Şimdi Ara

★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72.627
Cevap
401
Favori
2.221.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 ay
  • Cevaplayan Üyeler 5064
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 154
  • Ortalama Mesaj Aralığı 49 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 76
  • Favoriye Eklediklerim 401
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • hsenx (2495 mesaj) Yazılımcı Online (1589 mesaj) agritux (1209 mesaj) yasak_ask3434 (913 mesaj) turkbey006 (871 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (7451 mesaj) Mobil (26743 mesaj) Tablet (1589 mesaj) (14 mesaj) Mini (3269 mesaj) Uygulama (191 mesaj)
  • @
73 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> LG >> ★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★
Giriş
    341 Mesaj
    Lg flash tool ile android 5 yükleyin. Şarj sorununuz düzelir. Hatta siz bile inanamazsınız telefonunuzun hızına ve pil performansına.

Fakat rom yüklerken arka kapak kapalı olsun. Ve flash tool programını açıp TELEFON AÇIKKEN rom yüklemeyi başlatın. Program telefonu kendisi kapatıyor merak etmeyin. Eğer işlem uzun sürer de telefonısınırsa fazla zorlamayın. Soğuyunca tekrar deneyin.

Buradan telefonunuz için uygun rom seçin. Lg flash tool ile yükleyin.

https://www.lgdestek.net/lg-g3-guncel-stock-rom-kdz-yazilimi-indir-29662/

Programları indirdikten sonra rom yükleme sadece 5 dakika sürüyor. Ama dediğim gibi telefon çok ısınırsa zorlamayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Binbaşı
    1007 Mesaj
    Arkadaşlar,
    Benim G3 "Sim kart hatası" ndan sonra Servise gitmişti, dönüşünde 6.0 Marshmallow güncellenmiş olarak geldi,
    Az önce açtım, Pil %0 geldi ve ayarları yaparken PİL YÜZDESİni göztermiyor Durum Çubuğunda..
    İnternette baktım, ama net bir bilgi yok, yazılanları da ben göremedim telefonda
    PİL YÜZDESİ ni nasıl aktif edebilirim...
    |
    |
  • Onbaşı
    24 Mesaj
    ayarlar-genel-pil ve güç tasarrufu-durum çubuğunda batarya oranı göster
    |
    |
  • Çavuş
    71 Mesaj

Hocam benimki ölmüş o zaman?

|
    |
    derya78 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3165 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: manwee

Hocam benimki ölmüş o zaman?

seninde mi geç dolmaya başladı

şarj kablosundan o zmaan
  • Çavuş
    71 Mesaj

Hocam 2 saate %100 yapıyor şarj aleti ve bataryayi alali 1 hafta oldu programda böyle göstermesi aklımı karıştırdı

|
    |
    derya78 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3165 Mesaj
    quote:

Hocam 2 saate %100 yapıyor şarj aleti ve bataryayi alali 1 hafta oldu programda böyle göstermesi aklımı karıştırdı

sürekli 650 mah civarlarında mı gösteriyor 1500 mah çıkmıyor mu
  • Çavuş
    71 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: derya78

quote:

sürekli 650 mah civarlarında mı gösteriyor 1500 mah çıkmıyor mu

Evet

|
    |
  • Yarbay
    3654 Mesaj

Hocam o sanırım telefonu kullanmakta olduğunuzdan öyle olabilir. VPN açık, Google Play'den bir şey indirip kurmuşsunuz, internet açık vs şarj oranını düşürebilir. Bir de telefonu bir süre boş bırakın interneti ve vpn'i kapatıp. Bir de öyle bakın. Yukarı çıkması lazım.

Telefon kullanımdayken yavaş şarj olması normal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-368EFBB24 -- 3 Kasım 2017; 17:50:34 >
    |
    |
    manwee kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    51 Mesaj
    Arkadaşlar iyi akşamlar,

Oreo daha çok yeni çıktı ancak telefonlarımıza Nougat güncellemesini yükleyebiiliyor muyuz?
    G3'te Nougat veya daha üstü yüklü olan, kullanan var mı?
  • Yarbay
    3422 Mesaj

Deşarj oranının düşük olması mı iyi, yüksek olması mı?
    |
    |
    Wolves In The Throne Room kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3654 Mesaj

Oradaki oran şarj oranı, şarja takılı, üstteki simgeye bakın. Bende de aynı program var, şarjda değilken deşarj oranı yazar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    HellRazor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3422 Mesaj

Anlamadım hocam ama telefonu %100 yapıp bakacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HellRazor -- 4 Kasım 2017; 0:6:8 >
    |
    |
    Wolves In The Throne Room kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    1 Mesaj
    ARKADAŞLAR FACEBOOK YORUM KISMIMDA 2 HAFTADIR DONMA OLUYO SİZDEDE AYNI PROBLEM VARMI
    |
    |
  • Teğmen
    154 Mesaj

G3 illetinden kurtulup xiaomi ye gectim halada şaşkınım nasıl olur die

|
    |

• Çavuş
    51 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Hayabusa71

Arkadaşlar iyi akşamlar,

Oreo daha çok yeni çıktı ancak telefonlarımıza Nougat güncellemesini yükleyebiiliyor muyuz?
    G3'te Nougat veya daha üstü yüklü olan, kullanan var mı?

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim arkadaşlar, çok yardımseversiniz. Allah razı olsun. ^_^

...

Benim cihaz 6.0'da.
    Bundan daha yukarısı ile kullanan kimse var mı?
    Mesela Android 7 (Nougat) bizim G3'ler için ne gibi artı veya eksi getiriyor acaba?

@halilibo-ibo
    Yeni cihazın hayırlı olsun.
    Xaomi mi6 mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayabusa71 -- 5 Kasım 2017; 9:0:28 >
  • Teğmen
    154 Mesaj

Evet mi6 hocam

|
    |
    Hayabusa71 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    51 Mesaj
    Güzel günlerde kullan. Konusunu uzun süredir takip ettiğim bir cihaz. Ancak çıkış fiyatı bence pahalıydı, forumdaşlar da bekleyelim fiyat illa ki düşecek demişlerdi heyhat düşmek bir yere fiyatı tam aksine arttı. (:

...

LG G3'ü nerdeyse ilk çıktığı zamanlarda almıştım. Eylül 2014'ten bu yana kullanıyorum, 38 ay olmak üzere. Sanırım bu telefonu bu kadar uzun süre kullanan benim gibi kullanıcılar yok denecek kadar azdır. Olsalar zaten burada olurlardı, kimse kalmamış ana konusunda. ^_^
  • Yüzbaşı
    312 Mesaj

LG G3 çok sorunlu cihaz, çoğu kişinin telefonu bozuldu. Ben 30 aydır kullanıyorum cihazı, şaşırıyorum nasıl oldu da bozulmadı diye.

|
    |
    Hayabusa71 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    51 Mesaj
    İlk telefonum Nokia 2100'dı (hey gidi günler), bir sonraki telefonum olan Nokia N70'i ise tam SEKİZ yıl boyunca nerdeyse sorunsuz, sıkıntısız bir şekilde ve çok memnun kalarak beğenerek kullandım. Ta ki benim hatam sonucu yağmurlu günde kullanarak güzelim telefonu bozana dek. Bugün düşünüyorum da acaba N70 bozulmasa hala kullanmaya devam eder miydim... Elbette çok zor ancak LG G3 ile sıkıntılı bir 3 yıl geçirdiğimi gördükçe geriye dönüp baktığımda N70 taş gibi bir cihazmış diyorum.

LG G3 ilk senesinde kasa çatlağı dışında pek bir sorun çıkarmadı bana, hatta ilk akıllı telefonum olduğu için severek kullanıyordum. Arayüzüne, akıllı telefonun getirdiklerine alışınca eşime de aynı hızla G4 aldım. (Ne var ki G4 de kronik sorunlu çıktı ancak konusu burası değil diye o mevzuya hiç girmiyorum.)

1,5 senenin ardından ise dokunmatik panel bozuldu, bazı yerlere basamaz hale gelince mecburen servise verdim. Ekranı değiştirip, kasayı tamir ederek bir de sıfır pil ile ithalatçı garanti servis hizmeti sağladı sağolsun.

Bu 3 yıl sonunda şimdi şimdi bazı şeyleri daha net anlıyorum. Mesela ben telefonu (3GB/32GB) Migros'tan 2000'e (bunun 150 lirası kapaklı kılıf) almıştım, telefon o sıralarda Teknosa'da filan 2300-2400 filandı. Meğerse Migros paralel ithalat sattığı için ucuza satıyormuş. Hatta cihazım Singapur çıkışlı. ^_^

Her ne kadar buradaki 3500 küsur sayfanın 2000 sayfası kılıf, jelatin muhabbeti olsa da faydalı bilgiler de var ve yazılanları okumak cidden öğretici, bilgilendirici oluyor.

Neyse fazla uzatmayayım, 3 yıldır kullandığım telefonumun son 1,5 yılını şu aşağıdaki sıkıntıları ile birlikte kullanmaya devam ediyorum:

- Kronik çatlak (evet telefonum ikinci kez çatladı, ancak gördüğüm kadarıyla kullanımıma olumsuz bir etkisi yok),
    - Ghost Screen, şu meşhur Hayalet Ekran muhabbeti yani,
    - Bootloop (Benim favorim bu mesela. ^_^ Sağolsun beni hasta ediyor)
    - Simkart okuma sorunu (Telefonum son zamanlarda sıklıkla sim kartımı görmemeye başladı)

Bunlar dışındaki sıkıntıları pek dert etmediğim için yazmaya gerek görmüyorum.

Bu [UKD] Upuzun Kullanım Deneyimi neticesinde gördüm ki telefonumla yaşadığım sıkıntıların bir kısmı da ne yazık ki Android İşletim Sistemi kaynaklı. Bu 3 yıllık uzun deneyim neticesinde, burada okuduğum artık sayısını unuttuğum onca başlık ve youtube'da izlediğim bir dünya incelemenin ardından ilk zamanlar hiç ilgimi çekmeyen hatta aynı işi yapmasına karşın cebimizden çok daha fazla para talep ettiğini düşündüğüm apple ürünü bir telefon almaya karar verdim.

...

Para kolay kazanılmıyor, 3 sene öncesinde verdiğim 2 bin lira da az bir para değildi. Şu anda akıllı telefon dünyasındaki cihazlar dolar kurunun coşması ve vergi üçlemesi (ötv, trt, kdv) ile uçmuş gitmiş durumdalar. Ben bir cihaz aldığım zaman benden kaynaklı kolay kolay bir sıkıntı olmaz, bakın yukarıda ikinci sırada saydığım N70'i 8 sene kullandım dile kolay. G3'ü alırken bu kadar kısa sürede beni yarı yolda bırakabileceğini düşünmemiştim. Bu nedenle tam bir hayal kırıklığı yaşıyorum. Ancak iphone ile en az 4 sene kasmadan, donmadan mutlu bir birliktelik yaşayabilmeyi ümit ediyorum.

LG G3'üm kırılana, bozulana, tamamen çalışmaz hale gelinceye kadar kullanmaya devam edeceğim. ^_^

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayabusa71 -- 5 Kasım 2017; 16:6:50 >

Reklamlar
Instagram takipçi satın al
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Sohbet
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,891
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.