Şimdi Ara

★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★ (3612. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
72.621
Cevap
379
Favori
2.297.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 36103611361236133614
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mr.ED

Hocam alüminyum folyo ya da termal pad ile işlemci üzerine yerleştiriyorsunuz. İşlemci ısısını kasaya yaymak için. N11 üzerinden 1mm ya da 0.5mm'lik alırsanız işinizi görür. sd801 ile gelen telefonun işlemcisini soğutacak bir çözüme gitmemek LG'nin mühendislik hatası mı desem planlı eskitmek mi desem bilemiyorum.
    Youtube'da bu tarz videolarda var eğer denemek istersen.
    Sıcaklık değişimini pek ölçmedim çünkü telefonu annem kullandığı için cihazı sosyal medya vs dışında kullanmıyordu. Şarj olurken de hiç bakmadım açıkçası.
    Zaten hocam sorunun kaynağı eMMC devresinde ve diğer devrelerin lehimlerinin çatlamasında. Isıtarak geçici oluyor. Bende olduğu gibi ama kalıcı olması için devrenin tekrardan sökülüp lehimlenmesi gerekiyor. Bu sorunun tekrarlanmaması için de termal pad kullanmak lazım bu işlemler yapıldıktan sonra.

Reflow Kısa çözüm Link
    Devre değişimi Link2
    Peki lehim değişimini siz yaptırdınız mı? Yapan yer tavsiyesi verebilir misiniz?

Ayroca n11 üzerinden ürüne ait link verebilir misiniz? Yardımlarınız için sağolun hocam.
  • telefonu 2 gündür kullanıyodum sorun yoktu, bugun bir bootlopa girdi çıkmak bilmedi. seri seri bootlopa girip durdu, kaç kez batarya sök çıkar yaptım saç kurutma makinesiyle ısıttım falan, sonra buzdolabına attım soğuttum, gene çözüm olmadı
    şimdide anakartı yeni çalışmış 190 derece fırına 10 dakika civarı attım, çıkardım, ısısı düştü, sonra tekrar 6 dakika daha 190 sabit dereceye attım, ısı normale dönünce buzdolabına atıp iyice soğutup tekrar açmayı denicem. gelişmeleri yazarım
    edit : hiçbir işe yaramadı, hala çok seri şekilde bootlopa düşüyor
    edit 2 : yazılım çökmesi aklıma geldi, download mode alıp 8.1 liquide veda edip stock 5.0 attım şimdilik sorun yok gibi
    edit 3 : stock 5.0 dada resetlemeye başladı
    edit 4 : bootlopa devam, 4.4.2 ye döndüm gene bootlop oluyor, normal açmaya kalkarsam direk bootlop, factory reset atıp telefon açılıncada çok kısa sürede bootlopa düşüyor, acayip bi döngü var, bitmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Texassm0ke -- 27 Mayıs 2018; 2:54:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler d855 için hazırlanan romlar d855tr modelleri için uygun mu
    d855tr için rom yok piyasada !!
  • LG G3 model telefonun ekranı durduk yerde çalışmamaya başladı, sorun anakartta olabilir mi? Bu arada ekran görüntü veriyor sadece dokunmatik çalışmıyor. Ekran değişimi olmadan çözüm mümkün müdür?
  • corek78 C kullanıcısına yanıt
    Evet uygun kurabilirsin fulmisc 8.0 tavsiye ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • G3 benim için çok büyük bir hayal kırıklığı oldu. Hiç bir teknolojik aletten böyle tiksinmemiştim. Wifi problemi, dokunmatik problemi, kasa çatlaması problemi, ısınma problemi ve en önemlisi anakart problemi. Termal ped falan geçici çözüm. Bu telefon çöp beyler. Benimki 6 aydır şifonyerin çekmecesinde yatıyor. Zaten lg nin satışları çok düştü ülkemizde. Elinizde lg varsa en kısa zamanda elinizden çıkarın. Samsung, Sony falan alın geçin. En temizi.. Lafımı dinleyin. Pişman olmazsınız

• Arkadaşlar telefonumda şöyle bir problem mevcut ;

Kameraya girince ters çekiyor ( o ayarla alakalı değil)

Video çekiyorum 3 dk bazen 5 dk sonra ekran yavaş yavaş kararıyor

Telefona hard reset attım ekran selektör yapar gibi ufak ufak yanıp sönüyor

Hard reset ve ardından fabrika ayarlarına döndüm yine yineledi sorun anakartta mıdır bildiğiniz bir çözümü var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: özket

Arkadaşlar telefonumda şöyle bir problem mevcut ;

Kameraya girince ters çekiyor ( o ayarla alakalı değil)

Video çekiyorum 3 dk bazen 5 dk sonra ekran yavaş yavaş kararıyor

Telefona hard reset attım ekran selektör yapar gibi ufak ufak yanıp sönüyor

Hard reset ve ardından fabrika ayarlarına döndüm yine yineledi sorun anakartta mıdır bildiğiniz bir çözümü var mı ?
    Anakart gidici kardeş.

• Benim cihazımda screen flickering ve sim kart çıkarıldı sorunları var.Geçen hafta telefoncuya götürdüm eMmc diye bir parça ile alakalı iki sorunda dedi.Değiştirdi parçayı şuan sim kart çıkarıldı sorunu çözüldü gibi(saatte 20 den günde 1 keze kadar düştü) ancak screen flickering günde birkaç kez oluyorken şimdi ekranı her açtığımda ilk 20 saniye içinde garanti sorunu yaşıyorum.İnanılmaz sinir bozucu bir sorun.Yarın tekrar götüreceğim inşallah bu sefer çözülür sorun.

Edit:emmc yi değiştirdi diyordum da tek yaptığı işlemciye ısı uygulamakmış adamın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeslaSpaceX -- 1 Haziran 2018; 14:50:50 >
  • Kuzenin cihazını aldım, acaba kılıf falan nerden bulabilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 12 Haziran 2018; 12:42:24 >
  • telefon bootloop oluyo diye termal ped yöntemi deniyim dedim oda işe yaramadı

• Önerdiğiniz android 7 veya 8 rom var mı stabil düzgün bir şekilde çalışan
  • quote:

Orijinalden alıntı: alicanveliy

Rom yükleme işlerinden anlıyorsanız yeni rom yükleyin:

https://www.lgdestek.net/lg-akilli-telefonlara-flashtool-uzerinden-yazilim-yuklemek-22/

https://www.lgdestek.net/lg-g3-guncel-stock-rom-kdz-yazilimi-indir-29662/

Büyük ihtimalle Google Hesabı sorunundan dolayı aşırı pil tüketimi oluyor. Ayarlar-Uygulamalar kısmına girin ismi "Google play..." ile başlayıp devam eden bütün uygulamaları kaldırın. Google hesabını da kaldırın. Sorun sona erdiyse yukarıdaki işlemleri yapmanız kaçınılmaz...
    Sizin söylediklerinizi arkadaşa söyledim ama o yine batarya almış. Ama şarj süresi yine aynı olmuş. Bataryaları iade etmiş...

Yine sizin burada bahsettiğiniz linklere göz attım. Android sürümünü güncel değildi. Telefondan kontrol edince güncel yazılım çıkmıyordu. O sayfadaki anlatımlara göre bir de pc suit kurup denedim. Bu şekilde güncel yazılım buldu. Ve android 6.0 a güncelledi. Sonra hard reset demiş onu da yaptım. Bu şekilde sorun düzelir mi, yoksa oradaki güncel stok romu mu yüklemek lazım?
  • sonbahar78 kullanıcısına yanıt
    Pc suit ile veya telefondan wi-fi ile yeni android işletim sistemi kurmak işinizi görmez. Verdiğim linklerden flash programı ile temiz kurulum yapmanız gerekir. Lg' nin kronik sorunu bu.

• telefon artık can çekişiyor
    yazın lg g3 kullanması zulum sıcakta daha ısınıyor telefon çok yavaşlıyor ve sarj alması çok yavaşlıyor
    artık uygulamlardan atmayada başladı
    3 yıldır çok kahrımı çekti
    XİAMOİ Mİ 8 gelirse Türkiyeye emekliye ayıracam LG G3 ü.
  • lanet ettim bu telefondan.aldigim ilk gunden beri sarj cabul bitiyordu.2k ekrandan dolayi oyunlarda kasma cart curt.lg yazilimi stabil degildi.cyanogenmod yukledim zaten b*k gibi olan batarya iyice gitmeye basladi.gece haftada sebeke cekmemeye basladi kafasina gore gidip geliyordu.gittim a7 2017 aldim.samsungdan sasmayin ve hayatta 2k-4k ekranli telefon almayin. 1080p ekranim var ve minimum 7 saat ekran suresi aliyorum.android 7 8 alacak yazilim cok stabil. daha ne isterim 1400 kagida.lg g2den sonra pismanliktir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende 3 yillik g3 mu satmis bulunmaktayim ve g5 aldim gayet memnunum

• Arkadaşlar iyi günler anneme bu telefonun almayi düşünüyorum oyun oynamaz etmez günlük kullanım icin kurtarır mi

Sony xa mi lg g3 mu

İyi bayramlar dilerim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • siyahlee97 kullanıcısına yanıt
    iyi bayramlar

evet kurtarır fazlasıyla
    oyunla , internet yani tarayıcılarla çok işi olmaazsa
    youtube ve whatsapta sıkıntı yok gayet iyi çalışıyor sadece çok ısınıyor
    bende xiaomi mi 8 gelince alıp lg g3 ü anneme verecem
  • arkadaşlar yurt dışından anakart alırsak imei no değişim işlemleri nasıl oluyor, bilgisi olan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 36103611361236133614
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.