Şimdi Ara

LG BD390 Blu-ray player (MKV, WiFi, ..)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
0
Favori
12.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LG BD370 henüz yayginlasmadan yeni modeli cikti : LG BD390

Ilk bakista 390 modelinin getirdigi yenilikler:
    - WiFi destegi (Dongle seklinde degil, built in)
    - Dahili 1GB internal memory
    - 7.1 analog cikis
    - Net üzerinden streaming ile film izleme/kiralama

Fiyati amazon.com' da 344 dolar. Bana göre su an icin biraz yüksek, nerdeyse PS3 fiyatina. Ama eminim yakin zamanda makul seviyelere iner.

CNET inceleme
    http://reviews.cnet.com/video-players-and-recorders/lg-bd390/4505-6463_7-33488056.html

LG tanitim
    http://www.lge.com/us/tv-audio-video/video/LG-blu-ray-dvd-player-BD390.jsp?cmpid=us_vanityurl_bluray

amazon.com
    http://www.amazon.com/LG-Network-Blu-ray-Disc-Player/dp/B001UQ6F5M

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SinemaForum -- 28 Haziran 2009; 2:34:49 >

• Lg bu işi biliyor.Güzel bir ürün.
  • mkv de alt yazı desteği varmı acaba?
  • bu blu-ray dıscleri geçen mağzada gezerken bi kapakarına bakayım dedim filmlerde ses seçeneklerinde hep

5.1 kayıt var 10 nun üstünde filme baktım hep kapaklarında 5.1 var ben zandediyordumki blu-ray disclerle gelen yeniliklerden birtaneside 7.1 di.....kapaklara iyice baktım ama hiç 7.1 dd yada dts yada üst codeklerinden birtanesini bile göremedim?

bu durumu açıklayabilirmisiniz? blu-ray filmlerde 7.1 ses seçeneği varmı yokmu? benim bildiğim var ancak;

"DTS® HD/DolbyTruHD/Dolby® Digital+" bu codecler bildiğim kadarı ile 7.1 kayıtlar ancak baktığım blu-ray film kapaklarına örn; (dts hd 5.1) şeklinde idi bu durumu bilen arkadaşların açıklamsını rica ediyorum

saygılar
  • @Yuxeses,

sordugun soru (her ne kadar burda yeri degilse de) irdelenmeyi kesinlikle hakediyor. Tahmin ediyorum aletin arkasinda 7.1 cikisi görünce aklina geldi. Evet bende hem evdeki hem internetteki blu raylere baktim. 7.1 bulamadim. Dolayisiyla 7.1 sistem niye gerekli anlamadim. Acaba 5.1 filmlerde yan hoparlörlere rear ses mi gidiyor yoksa hoparlör deaktif mi kaliyor ?
    Birde evet, yeni ses formatlarinin bu durumda "klasik" 5.1 DD veya DTS den farki nedir ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: SinemaForum

@Yuxeses,

sordugun soru (her ne kadar burda yeri degilse de) irdelenmeyi kesinlikle hakediyor. Tahmin ediyorum aletin arkasinda 7.1 cikisi görünce aklina geldi. Evet bende hem evdeki hem internetteki blu raylere baktim. 7.1 bulamadim. Dolayisiyla 7.1 sistem niye gerekli anlamadim. Acaba 5.1 filmlerde yan hoparlörlere rear ses mi gidiyor yoksa hoparlör deaktif mi kaliyor ?
    Birde evet, yeni ses formatlarinin bu durumda "klasik" 5.1 DD veya DTS den farki nedir ?

sorduğum soru buraya hiçte yabancı olduğunu sanmıyorum nedeni ise gerek topic in içi yani bu konu gerek bu konun bağlı olduğu genel topic bu konunun açılacağı alakalı bir yer
    yani çok alakasız bir yerde sormadım sorumu ve ayrıca yeni bir konu açma gereğinide duymadım

tahminize gelince; bu cihazı görünce aklıma gelmedi konunun blu-ray player olduğu için ordan çağrışım yaptı
    ayrıca cihazdaki 7.1 analog çıkış beni ilgilendirmiyor ben sesi herzaman sinemada ve oyunda sesi data olarak alınmasından yanayım yani sesi player kırmadan avr ye atar dıgıtal bağlantı ile örn;hdmı avr de sesi çözer onun için analog bağlantı benim için önemli değil

işde bende orda takıldım; blu-ray film izleyen arkadaşlar yokmu hiç? en doğru cvp ı ancak onlar verebilir eğer filmlerde 7.1 kayıt yoksa 7.1 çıkışlı avr ler neden üretildi? yeni ses codeclerinede gelince dd 5.1 ve dts 5.1 e göre farklarından birtanesi bit akış hızları yani kbps
    ama ben bareberinde 7.1 şeklinde oluyor zannediyordum ancak blu ların kapaklarına bakınca öyle bir seçenek yok hep 5.1 şeklinde

5.1 in 7.1 sette nsl olduğunuda fazla merak etmiyorum açıkcası en kötü 5.1 ses alınır olur biter benim asıl öğrenmek istediğim blu-ray filmlerde yeni ses codecli 7.1 şeklinde film varmı yokmu?

• altyazı desteği varmı ?
  • Samsung un bile bu yıl başında çıkan lcd lerinde usb girişinden mkv oynatabiliyor. altyazı desteği de var. bu cihazda haylihayli vardır. analog 7.1 birçok kullanıcının işini görebilir ama profesyonelce düşünürsek o kadar detaylı dts.hd.ma sesin kalitesinden ödün vermek olur analog çıkış.
    7.1 neden var diyorsunuz. Bizim 1996 da aldığımız Onkyo 597 modelinde Dolby Digital 5.1, DTS-Ex (6.1) gibi formatları destekliyordu ama o zamanlar 5.1 DD film değil dvd bulmak bile çok zordu.. Şuan birçok bluray DTS-HD Master Audio veya DD+ destekli 7.1 olanları da ben gördüm. aslını isterseniz çok fark edilecek bir durum değil 7.1 olması. eğer 40m² bir salonunuz varsa kolonları yerleştirdiğinizde filmde üstünüzden geçen uçağın önden yanınızdaki ve arkanızdaki kolonlardan sırayla gelen sesini fark edebilirsiniz. zaten birçok filmde arka kolonlar bazı sahnelerde aktif olur. genelde yarı pasif durumdadır. bence önemli olan 7.1 değil yüksek kalitede HD sesli olmaları (DD+, DTS-HD.MA vb.) gerçekten çok fark ediyor.

• Bluray filmlerde 7+1 ses olmamasının sebebi aşağı yukarı filmin yönetmeniyle alakalı bir şey. Eğer film 7+1 çekilmemiş ise 7+1 ses koymanın bir manası olmuyor. Filmlerin çoğu 5+1 çekilmektedir. Bir çok yönetmen sanırım gereksiz görmekle birlikte, 5+1 sesin yeniden işlenip 7+1 yapılmasıda gereksiz ve zahmetli görülmekte. Bluray tanıtımını yaparken firmalar, 7+1 sesi diskimiz desteklemektedir. İsterseniz koyabilirsiniz yada koyulabilir demek istiyorlar.
  • Hatırlayanlar vardır;
    Yıl 1996 DVD diye bişey çıkıyor filmim sahnesini 3 farklı açıdan izleyebilecekmişiz, vayy beee..

Ne oldu kaç tane filmin kaç sahnesini kaç açıyla izledik bu da ona benziyor

Çekim sırasında film 7.1 çekilecek bizede bu HD kurgu gelecek te bizde izleyeceğiz. Ölme eşeğim ölme, Nasreddin hoca kapıya çalı dikecek
    Bu duruma uyan daha çok atasözü varda fazlası lazım değil.

Elimizde 7.1 amfiler ile şimdilik demo BLU-RAY leri ile izleyip durabiliriz ancak.

Size bildiğim tek 7.1 DTS-HD MASTER AUDIO filmi yazayım USA baskısı PAN'S LABYRINTH..

Ama sahiden de hakkını veriyor.
  • evet şu Angel mod. teorik olarak öyle lanse edildi.. ama aradan 10yıl geçti ve daha yeni yeni bazı filmlerde görmeye başladık bu nimeti.. son olarak aklıma gelen Wall-e filminde Burn-e nin hikayesi Angel mod ile aynı anda başka bir mekanda geçen hikayeye yer alıyor. Bir de Metallica dvdsinde farklı kamera açılarından konseri izleyebiliyorsunuz. 7.1 ses de hem külfet olduğu gibi birçok kullanıcıda olmayan extra 2adet kolon demek oluyor. ölü yatırım gibi geliyor yönetmenlere herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thai-Fun

Hatırlayanlar vardır;
    Yıl 1996 DVD diye bişey çıkıyor filmim sahnesini 3 farklı açıdan izleyebilecekmişiz, vayy beee..

Ne oldu kaç tane filmin kaç sahnesini kaç açıyla izledik bu da ona benziyor

Çekim sırasında film 7.1 çekilecek bizede bu HD kurgu gelecek te bizde izleyeceğiz. Ölme eşeğim ölme, Nasreddin hoca kapıya çalı dikecek
    Bu duruma uyan daha çok atasözü varda fazlası lazım değil.

Elimizde 7.1 amfiler ile şimdilik demo BLU-RAY leri ile izleyip durabiliriz ancak.

Size bildiğim tek 7.1 DTS-HD MASTER AUDIO filmi yazayım USA baskısı PAN'S LABYRINTH..

Ama sahiden de hakkını veriyor.

amerikan baskısı yüzüklerin efendisi dvdsindede vardı 7.1 sadece bi kaç filmde vardı ya bu teknolojileri çok ama çok şişiriyorlar balondan herşey

• Arkadaşlar bu cihaz eli kulağında TR ye gelmek üzere,
    Ayrıca ben bve birçok kullanıcı tarafından beklendiğini de biliyorum,

Bu konu hortlamalı bence..

Cihazın kullanım kılavuzu firmware vs linki..

http://www.lge.com/us/support/product/support-product-profile.jsp?customerModelCode=BD390&initialTab=drivers

ayrıca bu linkteki bilgiye göre wireless N Destekliyor buda 300mb demek tadından yenmez yavu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 11 Şubat 2010; 9:24:07 >

• Selamlar herkeze.. Forum icinde okudugum bazı seylerden dolayı bilgilendirmek istedim. 7.1 yazık ki beklenen ilgiyi gormedi sebebi ise kurulmasının zorlugu..Malum arkada 2 hoparlör bile aile icinde kavgalara yol aciyor..:) Hele bir cift daha hoparlorun konumlandırılması gercekten zor.Bu acıdan cok effectif filmler de tercih ediliyor.. Bir konu da analog 7.1 cıkısın playerda bulunması.Bu gercekten cok kullanılacak bir ayrıntı cunku elinizde bulunan homecinema receiver ı veya nafisi yeni ses formatını desteklemiyorsa(hdmi giris cıkıslar bulunmuyorsa) iste bu tip bir dvd player ile anfinizi degistirmeden yeni digital sese sahip olabiliyorsunuz.Bir yanlıs kanı da anfi icinde analoga cevirmek ile dvd icinde cevirmek arasıda hic bir fark yoktur..Tek fark cevirilen çipin ne kalitede oldugudur.Uygun fiyatlı anfilerde ki çip ile analog a donusturmek yerine dvd playerdan cevirmek bence daha kaliteli bir cozum olabilir.
    Saygılar
  • Dostum bir nokta dikkatinden kaçmış olmalı,
    HDMI girişi olmayıp 7.1 kanal analog girişi olan amfi varmı, olur mu fiyatı HDMI olan amfiden ucuz mu olur bunlar önemli..

7.1 kanal çıkışlı BLU RAY player ın var ve bu çıkışları bağlamak için 1000 tl seviyelerine inmiş HDMI girişli amfi bakmıyor, daha ucuz olur düşüncesiyle,
    HDMI omayan ama 7.1 kanal analog girişi olan amfi arıyorsan işin zor,
    Tabii bir ihtimal elinde böyle bir amfi varsa yada bildiğin bir model varsa yaz bizde eşe dosta tavsiye edelim..

Ama 7.1 kanal mevzusu için yazdıklarına katılıyorum biraz fos oldu sahiden..

quote:

Orijinalden alıntı: cohenne

Selamlar herkeze.. Forum icinde okudugum bazı seylerden dolayı bilgilendirmek istedim. 7.1 yazık ki beklenen ilgiyi gormedi sebebi ise kurulmasının zorlugu..Malum arkada 2 hoparlör bile aile icinde kavgalara yol aciyor..:) Hele bir cift daha hoparlorun konumlandırılması gercekten zor.Bu acıdan cok effectif filmler de tercih ediliyor.. Bir konu da analog 7.1 cıkısın playerda bulunması.Bu gercekten cok kullanılacak bir ayrıntı cunku elinizde bulunan homecinema receiver ı veya nafisi yeni ses formatını desteklemiyorsa(hdmi giris cıkıslar bulunmuyorsa) iste bu tip bir dvd player ile anfinizi degistirmeden yeni digital sese sahip olabiliyorsunuz.Bir yanlıs kanı da anfi icinde analoga cevirmek ile dvd icinde cevirmek arasıda hic bir fark yoktur..Tek fark cevirilen çipin ne kalitede oldugudur.Uygun fiyatlı anfilerde ki çip ile analog a donusturmek yerine dvd playerdan cevirmek bence daha kaliteli bir cozum olabilir.
    Saygılar

• Amfinin HDMI girişli olmasıyla HD ses codeclerini desteklemesi farklı durumlardır. Karıştırmayınız !!

HDMI girişli ama HD ses formatlarını desteklemeyen ucuz amfiler var ama tam tekmil destekleyen kaliteli markalar için daha yüksek fiyatlara çıkmak lazım. Ayrıca elinde memnun olduğu amfisi varsa birisinin sırf codecleri için 1000 TL vermesi bile çok fazla olabilir. Sorunu HD ses codeclerini onboard olarak çözen bir bluray oynatıcı (5.1, 7.1 analog çıkışı da olan) alarak gidermek çoğu kimse için daha mantıklıdır.
  • KONU LG BD390 dan bayağı sapıyor ama,

7.1 kanal analog girişi olup ta HDMI girişi olmayan amfi var mı bilginiz dahilinde bence yok ( 5.1 değil)

quote:

Orijinalden alıntı: Yilmaz07

Amfinin HDMI girişli olmasıyla HD ses codeclerini desteklemesi farklı durumlardır. Karıştırmayınız !!

HDMI girişli ama HD ses formatlarını desteklemeyen ucuz amfiler var ama tam tekmil destekleyen kaliteli markalar için daha yüksek fiyatlara çıkmak lazım. Ayrıca elinde memnun olduğu amfisi varsa birisinin sırf codecleri için 1000 TL vermesi bile çok fazla olabilir. Sorunu HD ses codeclerini onboard olarak çözen bir bluray oynatıcı (5.1, 7.1 analog çıkışı da olan) alarak gidermek çoğu kimse için daha mantıklıdır.

• Herkeze tekrar selam..
    Artık yeni cıkan anfilerde hdmi giriş ve çıkışlar standart.Düşük modellerinde upscaling ne yazık ki yok yani hdmi girdiginiz kaynak hdmi uzerinden aktarılabiliyor sadece.
    Benim ilk yazdıgım mesajda analog girişler bir çok markanın orta ve üst sınıflarında mevcut.Ellerinde olanların kullanabilecegi bir extra bu yoksa sırf analog inputları var diye bir anfi alınmasını tavsiye etmedim.
    Saygılar
  • Yok zaten onu demiyoruz. İmkanı olan HDMI girişli ve HD audio dekoderlerin tümünü barındıran amfi alsın. Ben Db900 Sony (6.1) kullanıyorum memnunum. 5.1 analog da mevcut olduğundan hd audio için yeni amfi parası vermek zorunda kalmayacağım analogdan çok kanallı hd audio veren bir bluray player ile.

Bu arada 7.1 nadir ama 6.1 (DTS-es ve DD-ex ) zaman zaman denk geliyor hem dvd formatında hem de HD filmlerde. İlginç olan dvd'lerin kabında 6.1 diye belirtmiyorlar ama bir takıyorsunuz filmi 6.1 çıkıyor.( Örneğin Titanic ve Pearl Harbor filmleri şu an aklıma gelen. )
  • Şu an 9.2 11.2 bile var
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.