilen var mı? bu sitedeki 5'i denedim ama 2. defa indiremedim HAK 2 galiba başka güzel site var mı TR stock rom indirebileceğim?
    5 in arayüzü laglı ve yavaş, 6 dan 5 e dönmeyin bence

lg flash tool ile deniyorsanız lg up ile denemenizi öneririm, daha sorunsuz

site olaraksahttps://lg-kdz-firmware.com/lg-g3-firmware/41.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Texassm0ke -- 21 Mayıs 2018; 0:48:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.ED

Annemin kullandığı lg g3 garanti süresi bittikten kısa bir süre sonra mefta oldu. Termal pad yönteminden tutunda sıcak hava üflemeye kadar her şeyi denedim. 1 ay kadar dayandıktan sonra wifi'de gitti. Aliexpress üzerinden anakart bakıyorum. Sizin aldığınız, önereceğiniz bir satıcı var mı?
    Hocam yakın zamanda bende sipariş vereceğim anakart arızalandı benim g3 ümdede.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkhn003

Hocam yakın zamanda bende sipariş vereceğim anakart arızalandı benim g3 ümdede.

Alıntıları Göster
    Ben de baktım yorumlarda ikinci el yazmışlar. Siz hangi satıcıdan alacaksınız

• Bu satıcı'dan satın aldım. 46 dolar civarı idi fiyatı arttırmış. Ben alırken gümrük olayını ve imei atmasını söylemeyi unutmuştum. Siz satın alırken bunları belirtin. Bazı yorumlarda düşük gösterdiğini yazmış. İmei'de kendiniz atabilirsiniz.
  • quote:

Bu satıcı'dan satın aldım. 46 dolar civarı idi fiyatı arttırmış. Ben alırken gümrük olayını ve imei atmasını söylemeyi unutmuştum. Siz satın alırken bunları belirtin. Bazı yorumlarda düşük gösterdiğini yazmış. İmei'de kendiniz atabilirsiniz.
    Hocam satılan anakartın model numarası d850.

Sizin telefonunuz Tr miydi yoksa ithalatcı mıydı?

Benim singapur için üretilmiş olan d855 model bir sorun yaşar mıyım ?

• quote:

Bu satıcı'dan satın aldım. 46 dolar civarı idi fiyatı arttırmış. Ben alırken gümrük olayını ve imei atmasını söylemeyi unutmuştum. Siz satın alırken bunları belirtin. Bazı yorumlarda düşük gösterdiğini yazmış. İmei'de kendiniz atabilirsiniz.
    Hocam bu anakart da ikinci el. İkinci ele güvenim yok, çok oyun oynanmış telefonların gpu su zamanla yoruluyor. Bu da öyle olabilir.

• orhan kullanıcısına yanıt
    Hocam teknik servis 600 lira para istedi anakarta. O fiyatı vermektense 3 tane bundan alırım. Aliexpress'te satılan ürünlerin hepsi çıkma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Texassm0ke

5 in arayüzü laglı ve yavaş, 6 dan 5 e dönmeyin bence

lg flash tool ile deniyorsanız lg up ile denemenizi öneririm, daha sorunsuz

site olaraksahttps://lg-kdz-firmware.com/lg-g3-firmware/41.html

Alıntıları Göster
    6'da kaldım :) hard reset atmış oldum.

• quote:

Annemin kullandığı lg g3 garanti süresi bittikten kısa bir süre sonra mefta oldu. Termal pad yönteminden tutunda sıcak hava üflemeye kadar her şeyi denedim. 1 ay kadar dayandıktan sonra wifi'de gitti. Aliexpress üzerinden anakart bakıyorum. Sizin aldığınız, önereceğiniz bir satıcı var mı?
    hocam thermal pad nerden aldınız ve nasıl uyguladınız? hiç mi sıcakluk düşüşü olmadı?

Bir de yabancı forumlardan okuduğum kadarıyla, thermal pad uygulamasının yanında lehimlerinde değişmesi gerekiyormuş.
    https://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/g3-hardware-problems-solved-bsod-screen-t3597086

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyborg_213 -- 23 Mayıs 2018; 11:38:32 >

• cyborg_213 C kullanıcısına yanıt
    Hocam alüminyum folyo ya da termal pad ile işlemci üzerine yerleştiriyorsunuz. İşlemci ısısını kasaya yaymak için. N11 üzerinden 1mm ya da 0.5mm'lik alırsanız işinizi görür. sd801 ile gelen telefonun işlemcisini soğutacak bir çözüme gitmemek LG'nin mühendislik hatası mı desem planlı eskitmek mi desem bilemiyorum.
    Youtube'da bu tarz videolarda var eğer denemek istersen.
    Sıcaklık değişimini pek ölçmedim çünkü telefonu annem kullandığı için cihazı sosyal medya vs dışında kullanmıyordu. Şarj olurken de hiç bakmadım açıkçası.
    Zaten hocam sorunun kaynağı eMMC devresinde ve diğer devrelerin lehimlerinin çatlamasında. Isıtarak geçici oluyor. Bende olduğu gibi ama kalıcı olması için devrenin tekrardan sökülüp lehimlenmesi gerekiyor. Bu sorunun tekrarlanmaması için de termal pad kullanmak lazım bu işlemler yapıldıktan sonra.

Reflow Kısa çözüm Link
    Devre değişimi Link2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.ED -- 23 Mayıs 2018; 11:56:5 >

• 
Sayfa: önceki 36093610361136123613
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.