Şimdi Ara

LG G2 GPS Sorunu!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
4
Favori
17.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar G2 modeli için gps sorunu yaşayan var mı?
    bu modeli almayı düşünüyorum ancak internette gps ile ilgili sorun yaşadığını söyleyenler var. konumu yanlış gösterdiği ve uzun süre navigasyona bağlanamadığını söyleyenler var. kullanıcılara sormak istiyorum, siz de bu gibi problemler yaşıyor musunuz? bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

eğer benim için en önemli konulardan biri olan gps kullanımı için uygun bir cihaz değil ise başka cihazlara da bakabilirim.
    cevaplarınızı beklliyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: onurins

Arkadaşlar G2 modeli için gps sorunu yaşayan var mı?
    bu modeli almayı düşünüyorum ancak internette gps ile ilgili sorun yaşadığını söyleyenler var. konumu yanlış gösterdiği ve uzun süre navigasyona bağlanamadığını söyleyenler var. kullanıcılara sormak istiyorum, siz de bu gibi problemler yaşıyor musunuz? bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

eğer benim için en önemli konulardan biri olan gps kullanımı için uygun bir cihaz değil ise başka cihazlara da bakabilirim.
    cevaplarınızı beklliyorum...

yok öyle birşey kardeşim, sorun yaşayanlar genellikle sim kartını kestirdiği için yaşıyor, ben de öyle bir sorun yok, takır takır çalışıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynı cihaz babamdada var senin için denedim gerçektende çok yavaş gps
  • Gayet hızlı bağlanıyor evde bağlanmaya calisirsaniz olmaz zaten. Dışarda sokakta 15 20 saniye ancak suruyor

• Benimki evden bile 10 sn de bağlanıyor... 15 katlı binanın 5 katında yaşıyorum :) önümüzde çift şeritli bir yol var hemen karşımızda yine 15 katlı apartman blokları...
  • Gps te sorun yok. 10-15 saat surekli kullandım kopma ,yanlış gösterme vs olmadı hiç

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihazın a-gps verisini en az haftada bir güncellemek bağlantı süresini önemli ölçüde kısaltır.

Bunun için şu programı yükleyip;
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eclipsim.gpsstatus2&hl=tr

Wi-fi bağlatısı sağlanmalı ve indirilmeli.

Bu küçük dosya sistemin kullanması için 1 haftalık uydu konum bilgisi içeriyor, bildiğim kadarıyla.
  • arkadaşlar hızlı cevap ve denemeleriniz için teşekkürler. ben aşağıdaki linkin yalancısıyım, ayrıca yabancı forumlarda da konu tartışılmış. isterseniz siz de bir göz atın

https://eksisozluk.com/lg-g2--3961038?p=41

bu arada yüksekte ya da durağan halde gpsin iyi çalışmaması normal bir durum ona rağmen iyi olduğunu söyleyenlerin olması güzel=))
    benim için google haritalar ve navigasyon programı ile kullanabilmek önemli. umarım sıkıntı yaratmaz...
  • kemaloztin kullanıcısına yanıt
    dostum bir tek sende sorun çıkarmış. hangi şartlarda nerede denedin? merakımızı giderirsen seviniriz=))
  • Ana konuda da bi ara gps'in hatalı olduğu konuşulmuştu. Ancak ben de hiç bir sorun yaşamadım, üstelik sim kartın oldukça eski ve kesik

• quote:

dostum bir tek sende sorun çıkarmış. hangi şartlarda nerede denedin? merakımızı giderirsen seviniriz=))

çok ücra bi yer mersin adana yolu üzerinde denedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kepirlikerem

Ana konuda da bi ara gps'in hatalı olduğu konuşulmuştu. Ancak ben de hiç bir sorun yaşamadım, üstelik sim kartın oldukça eski ve kesik

denedim dostum yok valla ben ilk soranım bu forumda. gps sinyal alıcı ile sim kartın ilgisi yoktur diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemaloztin

quote:

hmm anladım eyvallah
    ama uzun süreli kullanan birisinin izlenimlerini dinlemek lazım. hava kapalıdır belki o anlık sinyal engelleyici bir durum vardır bilemeyiz
  • quote:

quote:

quote:

hmm anladım eyvallah
    ama uzun süreli kullanan birisinin izlenimlerini dinlemek lazım. hava kapalıdır belki o anlık sinyal engelleyici bir durum vardır bilemeyiz

Kapali mekandaydim ve disarida yagmur yagiyordu

• quote:

quote:

quote:

hmm anladım eyvallah

Dün Ankara-İstanbul arasında (IGO Primo) kullandım. Yağmurlu bulutlu hatta karlı yoldan geçtim. Toplamda 6-7 kere "GPS Sinyali Yok Oldu" uyarısı aldım. İşin ilginci GPS sinyali kaybolduğunda mobil veri de kesildi. GPS sinyali tekrar aldığında mobil veri de geri geldi. Sanırım benim telefonda bir sıkıntı var. Son güncellemeyi yüklemedim onunla bu sorun düzeltilmiş mi bilemiyorum.

• Bende de ayni sorun var, hicbir harita programi dogru duzgun konum bulamiyor

• şu başlıklar iyice çoğaldı artık bi çözüm gerek lg ana konunun altına gidip sormak varken sanki telefon ellerindeymiş gibi sorun var diye konu açıyorlar bi de sorun var mı diye soruyorlar anlam veremiyorum

• Şimdiye kadar 1 kere konumumu bulamadı gps. Konser salonu gibi biyerdeydim, üst katlarda binanın tam ortasında bi yerdeydi.
    e5 te giderken falan çok hassas buluyor mesela köprüden geçiyorum haritada 1 sn sonra geçiyor.

• yakın bir zamanda yolculuk yaptım birkaç defa konumu farklı buldu fakat bi 30 sn içerisinde doğru konumuna geldi. sabitkende bazen sapıtıyor farklı biryerdeymişim gösteriyor ama bu sorun kalıcı olmuyor oyüzden kullanımı engellemiyor.
  • Bu arada hangi navigasyonu kullaniyorsunuz g2 de, ben igo, tom tom ve yandex kurdum. Igo cok karisik geldi. Suan yandex var ama ondanda memnun degilim. Tom tom hakkinda bilgisi olan var midir?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.