Şimdi Ara

LG G Pad 7.0 V400 ANA KONU--Lollipop Çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.326
Cevap
32
Favori
44.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LG G PAD 7.0 ANA KONU-KULLANICILAR KULÜBÜ

GENEL ÖZELLİKLER

İŞLEMCİ : QUAD CORE Snapdragon 400 1.2 GHZ

GPU : ADRENO 305

RAM : 1 GB DDR3

ÇÖZÜNÜRLÜK : 1280 X 800 İPS LCD 216 PPİ

HAFIZA : 8 GB 64 GB MİCRO SD DESTEĞİ

BAĞLANTI : Wi-Fi 802.11 a/b/g/n – BLUETOOTH

KAMERA : ÖN > 1.3 MP ARKA > 3.15MP

ANDROİD OS : V. 4.4.2 (KİTKAT)

BATARYA : 4000 MH

KAPSAMLI ÖZELLİKLER

TIKLA

KULLANICI YORUMU:

Tableti sabah vatan bilgisayardan 399 TL fiyatla almış bulunmaktayım, şahsi kanaatimce bu fiyat aralığında daha iyi bir tablet bulmak sıkıntılı. Samsung tab 4 de inceledim G pad den performans anlamında daha kötü bir ürün samsung tab 4 te işlemci olarak marvel kullanılmış, gpad de ise tab4 ün 8 ve 10 inçlik modellerinde kullanılan qualcomm snapdragon 400 işlemcisi tercih edilmiş bu işlemci farkı bile benim açımdan g pad almak için yeterli bir sebep . Ekran son derece doğal kendi sınıfında kaliteli bir yapıya sahip ips lcd,malzeme kalitesi yeterli düzeyde çıtırdama esneme gibi sorunlar bulunmuyor. Stereo hoparlöre sahip laki konumlandırma olarak kötü tableti yan çevirdiğimizde elimiz hoparlörün birini kapatıyor. Hafıza konusunda da kötü 8 gb hafızanın 3.64 gb kullanabiliyoruz. Wifi çekim gücü umduğumdan iyi çıktı. Usb otg özelliği sıkıntısız çalışıyor, 3-4 farklı markanın usb belleğini ,1 tb lih harici 3.5 hdd, 1tb 2.5 hdd , kablosuz klavye mouse bağladım herhangi bir sorunla karşılaşmadım hepsini çalıştırdı.

Lg, ayrıca tabletin yanında bize şık bir kılıf hediye ediyor , kılıf quick window özellikli yani kılıfın kapağını kapattığımızda ekran kapanıyor, açtığımızda ekran tekrar aktif hale geliyor.

KILIF FOTOĞRAFLARI

LG G Pad 7.0 V400 ANA KONU--Lollipop Çıktı  LG G Pad 7.0 V400 ANA KONU--Lollipop Çıktı  LG G Pad 7.0 V400 ANA KONU--Lollipop Çıktı

CPUz :

LG G Pad 7.0 V400 ANA KONU--Lollipop Çıktı  LG G Pad 7.0 V400 ANA KONU--Lollipop Çıktı

SENTETİK TESTLER :

LG G Pad 7.0 V400 ANA KONU--Lollipop Çıktı  LG G Pad 7.0 V400 ANA KONU--Lollipop Çıktı  LG G Pad 7.0 V400 ANA KONU--Lollipop Çıktı  LG G Pad 7.0 V400 ANA KONU--Lollipop Çıktı
     LG G Pad 7.0 V400 ANA KONU--Lollipop Çıktı LG G Pad 7.0 V400 ANA KONU--Lollipop Çıktı LG G Pad 7.0 V400 ANA KONU--Lollipop Çıktı LG G Pad 7.0 V400 ANA KONU--Lollipop Çıktı

KAMERA ÖRNEK ÇEKİM :

Kamera çok vasat

BATARYA SÜRESİ :

Batarya ,kutu içeriğinde gelen 5v. 1.2 a şarj cihazı ile yüzde 7 den yüzde 100 ' e tam 3 saat 10 dk süresinde şarj olmakta

TEST 1 :

Gündüz yüzde 50 parlaklık akşam yüzde 30- 40 arası parlaklık düzeyi wifi kullanım süresi tam kullanımın yüzde 75 i , toplam kullanım süresi içerisinde 2 saat online oyun 1 saatlik dizi izleme süresi ve internet kullanımı ile toplam 69 saat bekleme süresi , 9 saat 30 dakika ekran süresi gerçekten çok çok iyi değerler.

LG G Pad 7.0 V400 ANA KONU--Lollipop Çıktı LG G Pad 7.0 V400 ANA KONU--Lollipop Çıktı LG G Pad 7.0 V400 ANA KONU--Lollipop Çıktı

LG GPAD 7 ROOT YÖNTEMİ

Video için The Notorious arkadaşa teşekkür ederiz.

YARARLI UYGULAMAR VE İŞLEMLER

LG Multiwindow mod

bu konudan uygulamayı indirin. uygulamayı açıp root yetkisi verin.
    Çift pencerede çalışmasını istediğiniz uygulamayı seçin, reboot yapıyor ve uygulamalar çift pencere kısmına ekleniyor.

Xposed modülü bu linkten indirin. Uygulamayı ilk açtığınızda framework'e tıklayın yükle/güncelle kısmından güncelleyin.
    Xstana uygulamasını öneririm. google play linki

Touchpal eski sürüm (siyah teması var, diğer temaları indirmeniz gerekiyor) link

App of the day (her gün 1 tane ücretsiz uygulama veriyor daha dorusu çoğunlukla ücretsiz uygulamalarının reklamsız sürümlerini veriyor) link

Amazon App store (bazen güzel uygulamalar veriyor)link

Asus Launcher (dock kısmına sadece 4 uygulama ekleniyor onun haricinde güzel, isteyen deneyebilir) link

xperia uygulamalarını xda'daki konudan indirebilirsiniz link

ancak xperia home'un uygulama kaldırma özelliği olmadığın için kaldırdım. hava durum ve photo widget sadece xperia home kullanırken ekleniyor

diğer önerebileceğim uygulamalar

Greenify
    SD maid
    Ease Backup
    System App Remover

Burada küçük bir tüyo vereyim. Youtube, Google+ tarzı uygulamalar ön yüklü geldiği için greenify bu uygulamaları uyutamıyor. Ancak bu uygulamaları system app remover ile silip google play'den tekrar yüklerseniz greenify uyutabilir.

Diğer uygulamalar
    Better Camera
    Xwidget
    File Master
    Floating Stickies
    Glovebox
    internet speed meter lite

Fenomenon arkadaşımızın anlatımı ve emeğidir

LOLLİPOP YÜKLEME REHBERİ

1myst arkadaşımızın konusu

http://forum.donanimhaber.com/m_104413481/tm.htm

KULLANICILAR LİSTESİ

The Notorious
    kaan0101
    kalip
    yakamoz32
    PlayMakers
    alper2013kaya
    brody77
    Yaxis
    gümüş_süvari
    ayaz19
    Lomax.
    Father Torque
    Rapator
    FatihEnesKoc.
    MoRTaLSouL
    aragorn20
    80A
    emekli56
    magneetic
    XnetaS
    Zaman Ötesi
    epitapsou
    _HollowMan_
    Not Found
    ROUGE44
    swashbuckler55
    1myst
    hassin
    coolman33
    mealll
    Fenomenon
    wiru5
    frux
    metehan314
    turkeytv
    hidden
    Scorpion28
    doganreis
    unsal07
    aloalo
    glmzrmzn
    koreli41
    marcoruzzier
    barislr117
    kaiser_1453
    MilanRapajic
    edgar davids
    ARYEKE
    Avienova
    furi
    bimel34
    Kürk Mantolu
    ayteking
    gncali
    M3RTi
    mtheaven
    abdulkadir0149
    dranov
    mbs02
    MrKhan
    epitapsou

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaan0101 -- 6 Nisan 2015; 15:43:05 >

• Hayırlı olsun.. En çok asus 176c (cx) ile karşılaştırılacaktır. Asus almamış olsaydım, alabileceğim tablet. Abisi gpad 8.3 de var ve çok memnunun..

Edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hkngzr -- 22 Ekim 2014; 21:10:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hkngzr kullanıcısına yanıt
    Asusa bende uzun süre baktım hocam kronik ve yazılımsal sorunları olan bir tablet ayrıca şarj sıkıntısı çeken arkadaşlarda vardı. Bu arada teşekkür ederim

edit imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaan0101 -- 22 Ekim 2014; 21:26:25 >
  • arkadaşlar bu tablet oyunlarda nasıl acaba çok yüksek oyunları kaldırırmı? kasma yaparmı menüye geçişlerde oyunu kapatırken felan?
  • pemaxs P kullanıcısına yanıt
    fazla oyun oynayan biri değilim lakin tabletin performansını görmek için asphalt 8, dead trigger , real racing , modern combat 4 vs. oyunları yükledim herhangi bir takılma donma yok akıcı bir şekilde oynatıyor
  • Batarya süresi testleri

Yüzde elli parlaklık, wifi tüm kullanımın yüzde 90 ında açıktı. Ben çok beğendim deşarj süresini , 10 saat 30 dakika ekran süresi çok çok iyi

LG G Pad 7.0 V400 ANA KONU--Lollipop Çıktı  LG G Pad 7.0 V400 ANA KONU--Lollipop Çıktı  LG G Pad 7.0 V400 ANA KONU--Lollipop Çıktı  LG G Pad 7.0 V400 ANA KONU--Lollipop Çıktı

• kaan0101 K kullanıcısına yanıt
    Üstelik batarya henüz tam performansına da ulaşmamış halde çok iyi. Asus eski memopadden sonra batarya süresinde yeni bir efsane olabilir. Asus 176c almıştım,şimdi bunu beklemediğime hayıflandım doğrusu. Asusun iki katı ekran süresi..

• hkngzr kullanıcısına yanıt
    Hocam ekran süresi cidden iyi dediğin gibi ilk şarj da bu kadar gidiyorsa batarya rayına oturduğunda iyi işler çıkarır. Benim mini retinadan sonra kullandığım şarjı uzun giden ikinci tabletim. Ben memnunum tabletten bu fiyat bandında alacak olanlara da kati suretle öneriyorum parasının karşılığını veriyor

• Bu tablet düşündüğüm tabletlerden biri takip

Genelde okulda kullanacağım şarjı iyi giden ve e kitapları rahat okuyabileceğim bir tablet arıyorum sizce iyi midir bunun için?
  • tam ihtiyaçlarına cevap verecek bir tablet hocam bende ofiste veya evde boş zamanlarımda e book okurum sürekli, g pad de çok rahat okuyorum retinayı aratmadı bana

şarj konusunda çok iyi sürekli oyun oynanmayacaksa bayağı uzun gidiyor bende almadan önce şarj konusu araştırdım incelemelere baktım gsm arenanın tablolarını ekleyeyim sizde bakın son derece iyi değerler

• kaan0101 K kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler hocam bu tablet öncelik oldu su an. Ayrıca tab 4 dusunuyordum 10.1 inç. O biraz büyük kacar galiba e book için.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ağırlık faktörünüde unutma hocam ekran büyük çözünürlük aynı dolayısıyla ppi değeri düşük 10.1 in ekranı benim gözüme hoş gelmedi, ilk başta bende 10.1 düşünüyordum 7 inçin taşınabilitesi bana daha uygun geliyor ama 10.1 inde batarya performansı iyi gözlemlediğim kadarıyla zaten aynı aynı işlemciyi kullanıyor 10.1 de performans anlamında bir fark olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan0101

ağırlık faktörünüde unutma hocam ekran büyük çözünürlük aynı dolayısıyla ppi değeri düşük 10.1 in ekranı benim gözüme hoş gelmedi, ilk başta bende 10.1 düşünüyordum 7 inçin taşınabilitesi bana daha uygun geliyor ama 10.1 inde batarya performansı iyi gözlemlediğim kadarıyla zaten aynı aynı işlemciyi kullanıyor 10.1 de performans anlamında bir fark olmaz

Eyvallah hocam bilgilendirme için.
  • Arkadaşlar (kullanan)hoparlörlerinden birindenmi ses geliyor bendemi hata var ?

• quote:

Orijinalden alıntı: kalip

Arkadaşlar (kullanan)hoparlörlerinden birindenmi ses geliyor bendemi hata var ?

Sen söyleyince bende baktım hocam diğerinden çok kısık geliyor, ses seviyesi yeterli bence sıkıntı yaşamadım simdiye kadar büyük ihtimal yazılımsal bir sorundur diye tahmin ediyorum

• Konu güncellenip tüm sentetik testler, batarya performansı eklenmiştir. Eğer ihtiyacınız uzun süreli kullanım ise tablet beni şarj konusunda yarı yolda bırakmasın istiyorsanız bu segmentte bu fiyat aralığında g pad 7 yi şiddetle tavsiye ediyorum aryüz gayet akıcı 1 gb ram olmasına rağmen multitasking sıkıntısız çalışıyor son derece stabil bir vihaz yapmış lg

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar en ucuz nerede bu tablet?
  • pemaxs P kullanıcısına yanıt
    hocam ben sadece vatanda gördüm başka yerde yok heralde
  • Arkadaşlar şuan Vatan Bilgisayar'da 349 tl olarak görünüyor. Mağazada 7 ve 10 inch olan modelleri inceledim. 7 inch olanı almayı düşünüyorum ama ciddi derecede aklımı çelen bir model daha var. Asus me176c 16 gb. Fiyatlar neredeyse aynı. Asus' u da inceledim. Menüleri su gibi akıyor resmen ve kamera 5mp. Ayrıca 16 gb. Çok kararsız kaldım. Bir el atın da alayım ikisinden birini.
  • İkisinin olumlu ve olumsuz yönlerini yazacak olursak;

Asus me176c 16gb
    Olumlular:
    *İntel işlemci oldukça güçlü ve menülerde çok akıcı
    *16 gb dahili hafıza
    *5 mp arka, 2 mp ön kamera

Olumsuzlar:
    *Kronik sıkıntılar (ekranın sol alt köşeye yakın montajı vs.)
    *LG ye göre kısa pil ömrü (kendim denemedim ama arkadaşların araştırmaları öyle gösteriyor)

LG g pad 7"
    Olumlular:
    *Ekran sanki Asus a göre daha canlı
    *Knock On sayesinde tuş kullanmadan uykudan çıkarma ve uyutma
    *Orjinal manyetik kılıf
    *Pil ömrü
    *Fiyatı şuan Asus'a göre yaklaşık 50 tl daha ucuz

Olumsuzlar:
    *Arka kamerası 3.15 mp, ön kamerası 1.2 mp
    *8 gb dahili hafıza

Bir de işlemciler hakkında detaylı bilgisi olan bir arkadaş ikisinin işlemcilerini kıyaslayıp bizi aydınlatırsa çok sevinirim. Antutu puanları; Asus'un 33000, LG'nin 18000 civarında. Performansları arasındaki bu fark neden kaynaklı. Yoksa bazı dedikodulara göre asus un puanı şişirilmiş mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhndgu -- 4 Kasım 2014; 18:35:32 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.