Şimdi Ara

★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★ (3610. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72.620
Cevap
379
Favori
2.297.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 36083609361036113612
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alicanveliy

Bootloop olmuştur. Anakartı söküp 200 derece fırında 5dakika ısıtın, belki düzelir.
    keşke anakartı sökebilsem, önce unbrick yapmam lazım, yazılım atarken fast mode startedde kaldım, elimde 33 parça saat telefon tamir seti var onunda vidaları anakartın vidasına uymuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • namre3kutuk kullanıcısına yanıt
    Olur ama saç kurutma makinesinin başlığını söküp iyice yaklaştırın. Anakartı tamamen söküp elinize alın işlemcisi diğer tarafta, mmc çipi ile karıştırmayın. Biri arka biri ön tarafta. İşlemci büyük bir kapak ile çevrili çiplerin ortasında kalıyor.

Sonra da ekran kasası ile işlemci arasına işlemcinin ebatlarında tam akasına 1,5mm kalınlığında alüminyum folyo koyun. Bi süre daha idare eder.

• Texassm0ke kullanıcısına yanıt
    Bıçak ucuyla bile sökülüyor vidalar.

• quote:

Bıçak ucuyla bile sökülüyor vidalar.
    3 yıl 50 günlük telefon, körelmez mi, sonra oyuk oluşturup hepten açılmayan bişeye döndürmeyelim

Bunun gibi birşey alın o zaman...

https://urun.n11.com/mp3-ve-mp4-calar/31-parca-tornavida-seti-kutulu-sik-tasarim-saatci-elektronik-torn-P223273761

• quote:

Bunun gibi birşey alın o zaman...

https://urun.n11.com/mp3-ve-mp4-calar/31-parca-tornavida-seti-kutulu-sik-tasarim-saatci-elektronik-torn-P223273761
    onun aynısı var, en küçüğü bile açmıyo nedense

https://urun.n11.com/diger-yedek-parca/cep-telefonu-tamir-seti-iphone-samsung-lg-cep-telefonu-tamir-seti-P253987971

bu ekran setlerininki belki daha küçüktür, alıp denesemmi bilemedim, hadi oldu da unbricki kurtardık, bu sefer bootloop ola ola ısıta ısıta kaç ay daha ömrü kalıcak kim bilir

• sonbahar78 kullanıcısına yanıt
    Rom yükleme işlerinden anlıyorsanız yeni rom yükleyin:

https://www.lgdestek.net/lg-akilli-telefonlara-flashtool-uzerinden-yazilim-yuklemek-22/

https://www.lgdestek.net/lg-g3-guncel-stock-rom-kdz-yazilimi-indir-29662/

Büyük ihtimalle Google Hesabı sorunundan dolayı aşırı pil tüketimi oluyor. Ayarlar-Uygulamalar kısmına girin ismi "Google play..." ile başlayıp devam eden bütün uygulamaları kaldırın. Google hesabını da kaldırın. Sorun sona erdiyse yukarıdaki işlemleri yapmanız kaçınılmaz...

O setin en küçük yıldız tornavida olanı değil bir büyüğü açıyor.

• Arkadaşlar anakartı ısıtmanın mantığı nedir?

İçini kurutmaya filan mı çalışıyoruz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _OxoskvA_ -- 12 Mayıs 2018; 13:9:28 >
  • _OxoskvA_ _ kullanıcısına yanıt
    Lg'nin kronik arızası. İşlemci lehimlerinde temassızlık oluyor. Lehimlerin eritilip tekrar kaynaklanması için ısıtılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alicanveliy -- 12 Mayıs 2018; 13:49:44 >
  • Ekran bozuk anakart öylece duruyor bu telefon kadar servise giden bir telefonum olmamıştı .en sonunda müzeye kaldırmaya karar verdim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Texassm0ke

onun aynısı var, en küçüğü bile açmıyo nedense

https://urun.n11.com/diger-yedek-parca/cep-telefonu-tamir-seti-iphone-samsung-lg-cep-telefonu-tamir-seti-P253987971

bu ekran setlerininki belki daha küçüktür, alıp denesemmi bilemedim, hadi oldu da unbricki kurtardık, bu sefer bootloop ola ola ısıta ısıta kaç ay daha ömrü kalıcak kim bilir

Alıntıları Göster
    Aynı sorunu ben de yaşadım. En ufak düz tornavida bile açmıyor, daha doğrusu çoğunu zor açtım, vida kafaları aşındı, iki tanesi hiç açılmadı. Gittim yeni tornavida seti aldım #0 olarak geçen yıldız tornavida ile açabildim.

• quote:

Orijinalden alıntı: namre3kutuk

Aynı sorunu ben de yaşadım. En ufak düz tornavida bile açmıyor, daha doğrusu çoğunu zor açtım, vida kafaları aşındı, iki tanesi hiç açılmadı. Gittim yeni tornavida seti aldım #0 olarak geçen yıldız tornavida ile açabildim.

Alıntıları Göster
    o tür vida seti 25 tl civarı, tabi 25 verip hardbrickten kurtaramamak da var, dahası kendi kendine kapanıp bootloop oluyor

• quote:

Olur ama saç kurutma makinesinin başlığını söküp iyice yaklaştırın. Anakartı tamamen söküp elinize alın işlemcisi diğer tarafta, mmc çipi ile karıştırmayın. Biri arka biri ön tarafta. İşlemci büyük bir kapak ile çevrili çiplerin ortasında kalıyor.

Sonra da ekran kasası ile işlemci arasına işlemcinin ebatlarında tam akasına 1,5mm kalınlığında alüminyum folyo koyun. Bi süre daha idare eder.
    Teşekkürler,
    Sim kartın olmadığı taraftaki sanırım, doğru mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Texassm0ke

o tür vida seti 25 tl civarı, tabi 25 verip hardbrickten kurtaramamak da var, dahası kendi kendine kapanıp bootloop oluyor

Alıntıları Göster
    Ben dün Tekzen'de 13'e gördüm, işportada falan 10 liradır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: namre3kutuk

Ben dün Tekzen'de 13'e gördüm, işportada falan 10 liradır.

Alıntıları Göster
    yolum düşerse bakarım teşekkürler

Evet. Aşağıda linki olan ilanın ilk fotoğrafındaki çip. Aşağıdaki fotoğrafta ise 2. si...

https://m.tr.aliexpress.com/item/32814425930.html?src=google&albslr=205990583&isdl=y&aff_short_key=UneMJZVf&src=google&albch=shopping&acnt=494-037-6276&isdl=y&albcp=995074765&albag=57722629148&slnk=&trgt=349615371722&plac=&crea=tr32814425930&netw=g&device=m&mtctp=&aff_platform=google&gclid=EAIaIQobChMI_b_f4auA2wIVTWUZCh01bw6VEAQYASABEgL_rfD_BwE&gclsrc=aw.ds
    Sim kart yuvasının yanında bi kapak var, onun altında da mmc çipi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alicanveliy -- 12 Mayıs 2018; 17:54:25 >

Geçen sene n11 den 11 liraya almıştım. Şimdi 8 lira + kargo veya kargo dahil 12 lira civarında satanlar var. Çok kaliteli olmasa da iş görüyor.

• alicanveliy A kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bende vardı hocam yaptım şimdilik gitti sorun inşallah bir daha yasanmaz, teşekkürler hocam

• 
Sayfa: önceki 36083609361036113612
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.